Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.03.2024 @ 14:18:36

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 23.02.2005 @ 12:05:52 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Pomurnika to ja bym widział w typie Don Pedro z Krainy Deszczowców, takie ostre, przerysowane niemal karykaturalnie rysy, długi szpiczasty nos, te klimaty :))

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.02.2005 @ 12:36:08 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 22.02.2005 @ 22:09:00
Posty: 22
Trochę jak De Vito w Batmanie? rzecz jasna, z nieco mniej nalaną gębą. Choć przyznam szczerze, że nieco obawiałem się zbytniego " przerysowania aparycji Pomurnika. Jeśli zrobi się go zbyt nienaturalnym, miast strasznym zacznie dla odmiany być śmiesznym.
ZresztąPomurnik, który wygląda jak skrzyżowanie sójki z kolibrem jest o tyle niewdzięcznym materiałem dla rysownika " wyjściowym", że każdy człowiek choć trochę z mordy do Pomurnika podobny, musi siłą rzeczy wyglądać nieco jak ( za przeproszeniem) Wk*rwiony Pinokio.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.02.2005 @ 12:43:08 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
Samson wymiata, ale rysy Pomurnika są wyraźnie wykrzywione starością. Przecież on był koło trzydziestki:)

_________________
Święte Gramatyko i Ortografio, módlcie się za nami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.02.2005 @ 13:06:25 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.02.2005 @ 8:24:28
Posty: 137
Zanzibarre pisze:
Trochę jak De Vito w Batmanie? rzecz jasna, z nieco mniej nalaną gębą. Choć przyznam szczerze, że nieco obawiałem się zbytniego " przerysowania aparycji Pomurnika. Jeśli zrobi się go zbyt nienaturalnym, miast strasznym zacznie dla odmiany być śmiesznym.
ZresztąPomurnik, który wygląda jak skrzyżowanie sójki z kolibrem jest o tyle niewdzięcznym materiałem dla rysownika " wyjściowym", że każdy człowiek choć trochę z mordy do Pomurnika podobny, musi siłą rzeczy wyglądać nieco jak ( za przeproszeniem) Wk*rwiony Pinokio.


Witam, najbardziej podoba mi sie wyobrażenie wk......ego Pinokia hehehehe, a co na to Dżepetto????? :P

_________________
Najważniejszą rzeczą jest umiejętnośc śmiania się z samych siebie i zrozumienie, że gdy marzysz sam to tylko marzysz, lecz gdy marzysz z innymi to tworzysz rzeczywistość...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.02.2005 @ 22:55:25 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 22.02.2005 @ 22:09:00
Posty: 22
AHA!

Nie dam Wam spokoju z tym Pomurnikiem.

Ten jest nowy- Ujęty karykaturalnie, ale za to bardziej ptasio.
Tylko szkic, ponieważ w farbkach babrał się będę dopiero przy wersji przynajmniej dla kilkorga z was "zadowalającej". Tak czy inaczej- czekam na kolejne sugestie.[/url]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.02.2005 @ 23:00:31 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
Hehehehe, fajny! :-))

To jeśli chodzi o karykatury. Moja poważna wizja Pomurnika jest w zasadzie idealnie taka i nie przeszkadza mi w tym fakt, że to okładka całkiem innej książki:)

_________________
Święte Gramatyko i Ortografio, módlcie się za nami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.02.2005 @ 23:04:24 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.10.2004 @ 14:37:29
Posty: 1340
Lokalizacja: Z kontowni albo z nienacka
Padawan pisze:
A mnie Samson akurat nie pasuje. Można chyba wyglądać jak kretyn nie wyglądając jednocześnie jak mutant popromienny :)))


No i tutaj sie z Padawanem zgodze. Samson błsykotliwy nie był ;-) ale to byłczłowiek a nie Shrek :]

A ostani Pomurnik niezły, ale ośmielę się zasugerować znaczące pomniejszenie tego nosa. To nie pinokio :]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.02.2005 @ 0:13:34 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 22.02.2005 @ 22:09:00
Posty: 22
Haletha pisze:
Hehehehe, fajny! :-))

To jeśli chodzi o karykatury. Moja poważna wizja Pomurnika jest w zasadzie idealnie taka i nie przeszkadza mi w tym fakt, że to okładka całkiem innej książki:)


Czy ja wiem, Haletho. Jeździec z "Roty", to być może. Na jednego z tamtych by się nadawał. Trochę otępiały wyraz twarzy, nieco cienia pod oczami, bladsza cera. Wypisz, wymaluj- jeden z tych wiecznie upalonych, wrzeszczących rzeźników. Na pomurnika natomiast jest, jak dla mnie, zdecydowanie zbyt "ludzki w wyrazie".
Trzeba jednak wziąć poprawkę także i na wizję samego AS-a. A ten wszak sam wiele razy w ksiązkach akcentował rzucające się w oczy " podobieństwo Grellenorta do ptaka". A wręcz nastręczające się niektórym skojarzenia wyrazu twarzy z dziobem( i okolicami) pomurnika.
A co jak co- ale dojmujące podobieństwo z czymś takim jak pomurnik musi dowodzić cokolwiek specyficznego typu urody.

No, ale rozumiem i szanuję prawo innych do posiadania własnych wyobrażeń poszczególnych postaci literackich. Jeśli właśnie tak widzisz tego wstręciucha Bikarta, to chyba dobrze. I niech już tak zostanie. I tylko ja, za pozwoleniem wciąż będę folgował swojemu twórczemu komformizmowi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.02.2005 @ 9:37:52 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 13:43:00
Posty: 1299
Lokalizacja: przecież napisane, że Crinfrid
A mi sie to "przerysowanie" czy też ta "przesada" w długości nosa właśnie podoba. Tak sobie Grellenorta właśnie wyobrażałam. Świetna robota Zanzibarre! Nie lubię go od pierwszego wejrzenia :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.02.2005 @ 13:29:19 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
No czy ja wiem ile ptaka w tym ptaku... Bez przesady. Jedna z wiedźm ma lisią twarzyczkę, a mimo to nie sądzę, żeby była pokryta rudym futrem;) Kwestia wyobraźni. Co nie zmienia faktu, że twoja karykatura bardzo mi się podoba.
A Birkart, przynajmniej fizycznie, nie był znowu aż takim wstręciuchem;)

_________________
Święte Gramatyko i Ortografio, módlcie się za nami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.02.2005 @ 15:31:22 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 13:43:00
Posty: 1299
Lokalizacja: przecież napisane, że Crinfrid
No cóz... może mam poprostu trochę "wybujała" wyobraźnię? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.02.2005 @ 21:19:17 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 22.02.2005 @ 22:09:00
Posty: 22
Haletha pisze:
Bez przesady. Jedna z wiedźm ma lisią twarzyczkę, a mimo to nie sądzę, żeby była pokryta rudym futrem;)

Cóż, Haletho, nie przypuszczam żeby Sapkowskiemu, gdy opisywał Grellenorta jako " pomurnikowi podobnemu" chodziło o to, że ma autentyczny dziub i miejscami porasta pierzem. Tak samo nie sądze, by posiadanie "lisiej twarzy" obligowało w jakikolwiek sposób posiadającego do bycia futrzakiem.
To wszystko, jak sądze, rozbija się o pewne ułatwienia po które sięgają autorzy literatury chcąc " na prędce" zwizualizować nieco czytelnikowi wygląd poszczególnych bohaterów swoich dzieł. Miast wdawać się w przydługie opisy -" twarz trójkątna, pociągła, głęboko osadzone oczy, wąskie usta, podłużny nos). Zdają się na naturalną ludzką skłonność kojarzenia prostych faktów i piszą " twarz lisia". To wygodne z Ich punktu widzenia, natomiast dla rysowników, malarzy, scenografów i różnych innych profanów jest to najzwyklejsza udręka.
Taki Tolkien, dla przykładu nigdy nie szczędził sobie ani innym przydługich opisów postaci i sceneri, dlatego tak bardzo w późniejszym czasie wszelkiej maści wizualiści tak sobie Jego twórczośc ukochali.

Haletha pisze:
A Birkart, przynajmniej fizycznie, nie był znowu aż takim wstręciuchem;)

Z wyglądu moze nie, ale za to z charakteru. Ohohoho... charakterek to on miał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.02.2005 @ 21:26:01 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 22.02.2005 @ 22:09:00
Posty: 22
A tak zupełnie poza tematem.

Sapki, co z Wami? Grubo ponad rok na głownej jako najświeższa praca w galerii figuruje.... no- to co tam sobie jest. Jakiś maziaj Sycha.
Tylu tutaj w końcu jest ludzi manualnie w jakimś tam zakressie uzdolnionych. Wiecie co to długopis, ołowek, flamaster, pędzelek czy nawet tablet... albo choćby i myszka w połączeniu z jakimkolwiek programem graficznynm ( Haletha- ukłon- Paint arty ostatnimi czasy robią w sieci zawrotną karierę) A tutaj co? pomór, posucha, głód i nędza.

Działać, działać, po stokroć- działać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.02.2005 @ 11:56:23 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
Paint-arty robią karierę? No to już po mnie. Póki byłam oryginalna, jeszcze się dało, ale zdechł pies;-P

_________________
Święte Gramatyko i Ortografio, módlcie się za nami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.02.2005 @ 12:08:07 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 31.03.2003 @ 11:09:17
Posty: 5167
Lokalizacja: Lancre
Padawan pisze:
A mnie Samson akurat nie pasuje. Można chyba wyglądać jak kretyn nie wyglądając jednocześnie jak mutant popromienny :)))

Tu się zgadzam w 100%.

Pomurnik też mi nie pasuje... Powinien mieć twarz nasuwającą myśl o ptaku, ale jego ptasiowatość jak dla mnie wypływa bardziej ze spojrzenia, sposobu poruszania się... Ogólnego wrażenia. On po prostu jest ptakiem, a nie wygląda jak ptak.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group