Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 23:16:29

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 09.06.2005 @ 18:48:37 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
Fajny, ale wygląda jak wielki mistrz krzyżacki:) Jak na Szarleja... ja wiem, za poważny, jakiś taki dostojny.

_________________
Święte Gramatyko i Ortografio, módlcie się za nami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.06.2005 @ 18:50:59 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 @ 21:19:33
Posty: 4505
Ja np. widzę Szarleja bez zarostu, za to z gęściejszą czupryną. Ten na obrazku (chociaż fajnie wykonany) kojarzy mi się z moim wujkiem Mietkiem;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.06.2005 @ 18:31:21 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.05.2005 @ 19:16:44
Posty: 15
http://img228.echo.cx/img228/8673/27ff.jpg
Wrzuciłem w tamtym temacie ale nikt nie skomentował, narysowane 2 lata temu;-)...prosze o komentarze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.06.2005 @ 18:51:17 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 22.02.2005 @ 22:09:00
Posty: 22
Wiedźmin w starciu ze złym, cierpiącym na przykrą dermatologiczną dolegliwość dziobakiem. Yeah!
Postać "odrobinkę" kuleje anatomicznie. I prezentuje się w nieco dziwacznej pozie. Całej konwencji rysunku też by się mozna było czepić. Długopisowe, szybkie rysunki podobają się rzadko.
Ale najbardziej boli mnie chyba fakt, że całość koncepcją ( strój i fryzura wiedźmina) tak dalece korespondują z niegdysiejszą twórczośćią mr Polcha. Blech, fuj, nicht!
De gustibus i takie tam.. ale dla mnie nigdy Wiedźmin Polch'owy nie będzie niczym godnym w jakimkolwiek stopniu nasladowania.
Jeszcze sporo pracy przed Tobą, Amisi. Dzięki jednak, że wreszcie ktoś w tym temacie zajął się czymś więcej niż tylko pogaduszkami.
Aha i... ten.. no, w charakterze apelu do ogółu zwyczajowe " Działać, psia mać!"

Pozdrawiam

edycja:
Pardon, w czasie między przeczytaniem Twojego postu a kliknięciem w przycisk "odpowiedz" zdążyłem zapomnieć tą część Twojej wypowiedzi, w której raczyłeś(łaś) zaznaczyć, że to praca sprzed lat. Cóz, wierzę, że od tego zdąłyłeś(łaś) nieco się rozwinąć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.06.2005 @ 18:13:14 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.05.2005 @ 19:16:44
Posty: 15
fakt rysunek jest bardzo sredni teraz zrobiłbym to 10 razy lepiej, ale nie mam skanera i na razie niczym wiecej sie nie pochwale, to moja jedyna praca zeskanowana o tej tematyce.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.06.2005 @ 20:57:08 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 22.02.2005 @ 22:09:00
Posty: 22
A ja ciągle swoje.....

Bikart Grellenort

Tą pracą oficjalnie kończe swój krótkotrwały, acz burzliwy mariaż z Pomurnikiem. Nie będzie już romantycznych kartek, bukierów kwiatów ani czekoladek na Walentynki. I niech się teraz ktoś inny głowi, co tak naprawde sprawiało, że ten facet wszystkim przypominał ptaka.

ehmm... no. To teraz Rota.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.06.2005 @ 21:01:27 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Przyczepie sie do nosa, ale niech będzie;)) Jako całośc dla mnie jest ok.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.06.2005 @ 21:15:15 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.04.2005 @ 18:27:02
Posty: 2816
Lokalizacja: duchem wciąż znad morza
IMHO również trochę przegiąłeś z nosem :) Rysunek jest dobry, ale moje pierwsze skojarzenie na widok tej pracy to stary, wiedźmowaty gargamel, a nie mroczny Pomurnik ;)

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.06.2005 @ 21:43:15 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Owszem, jakby mu skrócić nochal, fajny :)

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.06.2005 @ 21:57:47 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 22.02.2005 @ 22:09:00
Posty: 22
skrócić? Nigdy!!!

Nochal zostaje. Jest fajny, mnie się podoba.. a to, że wszyscy inni uważają go za niedorzeczny, a czasem nawet za nieprzyzwoity ( eh te falliczne skojarzenia) starannie jak do tej pory puszczałem mimo uszu. Ma prawo się nie podobać. To w gruncie rzeczy zupełnie normalne, że każdy ma jakieś tam swoje wyobrażenie każdej z postaci wystepujących w czytanych przez niego ksiązkach. I ja, choćbym stworzył pięćdziesięciu pomurników, każdemu z nich kolejno bądź to skracając, bądź wydłużając nos... i tak wszystkich nie zadowolę.
Tak czy inaczej..... z Pomurnikiem skończylem definitywnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.06.2005 @ 16:11:34 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
Bardzo fajne, podoba mi się. Oczywiście postrzegam pracę jako karykaturę (podobnie jak bezbłędny szkic), więc nie zamierzam się czepiać nosa. Technika też nie pozostawia nic do życzenia.
Tylko wiesz oczywiście, że te ciuchy i broń to wcale nie są lata trzydzieste piętnastego wieku?;-)

_________________
Święte Gramatyko i Ortografio, módlcie się za nami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.06.2005 @ 17:56:08 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 22.02.2005 @ 22:09:00
Posty: 22
Haletha pisze:
Tylko wiesz oczywiście, że te ciuchy i broń to wcale nie są lata trzydzieste piętnastego wieku?;-)


Oczywiście. Ale postanowiłem sobie zaszaleć. W końcu, jak by nie było- to tylko fantasy. i choć może ta konkretna jest bardzo silnie zakorzeniona w konkretnych realiach historycznych, i jako taka bardzo wielkiej swobody twórczej w kwestii chociażby doboru garderoby nie pozostawia, to ja jednak postanowiłem się nieco zabawić. Mnie zresztą zawsze Pomurnik jawił się jako taki, owszem- okrutny, podły, wynaturzony- ale w manierze i zachowaniu " zblazowany arystokrata". Trochę w typie Księcia Bogusłwa Radziwiłła z Potopu, Sienkiewicza. Stąd też między innymi te koronkowe mankiety. Ha, jak już mówiłem, chciałem sobie nieco poszaleć, i tyle.

Pozdrawiam

edycja:
Zresztą, pierwej bym skonał niż któregokolwiek z "moich" bohaterów nowej serii AS-a ubrał w te paskudne obcisłe trykoto-rajtuzy, znane między innymi z ekranizacji Krzyżaków, Forda. Jiiich.... aż mnie skręca na samą myśl, że w tamtych czasach rzeczywiście nosiło się takie rzeczy. Takie coś może byłoby nieco bardziej "historycznie poprawne", zle z mojego punktu widzenia- absolutnie niedopuszczalne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.06.2005 @ 18:22:34 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
Aaa, mnie też skręca na myśl, że ktoś może myśleć, że w tamtych czasach naprawdę się coś takiego nosiło!!! :D

_________________
Święte Gramatyko i Ortografio, módlcie się za nami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.06.2005 @ 18:47:12 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.02.2004 @ 11:29:56
Posty: 376
Lokalizacja: ależ skąd??!
Zanzibarre pisze:
A ja ciągle swoje.....

Bikart Grellenort

<ciach>


Nmnie się on kojarzy nieodparcie z Grimą "Gadzim Językiem" z ekranizacji "Władcy Pierścieni" :)

_________________
Ahwahnee


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.06.2005 @ 20:02:09 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 22.02.2005 @ 22:09:00
Posty: 22
Haletha pisze:
Aaa, mnie też skręca na myśl, że ktoś może myśleć, że w tamtych czasach naprawdę się coś takiego nosiło!!! :D


Ale to prawda, Haletho. Nie pamiętam co prawda fachowej nazwy tego ciuszka, ale w tamtych czasach wchodził on, jak się zdaje, w szeroko pojęty kanon mody "wieczorowej" rycerstwa. Wyglądał tak.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group