Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 15:03:19

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 27.06.2005 @ 17:53:43 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.12.2004 @ 18:40:32
Posty: 609
Lokalizacja: ze Stepów Akermańskich
Richtchofen pisze:
Może i dobrze, dzięki temu jest jakiś punkt odniesienia od postępującej geometrycznie technologii doskonalenia zapisu obrazu:). Niemniej jednak uważam że tak jak w zapomnienie odeszła technologia zapisu dźwięku przy wykorzystaniu pokrytego czymś tam walca i rysika, tak samo fotografia analogowa to już przeszłość :):) I za 20 lat Tatjana już nie będzie miała komu przekazać 40 letniego wyposażenia ciemni bo ... nikt nie będzie chciał go obsługiwać:).

Powtórzę się :))) Niestety masz rację. Wraz z pojawieniem się automatów Kodaka, który rozpoczął nowy rozdział w fotografii tzn. pojawiła się fotografia masowa, skończył się pewnien proces.
Fotografia analogowa tak naprawdę zaczęła umierać wraz z wejściem na rynek masowej produkcji aparaty przenośne, które wyrwały fotografię z rąk profesionalistów. Świat ochoczo przyjął słowa Estmana, który w 1888 roku reklamował Kodaka: "Naciśnij guzik, my zrobimy resztę". ( Tak w związku z tym pilotem ;))) ... )
W czasie jednej nocy fotografię odarto z niby tajemniczej i niesłychanie trudnej sztuki, dostępnej tylko dla wybrańców, zazdrośnie strzegących jej sekretów. Wtedy właśnie stała się nowym medium, przyswojonym przez miliony.
To w jakim kierunku idzie fotografia teraz świadczy o tym, że faktycznie niebawem odejdzie do Lamusa. Faktem jest, że w procesie wywołania negatywu zastąpiły fotografików maszyny, dotyczy to zarówno fotografii czarno-białej jak i kolorowej. Zgodzę się, ( z ciężkim sercem ), że ludzi, którzy sami podejmują się pracy przy obróbce filmu monochromatycznego jest co raz mniej, jeszcze mniej jest tych, którzy potrafią wywołać w ciemni pozytyw kolorowy.
Na szczęście pocieszam się, że zawsze istnieli ludzie kochający fotografię samą w sobie, a nie jej możliwości.
Kiedyś byli to pierwsi artyści, ci, którzy jeszcze nie bardzo wiedzieli, jak okreslić swoje dzieło sztuki - "słonecznym malowidłem" czy "fotogenicznym szkicem", a może "fotografią" czyli rysunkiem za pomocą światła jak trąbili fizycy.
Teraz Fanatycy :)
Z fotografią jest chyba troche tak jak z maszyną parową ...

_________________
I don't know where life's going ...
po drugiej stronie ... obiektywu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.07.2005 @ 19:39:29 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.12.2004 @ 18:40:32
Posty: 609
Lokalizacja: ze Stepów Akermańskich
Nom i spróbowałam. Lustrzanki cyfrowej :).
Pierwsze wrażenia hmm już na spokojnie po pierwszym szoku :).
Sprzęt, ktory miałam w łapce wart jest pewnie koło 7 tyś :]]].
Nigdy wcześniej nie fotografowałam cyfrówką, żadną. Opanowanie całego ustrojstwa jest bajecznie proste, pod warunkiem jak sie wie co się chce uzyskać i co się robi :).
Moment kiedy mozna obejżeć zrobione przed sekundą zdjęcie jest przyjemny, ale nie aż tak jak praca w ciemni :). I ten odruch, oszczędzaj klatki nie małpuj, chwila zastanowienia i ... kufa tu nie ma filmu, rób co chcesz!!! Hmmm ja nie wiem czy w fotografii o to chodzi by walić na oślep. Przyznam się, że nie mogłam pozbyć się swiadomości fotografowania i mimo wszystko szacunku do hmm "jakiejś" przestrzeni :).

_________________
I don't know where life's going ...
po drugiej stronie ... obiektywu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group