Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 13:01:11

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 26.06.2005 @ 15:52:30 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2004 @ 11:38:26
Posty: 7402
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Ale to już grafika komputerowa, jak kilkakrotnie mówiliśmy w tym wątku, nie fotografia.

Owszem, lepiej mieć dużo dobrych zdjęć, niż dużo gorszych. To fakt nie podlegający dyskusji. Tylko mało kto może poszczycić się takimi wynikami:). Zwykle ma się właśnie masę złych, ładnie zgranych do komputera i służących do torturowania poczucia estetyki znajomych. osobiście uważam, że lepiej jest mieć zdjęc mniej, ale za to dobrych.

_________________
I will always need your love/Wish I could write it in the daily news
You, on the other hand, are a sweet little eclair on the outside and a pit bull on the inside- Charlaine Harris


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.06.2005 @ 16:44:21 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.12.2004 @ 18:40:32
Posty: 609
Lokalizacja: ze Stepów Akermańskich
Haletha pisze:
Ja tam się nie znam na fotografii i moge tylko powiedzieć czy coś mi się podoba, czy nie. Te fotki mi się podobają:))


Dzięki, bardzo mnie to cieszy :)), ze przed takim wyborem :
podoba się/albo nie jednak się podoba :))).

_________________
I don't know where life's going ...
po drugiej stronie ... obiektywu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.06.2005 @ 16:46:52 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.12.2004 @ 18:40:32
Posty: 609
Lokalizacja: ze Stepów Akermańskich
Asl pisze:
Kurka, czasami na fotkach pokazuję "lepszą" rzeczywistość. Bo, jak wspominałam, nie usunę fizycznie dźwigów z panoramy Wawy, albo nie przełożę posadzki przed Pajacem tak, żeby mi do kompozycji pasowała :))


Ano fakt. Tyle, że w tym wypadku nawet o archiwizacji ulubionej Richtchofena mówić nie można bo to hmmm "lepsza" rzeczywistość ;)))

_________________
I don't know where life's going ...
po drugiej stronie ... obiektywu


Ostatnio zmieniony 26.06.2005 @ 17:13:58 przez Tatjana, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.06.2005 @ 17:03:30 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.12.2004 @ 18:40:32
Posty: 609
Lokalizacja: ze Stepów Akermańskich
arien pisze:
Owszem, lepiej mieć dużo dobrych zdjęć, niż dużo gorszych. To fakt nie podlegający dyskusji. Tylko mało kto może poszczycić się takimi wynikami:). Zwykle ma się właśnie masę złych, ładnie zgranych do komputera i służących do torturowania poczucia estetyki znajomych. osobiście uważam, że lepiej jest mieć zdjęc mniej, ale za to dobrych.


Z tym się zgodzę w całej rozciągłości, choć fakt posiadania mnóstwa zdjęć, z których dobrych jest znikoma część jest conajmniej wkur****cy zwłaszcza kiedy czuć to po kieszeni :]. A w fotografii analogowej czuć to mocno po kieszeni i z czystym sumieniem się mogę teraz do tego przyznać, że kusząca jest myśl nie ponoszenia tej konsekwencji fotografując cyfrowo.
Jednak praca w ciemnie jeszcze jest dla mnie na tyle satysfakcjonująca i pociągająca, że nie jestem w stanie zamienić mojego 20 letniego Canona na Cyfre. Z racji swojego przyszłęgo zawodu, zapewne kupię cyfrówkę jednak cały czas traktuje ją jako aparat do pracy nawet jeśli będzie to profesjonalny sprzęt.

Asl pisze:
Przecież fotograficy analogowi też wykadrowują, czy retuszują zdjęcia, nespa?<ciach>

Ano prawda, tyle że kadrowanie i retusz w fotografii tradycyjnej polega trochę na czymś innym niż zabawa PS. Wszystko co można ze zdjęcia wyciągnąć podczas obróbki w chemii tylko podnosi walory techniczne fotografii, nie zmienia jej jak gdyby pod kątem fizycznym, nie ma ingerencji w obraz, nie ma pobicia kolorów czy ich zmiany, nie ma masek i innych efektów, które możliwe są w komputerku. Obraz pozostaje jaki był, zdjęcię jest tylko lepsze technicznie.

_________________
I don't know where life's going ...
po drugiej stronie ... obiektywu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.06.2005 @ 17:06:50 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2004 @ 11:38:26
Posty: 7402
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Tatjano, pisałam już, że sama planuję kupić cyfrową lustrzankę- wyłącznie po to, żeby oszczędzić na kosztach wyołania i odbitek. Z tym że poza lustrzanką żaden inny typ cyfrówki nie wchodzi w grę, chcę mieć kontrolę nad tym, co robię. No i wciąż będę miała analogowego Canona, co do tego nie ma wątpliwośći:).

_________________
I will always need your love/Wish I could write it in the daily news
You, on the other hand, are a sweet little eclair on the outside and a pit bull on the inside- Charlaine Harris


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.06.2005 @ 17:18:00 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Dyskusja przypomina coś w rodzaju 'winyle są lepsze od płyt cd' ;)

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.06.2005 @ 17:22:30 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2004 @ 11:38:26
Posty: 7402
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Bo są, każdy meloman to stwierdzi:).
Dla mnie naprawde nie ma nic złego w fotopgrafii cyfrowej, drażni mnie tylko nierzadkie u właścicieli cyfrówek myślenie, że nie muszą już umieć robić zdjęc, w końcu od tego mają aparat i programy graficzne. Jeżeli komuś wystarczają pamiątkarskie fotki, faktycznie kompaktowa cyfrówka będzie jak znalazł. Ale jeżeli ktoś bardziej interesuje sie fotografia, bez lustrzanki się nie obejdzie. I tyle:)

_________________
I will always need your love/Wish I could write it in the daily news
You, on the other hand, are a sweet little eclair on the outside and a pit bull on the inside- Charlaine Harris


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.06.2005 @ 17:27:37 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.12.2004 @ 18:40:32
Posty: 609
Lokalizacja: ze Stepów Akermańskich
arien pisze:
Tatjano, pisałam już, że sama planuję kupić cyfrową lustrzankę- wyłącznie po to, żeby oszczędzić na kosztach wyołania i odbitek. Z tym że poza lustrzanką żaden inny typ cyfrówki nie wchodzi w grę, chcę mieć kontrolę nad tym, co robię. No i wciąż będę miała analogowego Canona, co do tego nie ma wątpliwośći:).


Ano właśnie :). Z tym kupnem cyfrowego sprzętu to tak jest również w moim wypadku :). Nic innego nie wchodzi w grę, tylko lustrzanka cyfrowa :). I oczywiście Canona się nie pozbędę, mimo że napawdę ma ze 20 lat. Sprzęt, na którym wowołuję zdjęcia służył długo komuś innemu. Zanim go dostałam należał do faceta, który teraz jest chyba już po 50-ce :). Zadziwiające, że wszytsko jeszcze działa bez zarzutów :))).

_________________
I don't know where life's going ...
po drugiej stronie ... obiektywu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.06.2005 @ 17:32:21 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.12.2004 @ 18:40:32
Posty: 609
Lokalizacja: ze Stepów Akermańskich
Ezena pisze:
Dyskusja przypomina coś w rodzaju 'winyle są lepsze od płyt cd' ;)


Czarnulek też mam sporo :))) i są lepsze od cd :).
Fanatyzm ;)))

_________________
I don't know where life's going ...
po drugiej stronie ... obiektywu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.06.2005 @ 17:37:25 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tatjana pisze:
Fanatyzm ;)))

Otóż to ;))))

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.06.2005 @ 19:55:04 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.02.2004 @ 22:32:38
Posty: 750
Lokalizacja: Stąd, skąd się nie wraca.
Tatjana pisze:
Ano właśnie :). Z tym kupnem cyfrowego sprzętu to tak jest również w moim wypadku :). Nic innego nie wchodzi w grę, tylko lustrzanka cyfrowa :).


To jest bardzo dobry sprzet, ale według mnie nie może równac sie z analogowa lustrzanka. Bo lustrzank to jest klasyka na której mozna pokazać, że jest sie naprawde dobrym. Tam wszystko zależy od Ciebie i twoich umiejetnosci.

Tatjana pisze:
I oczywiście Canona się nie pozbędę, mimo że napawdę ma ze 20 lat. Sprzęt, na którym wowołuję zdjęcia służył długo komuś innemu. Zanim go dostałam należał do faceta, który teraz jest chyba już po 50-ce :). Zadziwiające, że wszytsko jeszcze działa bez zarzutów :))).


Ja bym sie dziwił gdyby nie działało. Sam mam Canona, Eos 300
I wiem co on potrafi. Nie moze sie równac z 1v albo z 3 bo to nie ta półka ale w rekach doswiadzonego fotografa<ja sie za takiego nie uważam> potrafi zrobic wiele a nawet wszystko.

Musze sie przyznac ze zaciekawiły mnie twoje prace. Są czyste, "przejżyste" i widać w nich styl który sie juz uformował. Najleprzym zdjeciem wedłóg mnie jest to: http://www.echostar.pl/~ryku/Alice/ludzie/lechu2.jpg
Życze dalszych sukcesów w pracy nad zdjeciami i miłej zabawy. Bo o to tu chodzi.

_________________
Życie jest jak teatr.
Gdy rozpocznie sie spektakl, musisz w nim zagrać.

Zapraszm wszystkich na Ofcjalna Strone Teatru Poszukiwań Twórczych ADIAFORA
www.adiafora.novacom.pl


Ostatnio zmieniony 26.06.2005 @ 20:17:09 przez Emiel Regis, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.06.2005 @ 20:14:03 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.02.2004 @ 22:32:38
Posty: 750
Lokalizacja: Stąd, skąd się nie wraca.
Richtchofen pisze:
W mojej opinii fotogarfowanie techniką analogową powoduje tylko to że autor traci wiele czasu na poszukiwanie "tego" ujęcia, przez co może stracić tysiąc lepszych kadrów i dwa tysiące okazji do sławy :) ( a o uznanie potomności przecież wszystkim Autorom chodzi:)).


A zastanowiłes sie nad tym, że nie chodzi o to żeby strzelic 100 zdjec jednemu obiektowi. Poszukiwanie TEGO idealnego mometu jest naprawde czyms wiecej niż maniakalną ideą.

Richtchofen pisze:
Czarno-biała archiwizacja chwili to przeszłość, zabawa dla fanatyków. Ten sam efekt (lepszej jakości) można przecież uzyskać przez cyfrowy sprzęt o doskonałych parametrach odwzorowania obrazu (wystarczy pstryczkiem wyłączyć kolor :)). Reasumując czarno-biała fotografia daje ciekawe efekty ale wcale nie musi być wykonywana techniką sprzed stu lat (no chyba ze dla przyjemności wąchania odczynników, nastroju ciemni i takich tam romantycznych głupstw:))

Nie. NIe zgadzam sie z toba. Robienie zdjec "black-white" to szukanie. Bo zdjecia czarno-białe nie sa łatwe do robieni. Te same zdjecie może wyglądać zypełnie inaczej jako kolor albo cz-b.
A guziczki/pstryczki to sa w pilocie i tam sie ich najlepiej uzywa:)

_________________
Życie jest jak teatr.
Gdy rozpocznie sie spektakl, musisz w nim zagrać.

Zapraszm wszystkich na Ofcjalna Strone Teatru Poszukiwań Twórczych ADIAFORA
www.adiafora.novacom.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.06.2005 @ 20:28:53 
Offline
Adept

Rejestracja: 04.07.2004 @ 21:27:03
Posty: 332
Lokalizacja: Nie wiem, zgubiłem się
Ezena pisze:
Dyskusja przypomina coś w rodzaju 'winyle są lepsze od płyt cd' ;)

Fanatyków się nie przekona:)
Może i dobrze, dzięki temu jest jakiś punkt odniesienia od postępującej geometrycznie technologii doskonalenia zapisu obrazu:). Niemniej jednak uważam że tak jak w zapomnienie odeszła technologia zapisu dźwięku przy wykorzystaniu pokrytego czymś tam walca i rysika, tak samo fotografia analogowa to już przeszłość :):) I za 20 lat Tatjana już nie będzie miała komu przekazać 40 letniego wyposażenia ciemni bo ... nikt nie będzie chciał go obsługiwać:).
Ja w oglądaniu fotografii (czarno-białych) znalazłem dużą radochę ale to dlatego że dzięki spłaszczeniu palety kolorów do stereo moje oko jest w stanie dostrzec szczegóły, których wcześniej nie widziałem :).
Cytuj:
Emiel Regis
Cytuj:
Najleprzym zdjeciem wedłóg mnie jest to: http://www.echostar.pl/~ryku/Alice/ludzie/lechu2.jpg
Życze dalszych sukcesów w pracy nad zdjeciami i miłej zabawy. Bo o to tu chodzi.

To z jakiegoś dziwnego powodu od samego początku kiedy go zobaczyłem mi się nie podoba:)
To mi się podoba ----->>>> chodzący po wodzie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.06.2005 @ 20:35:36 
Offline
Adept

Rejestracja: 04.07.2004 @ 21:27:03
Posty: 332
Lokalizacja: Nie wiem, zgubiłem się
Emiel Regis pisze:
A zastanowiłes sie nad tym, że nie chodzi o to żeby strzelic 100 zdjec jednemu obiektowi. Poszukiwanie TEGO idealnego mometu jest naprawde czyms wiecej niż maniakalną ideą.
Nie. NIe zgadzam sie z toba. Robienie zdjec "black-white" to szukanie. Bo zdjecia czarno-białe nie sa łatwe do robieni. Te same zdjecie może wyglądać zypełnie inaczej jako kolor albo cz-b.
A guziczki/pstryczki to sa w pilocie i tam sie ich najlepiej uzywa:)

Nie przeczytałeś ze zrozumieniem tego co napisałem. Powtórzę wolno i wyraźnie:). Czekając w jednym miejscu na "to" ujęcie fotograf "analogowy traci możliwość zrobienia innych idealnych ujęć w tym samym czasie, czyli potomność ponosi porażkę.
Co do guziczków/pstryczków to są one wszędzie w nowoczesnym świecie, który to świat coraz bardziej mi przypomina ten opisany w "Limes inferior" Zajdla :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.06.2005 @ 20:41:59 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.02.2004 @ 22:32:38
Posty: 750
Lokalizacja: Stąd, skąd się nie wraca.
P R Z E C Z Y T A Ł E M D O K Ł A D N I E I Z E Z R O Z U M I E N I E M :) A czym, że są te setki innych zdjec do tego jednego. Wiem przekomarzam sie:) A potomnosc i tak juz zaczeła ponosic porażke.

_________________
Życie jest jak teatr.
Gdy rozpocznie sie spektakl, musisz w nim zagrać.

Zapraszm wszystkich na Ofcjalna Strone Teatru Poszukiwań Twórczych ADIAFORA
www.adiafora.novacom.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group