Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 22:31:47

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 26.06.2005 @ 20:48:30 
Offline
Adept

Rejestracja: 04.07.2004 @ 21:27:03
Posty: 332
Lokalizacja: Nie wiem, zgubiłem się
Emiel Regis pisze:
ciach Wiem przekomarzam sie:) A potomnosc i tak juz zaczeła ponosic porażke.

True :) Uważaj !!! Nazgule nadciągają :):):):)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.06.2005 @ 20:52:40 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.02.2004 @ 22:32:38
Posty: 750
Lokalizacja: Stąd, skąd się nie wraca.
Hehehe..... Oni mnie "kochają" za maja ortografie:)

_________________
Życie jest jak teatr.
Gdy rozpocznie sie spektakl, musisz w nim zagrać.

Zapraszm wszystkich na Ofcjalna Strone Teatru Poszukiwań Twórczych ADIAFORA
www.adiafora.novacom.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.06.2005 @ 21:57:55 
Offline
Adept

Rejestracja: 04.07.2004 @ 21:27:03
Posty: 332
Lokalizacja: Nie wiem, zgubiłem się
Emiel Regis pisze:
Hehehe..... Oni mnie "kochają" za maja ortografie:)

I mają rację :):):) Choć nie należę do "naprawiaczy świata".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.06.2005 @ 23:24:56 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2004 @ 11:38:26
Posty: 7402
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Richtchofen pisze:
Czekając w jednym miejscu na "to" ujęcie fotograf "analogowy traci możliwość zrobienia innych idealnych ujęć w tym samym czasie, czyli potomność ponosi porażkę.


Ale tu nie chodzi o fotoreportaż, ale o sztukę- a więć nie o przypadek, gdy trzeba coś dobrze zdokumentować, ale właśnie znaleźć to idealne ujęcie, choćby jedno.


Emiel, ja tez mam Eosa 300. Racja co do cyfrowych 1 lub 3, są rewelacyjne, ale mnie na nie nie stać. ZA jakiś czas zadowolę sie na razie 300d:)

_________________
I will always need your love/Wish I could write it in the daily news
You, on the other hand, are a sweet little eclair on the outside and a pit bull on the inside- Charlaine Harris


Ostatnio zmieniony 27.06.2005 @ 9:04:30 przez arien, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.06.2005 @ 23:42:54 
Offline
Adept

Rejestracja: 04.07.2004 @ 21:27:03
Posty: 332
Lokalizacja: Nie wiem, zgubiłem się
arien pisze:

Ale tu nie chodzi o fotoreportaż, ale o sztukę- a więć nie o pezypadek, gdy trzeba coś dobrze zdokumentować, ale właśnie znaleźć to idealne ujęcie, choćby jedno.

No i tu się właśnie niezgadzamy. Sztuką to jest umiejętność stworzenia (IMHO ) czegoś co wymaga talentu. Fotografia pomimo pewnych podobieństw tym nie jest. Może się powtarzam ale jestem sobie w stanie wyobrazić sytuację w której jeden fotograf zrobi doskonałe zdjęcie (wszyscy się zachwycą kompozycją, kadrowaniem, ostrością etc.:):)), krytycy powiedzą Sztuka ! I obok stanie laik jakiś (np. ja :)) z dobrej klasy sprzętem i wykona szybko 3000 zdjęć tego samego zdarzenia. Jedno znich będzie identyczne z tym zrobionym przez fotografa artystę:):). I gdzie tu Sztuka? Gdzie niezbędny Talent ? Reasumując fotografia to metoda archiwizacji (którą jedni lepiej opanowali inni gorzej). Sztuka to coś co wymaga talentu (IMHO - oczywiście).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.06.2005 @ 0:03:49 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.02.2004 @ 22:32:38
Posty: 750
Lokalizacja: Stąd, skąd się nie wraca.
Richtchofen pisze:
Sztuką to jest umiejętność stworzenia (IMHO ) czegoś co wymaga talentu. Fotografia pomimo pewnych podobieństw tym nie jest. Może się powtarzam ale jestem sobie w stanie wyobrazić sytuację w której jeden fotograf zrobi doskonałe zdjęcie (wszyscy się zachwycą kompozycją, kadrowaniem, ostrością etc.:):)), krytycy powiedzą Sztuka ! I obok stanie laik jakiś (np. ja :)) z dobrej klasy sprzętem i wykona szybko 3000 zdjęć tego samego zdarzenia. Jedno znich będzie identyczne z tym zrobionym przez fotografa artystę:):). I gdzie tu Sztuka? Gdzie niezbędny Talent ? Reasumując fotografia to metoda archiwizacji (którą jedni lepiej opanowali inni gorzej). Sztuka to coś co wymaga talentu (IMHO - oczywiście).


A ty słuchałes kiedys Mandaryny na zywo? Muzyka tez jest sztuka, tak.... No to ja nie wiem juz nic.

_________________
Życie jest jak teatr.
Gdy rozpocznie sie spektakl, musisz w nim zagrać.

Zapraszm wszystkich na Ofcjalna Strone Teatru Poszukiwań Twórczych ADIAFORA
www.adiafora.novacom.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.06.2005 @ 8:43:55 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2004 @ 11:38:26
Posty: 7402
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Richtfoheniem, kompletnie się z tobą nie zgadzam. Nie kupuję twojej argumentacji, że fotografia nie jest sztuką. Fotografia jak najbardziej wymaga talentu. A z tego, co piszesz, że byłbyś w stanie przypadkowo, trzaskając na ślepo zdjęcia, skopiować ujęcie zrobione przez profesjonalistę, widać dokładnie, że jesteś, jak sam napisaleś- laikiem. Posiadanie dobrej klasy sprzętu nie czyni z człowieka fotografika. Do tego- uwierz mi- potrzebne są umiejętności.

Aha, ostrością zdjęcia na wystawie żaden krytyk nie bęzie się zachwycał, to się rozumie samo przez się...:)

Na pewno fotografia jest sztuką, o ile nie dyskutujemy o fotkach trzaskanych na imieninach cioci. Ale masz prawo miec inne zdanie i uważać ją li i jedynie za metodę zarchiwizowania tego, jak ciocia Gienia wyglądała obryzając udko kurczaka. Masz prawo do takiego zdania. Tak samo ja mam prawo uważać fotografię, i to głównie analogową, za coś więcej. Żadne z nas, jak widać, nie da się przekonać. Dyskutować zawsze można, choć lepiej jest dyskutować o czyms, na czym się zna. Choćby odrobinkę.

_________________
I will always need your love/Wish I could write it in the daily news
You, on the other hand, are a sweet little eclair on the outside and a pit bull on the inside- Charlaine Harris


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.06.2005 @ 9:18:39 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.02.2005 @ 12:12:16
Posty: 176
Lokalizacja: Kraków
Richtchofen pisze:
arien pisze:
No i tu się właśnie niezgadzamy. Sztuką to jest umiejętność stworzenia (IMHO ) czegoś co wymaga talentu. Fotografia pomimo pewnych podobieństw tym nie jest. Może się powtarzam ale jestem sobie w stanie wyobrazić sytuację w której jeden fotograf zrobi doskonałe zdjęcie (wszyscy się zachwycą kompozycją, kadrowaniem, ostrością etc.:):)), krytycy powiedzą Sztuka ! I obok stanie laik jakiś (np. ja :)) z dobrej klasy sprzętem i wykona szybko 3000 zdjęć tego samego zdarzenia. Jedno znich będzie identyczne z tym zrobionym przez fotografa artystę:):).


A ja mogę sobie wyobrazić sytuację, w której jakiś graficiarz przypadkiem maźnie sobie coś ,co będzie identyczne z dziełem Warhola. Albo pięciolatak na chybił-trafił wciskający przyciski na syntezatorze zagra piątą symfonię. Czy to w czymkolwiek umniejsza wartość oryginalnego dzieła? Niedorzeczne.

_________________
Crowley smiled like a snake...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.06.2005 @ 11:59:36 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.12.2004 @ 18:40:32
Posty: 609
Lokalizacja: ze Stepów Akermańskich
Emiel Regis pisze:
Ja bym sie dziwił gdyby nie działało. Sam mam Canona, Eos 300
I wiem co on potrafi. Nie moze sie równac z 1v albo z 3 bo to nie ta półka ale w rekach doswiadzonego fotografa<ja sie za takiego nie uważam> potrafi zrobic wiele a nawet wszystko.

Fotografuję trochę starszym modelem T 70 :) z obiektywem Tokiny. Canony to generalnie bardzo dobry sprzęt (nie tylko w wydaniu profesionalnym). Od czasu do czasu mam przyjemość pogadać z kilkoma profesjonalnymi fotografami i wiem, że to ulubiona firma wśród zwodowców ;).

Emiel Regis pisze:
Musze sie przyznac ze zaciekawiły mnie twoje prace. Są czyste, "przejżyste" i widać w nich styl który sie juz uformował.

Cieszę się, że uf styl jest widoczny :))

_________________
I don't know where life's going ...
po drugiej stronie ... obiektywu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.06.2005 @ 12:20:44 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.12.2004 @ 18:40:32
Posty: 609
Lokalizacja: ze Stepów Akermańskich
Richtchofen pisze:
arien pisze:

Ale tu nie chodzi o fotoreportaż, ale o sztukę- a więć nie o pezypadek, gdy trzeba coś dobrze zdokumentować, ale właśnie znaleźć to idealne ujęcie, choćby jedno.

No i tu się właśnie niezgadzamy. Sztuką to jest umiejętność stworzenia (IMHO ) czegoś co wymaga talentu. Fotografia pomimo pewnych podobieństw tym nie jest.

Hmm, aparat fotograficzny to narzędzie dla fotografa tak jak pędzel dla malarza. Potrzebna jest jednak moim zdaniem :) jakaś Iskra, by pędzel prowadzić odpowiednio i dostrzegać w otoczeniu sytuacje/chwile warte zatrzymania.
Richtchofen pisze:
Może się powtarzam ale jestem sobie w stanie wyobrazić sytuację w której jeden fotograf zrobi doskonałe zdjęcie (wszyscy się zachwycą kompozycją, kadrowaniem, ostrością etc.:):)), krytycy powiedzą Sztuka ! I obok stanie laik jakiś (np. ja :)) z dobrej klasy sprzętem i wykona szybko 3000 zdjęć tego samego zdarzenia. Jedno znich będzie identyczne z tym zrobionym przez fotografa artystę:):). I gdzie tu Sztuka? Gdzie niezbędny Talent ? Reasumując fotografia to metoda archiwizacji (którą jedni lepiej opanowali inni gorzej). Sztuka to coś co wymaga talentu (IMHO - oczywiście).

Kiedyś przeprowadziłam z tobą podobną rozmowę :). Przyjmowałam do wiadomości możliwość wystąpienia podobnej sytuacji i faktycznie jest to możliwe :). Fizyczny dowód wisi u mnie na ścianie :) i wcale nie trzeba było do tego super sprzętu ani 3000 klatek. Wystarczył na chwile oddany w twoje ręce 20-letni aparat i kilka ujęć :))). Do tego momentu się z tobą zgadzam. Podtrzymuję natomiast to, że Fotografia Sztuką jest aczkolwiek nie każde zdjęcie nadaje się by tak o nim mówić, podobnie jak nie każde malarstwo/grafika/rysunek jest efektem Talentu. Bywają prace (znam osobiście autorkę podobnych, nazwiskiem rzucać nie będę), której garfiki to nic innego jak tylko i wyłącznie doskonałe pod względem technicznym rzemiosło bez głębszego przekazu i możliwości interpretacji.

UPDATE: to tak jak pisała arien :)) można zrobić doskonałe zdjęcie (technicznie) cioci Gieni obgryzającej udko, ale co z tego ? ;)))

_________________
I don't know where life's going ...
po drugiej stronie ... obiektywu


Ostatnio zmieniony 27.06.2005 @ 15:13:37 przez Tatjana, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.06.2005 @ 12:30:12 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.12.2004 @ 18:40:32
Posty: 609
Lokalizacja: ze Stepów Akermańskich
arien pisze:
Richtfoheniem, kompletnie się z tobą nie zgadzam. Nie kupuję twojej argumentacji, że fotografia nie jest sztuką. Fotografia jak najbardziej wymaga talentu. A z tego, co piszesz, że byłbyś w stanie przypadkowo, trzaskając na ślepo zdjęcia, skopiować ujęcie zrobione przez profesjonalistę, widać dokładnie, że jesteś, jak sam napisaleś- laikiem. Posiadanie dobrej klasy sprzętu nie czyni z człowieka fotografika. Do tego- uwierz mi- potrzebne są umiejętności.

Nom, a tu stanę w obronie Richtchofena :). Co prawda niczego nie skopiował, chociaż hmmm.... Richtchofen zrobił kiedyś mi zdjęcie. Przyznam, że jest jednym z Tych zdjęć. Kilka dobrych lat temu, widziałam podbne na wystawie fotografii, nie pamiętam już kto był autorem. Przedstawiało dziewczynę i gołębie na pierwszym planie. Ostrość, a raczej jej brak odwracała uwagę od prawdziwego tematu fotografii.
Żeby zrobić takie niesamowite zdjęcie czasem nie trzeba super sprzętu, 3000 ujęć, umiejętności. Być może niczego nie trzeba mieć i nie trzeba nikim być ani amatorem ani artystą. Wystarczy kilka chwil zabawy. Może tym razem była to kwestia przypadku, a może czegoś więcej .... :)

_________________
I don't know where life's going ...
po drugiej stronie ... obiektywu


Ostatnio zmieniony 27.06.2005 @ 18:15:05 przez Tatjana, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.06.2005 @ 13:07:17 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Crowley pisze:
A ja mogę sobie wyobrazić sytuację, w której jakiś graficiarz przypadkiem maźnie sobie coś ,co będzie identyczne z dziełem Warhola. Albo pięciolatak na chybił-trafił wciskający przyciski na syntezatorze zagra piątą symfonię. Czy to w czymkolwiek umniejsza wartość oryginalnego dzieła? Niedorzeczne.

Wczoraj w poTVorze słyszałem o obrazach jednego szympansa. Na aukcji budziły wieksze zainteresowanie niż stojacy obok Monet i poszły za 15000$ każdy, a było ich trzy.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.06.2005 @ 13:10:31 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Hyhyhyhy ;))) Może to był genialny szympans z niezwykłym talentem? ;P

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.06.2005 @ 14:37:45 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
Ezena pisze:
Hyhyhyhy ;))) Może to był genialny szympans z niezwykłym talentem?
o imieniu Tytus de Zoo :-)

_________________
All those moments will be lost in time...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.06.2005 @ 17:14:56 
Offline
Adept

Rejestracja: 04.07.2004 @ 21:27:03
Posty: 332
Lokalizacja: Nie wiem, zgubiłem się
arien pisze:
Posiadanie dobrej klasy sprzętu nie czyni z człowieka fotografika. Do tego- uwierz mi- potrzebne są umiejętności.
ciach .

Jesli to mają być argumenty to faktycznie są one nie do obalenia :)
Cytuj:
Żadne z nas, jak widać, nie da się przekonać. Dyskutować zawsze można, choć lepiej jest dyskutować o czyms, na czym się zna. Choćby odrobinkę

Wybacz, arien ale nikt cię nie zmuszał do zabierania głosu .... :):)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group