Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.03.2024 @ 7:50:34

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 445 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 09.05.2005 @ 12:06:00 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 13:43:00
Posty: 1299
Lokalizacja: przecież napisane, że Crinfrid
No! Nareszcie mi się babcia otworzyła. Genialna :))
Co do Diuny - faktycznie, trochę zaburzona ta twarz, ale - jak Keri wspomniała - to nie fotorealizm. Może ona troche innej rasy była (tak kobieta na rysunku). Nie staram sie tak krtycznie analizować tego "co autor miał na mysli". Może własnie Autor chciał zostawic cos domysłom widza?
Co do widzenia twarzy z dołu - nie musi miec odchylonej głowy. Wystarczy, że obserwuje ją dziecko - popropstu niższe. Nieco z dołu.
Co do oczu - to znam pare takich osób, które takie oczy mają na codzień i to wcale nie widziane od dołu. Wyglądaja jak umierające basety... W modlitewnym uniesieniu :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.05.2005 @ 12:49:26 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.10.2002 @ 21:31:15
Posty: 2112
Lokalizacja: Warszawa
Palladyn pisze:
Nijak nie jestem w stanie przyjąć waszego (tzn. Halethy i twojego Keri) argumentu, że ta twarz jest widziana z dołu.


Palladynie, pamiętaj, ze dyskutujesz bądź co bądź z autorką tej pracy. Także na wstępie odpadają rozważania p.t."Co autor miał na myśli". Autorka powiedziała Ci co narysowała i co miała na myśli, więc zasadniczo nie ma co przyjmować albo nie przyjmować jej argumentów.

A jako ciekawostkę powiem Ci, ze wielokrotnie widywałam ludzi o tak nieanatomicznych kształach, ze pierwszą moją myslą było: "Gdybym ich narysowała, to już czuję jak by mi ludzie zjechali pracę i udowadniali, ze ta osoba na pewno tak nie wygląda". I wszyscy Ci ludzie oczywiście wiedzieli by lepiej niż ja co chciałam, a czego nie chciałam narysować... Aniołek ma do tego zdrowe podejście :)

pozdrawiam

PS. Maddo, praca wg. autora chyba nigdy nie jest skończona w 100% :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.05.2005 @ 13:01:31 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
Uwielbiam osoby o nieanatomicznych kształtach. Dlatego prawie zawsze, gdy kogoś rysuję, a bardzo lubię rysować twarze, mój model ma jakiś krzywy podbródek, nierówne brwi, wykrzywione usta... Takie postaci po prostu IMHO ciekawiej wychodzą, podobnie jak bohaterowie literaccy nie bedący wcieleniami ideału:))

_________________
Święte Gramatyko i Ortografio, módlcie się za nami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.05.2005 @ 13:04:56 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 8:53:18
Posty: 578
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Tyle, że w przypadku postaci likterackich zazwyczaj jest to zamierzone, a w przypadku prac plastycznych nie zawsze, przyznajcie ;-)))

_________________
"Bestsellery to świetne urządzenie: wiadomo jakie książki kupować i nie trzeba ich czytać."
Danny Kaye


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.05.2005 @ 13:23:00 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Ezena pisze:
Chociaż ogólnie rzecz biorąc też nie jestem amatorką prac Keri, to Twoja krytyka coś się kupy nie trzyma ;)
    Tak to już niestety ze mną bywa. Faktycznie, w nocy (bo piwo z tym na pewno nie ma nic wspólnego ;-) ) coś mi się kiepsko ciąg logiczny podtrzymuję. Na przyszłość postaram się jednak pisać w ciągu dnia. Może coś to zmieni ;p.
      Madda pisze:
      Jak na ćwiczenie, 98% to całkiem sporo, czyż nie? ;-))
        Ja się do wszystkich jej prac odnosiłem, a nie do tej konkretnej. A po drugie procenty miały jedynie podkreślić nie zrobienie czegoś do końca, wrażenie byle jakości. I ćwiczenie, czy nie ćwiczenie prace powinny być prezentowane po dopieszczeniu wszystkich szczególików. A ćwiczenia mogą jedynie spowolnić proces twórczy, ale nie powinny mieć wpływu na jakość prezentowanej pracy.
          Pozwólmy się autorce wypowiedzieć w swoich pracach. A ocenę, nawet przy braku umiejętności wystarczająco logicznego uargumentowania swoich odczuć, pozostawić odbiorcy ;ppp. Koniec, EOT.


          Na górę
           Wyświetl profil  
           
           Tytuł:
          Post: 09.05.2005 @ 14:29:41 
          Offline
          Król Dezmod
          Awatar użytkownika

          Rejestracja: 12.02.2004 @ 18:48:06
          Posty: 3024
          Lokalizacja: z południa. Mysłowice.
          Leszek pisze:
          Tarkus pisze:
          Cytując Toma Waitsa "twoja opinia, koleś, jest jak dziura w dupie - każdy ma swoją" :))) Nie trafia w twój gust i tyle, a że czegoś nie potrafisz zrozumieć... Well, co ja ci na to poradzę :D
          Aż się ciśnie na usta: I vice versa. :-)
          Haha. Mnie właśnie zaciekawiły ilustracje do Fabryki. Portrety mi się bardzo "nie", twarze jeszcze bardziej, szczególnie twarze połączone z korpusem i dłońmi mnie odrzucają. Ale te próbki irracjonalne, sądzę, że powinnaś pociągnąć. Portrecistką może nie będziesz, ale jak ci się uda (a w "Fabrykowych" nawet Ci się udaje) dostrzec ten szczególik, irytujący detalik przywierający do postaci i charakteryzujący ją przez to, to wtedy wychodzi coś, nad czym się zatrzymuję.

          _________________
          Intermedium skończone. Zachodnia Strona Bramy skończona. Pluskwa i Ćma - również. ...


          Na górę
           Wyświetl profil  
           
           Tytuł:
          Post: 09.05.2005 @ 14:41:05 
          Offline
          Yarpen Zigrin
          Awatar użytkownika

          Rejestracja: 01.10.2002 @ 21:31:15
          Posty: 2112
          Lokalizacja: Warszawa
          Wiesz co Harad, zupełnie nie zrozumiałam Twojego bełkotu. Rysunek zrobiony do fabryki był całkowicie z pamięci, więc roztrzasanie kwestii portretowania kogokolwiek jest bez sensu. I ja jestem portrecistką. Twoje zdanie w tej kwestii zupełnie się nie liczy. Następnym razem pisz bardziej składnie. "Polonistką może nie zostaniesz, ale przynajmniej bedzie się można odnieść do tego, co piszesz."


          Na górę
           Wyświetl profil  
           
           Tytuł:
          Post: 09.05.2005 @ 14:49:48 
          Offline
          Yarpen Zigrin
          Awatar użytkownika

          Rejestracja: 01.10.2002 @ 21:31:15
          Posty: 2112
          Lokalizacja: Warszawa
          Palladyn pisze:
          Ja się do wszystkich jej prac odnosiłem, a nie do tej konkretnej. A po drugie procenty miały jedynie podkreślić nie zrobienie czegoś do końca, wrażenie byle jakości. I ćwiczenie, czy nie ćwiczenie prace powinny być prezentowane po dopieszczeniu wszystkich szczególików. A ćwiczenia mogą jedynie spowolnić proces twórczy, ale nie powinny mieć wpływu na jakość prezentowanej pracy.


          Rozumiem, ze rysujesz i wiesz z doświadczenia? Czy tez może jesteś jedynie teoretykiem? W ogóle mam wrażenie, ze usiłujesz mi powiedzieć, co powinnam, żeby dostosować się do Twojego, czy czyjegokolwiek innego gustu. Otóż nie jestem firmą mającą za zadanie zadowolić konsumenta. Rysuję bo lubię i tak powinien robić każdy artysta, z wewnętrznej potrzeby, a nie dlatego, ze więcej Iksińskich będzie zachwyconych. Jeśli ktoś jest niezadowolony, to jego problem. Jeśli ktoś ma wrażenie nieskończenia pracy? To tylko jego wrażenie. Spytaj którgokolwiek artysty, czy jest zadowolony z każdego swojego dzieła. Zawsze odpowie Ci, że mógłby coś jeszcze poprawić.

          PS. Czy myśmy na ten temat już kiedś aby nie rozmawiali?


          Na górę
           Wyświetl profil  
           
           Tytuł:
          Post: 09.05.2005 @ 15:08:25 
          Offline
          Król Dezmod
          Awatar użytkownika

          Rejestracja: 13.05.2003 @ 9:00:16
          Posty: 3118
          Lokalizacja: Wylęgarnia
          Tarkus pisze:
          Esme Weatherwax we własnej Babcinej osobie :))))))
          :))

          eee nie wydaje mi się, zawsze sobie inaczej babcię wyobrażałam:))

          _________________
          Here comes Lightning down the street
          While you just stand there talking
          If I were you I'd start to move
          And tell my story walking
          About a hundred miles an hour!


          Na górę
           Wyświetl profil  
           
           Tytuł:
          Post: 09.05.2005 @ 15:18:54 
          Offline
          Król Dezmod
          Awatar użytkownika

          Rejestracja: 12.02.2004 @ 18:48:06
          Posty: 3024
          Lokalizacja: z południa. Mysłowice.
          Keri_Moore pisze:
          Wiesz co Harad, zupełnie nie zrozumiałam Twojego bełkotu. Rysunek zrobiony do fabryki był całkowicie z pamięci...
          Chodzi mi o uchwycenie elementu charakteryzujęcego postać/bohatera tekstu. Pamięć w ogóle jest tu nieistotna. Jakkolwiek by spojrzeć na ten bełkot, był on komplementem. No ale cóż.


          Cytuj:
          Twoje zdanie w tej kwestii zupełnie się nie liczy. Następnym razem pisz bardziej składnie.

          A czy ja chciałam, żeby się liczyło? Wyraziłam opinię własną na temat twojej twóczości, chyba wolno.
          Składność, to domena specjalistów od konstrukcji, a ja, no cóż, do takich należę, czy chcę, czy nie, nawet biorąc pod uwagę przytoczony przez ciebie cytat, który nijak ma się do wyrażonej przeze mnie opinii, tudzież formy, w jakiej została ona zaprezentowana.

          _________________
          Intermedium skończone. Zachodnia Strona Bramy skończona. Pluskwa i Ćma - również. ...


          Na górę
           Wyświetl profil  
           
           Tytuł:
          Post: 09.05.2005 @ 15:31:37 
          Offline
          Yarpen Zigrin
          Awatar użytkownika

          Rejestracja: 01.10.2002 @ 21:31:15
          Posty: 2112
          Lokalizacja: Warszawa
          Harad, sformułowanie "portrecistką może nie będziesz", w momencie kiedy tym się głównie zajmuję jest conajmniej nie na miejscu. Ja naprawdę nie wrzucam informacji o moich pracach dlatego, że cierpię na brak zainteresowania. A zdaje mi się, ze tak to jest odbierane, bo zdarza się, że niektórzy rozmawiają ze mną, o moich pracach i o mnie, jakbym była przedszkolakiem.

          Może czas przestać informować o tym, co robię, bo jest to odbierane tak, jakby faktycznie przedszkolak prosił o pochwałę i pogłaskanie po głowie. Może dlatego niektórym się zdaje, ze mają prawo klepać mnie po plecach i udowadniać mi, ze sama nie wiem co "chciałam", bo oni wiedzą lepiej. I nie chodzi tu o krytykę, bo na krytykę wystawiam się codziennie na digarcie i w paru innych miejscach.


          Na górę
           Wyświetl profil  
           
           Tytuł:
          Post: 09.05.2005 @ 15:34:25 
          Offline
          Król Dezmod
          Awatar użytkownika

          Rejestracja: 12.02.2004 @ 18:48:06
          Posty: 3024
          Lokalizacja: z południa. Mysłowice.
          Nie chodzi o to, co robisz, tylko o to, co IMHO wychodzi ci lepiej.

          Ilustrując, nie portretujesz, a wykonujesz wizualizację fragmentu tekstu, obecnego jedynie w twoim odbiorze fabuły. Portretując, próbujesz odwzorować rzeczywistość zastaną, co IMHO wychodzi Ci gorzej. Tyle na temat mojego, nieliczącego się zdania.

          _________________
          Intermedium skończone. Zachodnia Strona Bramy skończona. Pluskwa i Ćma - również. ...


          Na górę
           Wyświetl profil  
           
           Tytuł:
          Post: 09.05.2005 @ 15:45:46 
          Offline
          Yarpen Zigrin
          Awatar użytkownika

          Rejestracja: 01.10.2002 @ 21:31:15
          Posty: 2112
          Lokalizacja: Warszawa
          Harad Ar-ihach pisze:
          Nie chodzi o to, co robisz, tylko o to, co IMHO wychodzi ci lepiej.

          Ilustrując, nie portretujesz, a wykonujesz wizualizację fragmentu tekstu, obecnego jedynie w twoim odbiorze fabuły. Portretując, próbujesz odwzorować rzeczywistość zastaną, co IMHO wychodzi Ci gorzej. Tyle na temat mojego, nieliczącego się zdania.


          A widzisz Harad, zupełnie nie masz racji. To tylko powszechna opinia. Ludzie myślą, ze odwzorowując twarz człowieka, nic od siebie nie dokładam. Bardzo powszechny i niesłuszny osąd. Śmiem twierdzić, ze w portrecie zawarte jest bardzo dużo moich wlasnych odczuć i przeżyć. To widać nawet w portretach rysowanych ze zdjęcia. Porównując jedno i drugie łatwo zauważyc różnice chociażby w wyrazie twarzy modela. I nie jest to kwestia złego odwzorowania charakteru postaci, tylko moich odczuć związanych z modelem. Niektórzy boją się tego. Bo obserwatorzy często lubią wytykać to jako błędy. Stąd tylko zdeformowancy koszmarków i "karykatur" krąży po świecie. Tworzącu je ludzie myślą, że deformując całkowicie twarz/postac stają się bardziej "artystyczni", a co więcej nikt im nie zarzuci, ze deformacja nie była zamierzona, bo stopień deformacji jest tak ogromny.

          Ja się na to nie zgadzam. I jeśli mój model ma bardziej wykrzywione usta, to dlateo, ze ja tak je widzę, bo dla mnie są ważniejsze niż coś innego. Dlatego nie stosuję np. siatek, jak niektórzy, bo zostawiam wolne pole dla własnego odbioru modela. Jeśli widzisz namalowany przeze mnie portret, to nie widzisz odwzorowanego zdjęcia. Widzisz go moimi oczami.


          Na górę
           Wyświetl profil  
           
           Tytuł:
          Post: 09.05.2005 @ 20:15:44 
          Offline
          A teraz wymyśl sobie coś fajnego
          Awatar użytkownika

          Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
          Posty: 13851
          Lokalizacja: Jelenia Góra
          Keri_Moore pisze:
          Abstrahując to jest rysunek bardzo komiksowy i nie fotorealistyczny.

          To ja tylko ZUPEŁNIE NA MARGINESIE dyskusji zaznaczę, że rysunek komiksowy może być RÓWNIEŻ jak najbardziej fotorealistyczny i że są takie komiksy :) ( Storm , Kingdom Come, żeby daleko nie szukać ). Wiem, że to tylko taki skrót myślowy był , odwołujący się do jakiś powszechnych, stereotypowych obiegowych wyobrazeń o tym czym jest komiksowy rysunek. Taki nurt fotorealistyczny nie jest czymś w komiksie dominującym, ale jest zauważalny. Więc zaznaczam informacyjnie i przepraszam za off topic.

          _________________
          O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
          a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
          plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



          Strona domowa Stelli i Kamila


          Na górę
           Wyświetl profil  
           
           Tytuł:
          Post: 11.05.2005 @ 14:53:26 
          Offline
          Zmiany
          Awatar użytkownika

          Rejestracja: 12.04.2005 @ 15:53:58
          Posty: 107
          Lokalizacja: z dziada pradziada
          Straaaasznie mi się ta Wasz dyskusja podoba, ale strony z grafikami za cholerę znależć nie mogę. Cały czas mi "błąd URL" wyskakuje i to mi się już znacznie mniej podoba:-)))) Ta strona zawsze tak ma?

          _________________
          Z rozmowy z tegoroczną maturzystką:
          Ona (do rozmówców):" 'Wiem, że nic nie wiem,' powiedział Arystoteles."
          Ja (szeptem zza gazety):"Sokrates!"
          Ona (posyła mi promienny uśmiech):"Rzeczywiście. Asokrates. Też na 'a'." :-)))))


          Na górę
           Wyświetl profil  
           
          Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
          Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 445 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna

          Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


          Kto jest online

          Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


          Nie możesz tworzyć nowych tematów
          Nie możesz odpowiadać w tematach
          Nie możesz zmieniać swoich postów
          Nie możesz usuwać swoich postów

          Przejdź do:  
          cron
          Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group