Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.03.2024 @ 11:46:30

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Gra - ale jaka?
Post: 10.10.2002 @ 2:02:33 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.10.2002 @ 0:12:32
Posty: 60
Lokalizacja: Koszalin
Wszystkich zainteresowanych wzywam do podzielenia się swoimi opiniami nt "Jaka powinna być gra komputerowa 'Wiedźmin'?".
RPG? Przygodówka? A może FPP? Piszcie o pomysłach graficznych, technicznych, koncepcyjnych i jakie wam przyjdą do głowy. Wszelkie sugestie dozwolone. (Pomarzyć nam wolno :)).
Dzielcie się, ja też wkrótce się podzielę.

_________________
> < ,-----.
(-)(-)) oO !!? |
~ \ `----´
_/ __|
|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.10.2002 @ 10:13:37 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Każdy zapewne ma inna wizję , podobie jak w przypadku filmu (przed powstaniem "dzieła"). Prawdopodobnie zostaną tu wymienione prawie wszystkie gatunki:) Ja chciałabym żeby to było typowe rpg w stylu Baldurowym. Z naciskiem na fabułę. Scenariusz powinien napisać AS, grafika jak w Baldurze, broń boże 3d, do którego jakoś nie mogę się przekonać (no chyba, że w RTSie). A głos jednego z bohaterów niech podkłada Skowroński, narratorem ma być Fronczewski:) Muzyka na poziomie tej z LOTRa czy Icewind Dale'a:) Echhh....:)))))

Z poważaniem Ezena


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.10.2002 @ 15:45:52 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 23.09.2002 @ 16:16:18
Posty: 40
Lokalizacja: Kraków
W sumie to zgadzam się z Ezeną, RPG w stylu Baldurowym byłoby jak najbardzej OK, ale z drugiej strony wiedźmin był mistrzem miecza, więc...
Jak już pisałem w innym miejscu, była niegdyś taka gra "Die By The Sword" Posiadała niesamowity mechanizm walki mieczem (coś około 40 różnych ciosów). Ja osobiście najchętniej widziałbym połączenie dobrej fabuły typu Baldur2 lub Planescape:Torment z widowiskowymi walkami.

Eh, pomarzyć zawsze można...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.10.2002 @ 17:50:20 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.09.2002 @ 2:36:33
Posty: 376
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Ja to bym w sumie nawet nie pogardził czymś w rodzaju Dungeon Siege tylko nie w 3D, muzyka ala Diablo 2 or Baldur. A najlepiej jedna RPG, jedna TPP i FPP, kazda z rewlacyjną fabułą i muzyką (jak wyżej), ale z niekoniecznie rewelacyjną grafiką, a przede wszystkim wierna książkom.

jak marzyć to marzyć...

pozdrawiam
haart

_________________
La Guarde meurt et ne se rend pas


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.10.2002 @ 18:34:53 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.10.2002 @ 0:12:32
Posty: 60
Lokalizacja: Koszalin
Hmmm... widzę dużo porównań z innymi grami, to oczywiste. Mnie się jednak marzy, żeby komputerowy Wiedźmin stworzył... no, może nie nową jakość, ale przynajmniej wybijał się wśród produkowanych masowo CRPG z fabułą jak spod matrycy (tu muszę skrytykować chwalone przez niektórych Baldursy). Czyli już mamy gatunek - RPG (nie wyobrażam sobie innego, tzn. wyobrażam, ale nie są to miłe wyobrażenia :)). RPG ale z silnym akcentem przygodowym, tak jak w tytułach japońskich (Final Fantasy!). Wydawałoby się, że w kwestii fabuły sprawa jest najprostsza - mamy gotowy materiał w postaci książek, jednak filmowcy udowodnili nam jak bardzo można spieprzyć tak podstawowy element. Dlatego dobrze by było, gdyby tą stroną gry zajął się, przynajmniej w części, sam AS. No i podstawowy warunek - żadnych głośnych, chwytnych nazwisk przy produkcji, a tylko sami zaangażowani zapaleńcy - fani twórczości Sapka (marzeeenia!). Jak jeszcze raz usłyszę głos "Znanego Aktora" w grze komputerowej to chyba zwymiotuję ;).
To na razie tyle.
W następnym odcinku opowiem o grafice, muzyce, itp. :)

_________________
> < ,-----.
(-)(-)) oO !!? |
~ \ `----´
_/ __|
|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.10.2002 @ 22:46:39 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 23.09.2002 @ 12:05:50
Posty: 23
Lokalizacja: Czerwionka
Jak dla mnie:
-grafika 3D, przeciętna obleci, perspektywa podobna do tej z Gothica,
-oczywiście RPG, oczywiście z rozbudowaną fabułą opartą o książki,
-również oczywiście system walki VSIM (z Die by The Sword),
-przydałyby się jakieś unikalne zdolności dla wiedźminów, np. straszenie oczami :),
-i bardzo oczywiście grę mieliby robić sami zapaleńcy,
- no i klimmat...

Ech...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.10.2002 @ 23:10:41 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2002 @ 12:25:12
Posty: 16
Lokalizacja: Piła
jezeli gra komputerowa okaze sie taka klapa jak RPG to nie chce na to patrzec. W Polsce generalnie dzieje sie tak ze duzo sie gada a malo robi - film byl przedstawiany w wersji straszliwie optymistycznej, i co? KLAPA RPG tak samo, i co? - KLAPA.
Nie mam nic więcej do powiedzenia wysoki sądzie

_________________
<i>I’ve seen strange signs on my way
silent shadows
dancing shapes
and angels fallen on the earth</I>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.10.2002 @ 1:28:31 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.10.2002 @ 0:12:32
Posty: 60
Lokalizacja: Koszalin
Dlatego właśnie nie chodzi mi o to czego możemy się "obawiać", tylko jaka POWINNA być taka gra. Ja wcale nie nastawiam się na ideał, ale chyba warto się zastanowić jak taki ideał mógłby wyglądać.

_________________
> < ,-----.
(-)(-)) oO !!? |
~ \ `----´
_/ __|
|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.10.2002 @ 14:53:19 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 13.10.2002 @ 14:21:06
Posty: 2
Lokalizacja: Częstochowa
Hmm....
1. Interfejs i budowa gry typu Fallout.
2. Raczej walka na tury a akcja w rzeczywistym trybie.
3. Oczywiscie nacisk polozony na fabule (nie chcac urazic fanow baldura ale watek fabularny z falloutow bije baldura 1 i icewind na glowe co baldura 2 to sie nie wypowiadam bo nie gralem).
3. Walka albo VSIM albo moze jakis nowy wymyslic...
4. Co do fabuly to moze nie scenariusz ale calkowita dowolnosc akcji i zadan cos ala Daggerfall.
5. Muzyka Diablo 1 i 2 no i Baldursy
No starczy !!!

_________________
QUBA


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.10.2002 @ 15:23:56 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 19.10.2002 @ 18:55:12
Posty: 10
Lokalizacja: z miasta
- engine cos jak Crusaders of might & magic (ale tylko engine)
- styl walki zaporzyczyc z jakiejs nawalanki (tzn kombosy itp)
- wcale nie musimy kierowac Grealtem....
- tutorial to szkolenie w Kaer Morhen :)
- w kazdej chwili mozna by bylo pochodzic i rozejrzec sie za robota dla wiedzmina :) .... bo gdyby taki quest zdarzal sie tylko do czasu do czasu do by byl zepsuty pomysl.... taka robota moznaby wziasc w kazdej chwili (oczywiscie jesli sie znajdzie ktos kto da...) zaprogramowac zeby to sie jakos tam losowo pojawialo....
- gracz steruje tylko jedna postacia a jesli by byly druzyny to reszta steruje komputer (jak w NWN)
- budowa swiata hmm... cos jakby z BG1, juz tlumacze - tam mogles sobie pochodzic po lesie, gdzie nawet mogloby i byc kompletnie pusto... ale nie tak jak w BG2 ze pomiedzy lokacjami (Athkatla, wzgorza, zamek, Targowo itd) nic nie ma....
- oczywiscie cala gra w 3d :))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.10.2002 @ 23:55:14 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 23.09.2002 @ 16:16:18
Posty: 40
Lokalizacja: Kraków
Asgh, myślę, że trafiłeś w dziesiątkę. Szczególnie z pobocznymi questami. Co do spraw wizualnych, to jestem za 3D w stylu Morrowinda.... miodzio.

_________________
All that we see or seem
Is but a dream within a dream...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.10.2002 @ 19:15:32 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 19.10.2002 @ 18:55:12
Posty: 10
Lokalizacja: z miasta
wiec wg. mojego pomyslu niech CDP robi gre :DDD
ale z tego co czytalem w newsach zony dot. gry to pewnie bedziemy sterowac myszka... a ja nie chce! ja kcem widok TPP i chodzenie klawiatura a myszka obracac sie i ciosy robic (jak w Crusaders of might & magic, zreszta juz we wczesniejszym poscie wymienionych)... w tej chwili gra b. duzo traci w moich oczach.... (tzn odnosnie tego sterowania myszka - ja sobie np. niewyobrazam aby w nwn mozna by sterowac kursorami.... a ja nastawilem sie na Wiedzmina w TPP.... )


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.10.2002 @ 23:51:06 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Po pierwsze i imho najważniejsze: kto pisze scenariusz do tej gry i ile jest w tam klimatu z Sagi? Po drugie, to widziałbym to jako mix Fallouta (złożoność NPC, świata, questów a przede wszystkim jeden bohater, a nie drużyna, może z opcjonlną, lecz niekonieczną opcją dołączania innych postaci) i Neverwinter Nights (jedno słowo - grafika). I mam nadzieję, że gra nie będzie miała nic wspólnego z filmem :)

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.10.2002 @ 14:02:54 
Offline
Murderator

Rejestracja: 23.09.2002 @ 9:18:29
Posty: 10121
Lokalizacja: Warszawa
A ta gra ma się ukazać czy tak sobie "gdybamy" bez powodu? :)
Jak by miała wyglądać? Najprawdopodobniej byłby to TPP czyli nawalnka niestety. Ech, fabuła, ilość opcji, pobocznych queastów, interakcja ze światem jak z Falloutów a grafika jak z Morrowwinda może. Nie grałem ale słyszałem że bardzo ładna, lepsza niż w Dungon Siege i Gothicu.

_________________
Paryż ma Wieżę, Londyn ma Tamizę. A my Polacy stoimy pod krzyżem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.10.2002 @ 15:44:50 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:54:02
Posty: 700
Lokalizacja: las nieopodal ruiny szpitala psychiatrycznego
W newsach na Zonie pojawiły się ostatnio jakiś przecieki.

_________________
www.fotoexplorer.blog.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group