Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.03.2024 @ 17:36:29

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wiedźmin na E3
Post: 17.06.2004 @ 17:33:32 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.05.2004 @ 15:45:18
Posty: 1766
Fragmenty relacji z targów E3, napisanej przez Huta Sędzimira, redaktora pisma CD-Action.

"Wiedźmin - a dokładniej The Witcher, bo pod takim tytułem gra była prezentowana na targach - wzbudzał zainteresowanie wszystkich dziennikarzy odwiedzających pokój spotkań BioWare. Grę oglądali przedstawiciele pism komputerowych z USA i całej Europy oraz reprezentancie największych serwisów internetowych poświęconych grom. Na razie znamy tylko poinię tych ostatnich i trzeba przyznać, że przyjęli oni grę bardzo ciepło " To, co graficy i programiści wycisnęli ze starego enginu robi wrażenie. Elementy otoczenia są niezwykle piękne, z realistycznymi teksturami, oświetleniem i zapierającą dech w piersiach architekurą" - oto jeden z cytatów. I kolejny - " Efekt ośmiomiesięcznej pracy niewielkiego zespołu, choć znajdujący się jeszcze na wczesnym etapie, już teraz robi wrażenie. Grafika jest świetna, oświetlenie absolutnie doskonałe." A na koniec " Świat gry i fabuła są orginalne, grafika bardzo dobra, a walka szybka i dająca dużo frajdy Wygląda na to, że kiedy zespół zakończy prace nad tym projektem, dostaniemy do rąk naprawdę świetną grę"
Niestety na chwilę obecną jedyna podawana w materiałach prasowych informacja o dacie premiery Wiedźmina to enigmatyczne określenie " rok 2005" <ciach>
Twórcy gry podkreślają, że także drugi element decydujący o jakości gry RPG - fabuła - jest dla nich kwestią niezwykle istotną. Scenariusz Wiedźmina jest już zamknięty, a powstał w wyniku współpracy dwóch pisarzy fantasy - Jacka Komudyi Marcina Jurewicza. Niestety zapytany o historię opowiedzianą w grze Michał Kiciński odpowiada słowami będącymi najgorszym koszmarem dziennikarzy " szczegółów fabuły zdradzić nie mogę. Dodam tylko, że gra nie jest odtworzeniem ksiązkowych losów Geralta, tak jak głównym bohaterem nie jest Geralt. W grze poznajemy zupełnie nową historię innego, młodszego wiedźmina, podzieloną na pięc aktów. Niemniej fani ksiązek będą na pewno usatysfakcjonowani, gdyż odwiedzą wiele znanych miejsc, m.in. Kaer Morhen, Starą i Nową Wyzimę oraz wiele innych, a także spotkają wiele znanych postaci." Czy w takim razie Gearalt pojawi się przynajmnije jako NPC ? " Szykujemy dla nich też inne niespodzianki" - to wszystko co udało nam się wycisnąć.
Sam Andrzej Sapkowski zna scenariusz gry i daje mu zielone światło. " Pan Andrzej przede wszystkim stworzył niewiardygodnie ciekawy i orginalny świat z całym jego bestiariuszem, postaciami i miejscami. To jego największy wkład w w grę Wiedźmin" - mówi Michał Kiciński. " Odnośnie scenariusza - jego założenia i główna linia zostały zaakceptowane przez pana Andrzeja, niemniej nie zmuszaliśmy go do przeczytania jego pełnej, kilkasetstronnicowej wersij, z różnymi wersjami najdrobniejszych nawet wydarzeń uzależnionymi od decyzji gracza - trzeba pamiętać, że gra posiadać będzie trzy zakończenia, a niemal wszytskie ważne decyzje dokonane w trakcie rozgrywki zmieniają reputację gracza, ta zaś wpływa na to, co na końcu zabawy zobaczy gracz. Nasi autorzy włożyli ogromnie dużo serca, aby atmosfera i fabuła gry utrzymana była jak najbardziej w klimacie książek i myślę, udało się nam to naprawde dobrze" <ciach>
"Witcher" zostanie wydany jednocześnie w Polsce i za granicą - twórcy gry muszą się zatem liczyćz mocną konkurencją ze strony innych, znajdujących się obecnie w produkcji tytułów. " Myślę, że konkurentami dla naszej gry, moga być tytuły, takie jak Dungeon Siege II czy Bard's Tale, ale szczerze mówiąc, po targach E3 ucieszyłem się, gdyż nie znalazłem gry bęącej bezposśrednią konkurencją dla Wiedźmina", mówi Michał Kiciński. "Poszczególni producenci stawiają akcent na inne elementy niż my. Np. Dungeon Siege II to jedno wielkie i nieprawdopodobnie efektowne starcie z mnóstwem przeciników, co raczej odległe jest od naszego pomysłu na grę. Wiedźmin ma być połączeniem efektownej akcji z ciekawą i wciągającą fabułą, Przede wszystkim zaś gra wyróżniać się będzie orginalnym światem gry i głównym bohaterem, tak wyrazistym i pełnokrwistym jak żaden inny"

No, to by było chyba na tyle ;-)

_________________
وأنا؟ أنا كقطة سيامية في جوف راحتيه


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2004 @ 23:07:07 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.06.2004 @ 19:27:26
Posty: 1883
Lokalizacja: Vlaenderlandt
Michał Kiciński pisze:
tak wyrazistym i pełnokrwistym jak żaden inny"

Drugi Geralt? To może być ciekawe, tymbardziej, że ma być innym wiedźminem <oblizuje się> :]

_________________
Ale men my slaet dan is't brandt
Als men my luyt dan is't storm in Vlaenderlandt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.06.2004 @ 10:06:50 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 31.05.2004 @ 11:02:40
Posty: 9
Pod tym adresem jest wywiad z tworcami, ktory wyjasnia wiele spraw (czesc pierwsza, sa jeszcze dwie).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.06.2004 @ 9:22:53 
Offline
Vesemir

Rejestracja: 02.04.2003 @ 8:49:50
Posty: 879
Lokalizacja: Puławy/Lublin
Widziałem trailer - zapowiada się nieźle. Tylko gra raczej nie pójdzie na moim archaicznym sprzęcie. Szkoda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.06.2004 @ 9:42:13 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
W najnowszym CD Action bodaj jest kilka stron o witcherze ...

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.06.2004 @ 0:03:29 
Offline
Bloede Blath aen Laeke Dhromchla

Rejestracja: 17.10.2002 @ 11:59:59
Posty: 13943
Lokalizacja: ze stajenki
Stasiu, czy przeczytałeś uważnie pierwszego posta w tym topiku? :>>

_________________
ggadem lub emalią


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.06.2004 @ 9:34:38 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
Do I have to answer that ? :]

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.06.2004 @ 8:58:24 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.06.2004 @ 19:27:26
Posty: 1883
Lokalizacja: Vlaenderlandt
A czy to jest pytanie podchwytliwe?- zapytał adwokat Diabła :]

_________________
Ale men my slaet dan is't brandt
Als men my luyt dan is't storm in Vlaenderlandt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.06.2004 @ 23:40:23 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 14.04.2004 @ 16:03:45
Posty: 3
Lokalizacja: Police
Ogląsałem trailer i musze przyznać, że jestem pod wrażeniem. Czytałem również 3 wywiady. Cieszę się bardzo ze wspaniałeś grafiki, jeszcze lepszej muzyki [panie dziękuję, że nie HH ani inne gówno!!!]. A najbardziej mnie cieszy, że będzie się coś w tej grze działo. Tak, tak to już nie nudne jak flaki z olejem [klimatyczne na siłe innymi słowy] NWN albo Morrowind. Trochę ciachania z d2 jest potrzebne.

Jedyne co mnie bardzo ciesyz ale też niepokoi to "historia nowego, młodego wiedźmina". Wprawdzie każdy gracz marzy by być Geraltem ale to już byłby przesyt po tych książkach wszystkich. Za to nowe przygody to może być zakalec w stylu młody Indiana Johnes albo nowe przygody Kubusia Puchatka ;D. Pocieszam się jednak faktem, że AS zaakceptował scenario.

Podsumowując: będzie trochę ciachania [grywalność, Wreszcie!!!] i klimat wiedźmaka. CZy może być coś lepszego?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.06.2004 @ 1:33:04 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.06.2004 @ 19:27:26
Posty: 1883
Lokalizacja: Vlaenderlandt
Rajter pisze:
[...]panie dziękuję, że nie HH ani inne gówno!!![...]

"Hej, men I'll give You a crowbar for dollar" Sieh... racja, God save The Witcher :] A skryny widziałem chyba jako jedna z pierwszych osób w Polsce :]; nawet liście na drzewach już w tak wstępnej fazie wyglądały super :]

_________________
Ale men my slaet dan is't brandt
Als men my luyt dan is't storm in Vlaenderlandt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.06.2004 @ 0:57:00 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.01.2003 @ 16:25:54
Posty: 7116
Lokalizacja: Ankh-Morpork naszego świata/...
Niespodziankę zapraszamy do Fresh Meat.

Odnośnie Morrowinda - oj, może się zdarzyć że pokażę zęby, co nie zdarza się zbyt często...
a tak poza tym to nawet witam ( sztywny, formalny ukłon ) .

_________________
lɔlɔ̃... Mou lon, ogni agbe gne. Edji le djom!
Liga Niezwykłych Dżentelchamów + Brygada Malkawiańskich Cyklistów.

Gdy nastały jesienne dni
jeden drobny gest
zmienił widzenie świata


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.06.2004 @ 10:50:02 
Offline
Murderator

Rejestracja: 23.09.2002 @ 9:18:29
Posty: 10121
Lokalizacja: Warszawa
Rajter pisze:
Tak, tak to już nie nudne jak flaki z olejem [klimatyczne na siłe innymi słowy] NWN albo Morrowind. Trochę ciachania z d2 jest potrzebne.


Według Ciebie w NWN było mało ciachania? Zostań może przy Franko bo chyba wszystko inne ma dla ciebie zbyt skomplikowaną fabułę. Sorry za złośliwość ale to jest własnie różnica między grami crpg a hack'n'slash. W tych pierwszych jest fabuła, rozbudowane dialogi, ciekawe postacie a w tych drugich trzeba tylko odpowiednio szybko klikać nie wysilając mózgownicy. Jeśli dla Ciebie grywalność to tylko i wyłącznie ciachanie to rience opadają. Grywalność to po prostu to czy dobrze się gra i czy gra potrafi przyciągać na wiele godzin a nie to czy jest dużo wrogów do zarżniecia, choć jeśli tego akurat szukasz w grach. Dla mnie wazniejsza jest ciekawa historia i mam nadzieję że ta gra będzie miała więcej z crpg niż h'n's.

_________________
Paryż ma Wieżę, Londyn ma Tamizę. A my Polacy stoimy pod krzyżem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.06.2004 @ 17:24:04 
Offline
The One and Only
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2002 @ 0:30:50
Posty: 5820
Lokalizacja: National Nitpicking Center
Hayabusa pisze:
Odnośnie Morrowinda - oj, może się zdarzyć że pokażę zęby, co nie zdarza się zbyt często...

<Aragorn mode on> "You have my sword." <Aragorn mode off>

_________________
I'm not dead yet.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.06.2004 @ 17:27:33 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.02.2004 @ 21:51:06
Posty: 3244
Lokalizacja: London, UK
Rajter pisze:
Podsumowując: będzie trochę ciachania [grywalność, Wreszcie!!!] i klimat wiedźmaka. CZy może być coś lepszego?


Hm, ciachanie...czy to coś wspólnego z ciachami i czy Wiedźmin to jakaś gra kulinarna? Ciekawe... ;>>>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.06.2004 @ 23:22:58 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 14.04.2004 @ 16:03:45
Posty: 3
Lokalizacja: Police
Wrzosio pisze:
Według Ciebie w NWN było mało ciachania? Zostań może przy Franko bo chyba wszystko inne ma dla ciebie zbyt skomplikowaną fabułę. Sorry za złośliwość ale to jest własnie różnica między grami crpg a hack'n'slash. W tych pierwszych jest fabuła, rozbudowane dialogi, ciekawe postacie a w tych drugich trzeba tylko odpowiednio szybko klikać nie wysilając mózgownicy. Jeśli dla Ciebie grywalność to tylko i wyłącznie ciachanie to rience opadają. Grywalność to po prostu to czy dobrze się gra i czy gra potrafi przyciągać na wiele godzin a nie to czy jest dużo wrogów do zarżniecia, choć jeśli tego akurat szukasz w grach. Dla mnie wazniejsza jest ciekawa historia i mam nadzieję że ta gra będzie miała więcej z crpg niż h'n's.

Oj, nie napisałem tego. Chociaż w sumie tak... za mało ciahania było w NWN. A co do klimatu to mnie po prostu źle zrozumiałeś. Według mnie klimat w NWN czy Morrowindzie był naciągany. Pisany na siłę.

Dialogi nie były ciekawe a fabuła naiwna i nieskomplikowana. Ograniczała się do klikania na różne możliwości w dialogach z NPC. Pierwsza lepsza książka ma lepsza fabułę. Dlatego w grze musi być coś co uzupełnia fabułę czyli fajna grafika, muzyka + trochę ciachania [dynamiki], żeby się nie ciągnęło. A takie właśnie odniosłem wrażenie po przygodach w NWN...

I tyle..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group