Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 10.05.2024 @ 14:19:16

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 528 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: The Witcher
Post: 11.12.2008 @ 19:13:40 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Pozwolę sobie jeszcze wrócić do wersji konsolowej - ciekawy wywiad.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: The Witcher
Post: 11.01.2009 @ 21:41:38 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
A ja właśnie dzisiaj ukończyłem podstawową kampanię Wiedźmina. Miód, jeden z lepszych erpegów ever w jakie grałem. Fabuła zabija. Intro i outro zabijają. System walki zabija, podobnie jak niektóre walki - zwłaszcza te z rodzaju "wiedźmin kontra komando elfów/Zakonu/bandytów". Gothic jest przy nim taki malutki. Tyle z mojej strony.
Aha, i chwała twórcom za postać Zygfryda - w końcu ktoś kto wyznaje boga innego niż Melitele i nie jest równocześnie zarozumiałem skuffysynem.

PS.1
Cytuj:
Dla mnie starcie z Kosciejem było bardzo emocjonujące i uważam , że to " twardy " zawodnik . ;)


Ja grałem na normalu i się rozczarowałem - to już archespory i skolopendromorfy są trudniejsze. Serio, serio - te dwa potwory to jedyne, z którymi miałem jakiekolwiek problemy.

PS2: Znaki poza Aardem i Igni obsysają na maksa.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: The Witcher
Post: 14.01.2009 @ 20:32:10 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.12.2004 @ 21:04:33
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa
Wiedźmina również przeszedłem niedawno i do pochwał mogę się dołączyć. Dodam przy tym, że jest to pierwsza gra komputerowa w którą grałem po naprawdę długiej przerwie.
To może trochę o tym, co dla mnie ssie:
a) kwestia Alvina w III rozdziale. Nie dość, że w jej wyniku na trwałe zrażamy do siebie Shani lub Triss, to jeszcze deklarujemy się w ten sposób matrymonialnie. Cui bono? Ja starałem się być obojętny uczuciowo mimo podjętego wyboru, a i tak byłem do końca gry częstowany przez Shani tekstami typu "Kocham cię."
b) tu trochę sam sobie jestem winien, bo sirota bidna, nie wypiłem Pełni i skończyła mi się Jaskółka(ale jak trudno znaleźć do niej bazę!), ale ilość wrogów, jaką trzeba skasować w V rozdziale w drodze do finałowego starcia jest przegięta. A zasadę, że po walce z mutantami - gigantami automatycznie przechodzi się do Javeda, wymyślił jakiś sadysta.
Narsil pisze:
System walki zabija, podobnie jak niektóre walki - zwłaszcza te z rodzaju "wiedźmin kontra komando elfów/Zakonu/bandytów".

O to, to :) Zwłaszcza bez eliksirów. Nic tak dobrze robi, jak widok porżniętych w pojedynkę jak baranki członków Scoia'tael w siedzibie banku. Nawet mimo, że straciłem przez to prawie całe życie:)
Nikt chyba jeszcze nie wspomniał o smakowitych nawiązaniach w grze. Mickiewicz czy Lovecraft są oczywiści, a ile satysfakcji daje znalezienie odwołania odwołania do Kaczmarskiego, Słońskiego(kiedy pierwszy raz usłyszałem Yaevinna recytującego "Tę, co nie zginęła", autentycznie się wzruszyłem) albo Browna.
I pytanie odnośnie fabuły: może coś przegapiłem ale m xvz jłnśpvjvr ebmznjvn Gevff an cbpmągxh VVV ebmqmvnłh?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: The Witcher
Post: 23.01.2009 @ 14:44:13 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Cytuj:
kwestia Alvina w III rozdziale. Nie dość, że w jej wyniku na trwałe zrażamy do siebie Shani lub Triss, to jeszcze deklarujemy się w ten sposób matrymonialnie. Cui bono?


Mnie to nie przeszkadzało, lubię Shani, a Triss w grze to jak wszystkie czarodziejki poza Tissaią de Vries okazuje się być suczą wredną. Ale racja, trochę brakuje neutralnej drogi - może coś na kształt wątku Oczka z "Trochę poświęcenia"?

Cytuj:
odwołania do Kaczmarskiego


O? Chyba przegapiłem albo zapomniałem.

Cytuj:
Mickiewicz


"Dyplomatyka i łowy" :DDDD Ale IMHO nawiązania do Lovecrafta i Browna były jakieś takie.... no, nie przypasowały mi. Dagona bez bólu bym wyrzucił.

Cytuj:
m xvz jłnśpvjvr ebmznjvn Gevff an cbpmągxh VVV ebmqmvnłh


Ja bym powiedział, że tnqn m Svyvccą, nyr avr zn grtb jcebfg cbjvrqmvnar - gb glyxb zbwr cemlchfmpmravn.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: The Witcher
Post: 23.01.2009 @ 18:53:05 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Narsil pisze:
Cytuj:
m xvz jłnśpvjvr ebmznjvn Gevff an cbpmągxh VVV ebmqmvnłh


Ja bym powiedział, że tnqn m Svyvccą, nyr avr zn grtb jcebfg cbjvrqmvnar - gb glyxb zbwr cemlchfmpmravn.

Że co proszę?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: The Witcher
Post: 23.01.2009 @ 21:29:52 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.12.2004 @ 21:04:33
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa
Narsil pisze:
Ja pisze:
odwołania do Kaczmarskiego

O? Chyba przegapiłem albo zapomniałem.

Pojawia się podczas rozmowy z pustelnikiem o Graalu. W jednej z interpretacji mitu padają słowa "i ból zamieni się w moc."

Cytuj:
"Dyplomatyka i łowy" :DDDD

To też, ale mi chodziło o balladę Jaskra z questu "W pełnym słońcu":)

_________________
And the public wants what the public gets...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: The Witcher
Post: 16.02.2009 @ 11:19:27 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
A tutaj wywiad trochę "od kuchni".

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: The Witcher
Post: 07.03.2009 @ 19:14:12 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 27.02.2009 @ 22:06:48
Posty: 106
Lokalizacja: znikąd
Wiedźmina kupiłabym pewnie, nawet bez czytania sagi, bo od gier wszelakich jestem dzięki bratu ;) jakby uzależniona. Zostałam wychowana na Diablo II ;p Przeszłam trzy razy i gra jest naprawdę boska. Wszystko zostało już wcześniej wymienione. Ale naprawdę wkurzała mnie Triss rzucająca tekstami Yennefer. Po ukończeni gry z Shani mówiłam już wredna suka Triss ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: The Witcher
Post: 24.03.2009 @ 14:55:15 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
The Witcher Rise Of The White Wolf - combat system.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: The Witcher
Post: 01.04.2009 @ 11:34:38 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Wiedźmin na konsole przenośne. Polecam :)

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: The Witcher
Post: 28.04.2009 @ 12:44:46 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Mam szczerą nadzieję, że to jednak tylko plotka jest.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: The Witcher
Post: 29.04.2009 @ 22:42:54 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Tja, plotka :-/.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: The Witcher
Post: 19.05.2009 @ 20:28:51 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.05.2009 @ 19:41:55
Posty: 5
Od ponad toku zarządzam, rozwijam i pracuję w IFRIT Creative Group. Jak na razie naszym jesteśmy zaangażowani głównie w modding wiedźmina. I w tej chwili jesteśmy największą grupą modderską na tej scenie. Wydaliśmy do tej pory trzy projekty (dwie przygody i jednego moda), wykańczamy kolejne trzy. I rozpoczynamy następne. Jesteśmy ambitną grupą, staramy się, aby każdy nasz projekt był dostępny w kilku wersjach językowych. Dopracowujemy maksymalnie poprzednio wydane projekty, chcemy aby jak najbliższe doskonałości, choć na razie nie porażają rozmachem.

Jednym z naszych priorytetów jest opowiedzenie dobrej historii. Potrzebni są nam pracowici, zdolni ludzie ze znajomością świata Wiedźmina :)
W tej chwili najbardziej poszukiwanie są:
- pisarze,
- tłumacze polsko-angielscy,
- graficy 3D,
- testerzy.
Szczegółową listę wymagań znajdziecie tutaj.

Chętnie odpowiem na każde pytanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: The Witcher
Post: 30.05.2009 @ 13:21:08 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.05.2009 @ 15:15:53
Posty: 723
Lokalizacja: Kaer Morhen
No i konsolowy Wiedźmin jednak nie wyjdzie, a jeśli jednak, to nie teraz.
Cóż, ja nie żałuję, bo przeszedłem go 4 razy na PC, ale konsolowcy na pewno są zawiedzeni. Dla mnie jest to najlepszy cRPG w jaki kiedykolwiek grałem. Od gry właśnie zacząłem moją przygodę z Wiedźminem. Mam tylko nadzieję, że wyjdzie druga część.
Oby z nią nie było problemów i żeby zrobili system walki jaki miał być w RoTWW tzn. samodzielne wyprowadzanie parad, kontr i uników.

_________________
Vedymini, a. wiedźmini wśród Nordlingów tajemnicza i elitarna kasta kapłanów-wojowników, prawdopodobnie odłam druidów. Wyposażeni w wyobrażeniu ludowym w moc magiczną oraz nadludzkie zdolności, stawać mieli v. do walki przeciwko złym duchom i potworom


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: The Witcher
Post: 03.06.2009 @ 19:16:45 
Offline
Murderator

Rejestracja: 23.09.2002 @ 9:18:29
Posty: 10121
Lokalizacja: Warszawa
Podobno jeśli wyjdzie to będzie cud. Sam za to mam nadzieję, że gra nie będzie wymagała wyłamywania palców żeby wyprowadzić kombo. Ten system, który był się sprawdzał.

_________________
Paryż ma Wieżę, Londyn ma Tamizę. A my Polacy stoimy pod krzyżem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 528 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 36  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group