Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 20:18:43

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
Post: 14.07.2004 @ 9:27:44 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.06.2004 @ 16:41:22
Posty: 45
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Wiec skoro mamy juz pewna jasnosc w kwestii walki - czas na znaki.

Pytania:

a) Czy jakies Znaki ponad 'klasyke'?

b) Jak moglyby dzialac Znaki - szczegolnie Yrden oraz Aksji?

c) Czy TYLKO wiedzmini moga uzywac Znakow (w sadze jest fragment, gdzie powiedziane jest, iz kazdy moze sie nauczyc tego)

_________________
Michał Madej

http://www.thewitcher.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.07.2004 @ 10:14:51 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 04.08.2003 @ 14:18:46
Posty: 36
Lokalizacja: Z Drugiej Strony Lustra
a) Według mnie, jeśli ktoś wymyśli jakiś nowy przydatny Znak, to czemu nie. Ale, jak ktoś kiedyś słusznie zauważył, wiedźmini to nie czarodzieje, więc bez przesady z ilością.
b) Aksji przy uspokajaniu wierzchowca (klasycznie), kiedy trzeba cicho się gdzieś podkraść lub np. kiedy zbliża się ktoś nieznajomy, który normalnie zacząłby od rąbanki, w wyniku tego Znaku najpierw rozmawia (może udzielić mimochodem potrzebnej informacji) tzn. wiedźmin otrzymuje u nieznajomego chwilowy kredyt zaufania
Yrden np. do zamknięcia miecza w pochwie, kiedy trzeba go gdzieś zostawić, tak, że nikt niepowołany go nie wyjmie i nie użyje (podobnie z dobytkiem wiedżmina, gdy ten wykonuje zlecenie i nie może go pilnować ;-)
c) To, że każdy może nauczyć sie Znaków raczej nie było, jak mniemam, dosłowne. Jestem za tym, by było to domeną wiedźminów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.07.2004 @ 18:54:11 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.05.2004 @ 15:45:18
Posty: 1766
Hmmm, mam wrażenie, że Friia napisała wszystko co należało. Szczególnie popieram to, aby Znaków używać mogli tylko i wyłącznie wiedźmini.
P.S. Nie wiem czemu, ale mam nieodparte wrażenie, że dobytek wiedźmina + Znak Yrden = Bagaż Rincewinda :)))

_________________
وأنا؟ أنا كقطة سيامية في جوف راحتيه


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.07.2004 @ 21:55:47 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.07.2004 @ 23:31:04
Posty: 122
LOL, choć wątpię, czy bagaż wiedźmina, nawet potraktowany znakiem Yrden, byłby równie chętny do spożywania żywych istot;)

_________________
Życie jest snem wariata śnionym nieprzytomnie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.07.2004 @ 23:53:43 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.12.2002 @ 21:33:22
Posty: 721
Lokalizacja: 43°52'24"N 18°24'30"E
Trzebaby trochę pokombinować:
1. bierzemy jednego niedźwiedzia
2. używamy znaku Aksji, żeby nas nie uszkodził
3. mocujemy do niego juki i używamy znaku Yrden - otrzymujemy Bagaż
4. dajemy mu kopniaka (albo i dwa), żeby się na nas wkurzył
5. oddalamy sie na bezpieczna odleglosc
6. zdejmujemy znak Aksji
7. gdyby Bagaz zblizyl się zbytnio, gdy nie będziemy go potrzebować - używamy znaku Ard
Voila! Mamy Bagaż, który będzie wszędzie za nami biegał, a każdy kto się doń zbliży z pewnością tego pożałuje. W razie potrzeby skorzystania z rzeczy przenoszonych przez Bagaż - używamy znaku Aksji. ;-)

A wracajac do tematu. Może przydalby się znak odwrotny do Yrden - otwierajacy. Wiedźmin z pewnoscia od czasu do czasu natykać się będzie na jakieś zabezpieczone zmyślnymi zamkami skrzynie czy drzwi. Otwierać ich przecież nie umie, a używanie siły może być ryzykowne, bo pułapki.

Vilc

_________________
Coca Cola Malboro Suzuki
diskoteke gitare buzuki
to je život to nije reklama
nikom nije lepše nego nama!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.07.2004 @ 0:02:53 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Vilc pisze:
Trzebaby trochę pokombinować:


ROTFL, brawo, niezła kombinacja :)))

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.07.2004 @ 0:10:51 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.06.2004 @ 19:27:26
Posty: 1883
Lokalizacja: Vlaenderlandt
Vilc pisze:
Otwierać ich przecież nie umie, a używanie siły może być ryzykowne, bo pułapki.

Więc, może coś w stylu "wykrycie negatywnej energii"?

Oczywista, nie będzie to znak polegający na poślinieniu palca i wystawieniu go na wiatr ;)))

_________________
Ale men my slaet dan is't brandt
Als men my luyt dan is't storm in Vlaenderlandt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.07.2004 @ 12:54:54 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Eulenspiegel: Więc, może coś w stylu "wykrycie negatywnej energii"?

A mi się to nie kalkuluje, no bo jak ma się negatywna energia do pułapek? Z tego co pamiętam to magicznych pułapek (chyba) nie było, raczej stawiałbym na mechaniczne, czyli: zapadnie, schody ze "spłaszczanymi" stopniami, itp. A co do znaków to też ograniczyłbym się do defensywy, żadnych fireballi czy cóś. Jak już zostało wcześniej napisane: Wiedźmin to nie czarodziej.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.07.2004 @ 12:59:07 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.05.2004 @ 15:45:18
Posty: 1766
No dobra dobra, żarty na bok :-) Spróbujmy ustalić co z tymi nowymi Znakami. No bo mam nadzieję, że tych oczywiście nie zabraknie ? Teraz tak się zaczęłam zastanawiać, czy nowe Znaki są faktycznie potrzebne..No bo w zasadzie, czy wiedźminowi potrzebne jest coś więcej? Jak myślicie? Niby 6 to niezbyt dużo, ale myślę, że może wystarczyć. Jest sens wymyślać coś na siłę ?

_________________
وأنا؟ أنا كقطة سيامية في جوف راحتيه


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.07.2004 @ 13:37:06 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.06.2004 @ 16:41:22
Posty: 45
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Havrena pisze:
Jest sens wymyślać coś na siłę ?


Nie chcemy na sile wymyslac koljenych 6 Znakow.. ale fajnie by bylo, gdyby w grze byl conajmniej jeden fajny nowy Znak :))

Poza tym - nadal nie bardzo wiadomo co moznaby uzyskac za pomoca Yrden :((

Michal

_________________
Michał Madej

http://www.thewitcher.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.07.2004 @ 13:49:21 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Ot choćby: będąc ściganym przez monstery zamknąć za sobą drzwi tak by one (potwory) nie dostały się za nami do pomieszczenia. Mamy wtedy czas na ewentualne podleczenie, wypicie mikstur, itp.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.07.2004 @ 14:03:02 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.05.2004 @ 15:45:18
Posty: 1766
Dżibril pisze:
Ot choćby: będąc ściganym przez monstery zamknąć za sobą drzwi tak by one (potwory) nie dostały się za nami do pomieszczenia. Mamy wtedy czas na ewentualne podleczenie, wypicie mikstur, itp.

Jak dla mnie, całkiem przydatne i całkiem rozsądne. Ja akceptuję taką formę wykorzystywania Znaku Yrden. No to jeśli fajnie by było, to do dzieła :) <myślenie mode on> :-))) Jak na coś ciekawego wpadnę to dam znać. Na razie przychodzą mi do głowy tylko takie stereotypy jak unieruchomienie potwora. A, i jest jeszcze jedna istotna kwestia : Jaki zasięg ma Znak Igni? Czy może w ostateczności być użyty do "przypieczenia" delikwenta z odległości kilku metrów? Mi to jakoś średnio pasuje, ale co na to reszta ?

_________________
وأنا؟ أنا كقطة سيامية في جوف راحتيه


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.07.2004 @ 14:14:00 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Mi się to też nie podoba. Raczej (bardzo) bliski zasięg i moc bardziej użytkowa, IMO.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.07.2004 @ 18:02:37 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.05.2004 @ 15:45:18
Posty: 1766
Dżibril pisze:
Mi się to też nie podoba. Raczej (bardzo) bliski zasięg i moc bardziej użytkowa, IMO.

IMO też :) Więc jeśli Severian sugeruje, że w planach jest dodanie nowych Znaków, to może właśnie jakiś promień negatywnej energii ? Chociaż nie...No bo jeśli poprawieniu szybkości, zwinności, widzenia w mroku (tu uwaga : należy pamiętać, że tylko Geralt w tak dobrym stopniu umiał widzieć w ciemnościach. Inni wiedźmini musieli wspomagać się eliksirami), umiejętności walki wystarczały jeśli chodzi o "zrobienie krzywdy" przeciwnikowi :) , to IMHO Znaki muszą spełniać rolę defensywną, lub, jak to Dżibril określił - użytkową. Tylko, że nie mam pomysłu co to mogłoby być :) Pole ochronne już jest, wychwycenie czaru również...To może jednak to spowolnienie?

_________________
وأنا؟ أنا كقطة سيامية في جوف راحتيه


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.07.2004 @ 19:20:15 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.06.2004 @ 19:27:26
Posty: 1883
Lokalizacja: Vlaenderlandt
Ja podałem pomysł, ale w Szkołach... czy nie można by było podstawowych czarów z Diablo na potrzeby znaków przerobić; ogłuszenie, spowolnienie, itp.

_________________
Ale men my slaet dan is't brandt
Als men my luyt dan is't storm in Vlaenderlandt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group