Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.03.2024 @ 15:57:38

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Czy The Witcher ma szansę odnieść sukces?
Tak 89%  89%  [ 90 ]
Nie 11%  11%  [ 11 ]
Liczba głosów : 101
Autor Wiadomość
Post: 01.09.2004 @ 14:50:05 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 17.08.2004 @ 21:33:42
Posty: 25
Lokalizacja: Rzeszów
Jak na razie opinie o grze są pozytwne, ale ciekaw jestem czy gra odniesie sukces.

_________________
Duettaean aef cirran Caerme Glaeddyv. In e esseath.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01.09.2004 @ 17:43:45 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Szanse zawsze ma. Wszystko to kwestia promocji :)

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01.09.2004 @ 19:56:23 
Offline
Vesemir

Rejestracja: 02.04.2003 @ 8:49:50
Posty: 879
Lokalizacja: Puławy/Lublin
Nie tylko promocji. Jak gra będzie ciekawa i zrozumiała nie tylko dla fanów twórczości ASa, wciągająca i efektowna - to sukces odniesie nawet z minimalną reklamą (kurcze, jaką minimalną reklamą, już teraz gra jest przereklamowana, imho). A bez wymienionych cech może tylko podzielić los gier typu "Kurka wodna" czy inne takie sprzedawane w seriach po 9,90 zł.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01.09.2004 @ 20:40:16 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.11.2002 @ 17:35:27
Posty: 322
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
he, he. Zagłosowałam na "nie" i jestem jedyna. Jakoś nie wierzę w wielki sukces. I nie mam argumentów. Tylko kobieca i czarodziejska intuicja ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01.09.2004 @ 21:05:00 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 17.08.2004 @ 21:33:42
Posty: 25
Lokalizacja: Rzeszów
hmm

wszystko zależy od reklamy, ceny i pozytywnych recenzji, i przede wszystkim od trudności gry przecież każdy powinien wiedzieć o co chodzi w grze nie tylko fan AS'a

_________________
Duettaean aef cirran Caerme Glaeddyv. In e esseath.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01.09.2004 @ 22:11:30 
Offline
Regis

Rejestracja: 12.02.2004 @ 9:55:59
Posty: 1748
Ja w WIELKI sukces też nie za bardzo wierzę, ale jesli wypuszczą przed premierą jakieś demko i będzie ono w miarę grywalne to ja kupię na pewno. Marzy mi się jeszcze ażeby CD - Projekt jakąś fajną cenę ustawił (np. 30-60 zł)...

_________________

Nawet gdybym ślepy chciał podążać w ciemności
Tylko wtedy wyjdę do Słońca
Kiedy Ty pójdziesz ze mną tak naprawdę do końca


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.09.2004 @ 10:46:10 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
A ja jestem dobrej myśli, polskie gry zaczynają zdobywać rynek światowy, wystarczy za przykład ot choćby "Painkiller". Gra jest świetna a i cena była przystępna. Oby i tak było i tym razem.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.09.2004 @ 10:48:50 
Offline
Regis

Rejestracja: 12.02.2004 @ 9:55:59
Posty: 1748
"Painkiller", rzeczywiście dobry, jakby w takiej cenie "Wiedźmina" wypuścili to od razu bym kupował :-))

_________________

Nawet gdybym ślepy chciał podążać w ciemności
Tylko wtedy wyjdę do Słońca
Kiedy Ty pójdziesz ze mną tak naprawdę do końca


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.09.2004 @ 11:23:33 
Offline
Murderator

Rejestracja: 23.09.2002 @ 9:18:29
Posty: 10121
Lokalizacja: Warszawa
devils_master pisze:
hmm

wszystko zależy od reklamy, ceny i pozytywnych recenzji, i przede wszystkim od trudności gry przecież każdy powinien wiedzieć o co chodzi w grze nie tylko fan AS'a


Reklama, cena, zgoda ale pozytywne recenzje to będą tylko jeśli gra będzie dobra, chyba ze mamy gloryfikować grę tylko dlatego że jest polska. W jakim sensie "trudna"? W sensie odwołań do AS'a czy poziomu trudności samej gry? Powinno być jak najwięcej nawiązań, najwyżej ci co nie czytali będą traktowali napotkane postacie tak jak postacie z każdej innej gry a ci co czytali będą np. bardzo się cieszyć jak spotkają na trakcie Jurgę jadącego z towarami.

_________________
Paryż ma Wieżę, Londyn ma Tamizę. A my Polacy stoimy pod krzyżem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04.09.2004 @ 15:44:17 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.07.2003 @ 21:25:45
Posty: 550
No wlasnie, gra jest juz dosc nieźle rozreklamowana, ale panow z CdProject chyba bardziej bedzie interesowała popularnosc oryginalnych egzemplarzy :)). Bo samo uczucie ze zrobilo sie hit nie wystarcza, jak w brzuchu pusto ;)). Mozna by wiec bylo podyskutowac czy wiecej egzeplarzy wyjdze z marketow i sklepow, czy z bazarow i nagrywarek znajomych(jesli glownym rynkiem zbytu bedzie polska. Zakładam ze mniej jak 60zl(59zł;p)gra kosztowac nie będzie. I polskim rynku przynajmiej 1/3 albo i 1/2 ludzi zagra na piratach(zakldajac taka cene i patrzac w przeszlosc) Bo tego ze gra sukcesu nie odniesie do wiadomosci w ogole nie przyjmuje. Wraz z wieloma (wieeeloma) osobami czekam az sie pojawi, i na pewno tytul bedzie znany wsrod graczy. Chyba ze zanim wyjdzie zdązymy zapmniec... :)))))

Dla sprostowania: ludzie z Zony moze i kupia oryginal(ja też!:), chocby z racji tytulu, ale jak wielu ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04.09.2004 @ 16:11:20 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.01.2004 @ 3:04:04
Posty: 3277
Lokalizacja: z Chomikarium
z pewnością spotka się z pełnym napięcia przyjęciem wszystkich fanów Sapkowskiego i gier RPG w naszym kraju...
jeśli będzie choć poprawna i bez specjalnych bugów powinna być lokalnym przebojem
co do sukcesu na skalę międzynarodową - nie wierzę niestety w sprawność marketingową polskich dystrybutorów
obawiam się przede wszystkim czy nie będzie powtórki Chrome'a - w sumie niezła gra ale kiepski kod - w związku z tym wymagania sprzętowe poza możliwościami przeciętnego komputera

_________________
http://3000.blox.pl/html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05.09.2004 @ 2:11:26 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Zajrzyjcie na forum The Witcher, tam uzyskacie odpowiedzi.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.10.2004 @ 20:56:14 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.04.2004 @ 17:56:56
Posty: 85
Lokalizacja: z piaskownicy
W Polsce - moze
Za granica - nie. Oczywisce to tylko wrózenie z fusów (a konkretnie paru screenów) + doswiadczenie z poprzednich rodzimych "superprodukcji". Oby choc dystrybucja przebiegala sprawnie.

_________________
"Choose your next wittisism carefully Mr. Bond, it may be your last!"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29.10.2004 @ 5:19:23 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.06.2004 @ 19:27:26
Posty: 1883
Lokalizacja: Vlaenderlandt
Jestem za Witcherem, a nawet przeciw. Nie głosuję, za długo mnie nie było, nic nie wiem, póki nie przeczytam o nim wszystkiego :).

_________________
Ale men my slaet dan is't brandt
Als men my luyt dan is't storm in Vlaenderlandt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.11.2004 @ 20:40:34 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.09.2004 @ 1:30:54
Posty: 123
Lokalizacja: New Ore
Według mnie jest spora sznasa na sukces - gra ma mieć ciekawą i rozbudowaną fabułę z nawiązaniami do sagi ku uciesze fanów, ciekawy świat, który trzyma klimat ASa i nie jest cukierkowo-bajkowy. Z forum witchera wnoszę ,iż walki mają być atrakcyjne wizualnie i przystępne w wykonaniu - nie będzie uproszczeń w stylu Morro ani też zbytniego rozbudowania jak w Die by the Sword. Śledząc poczynania twórców na forum - widzę,że nie mają zaległości w znajomości sagi więc ,żadnych "kwiatków" nie będzie - jak pisałem wyżej styl dialogów,postacie,humor czy też fabuła mają tzrymać sagowski poziom - co powinno się udać. Jeśli zaś chodzi o grafikę to NWN w będzie miał tyle wspólnego z witcherem kozia rzyć z trąbką - gra wygląda naprawdę dobrze i nie ma się czego wstydzić - lokacje ,które widziałem są naprawde dopieszczone - nie będzie to może Oblivion - niemniej jednak nie mam obaw co do wizualnej strony gry. Podejście autorów - podobnie jak moje w kwestii wiedźmina jest ortodoksyjne dosyć - stąd rozcazrowanie tych którzy liczyli na grę pokroju Morrowinda gdzie byłą pełna dowolność wyboru rasy,klasy , itp. Gra nazywa się wiedźmin i o takowym traktuje więc niech nikt się nie spodziewa szerokiego wahlarzu wyboru postaci czy też możliwości , które wykraczają poza ramy tego co wiedźmin wykonuje - kucharki czy maga z niego nie zrobimy. Dla tych ,którzy mają zapędy kolekcjonerskie - niemiłą wiadomość - tutaj nię bedzie możliwea zabawa w tragarza tudzież kupca i targanie smoka w plecaku i arsenału broni w ilości mogącej uzbroić drużynę wojów. CDP RED raczej stawia na jakość nie na ilość sta takie ogranieczenia. Wiedżmin będzie miał za to możliwość tworzenia eliksirów, wyboru ścieżki awansu (wyższy level czy też arkan znajomośći czy biegłości we władaniu bronią, używaniu Znaków), usprawnienia mieczy,nieliniowość fabuły , trzy możliwe zakończenia, dowolny wybór strony dobrej czy złej - możlwość uśmiercenia najważniejszych dla fabuły postaci i związane z tym poniesenie konsekwencji i inna ścieżka rozwoju fabuły. Do tego wizualizacja i wpływ na postać efektów odziaływania eliksirów - 6 Znaków znanych z sagi - superpozycja efektów łączenia w walce Znaków i ciosów mieczem. Zalet jest wiele - niestety nie sposób sobie w jednej chwili wszystkie przypomnieć. Sukces wielce będzie zależał od wydawc w Europie zachdniej i USA - prawdopodobnie będzie to znany wydawca - okaże się w I kwartale 2005 kto nim został - wiadomo przecież ,że sukcesu finansowego w samej tylko Polsce nie sposób osiągnąć , powody są trywialen , każdy chba zna - więć nie będę się rozpisywał. Tenże wydawca będzie jednak miał trudne zadanie zachęcenia zachodniego gracza do wieźdmina mającego słowiańskie korzenie - ja w to jednak wierze przedkładając jako argument sukcesy ASa na tym polu oraz opinie czytającch przykładowo opowiadanie "mniejsze zło "w wersji english. Brakuje tego typu gier na rynku i mam nadzieję RED zapełni ze swoim wiedźminem tą niszę - chciałbym aby wyznaczyła nowy kanon czy trend w świecie cRPG i pokazałą ,że nie liczą się tylko tacy potentaci jak choćby BETHESDA.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group