Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 19:33:41

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04.12.2004 @ 20:50:57 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 05.08.2004 @ 22:21:20
Posty: 1
Hmm nie udzielam się na tym forum, choć regularnie je czytuję. Chciałbym tylko powiedzieć, że właśnie przeczytałem, iż głównym bohaterem gry będzie jednak Geralt, a nie inny fikcyjny wiedźmin. Jeżeli było już to powiedziane na forum - przepraszam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04.12.2004 @ 21:32:06 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 22:50:54
Posty: 726
Lokalizacja: Z lasu, gdzie stoi tabliczka "Beware the Jabberwock!"
Na forum rzeczywiście się chyba nie pojawiła. Ale słyszałem ją od znajomego i przyznaję się, że nie uwierzyłem. Po prostu nie przyjąłem tego do wiadomości. Lecz okazuje się to najprawdziwszą prawdą (przed chwilą byłem na thewitcher.com, bo wciąż nie wierzyłem).
Moim zdaniem ten wybór jest zły. Właściwie moją opinię oddaje słowo porażka. Jestem bardzo negatywnie nastawiony do tego pomysłu. Przyznaję się, że zwyczajnie nie wierzę, aby autorom udało się stworzyć Geralta takiego jak w Sadze. Zresztą nie jest żadną nowością, że dla każdego Geralt był nieco inny, więc każdemu coś może się nie spodobać...

Może jestem zbyt negatywny, ale znacznie bardzie wolałem, kiedy można było stworzyć swojego wiedźmina.

_________________
Lower than the stars
There is nothing to
Stare at


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04.12.2004 @ 21:35:48 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.10.2003 @ 16:48:01
Posty: 804
Lokalizacja: Pruszków
Ej, no co to ma kuffa być, tyle przecież gadali, że to nie będzie Geralt:/?!?
Czyżby nagle znalazł się jakiś menedżer, który zarządził zmianę, bo wtedy gra się lepiej sprzeda:[?

_________________
Człowiek który przedkłada żabę nad świnię nie jest godny miana człowieka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04.12.2004 @ 22:35:17 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.05.2004 @ 15:45:18
Posty: 1766
BanderSnatch pisze:
Moim zdaniem ten wybór jest zły. Właściwie moją opinię oddaje słowo porażka. Jestem bardzo negatywnie nastawiony do tego pomysłu. Przyznaję się, że zwyczajnie nie wierzę, aby autorom udało się stworzyć Geralta takiego jak w Sadze. Zresztą nie jest żadną nowością, że dla każdego Geralt był nieco inny, więc każdemu coś może się nie spodobać....

Podpisuję się wszelkimi możliwymi kończynami.

_________________
وأنا؟ أنا كقطة سيامية في جوف راحتيه


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05.12.2004 @ 11:14:36 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Heh, jak wpisalem to w temacie o przewidywanym sukcesie gry, to chyba tez nikt mi nie uwierzyl :) Na poczatku bylem zly, ale tak po chwili zastanowienia to czemu nie? Z przyjemnoscia zagram Bialym Wilkiem, byleby fabula nie hmm, poszczerbiona ;) A argument o wyjatkowosci Geralta jest chybiony. Toc da sie to powiedziec o kazdym elemencie sagi :P Choc dobrze byloby gdyby AS zainteresowal sie i przypilnowal rozbrykanych tworcow gry. Ale pewnie nie bedzie sie chcial wtracac, zupelnie tak jak w szczerial...

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05.12.2004 @ 19:13:50 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 22:50:54
Posty: 726
Lokalizacja: Z lasu, gdzie stoi tabliczka "Beware the Jabberwock!"
Po zastanowieniu to rzeczywiście nie jest taki niby bardzo zły pomysł. Zwłaszcza, że ściągnąłem sobie filmik ze thewiedźmin.com o kreacji bohatera i rzeczywiście pokazany tam Geralt wizualnie jest bardzo dobrze zrobiony. Ale zawsze pozostaje to duże ryzyko, wyszczerbienia po raz kolejny Sagi. Poczekajmy, zobaczmy, bo po ochłonięciu doszedłem do wniosku, że może coś z tego będzie i nie należy tego od razu tak skreślać.

_________________
Lower than the stars
There is nothing to
Stare at


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05.12.2004 @ 19:43:40 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 09.11.2004 @ 21:45:04
Posty: 9
Geralt? Litości! Nie wierzę, że da się w grze dobrze go przedstawić (postać za skomplikowana i zdecydowanie nie do ‘wcielania się w’ przez graczy), a jeśli mieliby przedstawić go źle to już lepiej, żeby nie robili tego wcale. Gdyby koniecznie musiałby być jakiś znany wiedźmin to niech chociaż będzie to Eskel. W jego przypadku jest nieco większa możliwość manewru. Tym którzy czytali książkę może się spodobać nawet bardziej, bo nie będą się denerwować, tym, którzy o wiedźminie pojęcia nie maja różnicy to nie zrobi... jedynie fanie filmu, którzy nigdy nie czytali książki mogliby mieć zastrzeżenia. Ale szczerze mówiąc, nie cenię sobie zbyt wysoko ich opinii i nie wierzę, żeby było ich zbyt wielu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05.12.2004 @ 23:53:43 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.09.2004 @ 1:30:54
Posty: 123
Lokalizacja: New Ore
Do tej pory z obserwacji raczej nie wynika aby jakieś szczerbizmy w grze się pojawiały (..no jeden się znajdzie screen nr 36 z galerii) - twórcy są na bierząco testowani i raczej sagę znają dobrze...fabułą jednak zostaje i zostanie w większości tejemnicą do premiery - trudno oczekiwać aby było inaczej - zobaczymy jak będzie -Red wziąl na sibie wielką odpowiedzialność kreując Geralta na "głównego" - zdają sobie z tego sprawę...pozostaje czekać ..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06.12.2004 @ 0:06:35 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 22:50:54
Posty: 726
Lokalizacja: Z lasu, gdzie stoi tabliczka "Beware the Jabberwock!"
Sprawa jest w ogóle zdaje się głębsza niż to nakreślono, bo jest w tym element lekkiej tajemnicy i nieokresloności. Otóż nie jest to takie do końca pewne, że to naprawdę Geralt. Co prawda wygląda, zachowuje i nazywa się jak Geralt, ale to gdzie jest, jak to się stało, że jest, gdzie jest oraz jakim sposobem w ogóle jest ponoć nie będzie do końca wyjaśnione, a właśnie zadaniem gracza ma być rozwikłanie tego i na koniec może się okać, ze Geralt Geraltem wcale nie jest ;)))

Scenariusz, mimo że przeze mnie bezprzykładnie spłycony, zdaje się ambitny. Pozostają już tylko dwie możliwości: będzie arcydzieło albo arcygniot :)

_________________
Lower than the stars
There is nothing to
Stare at


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06.12.2004 @ 0:22:59 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Masz racje Snatch, tyle, że ja się obawiam wypustu w stylu "Przygody Wiedźmina Geralta"... Nadal mam nadzieję, że tak nie będzie.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06.12.2004 @ 9:14:32 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.09.2004 @ 1:30:54
Posty: 123
Lokalizacja: New Ore
Twórcy rzeczywiście mają doświadczenie w zamieszaniu kartami tak jak to było wcześniej z Berengarem więc mam nadzieję ,że w jakiś sensowny sposób rozwiążą tą kwestię - wcześniej tylko przebąkiwano o tym ,że Geralt ma być NPCem - co też mnie troszkę zdziwiło - pozostaje śledzić poczynania na forum na przykład - ewentualnie w proteście się oflagować i zablokować jakieś skrzyżowanie.....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06.12.2004 @ 11:29:54 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 8:53:18
Posty: 578
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Wczoraj oglądałam fragment programu o The Witcher, z którego dowiedziałam się m.in., że:
W sprawie scenariusza konsultowano się z Sapkowskim (tfurcy filmu też tak mówili ;-)). Podobno też mają zostać wykorzystane oryginalne dialogi z książek.
Tak, bohaterem ma być Geralt.
Ma się pojawić Jaskier i Triss (?) (nie słyszałam, by wspomniano o Yennefer, ale podobno ma być sex ;-))

_________________
"Bestsellery to świetne urządzenie: wiadomo jakie książki kupować i nie trzeba ich czytać."
Danny Kaye


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06.12.2004 @ 13:06:00 
Offline
Murderator

Rejestracja: 23.09.2002 @ 9:18:29
Posty: 10121
Lokalizacja: Warszawa
W ostatnim Cd-Action był artykuł o The Wotcher, pisali że bohaterem ma być Geralt, który przeżył spotkanie z widłami ale jest bardzo osłabiony i pozbawiony mocy. Pewnie po to aby nie dawać do ręki zbyt mocnego bohatera ale ciekaw jestem jak to uzasadnią w fabule gry.

_________________
Paryż ma Wieżę, Londyn ma Tamizę. A my Polacy stoimy pod krzyżem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06.12.2004 @ 13:22:18 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Sequel sagi? Ojezusmariakuffajapi*dolę... Twórcy robią dużo, by podchodzić do ich działań z jak największą nieufnością.

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06.12.2004 @ 14:17:55 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
E tam, pozyjemy, zobaczymy. Nie ma co się na zapas stresować :]

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group