Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.03.2024 @ 9:09:28

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28.10.2005 @ 20:43:57 
Offline
Adept

Rejestracja: 19.04.2005 @ 17:49:40
Posty: 442
Na stronie http://www.elkander.join.pl/konkurs2.php znajduje się podobno baaardzo trudny konkurs związany z nowo powstałą grą The Witcher. Do wygrania jest kilka ciekawych nagród... Temat jest dlatego w tym dziale bo nagrody ufundowała firma Cd Project Red, twórca the Wither...

Według mnie warto spróbować zwłaszcza że pytania są banalnie proste :D

Jakby się ktoś przyczepił, że stworzyłem nowy topic to wyjaśniam, że zrobiłem to specjalnie aby każdy mógł rozwiać swe wątpliwości na temat zawartych w konkursie pytań...

A oto moje odpowiedzi:

1. Ile mieczy posiada każdy Wiedźmin? Statystyczny Wiedźmin posiadał dwa miecze.

2. Skąd teoretycznie pochodził Geralt? Tu nie wiem za bardzo o co chodzi. Ale jak to napisał mój qmpel 'Teoretycznie chyba z Rivii'

3. Co we wspólnej mowie oznacza Emhyr var Emrais? Biały Płomień Tańczący na Kurhanach Wrogów właściwie to myślałem, że to ' Deithwen Addan yn Carn aep Morvudd' znaczy 'Biały Płomień Tańczący na Kurhanach Wrogów' ale mogę się mylić..

4. Kim był Vizimir? Był on królem Redanii.

5. Jakim przydomkiem została obdarzona przez swoich
poddanych Calanthe?
Lwica z Cintry (?)

6. Przez kogo zostali zamordowani Cahir i Angouleme? Przez Leo Bonharta

7. Jakiego eliksiru używały czarodziejki aby zachować młodzieńczy wygląd? Ta no... Nie pamiętam.

8. Jak nazywał się miecz, który kupił Bonhart Ciri? Zirael (skąd ja to wiem ;P).

9. Jak nazywało się miejsce, przez które można się było dostać do siedziby Vilgefortza? Ten no... Nie pamiętam.

10. Czy Geralt stał się wiedźminem dzięki prawu niespodzianki? Tak mówił podczas uczty u Calanthe... (?)

11. Jakich potworów nie zabijał Geralt (ogólnie)? Smoków Złotych i jeszcze jakiś...

12. Gdzie Geralt poznał Jaskra? Jak to napisał mój qmpel 'na tym festynie na ktorym sie poznali jaskier musial uciekac bo puknal jakas laska i jej bracia go gonili wiec przystal do geralta' :D

13. Jaką nazwę nosi stolica Brokilonu? Duen Canell bodajże.

14. Kto i komu składał Bloede Geas? wtf?

15. Z czego wykonana była gwiazda Yennefer? Z obsydianu (tak to się pisze?)

16. Jak nazywał się sekretarz Dijkstry? Ori Raven

17. Jaką specjalnością w szkoleniu wiedźminów zajmował się Vesemir? Uczył szermierki.

18. Ile cali w obwodzie talii miała Triss Merigold? A ze 22 cale, choć nie wiem do końca.

19. Jak nazywał się właściciel areny, na której walczyła Cirilla? Nie pamiętam.

20. Jaką nazwę nosił stary dąb, pod którym Jaskier oddał swój pamiętny występ? Nie pamiętam.

Jeśli ktoś zna odpowiedzi na te pytania / widzi jakiś błąd to niech odpisze w tym temacie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29.10.2005 @ 12:14:23 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
7. Glamarye


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29.10.2005 @ 13:43:15 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.12.2004 @ 21:04:33
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa
9.Głębia Sedny
10. Nie. Na uczcie zresztą mówił to Myszowór. (Tzn. powiedział że Geralt jest dzieckiem -niespodzianką, ale to nie była prawda.)
11.Będących na wymarciu, nieszkodliwych i inteligentych (poza kiloma wyjątkami np. korredem)
12. Ten festyn odbywał sie w Gulecie. Reszta się zgadza:D
14. Chodzi o Przysięgę Krwi, którą Crach złożył Calanthe
15. Tak:)
16.Reuven, nie Raven
19.Houvenaghel. Zresztą hasło z Encyclopaedia MM jemu poświęcone to jeden z najbardziej rozbrajajacych fragmentów Sagi
20.Bleobheris

_________________
And the public wants what the public gets...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30.10.2005 @ 18:11:35 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
6. Przez nikogo. Zginęli w pojedynku, co może nie jest najprzyjemniejszą śmiercią, ale jednak nie tym samym, co morderstwo.
7. Glamarye było używanie w celu "niezawodnego poprawienia urody". Coś jak makijaż. Młodzieńczy wygląd wiązał się natomiast z jakimiś specjalnymi zabiegami (pewnie magiczna chirurgia plastyczna:)). Na pewni bardziej skomplikowanymi, niż wtarcie mazidełka:)

_________________
Święte Gramatyko i Ortografio, módlcie się za nami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30.10.2005 @ 18:37:48 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2003 @ 16:50:02
Posty: 433
Lokalizacja: Schwarzwald
W myśl kontrowersji jakie wynikły w tym temacie konkurs jest bardzo sprytny. Nikt nie udzieli prawidłowej odpowiedzi i nagrody zostaną w wydawnictwie. :)

_________________
"Advance the flag of Dixie! Hurrah! Hurrah!
In Dixie's land we take our stand,
And live or die for Dixie!
To arms! To arms! And conquer peace for Dixie!
To arms! To arms! And conquer peace for Dixie!"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31.10.2005 @ 15:28:23 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 31.10.2005 @ 15:24:37
Posty: 1
6. Cahir zostal zabity przez Leo Bonharta zas Angouleme zostala cieta w podudzie i po parunastu minutach wykrwawila sie.
To jest prawidlowaodpowiedz:D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31.10.2005 @ 19:06:52 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 29.11.2002 @ 21:09:30
Posty: 209
Scypion pisze:
W myśl kontrowersji jakie wynikły w tym temacie konkurs jest bardzo sprytny. Nikt nie udzieli prawidłowej odpowiedzi i nagrody zostaną w wydawnictwie. :)

Nagrody rzeczywiście rzucaja na kolana. Cytata:
"Wiedźmin pakiet - Czerwony.
Opis i cechy:W skład pakietu wchodzą następujące elementy: niesamowity plakat Wiedźmina o rozmiarach B1, do tego absolutnie unikalna podkładka z cielęcej skóry i wytłoczonym napisem "The Witcher" oraz "wiedźmińska" teczka na dokumenty."
Wnioskując z obrazków podkładka jest chyba pod mysz, a teczka wygląda na papierową. Plakat tragiczny, rudowłose coś z wielka paszczą usiłuje wykonać kata guruma leworęcznemu facetowi z mieczem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.11.2005 @ 22:27:29 
Offline
Adept

Rejestracja: 21.11.2005 @ 22:02:45
Posty: 370
Lokalizacja: z krainy marzeń...
3. Emhyr var Emrais nie oznacza bialego płomienia. Z tego co pamietam Emrais oznacza jeża, jego przydomek związany z włochatym ryjkiem. Można to przetłumaczyć poprostu jako Emhyr Jeż.
7. Glamarye był używany do chwilowego poprawienia wyglądu, a nie do zachowania młodości. Wydaje mi się że Jaskier wspominał coś, o specyfikach z mandragory. Nie dość że upija to jeszcze dodaje młodości;-)
8. Czy to nie był gwychyr (czy jak to się pisze?)?
10.Geralt często zmieniał zdanie, jednak według ostatecznej wersji był podrzutkiem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.11.2005 @ 22:36:17 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 @ 21:19:33
Posty: 4505
Trio Tkliwość pisze:
3. Emhyr var Emrais nie oznacza bialego płomienia. Z tego co pamietam Emrais oznacza jeża, jego przydomek związany z włochatym ryjkiem. Można to przetłumaczyć poprostu jako Emhyr Jeż.

I zonk:/ Eimyr to jeż. Nie Emreis. Emreis to nazwisko. Emhyr sam o sobie mówi: "prawy Emreis z krwi Emreisów".
Rany, mój pierwszy (i pewnie ostatni) post w grze komputerowej!;D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.11.2005 @ 0:08:01 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Nie mów hop zanim gra wyjdzie :)

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.02.2006 @ 11:33:38 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 08.02.2006 @ 11:31:53
Posty: 1
Polecam Waszej uwadze drugą edycję konkursu wiedźmińskiego na Elkander. Tym razem do wygrania jest 5 plakatów. Więcej szczegółów na stronie -> http://elkander.join.pl/konkurs5.php


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group