Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 15:40:11

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Projekt MMO
Post: 30.08.2009 @ 18:07:43 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 30.08.2009 @ 17:21:59
Posty: 3
Witam mam prośbę do forumowiczów i administracji.
Jestem studentem informatyki i w związku z zbliżająca się pracą inżynierską postanowiłem stworzyć internetową grę MMO.
Aby połączyć Potrzebę, Przyjemność i Pożyteczność. Postanowiłem stworzyć grę w świecie 'Wiedźmina' swoją drogą jednym z najlepszych według mnie światów Fantasy i mojej ulubionej sagi, bo na dobrą sprawę takiej gry legalnej nie spotkałem , popularność tego typu gier jest ogromna. Tworzyłem już wcześniej taki projekt oparty o świat Warcraft, wybór był trafny pod względem popularności lecz to było podłożem jego upadku uzyskanie pozwolenia od zagranicznego twórcy graniczyło z cudem, polska jednak to jeszcze mało rozpoznawalny i szanowany kraj dla większych firm, mimo że sami Polacy to jeden z najczęstszych odbiorców.
Tak więc Projekt z założenia ma być non-profit i promować polskie dzieło przynajmniej w granicach kraju, pokazując alternatywę dla mnóstwa klonów gry Vallheru opartych w większej mierze na zagranicznych DnD i Forgotten Realms. Pomoc w promocji projektu bądź sygnowanie projektu ręką mistrza Sapkowskiego nawet nie myślę(ze względu na mglistą przyszłość) , lecz nie jest to wykluczone gdy jakość produktu końcowego produktu byłaby zadowalająca. Chodzi jedynie o pozwolenie realizacji projektu i dlatego zwracam się do was z tym tematem.
Poszukuje oficjalnych klubów i stowarzyszeń , ludzi obeznanych z tematyką , bo niestety możliwość załatwienia tej sprawy przerasta mnie. Poparcie inicjatywy było by wielce pomocne.
Każdy sensowny komentarz, opinia byłaby pomocna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Projekt MMO
Post: 30.08.2009 @ 21:07:18 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Volo pisze:
bo na dobrą sprawę takiej gry legalnej nie spotkałem ,
Versus! :)

Ale oczywiście jestem ZA! I pomogę jak umiem!

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Projekt MMO
Post: 30.08.2009 @ 23:22:38 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 30.08.2009 @ 17:21:59
Posty: 3
Lhunbleidd pisze:
Volo pisze:
bo na dobrą sprawę takiej gry legalnej nie spotkałem ,
Versus! :)

Ale oczywiście jestem ZA! I pomogę jak umiem!


To jest gra w troche innym stylu. Ja w swojej preferuje nacisk na lokacje, podróżowanie, rozbudowany ekwipunek i walki frakcji i gildii, a później nawet profesje. Nie zaś na animacje i technikę Flash.

Czy forum jest wymarłe i Administracja nie może nawet pomóc używając wpływów, a na pewno takowe ma jako oficjalne forum.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Projekt MMO
Post: 01.09.2009 @ 10:19:21 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Forum nie jest wymarłe, ale jak sam napisałeś:
Volo pisze:
Chodzi jedynie o pozwolenie realizacji projektu i dlatego zwracam się do was z tym tematem.
Poszukuje oficjalnych klubów i stowarzyszeń , ludzi obeznanych z tematyką , bo niestety możliwość załatwienia tej sprawy przerasta mnie. Poparcie inicjatywy było by wielce pomocne.
Każdy sensowny komentarz, opinia byłaby pomocna.
Praw autorski do twórczości ASa nie posiadamy, więc nie za bardzo możemy cokolwiek zrobić. AFAIK Sapkowski chyba raczej tu nie zagląda, więc trzeba takie pytania kierować bezpośrednio do niego. Kiedyś mieliśmy kontakt bodajże przez Kanacka, ale obecnie z tym jest różnie. Poza tym nie za bardzo wiem czego oczekujesz. Opisów świata? Konkretnych lokacji? Przygód? Jak to ma wyglądać? Nie każdy zetknął się z tekstowymi MMO (bo mniemam, że o takie właśnie chodzi) i nie każdy wie z czym to się je - na tym forum zajmujemy się głównie literaturą, nie grami. Inna sprawa, że większość forumowiczów poza forum ma jeszcze dom, rodzinę, dzieci, pracę, etc. Nie zawsze jest czas (czy możliwości) by wszystko załatwić "od tak".

Jak dobrze rozumiem na razie chcesz autoryzację, tak? By gra była "oficjalna"?
Vraminie, da się kogoś uruchomić?

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Projekt MMO
Post: 01.09.2009 @ 12:11:02 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Zazwyczaj w kwestii gier komputerowych odsyłam zainteresowanych na http://www.thewitcher.com, tam ludzie zajmują się grami.

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Projekt MMO
Post: 01.09.2009 @ 12:20:42 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Właśnie nie pomyślałem o tym ale logicznie to CDProjekt zapewne ma wszelkie prawa do egranizacji Wiedźmina...

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Projekt MMO
Post: 01.09.2009 @ 12:55:31 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 30.08.2009 @ 17:21:59
Posty: 3
Chodzi o fakt 'nie robienia problemów' z kwestii umieszczenia akcji gry w świecie Wiedźmina. Nie potrzebuje pomocy technicznej etc. związanej z tematyką projektu. Raczej o informacje jak np. mniemam gro ludzi z forum pisalo własne opowiadania w tym świecie, rzecz u mnie podobna ale będzie przyciągać większą ilość oczu i bardziej pracochłonna dlatego chce mieć rozeznanie przed przystąpieniem do konkretnej pracy.
Oczekuje ludzi z dobrą radą, kontaktów pomocnych z załatwieniem sprawy lub kontaktów do fanklubów i stowarzyszeń które na pewno utrzymują kontakty z autorem i dysponują informacjami mnie interesującymi.
Swoją drogą to nie 'Gra' bo to nie osobny program rozpowszechniany na komputery a rodzaj rozbudowanej strony źródłowo dostępny tylko dla autora wiec imo CDProjekt nie ma tu nic do tego bo i grafiki i animacje oraz postacie stworzone na potrzeby ich gry to inna bajka nie mająca swego miejsc w projekcie. W grę wchodzi jedynie sprawa autora sagi , jeśli w ogóle jest potrzebna bo nie znam praw autorskich dotyczących samego Sapkowskiego, możliwe jest że udostępnia podłoża książki dla fanów i entuzjastów, ale stwierdzić tego nie mogę dlatego potrzebuje tu pomocy, konsultacji.

EDIT1: Nie musi być oficjalną ale, ostatnio w modzie za durne zapożyczenia bądź odwołania są pozwy i roszczenia do rzekomych zysków nawet jeśli sam obiekt jest czysto darmowy i przynosi ze sobą jedynie koszty ujemne jak utrzymanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Projekt MMO
Post: 01.09.2009 @ 15:02:22 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Volo, jeśli chodzi o zdanie Sapkowskiego, to najlepiej zapytać jego, nie nas. Najlepiej skontaktuj się z jego wydawcą, który zwyczajowo powinien pomagać w takich sprawach.
U nas kontakt ma chyba tylko John, założyciel Zony, ale takich spraw nie załatwia się przez fankluby. Inaczej pisarz szybko zerwałby kontakt z takim klubem;)

A same fanfiki nie były chyba konsultowane (choć może się mylę). Dopóki to tylko twórczość fanowska, nawiązująca do ulubionej książki a autorzy nie czerpią z tego korzyści majątkowych, Nie wiem, jakiej jeszcze pomocy od nas oczekujesz - może po prostu napisz, co możemy zrobić.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Projekt MMO
Post: 02.02.2010 @ 13:34:52 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 01.02.2010 @ 19:11:09
Posty: 1
Chciałbym zapytać czy projekt nadal istnieje?

EDIT:

Kod:
Witam,

Otrzymalismy odpowiedź od  pana Andrzeja Sapkowskiego. Nie wyraża zgody. Jest to ostateczna i nieodwołalna decyzja, związana z już podpisanymi przez niego umowami.
 

z poważaniem
Marzena Kłos
NOWA Sp. z o.o
ul. Nowowiejska 10/12
00-653 Warszawa
www.supernowa.pl
22 825-61-12; 501247487
Jeśli Państwo nie chcą otrzymywać informacji, proszę o kontakt
 
 

    ----- Original Message -----
    From: Daniel Wiesiołek
    To: redakcja@supernowa.pl
    Sent: Tuesday, February 02, 2010 4:59 PM
    Subject: Kontakt z Andrzejem Sapkowskim

    Częstochowa, 01.02.2010r.

    Droga Redakcjo,
    Jako, iż wydawnictwo superNowa jest wydawcą książek Pana Andrzeja Sapkowskiego chciałbym uprzejmie zapytać czy jest możliwość skontaktowania się z Panem Sapkowskim przy pomocy redakcji. Mianowicie moim pytaniem do autora cyklu wiedźmińskiego byłoby to czy stworzenie na darmowym silniku Vallheru tekstowego MMORPG w świecie opisanym przez Pana Andrzeja nie byłaby uznawane za plagiat jeśli:
    - gra byłaby w pełni darmowa tj. autor gry nie ponosi żadnych korzyści majątkowych
    - jako, że silnik Vallheru obsługuje gry w przeglądarce miała by ona w stopce "Bassed on A.Sapkowski Books."
    - autor gry wprowadziłby pewne różnicę w historii świata
    - gracze "pisali by dalszy ciąg historii świata wiedźmińskiego jakby sami
    Same tekstowe MMORPG sprowadza się do fabularnego opisywania świata przez graczy, działania w nim itd.
    Jeśli projekt doszedłby do skutku to głównym wydarzeniem rozpoczynającym byłby Pokój Cintryjski dalsze wydarzenia będą kreowane przez graczy i Mistrzów Gry, którzy w tzw Sesjach odgrywali by prócz własnych wymyślonych postaci, postacie z książek Pana Sapkowskiego. Reasumując prosiłbym o umożliwienie mi kontaktu z autorem przez podanie mi e-maila autora a jeśli jest to niemożliwe to poinformowania go o projekcie.

                                                                         Z góry dziękuje
                                                                         Daniel Wiesiołek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Projekt MMO
Post: 01.02.2017 @ 15:46:13 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 01.02.2017 @ 10:51:50
Posty: 1
Lokalizacja: Glasgow
bardzo fajny pomysl ale jak widac Pan sapkowski nie bardzo sie zgadza z autorem postu. Jezeli jestes zainteresowany robieniem gier to moge podac nazwe kilku forow ktore zajmuja sie tworzeniem gier a poza tym temat jak rzeka chetnych jest duzo, tylko w wiekszosci albo pomyslu brak ale jak u Ciebie zgody na tworzenie gry. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Projekt MMO
Post: 02.02.2017 @ 12:21:37 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Maniac_33 pisze:
bardzo fajny pomysl ale jak widac Pan sapkowski nie bardzo sie zgadza z autorem postu.
Na jednym z ostatnich spotkań AS dość jednoznacznie wyraził się co myśli na temat gier związanych z Wiedźminlandem. O ile dobrze pamiętam użył słów: "Gry narobiły mi smrodu w życiu".
Co jest o tyle zabawne, że gdyby nie gry, to sporo ludzi nawet by po książki nie sięgnęło. Choćby Doug Cockle, który podkłada głos pod angielską wersję i dopiero przy okazji nagrywania zainteresował się książkami. Podobnie jak i sporo innych ludzi - ale co tam, AS nie interesuje się nie grami, nie zna się, ale definitywnie uważa je za syf.

Osobiście bym nie liczył na to, że jakikolwiek deweloper inny niż CDPR dostanie choćby ochłap z twórczości AS. Choć prywatnie słyszałem, że oni też już mają dosyć szopek jakie odpierdziela Sapkowski. No i teraz zajęci są CP2077, więc nawet nie ma szans żeby przez kolejne kilka lat CDPR wrócił do Wiedźminlandu.

Zresztą, polecam zobaczyć to spotkanie - autor opluwa fanów a oni klaszczą, bo to przecież AS. To było aż niesmaczne.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group