Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 08.05.2024 @ 22:01:09

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 283 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17.05.2011 @ 10:08:06 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Nie jest skopane. Lhun sie ze mna droczy, bo mozna podlaczyc pada (o co zreszta tworcom chodzilo), a dla niego wszystko co konsolowe jest ble. :)

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.05.2011 @ 10:57:34 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Na Poly narzekają na utrudnienia w podnoszeniu przedmiotów z ziemi. Ale to tyle, jeśli chodzi o problemy ze sterowaniem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.05.2011 @ 11:29:45 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Dżibril pisze:
Nie jest skopane. Lhun sie ze mna droczy, bo mozna podlaczyc pada (o co zreszta tworcom chodzilo), a dla niego wszystko co konsolowe jest ble. :)
Potwierdzam :P

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.05.2011 @ 18:04:05 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.05.2009 @ 15:15:53
Posty: 723
Lokalizacja: Kaer Morhen
Dżibril pisze:
Vedymin pisze:
Zbroję Kruka, D'yabel oraz księżycowe ostrze, które wyglądają naprawdę nieźle, ale balans jest zachowany i miecze te nie są bardzo przekoksowane.
A shilla nie miałeś? Czy nie przeniosło go wraz z savem?
Miałem Sihilla, jednak go nie przeniosło, może to i lepiej w końcu Mahakamski Sihill nie mógłby być byle żelastwem dostępnym na początku, a gdyby był jednym z najlepszych mieczy, to by trochę balans kulał.

_________________
Vedymini, a. wiedźmini wśród Nordlingów tajemnicza i elitarna kasta kapłanów-wojowników, prawdopodobnie odłam druidów. Wyposażeni w wyobrażeniu ludowym w moc magiczną oraz nadludzkie zdolności, stawać mieli v. do walki przeciwko złym duchom i potworom


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.05.2011 @ 18:37:56 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
Moja przygoda z Wiedźminem 2 jak na razie kończy się na procesie instalacji - błąd CRC. Noż fak. Wszystkie programy potencjalnie kolidujące powyłączałam, trzy razy próbuje i za każdym razem w tym samym miejscu się wywala. Co za crap.
Heh, odkryłam, że nie jestem odosobniona w swoich kłopotach z plikiem data2.cab.
Druga odsłona mojej przygody z Wiedźminem 2 będzie nosiła tytuł reklamacja:/ Z która zapewne będą problemy.

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.05.2011 @ 8:43:36 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 18.05.2011 @ 8:31:08
Posty: 1
Heja!

Chyba jestem jedynym posiadaczem Kolekcjonerki który nie ma z nią kłopotów :P
U mnie wszystko działa cacy na średnich detalach, pamiętajcie po prostu by wyłączyć "ubersampling" w opcjach jak ktoś ma słabszego kompa i będzie śmigać. Gra na razie jest ok, tylko do sterowania nie mogę się przyzwyczaić i do walki. Tak jak pisał Ved - nie ma co wyskakiwać na pałę na grupę wrogów tylko pojedyńczo, dużo biegać, stawiać Yrdeny, następnego przeciwnika Aardem, zadać parę ciosów, przeturlać się, odbiec, odnowić wigor i na kolejnego przeciwnika. Sterowanie jest w porządku, po prostu jest chyba bardziej konsolowe. Nie wiem jak u innych ale u mnie np. jak są QTE to są bardzo małe znaczniki kiedy mam klikać i np. na evencie ze smokiem padłem 3 razy :P. Ale człowiek szybko się uczy i zapamiętuje kiedy należy kliknąć.

Póki co skończyłem prolog, i biegam po Flotsam bez ciśnienia, siłuję się na rękę, rżnę w pokera i tłukę osiłków w walkach na pięści ;)

W końcu są jakieś małe wzmianki o Yennefer, jak zwykle ratujemy dupsko Jaskra z opałów, jest i nawiązanie do Salamandry z części pierwszej gry.

Jako że gram na średnich detalach nie widziałem pełni krasy świata ale i tak nie jest źle. Lokacje są fajne tylko się trochę w nich gubię. Dziennik zadań jest fajnie prowadzony w formie opowiadań (jakby pisanych przez Jaskra - ale prozą, prozą! :P), które uwzględniają też obraną drogę.

No to chyba na tyle póki co, mykam do pracy, powodzenia w grze :P

P.S. To mój pierwszy post bo stary login zaginął w pomroce dziejów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.05.2011 @ 9:01:38 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
OK, to pierwszy znak zeby zaczac omijac ten temat. Na przyszlosc maskujcie to i owo.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.05.2011 @ 17:54:17 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Słusznie! Bez spoilerów ja proszę!

A system walki ssie. Miał być zręcznościowy i prawdopodobnie jest, tylko że:
a) nie wygląda już na styl walki wiedźmina
b) jest nieefektywny.

Może zmieni się to wraz z rozwojem szermierki, ale pierwsze wrażenie jest upiorne.

EDIT: Ale! Klimat! Jest! :D
A fabuła zaczyna sie z tak wysokiego "C", że nie wiem jak utrzymają takie napięcie dalej :)

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.05.2011 @ 18:05:46 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Dziękuję, więcej mi do szczęścia nie potrzeba - może być nawet grafika w ASCII. :D

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.05.2011 @ 9:03:33 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Narsil pisze:
Dziękuję, więcej mi do szczęścia nie potrzeba - może być nawet grafika w ASCII. :D
To ja mam tak samo.

No więc kilka kolejnych spostrzeżeń.

1. Do systemu medytacji i aplikacji eliksirów trzeba się przyzwyczaić. IMO (przynajmniej na razie) poprzedni system był lepszy.
2. Postaci towarzyszące są fajnie oskryptowane i sadzą dobre teksty, przynajmniej do tej pory. Sa żywsze niż w części pierwszej.
3. Napinka z "ekstra-super-mega" zachowaniem NPC podczas rozmów była sporo przesadzona i przy takim ME2 system rozmów wygląda jak jakiś ubogi krewny.
4. System walki nadal ssie. Pomimo, że już go opanowałem bo jest równie skomplikowany co w części pierwszej, z zastrzeżeniem, że tutaj rytmicznie wciska się blok + 2x silny strzał z kontry :/ A wygląda sporo gorzej niż w pierwszym Wieśku.
5. Walka na pięści jest efektowna :) Niestety to tylko QTE :/
6. Miewam spadki klatek do 15/s :/

Ach i najważniejsze: przyzwyczaiłem sie już do "nowego" Geralta, któren mordę ma równie paskudną co poprzedni (a nie jak wynikało ze skrinów - słodką buźkę). Dodatkowo jest cyniczny jak trzeba i wreszcie może wpływać na rozmowę swoimi umiejętnościami. :)

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.05.2011 @ 22:51:29 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
A wylaczyles ubersampling i 3d Vision? To ostatnie chyba trzeba odinstalowac, bo buraczy FPS.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.05.2011 @ 0:39:40 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.08.2005 @ 15:02:21
Posty: 2358
Lokalizacja: Koniec Świata
Gram sobie w Wiedźmina II, w rozdziałce 1600x900 poza tym wszystko na maksa i nie haczy :)))) Przy 1920 niestety nie było płynnie.
Niektóre teksty rozwalają. Foltest wymiata(ł), zachowuje się jak Bill Kilgore. :D
Nic nie importowałem z I części, zwiększa to motywacje do działania.

_________________
Tainan Kokutai V-128, Ultimate Pursuit Squadron
- Time to nut up, or shut up

- Jeżeli nie rozumiesz bez tłumaczenia, to znaczy, że niezrozumiesz, choćbym ci nie wiem ile tłumaczył.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23.05.2011 @ 10:22:12 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
U mnie niestety to wina procka. Karta powinna ciągnąć wszystko jak trzeba, natomiast procesor to tylko Athlon 4200+ :/

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23.05.2011 @ 14:04:47 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Sakai pisze:
Gram sobie w Wiedźmina II, w rozdziałce 1600x900 poza tym wszystko na maksa i nie haczy :)))) Przy 1920 niestety nie było płynnie.
Niektóre teksty rozwalają. Foltest wymiata(ł), zachowuje się jak Bill Kilgore. :D
Nic nie importowałem z I części, zwiększa to motywacje do działania.
Tylko, ze ten Wiedzmin jakis taki malo ksiazkowy.

Lhun -> Poszukaj w necie exe z wersji z GoG. Wersja pudelkowa nie dosc, ze jest optymalizowana pod XP (helo! ktos najwyrazniej przesiedzial ostatnie poltora roku pod mostem) to strasznie sypie roznego rodzaju babolami. A co konfiguracja, to inna wydajnosc.

Narsil, bedziesz zachwycony. :) W grze jest taki kolo, ktory ma questa, ale...nie zrobisz go, jesli nie masz wersji z GoG. Tadam! Pamietasz DAO? No wlasnie. W tej sytuacji piraci tez ciesza sie pelna zawartoscia.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.05.2011 @ 11:35:22 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
A co to ten "GoG"?? I jak pomoże to masz piwo u mnie :)

BTW, wrąbało chyba mój poprzedni koment..?

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 283 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group