Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 02.05.2024 @ 0:19:01

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
Post: 05.03.2013 @ 19:55:12 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
Ale ja nie zgłaszam żadnych pretensji, stwierdzam tylko fakt.

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05.03.2013 @ 22:53:22 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Cintryjka pisze:
Ale ja nie zgłaszam żadnych pretensji, stwierdzam tylko fakt.
Ja też w sumie. Jak dla kogoś warto wciskać set przycisków to na zdrowie. Tylko niech tego nie podciąga pod "nowoczesność" tudzież "ewolucję" bo to degradacja.

Narsil pisze:
Badum, psz
Jest fajne :D

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.03.2013 @ 8:22:12 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Lhunbleidd pisze:
Jak dla kogoś warto wciskać set przycisków to na zdrowie. Tylko niech tego nie podciąga pod "nowoczesność" tudzież "ewolucję" bo to degradacja.
Nie kłam (tysiąc przycisków i zrzucanie własnych ułomności na mechanikę), nie rób z siebie hipokryty (DE:HR że przypomnę - zagraj jeszcze raz w jedynkę i HR, a potem napisz mi co myslisz o bazowaniu na skillach, którego brak w HR w ogóle ci nie przeszkadzał) i zainteresuj sie branżą trochę. Wyjdź poza tego BG. Nie wiem, może innych platform spróbuj. Ale nie zwalaj na grę tego, że nie dajesz sobie rady z mechaniką. Jak juz pisałem, to tylko cztery kierunki + cztery przyciski. To samo było w corowych grach tego gatunku, gdy cRPG wylazło wreszcie z ery izometrii. Jest to niemalże ten sam system, który był w Gothic (tam tez były kierunki, dwa ataki i unik), więc to takie trochę pierdzielenie. Pada bylo wziąc, nie gryzie. Ale to trzeba chcieć zamiast narzekać, że to za trudne, że tamto za bardzo skomplikowane.

Na szczeście jeszcze tylko Eternity od Obsidian, reboot Tormenta oraz Wastelands 2 i archaiczny gatunek wymrze, lub Obsiadian zrobi coś dwa razy do roku. Oby tylko na taboreta.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.03.2013 @ 9:27:48 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Zanim cię poniesie wyobraźnia jeszcze dalej zaznaczam, ze walka w TW2 nie jest za trudna, jest nudna i prostacka, zupełnie jak w Gothic. Dwa ataki i unik. Pff.

Zaparłeś się na DXHR, ale to nie była bezmózga napierdzielanka jak TW2. Mimo, że był to shooter to nie dało się wygrać robiąc dwa ataki i unik i tak do usranej śmierci twojej albo wroga. Znaj proporcje.

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.03.2013 @ 10:12:46 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Lhunbleidd pisze:
Zanim cię poniesie wyobraźnia jeszcze dalej zaznaczam, ze walka w TW2 nie jest za trudna, jest nudna i prostacka, zupełnie jak w Gothic. Dwa ataki i unik. Pff.
No to ja już ciebie kompletnie nie rozumiem. Raz piszesz, że za trudna (nasz pierwsza rozmowa na ten temat). Potem, że za skomplikowana (mityczne tysiące przycisków). Teraz piszesz, że za łatwa i zbyt nudna. Zdecyduj się w końcu na coś, bo tak to się rozmawiać nie da, jak ktoś co chwila zmienia zdanie. Była za łatwa? Ale wiesz, że ta gra ma pięć poziomów trudności i każdy z nich wyraźnie rózni się od poprzedniego? Dokładnie tym, że walki są trudniejsze i trzeba w nich myśleć a nie walić na Jana przed siebie ciachając na pałę z zamkniętymi czami.

Lhunbleidd pisze:
Zaparłeś się na DXHR, ale to nie była bezmózga napierdzielanka jak TW2. Mimo, że był to shooter to nie dało się wygrać robiąc dwa ataki i unik i tak do usranej śmierci twojej albo wroga. Znaj proporcje.
To ta gra w której wystarczyło wykupić jednego skilla żeby pokonać wszystkich? To też ta gra, która kompletnie odeszła od wpływu skilli na walkę. Przypomnij sobie starego DE, albo jak nie masz, to Alpha Protocol, bo tam system skilli jest identyczny. I tak, czepiam się, bo jak sami pisałeś: "Chusteczek mam mnóstwo, bo już nikt nie robi porządnych RPGów opartych na statach a nie szybkości wciskania klawisza..." HR ma gdzieś skille postaci. Na dobrą sprawę cała grę przejdziesz tylko i wyłacznie z Tajfunem, więc pod względem mechaniki to taka sama "napierdzielanka" jak TW2. Róznicy nie ma absolutnie żadnej.

Dlatego też uważam, że kwestię mechaniki i jej ewolucji traktujesz kompletnie wybiórczo. Do tego mam dziwne wrażenie, że sam nie wiesz do końca o co ci chodzi. Są rózne poziomy trudności, są rózne kontrolery - nie trzeba wiecznie narzekać, tylko spróbować.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.03.2013 @ 13:27:14 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Dżibril pisze:
Na szczeście jeszcze tylko Eternity od Obsidian, reboot Tormenta oraz Wastelands 2 i archaiczny gatunek wymrze


Niestety, masz rację - cRPG są wypierane przez slashery...

(trolololo!)

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.03.2013 @ 13:37:36 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Które są trzy na rynku: DMC, God of War oraz Castlevania. Z czego jedno jest portem na PC, a pozostałe dwa na PC nie wyszły. :/
Proponuję trzymać sie gatunkowego terminu używanego przez niemalże całą branżę (z wyjątkiem Piotrusia, bo on ma wywalone): action cRPG. Chcecie generic cRPG to trzymajcie się Obsidian - reszta od lat robi action cRPG i nie wiem skąd to zdziwienie. Tylko to jak pisałem, trzeba grać też na innych platformach i nie zamykać się w jednej konwencji.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.03.2013 @ 15:10:33 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Dżibrilu, a jak zaklasyfikujesz np. "Dark Souls"? Bo w internetach funkcjonuje toto właśnie jako "action role playing game", a sam ongi przyznałeś mi rację, że rolpleja jest tam tyle co kot napłakał.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.03.2013 @ 15:21:43 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
No dobra, cztery slashery. Z tym, że DS/DkS powinien IMO miec osobną kategorię - tak samo jak Journey i TWD.
Ale pisanie, że cztery tytuły na krzyż mordują gatunek, to lekka kpina. Mniej więcej na poziomie "PC gaming zdechł".

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.03.2013 @ 15:26:55 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
A czym się różni Action RPG od RPG?

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.03.2013 @ 15:44:51 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
cRPG to ME, action RPG to ME3. Z tym, że dla niektórych (tu pozdrowienia dla Z00ltara) wystarczy wsadzić kilku NPC, statsy i dwa questy na krzyż, żeby było cRPG. Ze slashera lub H&S. :/

Np. taka BAFTA nominowała D3 jako "Best Strategy Game", a Call of Duty: Black Ops 2 jako "Game innovation". Witki mi opadły.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.03.2013 @ 15:50:31 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Dżibril pisze:
cRPG to ME, action RPG to ME3.

A, czyli action RPG to takie gry, których zakończenie hejtuje się przez ponad rok od wydania gry? :D
NMSP

Cytuj:
Np. taka BAFTA nominowała D3 jako "Best Strategy Game", a Call of Duty: Black Ops 2 jako "Game innovation". Witki mi opadły.


ROTFL!

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.03.2013 @ 16:05:27 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Doskonała dyskusja, ale przenieście się z nią do "Komputerów w ogóle i gier w strzególe".

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.04.2013 @ 14:53:14 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 15.04.2013 @ 14:43:44
Posty: 2
W jedynkę grało mi się całkiem przyjemnie. Przeszedłem ją nawet kilka razy. Dwójka, to jak dla mnie, totalne rozczarowanie, po zakończeniu prologu gra poleciała z hdd na zbity pysk. Sterowanie postacią i walka były dla mnie do tego stopnia upierdliwe i męczące, że całkowicie odechciało mi się grać. A, zapomniałbym wspomnieć o takim cudownym rozwiązaniu jak QTE, u mnie działało tylko gdy przestawiłem rozdzielczość gry na niższą. W rozdzielczości natywnej dla mojej grafy nie działało... Przez to zakończenie prologu wydłużyło się o jakąś godzinę, bo dopiero w necie wyczytałem, że pomaga właśnie zmiana rozdzielczości.
Nie wiem, jak to będzie z trójką. Jeśli nic nie zmienią w sposobie sterowania postacią i systemie walki, to na pewno nie kupię. Zręcznościowe rpg to nie jest gra dla mnie. Może to i postęp, i przyszłość gatunku, ale całkowicie rozmija się z moimi wymaganiami i oczekiwaniami. Cóż mówi się trudno i żyje się dalej. Promyczkiem nadziei pozostaje Project Eternity!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.06.2013 @ 22:20:50 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.07.2011 @ 11:13:35
Posty: 60
http://imageshack.us/a/img802/5540/33562526.png
http://imageshack.us/a/img571/6121/35895777.png

_________________
Jak ślepiec muskając palcami biały kamień,
czytam wyryte na twoim nagrobku żelaznym piórem słowa:

Trawy smutki swe składają u stóp Boga,
kłując mnie w kostki szepczą o pokorze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group