Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.03.2024 @ 9:12:09

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 30.09.2002 @ 14:16:42 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 11:16:06
Posty: 423
Lokalizacja: San Francisco
Co prawda do premiery gry zostało jeszcze dużo czasu (najmniej rok), jednak termat wzbudza już teraz zainteresowanie i kontrowersje.
Firma CD-Projekt (http://www.cdprojekt.info/) wykupiła prawa do tematu "Wiedźmin" i zabrała się już do roboty.

Po premierze gry forum rozrośnie się prawdopodobnie do rangi kategorii.
Póki co -- plotkujemy!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30.09.2002 @ 15:32:15 
Sork,i ale ta gra to nastepny przejaw komercji - nie sadze aby w polsce sie dalo zrobic dobra gre (nie ublizajac polskim programista), a tym bardziej gre Wiedźmin.
W/g mnie juz wystarczy ze nakrecili - nazwijmy to "film"....


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30.09.2002 @ 16:01:26 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 11:16:06
Posty: 423
Lokalizacja: San Francisco
Nie rozumiem dyskredytowania wszystkiego co się robi dla pieniędzy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30.09.2002 @ 19:38:56 
Hmm ja wszystkiego nie dyskredytuje....
No dobra dla ścisłości powiem tak:
CD Project jest firma którą bardzo cenie, min. za lokalizacje jakie do tej pory przeprowadziła, i za to co zrobiła dla polskiego rynku gier itp.
Ale co do gry wiedźmin mam wątpliwości.
CD Project może to zrobić na kilka sposobów min. tak:
Zrobi produkt kasowo duży jak na polskie realia, głosy będą podstawiać oczywiscie ludzie znani z filmu, grafika bedzie na średnim poziome bądź na dobrym - odpada wysoki ponieważ w Polsce nie ma takiego sprzętu, a jeżeli nawet sie rzucą na grafe to napewno nie bedzie ona wykonywana w Polsce. Oczywiscie CD Project stac na rozreklamowanie swojego produktu. Jeżeli chodzi o fabułę to może być niezla z tegoż powodu iż szukali do tego ludzi z zewnątrz więc jest szansa że żaden maniak od FPP nie bedzie maczał w tym palce - gorzej jak to będzię ala Diablo.

Oczywiście jest druga możliwość ta o wiele gorsza, głosy będą ochodzić nieznanych ludzi co spowoduje chaos bo wszyscy się przyzwyczają do bohaterów z filmy, grafa będzie cienka, mała stabilność programu itp......

Mnie bardziej by odpowiadała opcaja pierwsza, do której można by jeszcze troszke dopisać zalet jakie mogą sie tam znaleźć.

A jeśli chodzi o dyskredytowanie to chodzi mi o to że ta gra to wręcz idealny produkt, juz teraz jest na tyle dobrze rozreklamowana, ( bo juz przeciętny polak słyszał słowo wiedzmin) aby po ukazaniu się przyciągnąć graczy nawet z poza gatunku. Więc nikt mi nie wciśnie kitu, chłamu ani żadnego innego gówna gdzie bedzie napisane, że nie jest to komercja !!!!

NO cóż albo będzie dobrze albo podzieli ona los filmu na tym forum....


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 01.10.2002 @ 1:08:09 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.10.2002 @ 0:12:32
Posty: 60
Lokalizacja: Koszalin
"CD Project jest firma którą bardzo cenie, min. za lokalizacje jakie do tej pory przeprowadziła"

Akurat dla mnie - wielkiego przeciwnika lokalizacji w stylu CD-Projekt - to duży minus. Kiedy usłyszałem głosy postaci w Baldur's Gate myślałem, że przez pomyłkę kupiłem jakąś bajkę - wykapane "Przygód kilka wróbla Ćwirka". Później już nie skusiłem się na żadną grę ze znaczkiem PL. Dlatego baaaardzo obawiam się o głosy postaci w Wiedźminie (dużo będzie zależało od dialogów).

"NO cóż albo będzie dobrze albo podzieli ona los filmu na tym forum...."

Zapomniałeś dodać: "albo będzie średnio" i już wyczerpałbyś wszelkie ewentualności :). Chyba naprawdę za wcześnie jest na gdybanie. Osobiście wierzę, że wśród osób zaangażowanych w produkcję znajdzie się jakiś prawdziwy wielbiciel twórczości ASa, co by skierował grę na właściwe tory. Najczarniejszy moim zdaniem scenariusz to próba zrobienia gry "modnej" - takiej, która miałaby zadowolić jak największą rzeszę graczy (i tu mam przed oczami wiedźmina hasającego w świecie 3D, z kataną w łapsku, wypruwającego flaki innym wiedźminom w klasycznym wiedźmińskim Deathmatch-u :)). Niech Wielka Melitele nas chroni przed takim "Wiedźminem"!

_________________
> < ,-----.
(-)(-)) oO !!? |
~ \ `----´
_/ __|
|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01.10.2002 @ 4:03:09 
Offline
Próba Traw

Rejestracja: 27.09.2002 @ 19:13:28
Posty: 65
Lokalizacja: Warszawa
Jako ze temat juz byl poruszany na tym forum pozwole sobie powtorzyc swoje zdanie na ten temat:

Spojrzmy prawdzie w oczy i wymienmy jedna dobra (ale naprawde dobra i to w standartach swiatowych) polska gre... Raczej bedzie ciezko :/ Nie ten rynek, nie te pieniadze, nie to zaangazowanie.

Gra ta musialaby powstawac w 'warunkach idealnych', czyli bylaby:

1) tworzona przez ludzi conajmniej lubiacych Sapkowskiego i znajacych sie bardzo dobrze na swiecie przez niego wykreowanym,
2) posiadajacych duzo pieniedzy na zrobienie gry i odpowiednie jej wypromowanie
3) i oczywiscie przez fachowcow od programowania, oprawy wizualnej, oprawy dzwiekowej, designu swiata i wielu innych aspektow calosci kazdej gry.

Rzecz jasna, optymista spyta: "czemu nie, czemu polacy by nie mogli zapewnic takich warunkow?". Pewnie by mogli, ale do tej pory sie tak nie zdarzylo i nic nie wskazuje ze wlasnie teraz sie tak zdarzy.

Oczywiscie mam wielka nadzieje sie mylic. Czego sobie, wam i tworcom gry zycze.

_________________
"The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.10.2002 @ 13:49:07 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 10.10.2002 @ 13:41:59
Posty: 3
Ależ drodzy forumniacy... co to bluzgi pod adresem polskich grafików? Veto! Co jak co, ale to właśnie grafika będzie nalepsza (i to nie sprawa wydajnego komputera) jak to zazwyczaj bywa w rodzimych grach. A pieniądze nie mają nic tu do gadania, Polska to nie Ameryka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.10.2002 @ 14:29:33 
Offline
Próba Traw

Rejestracja: 27.09.2002 @ 19:13:28
Posty: 65
Lokalizacja: Warszawa
<i>Ależ drodzy forumniacy... co to bluzgi pod adresem polskich grafików? Veto! Co jak co, ale to właśnie grafika będzie nalepsza (i to nie sprawa wydajnego komputera) jak to zazwyczaj bywa w rodzimych grach. A pieniądze nie mają nic tu do gadania, Polska to nie Ameryka.</i>

Zadnych bluzgow pod adresem polskich grafikow w tym temacie nie stwierdzilem - to raz.
Dwa - zeby piekna grafika nie byla kwestia dobrego komputera to silnik graficznie musi byc wzorcowo skodowany. Przykladem tu moga byc tytuly ze stajni ID Software (quake'i). Nie to ze nie wierze ze mamy dobrych programistow ale po prostu polski rynek growy nie dal mi do tej pory powodow do zbytniego optymizmu w tej kwestii.
Trzecia sprawa - brzmisz jakbys mial wiecej informacji na temat tej gry niz kazdy z nas. Moze w takim ukladzie oswiecisz nas co tworcy zamierzaja wcisnac do tej gry zeby sie spodobala graczom oprocz wypromowanego tytulu. Tego jestem akurat najbardziej ciekawy.

A w kwestii podkladania glosow - dopoki sie nie zatrudni znanych aktorow typu Kobuszewski albo Fronczewski - nie widze przeciwskazan.
Po prostu: gre musza robic ludzie, ze tak to ujme, oddani sprawie. Klimatycznie i emocjonalnie. Nie aktorzy ze znanymi nazwiskami zeby przyciagnac jak najwiecej cizby do gry. I nie idea gry pod publiczke, tylko cos oryginalnego i robionego z sercem i zaangazowaniem.
Dopiero wtedy gra moze miec <b>jakiekolwiek</b> szanse na powodzenie. W moich oczach.

_________________
"The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.10.2002 @ 18:25:57 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 10.10.2002 @ 13:41:59
Posty: 3
chodziło mi o grafikę tworzoną, a nie tę otrzymaną do ręki. Do tego nie potrzeba superkomputerów. Pamiętacie Mortyra? niby poczciwy engine a jaka róznica.
i niestety nic nie wiem, a chciałbym :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.10.2002 @ 18:43:01 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.10.2002 @ 0:12:32
Posty: 60
Lokalizacja: Koszalin
Cujo napisał:
<i>A w kwestii podkladania glosow - dopoki sie nie zatrudni znanych aktorow typu Kobuszewski albo Fronczewski - nie widze przeciwskazan.
Po prostu: gre musza robic ludzie, ze tak to ujme, oddani sprawie. Klimatycznie i emocjonalnie. Nie aktorzy ze znanymi nazwiskami zeby przyciagnac jak najwiecej cizby do gry. I nie idea gry pod publiczke, tylko cos oryginalnego i robionego z sercem i zaangazowaniem.
Dopiero wtedy gra moze miec <b>jakiekolwiek</b> szanse na powodzenie. W moich oczach.</i>

Nie tylko w twoich, Cujo, nie tylko w twoich! Tego chyba życzyłby sobie każdy prawdziwy fan Sapka. Szkoda tylko, że ta prosta prawda jakoś za cholerę nie może dotrzeć do producentów. Czy naprawdę nalepka "Jan Kobuszewski w roli Geralta!" gwarantuje powodzenie produktu? ;)
Bo jeśli tak, to niech już lepiej ta gra w ogóle nie powstanie...

_________________
> < ,-----.
(-)(-)) oO !!? |
~ \ `----´
_/ __|
|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.10.2002 @ 11:29:50 
<i>Czy naprawdę nalepka "Jan Kobuszewski w roli Geralta!" gwarantuje powodzenie produktu? ;)
Bo jeśli tak, to niech już lepiej ta gra w ogóle nie powstanie...</i>

.... oczywiście ze nie gwarantuje powodzenia ale co z tego, jak po takiej reklamie ja wszyscy kupia a potem beda narzekac, ich to akurat nie interesuje. Aby zdobyc klientow to nawet papierz bedzie tam podkladal glos.... - tosie nazywa KOMERCJA !


Na górę
  
 
 Tytuł: Gra
Post: 19.10.2002 @ 19:16:57 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 19.10.2002 @ 18:55:12
Posty: 10
Lokalizacja: z miasta
moim zdaniem przeszloby cos takiego jak gothic.... tzn oryginalnoscia by to nie powalalo, no ale lepsze to niz jakas byle jaka chala..... i zeby tylko mi sie na filmie nie wzorowali!.... bo fajnie by bylo tak jakby od poczatq zeby bylo... tzn tutorial to szkolenie w kaer morhen, a potem ruszasz w swiat :) i imo niekoniecznie musisz sterowac Geraltem....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.10.2002 @ 10:56:48 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.10.2002 @ 14:05:16
Posty: 549
najlepiej zeby szło zaciachac miszcza;) na rózne i wyszukane sposoby;)

_________________
<b> <i> Na pohybel skur<i>w</i>ysynom! :)) </b> </i>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.10.2002 @ 13:20:50 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Eee, takie coś to można we flashu zrobić, gra musi być ambitniejsza :)

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.10.2002 @ 15:07:27 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.10.2002 @ 14:05:16
Posty: 549
no co ty-animowana sylwetka 3d miszcza..pare tysiecy roznych wyrafinowanych tortur, sugestywne wycie bólu...przerózne narzędzia do zadawania ran , cierpienia itp...gra mniodzio;) ja bym kupił na 100%

_________________
<b> <i> Na pohybel skur<i>w</i>ysynom! :)) </b> </i>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group