Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 22:58:10

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Komiksy
Post: 25.10.2002 @ 12:35:31 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Miałem w rękach dwa zbiorcze tomy, wydane w twardej oprawie. Co do scenariusza były OK, gorzej z kreską. Marzyły mi się te komiksy narysowane tak, jak była narysowana I część F.Kovala (bo każda następna część Kovala była coraz gorsza. Wyglądało, jakby p. Polch rysował od niechcenia lub na siłę). Gdyby proza AS-a była narysowana tak jak wspomniany F.K (cz.I) to byłoby kapitalne. A tak jest średnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.10.2002 @ 20:52:55 
Offline
Murderator

Rejestracja: 23.09.2002 @ 9:18:29
Posty: 10121
Lokalizacja: Warszawa
SCenariusz był ok? Przeglądałem je ale wydawało mi się że scenariusz był podobny do filmowego? Jakieś szkolenie i temu podobne.

_________________
Paryż ma Wieżę, Londyn ma Tamizę. A my Polacy stoimy pod krzyżem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.10.2002 @ 21:22:10 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Ee? To są jakieś nowe komiksy wiedźmińskie? Bo te, które znam miały scenariusz pisany przez Parowskiego i ASa...w zasadzie niewiele różnił się on od opowiadań...
A rysunki Polchowe, no cóż de gustibus, ale ja ich nie lubie, są po prostu brzydkie:))

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.10.2002 @ 22:21:51 
Offline
Murderator

Rejestracja: 23.09.2002 @ 9:18:29
Posty: 10121
Lokalizacja: Warszawa
Chyba te same co kiedyś tylko wydane na nowo. A warte poczytania bo nie miałem okazji do tej pory się w nie zagłebić?

_________________
Paryż ma Wieżę, Londyn ma Tamizę. A my Polacy stoimy pod krzyżem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.10.2002 @ 22:43:31 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Powiem tak, jeśli lubisz Polcha to tak:)). Tekst jest niezły bo w zasadzie (poza niewielkimi zmianami np. "złagodzenie" wulgaryzmów) ASowy. Ja ze względu na to, że Polch rysuje jakieś koszmarne karykatury (IMHO) czytałam z mieszanymi uczuciami, ale cztałam:)) Nie kupiłabym jednak tych komiksów. Wolę czytać opowiadania i wyobrażać sobie bohaterów, niż podziwiać lekko dziwną wyobraźnię Polcha. Jeśli chcesz to poszukam wersji elektronicznej, gdzieś miałam na kompie...

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.10.2002 @ 23:24:39 
Offline
Murderator

Rejestracja: 23.09.2002 @ 9:18:29
Posty: 10121
Lokalizacja: Warszawa
Nie dzięki, nie musisz się trudzić. Zawszę mogę sobie usiąść i poczytać, to jest dobra strona Empików. :) A jak jesteśmy przy Polchu to słyszeliście pewnie że wznowili także Funky'ego Kovala.

_________________
Paryż ma Wieżę, Londyn ma Tamizę. A my Polacy stoimy pod krzyżem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28.10.2002 @ 17:18:10 
Offline
Bloede Blath aen Laeke Dhromchla

Rejestracja: 17.10.2002 @ 11:59:59
Posty: 13943
Lokalizacja: ze stajenki
I można już FK kupić? Bo jakiś tydzień temu jakiś facet się przy mnie pytał (w EMPIKu swoją drogą) i jeszcze nie było.

A czy ja mogłabym poprosić o elektroniczną wersję Wiedźmina? Pliiizz...

_________________
ggadem lub emalią


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28.10.2002 @ 21:12:40 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 20:49:36
Posty: 2406
Lokalizacja: Warszawa
Ja kupiłam sobie pierwszą część w twardej oprawie, a druga przeczytałam w Empiku.
Fabuła faktycznie jest zniekształcona na sposób szczerbicowaty (szczególnie "Zdrada", której AS nie napisał)
Ale te historie które są odbiciem opowiadań są w porządku.
O ile Geralt jest troszkę dla mnie zbyt brzydki, to Yen całkiem mi odpowiadała. Bardzo mi pasuje Foltest.
Dialogi są prawie oryginalne i jakoś dały sie dostosować.
W ogóle jak czytałam komiks to te zniekształcenia denerwowały mnie umiarkowanie, a nie doprowadzały do furii tak jak przy szczerbalu.

_________________
<b><i>Magdalaena</i></b>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29.10.2002 @ 0:52:08 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
<i>Ja kupiłam sobie pierwszą część w twardej oprawie, a druga przeczytałam w Empiku.
Fabuła faktycznie jest zniekształcona na sposób szczerbicowaty (szczególnie "Zdrada", której AS nie napisał)</i>
Scenariusz powstał na podstawie konspektu opowiadania ASa, które ostatecznie nigdy nie zostało napisane. Miało być zdaje się zatytułowane "Szkoła wiedźminów". Należy zauważyć, że Parowski pisał scenariusze, gdy nie było jeszcze sagi. Stąd np. założenie, że świat Wiedźminlandu jest wzgłednie mały. Co po sadze wydaje się założeniem błędnym. Porównywanie "Zdrady" do płodu chorego umysłu Miszcza tj."Nauki" jest moim zdaniem nie fair. "Zdrada" stoi fabularnie wyżej o całe piętra.Wiele pomysłów pochodzi zresztą od ASa. Generalnie to co dopisał Parowski, jak np.epilog do "Drogi ,z której się nie wraca" jest całkiem interesujące. Polch niepotrzebnie uproscił IMHO kreskę. Mam pierwsze wydanie "Miecza Przeznaczenia , z jego genialnymi ilustracjami(nie ma ich we wznowieniach). Narysowane są nieco cieńszą kreską , bez karykatur.Gdyby tak była narysowana adaptacja Wiedźmina kochalibyśmy ją, jak Funky'ego. Moim zdaniem nowe twardookładkowe wydanie mimo lepszego papieru wygląda gorzej, niż dawne sześcioalbumowe. Głównie ze względu na nasycenie kolorów- strasznie to wszystko blade. Beznadziejna jakość skanów "obrzydza" to wszystko. No i ta koszmarna okładka tomu pierwszego. Ja komiks oceniam raczej umiarkowanie dobrze. To moim zdaniem najlepsza adaptacja z dotychczasowych adaptacji ASa na inne media. Zresztą niedawno na stronach komiksowych(M.in. Nowej Gildi) były próbki czeskiej adaptacji komiksowej.To był koszmar, chała, dno i amatorszczyzna. Ciekawe ,jakby Wiedźmin wyglądał narysowany "mniej bezpiecznie",z pewną dozą szaleństwa przez rysowników takich jak np. Simon Bisley ,Gimanez czy Regis Loisel.

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Ostatnio zmieniony 12.12.2005 @ 14:04:52 przez Zamorano, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29.10.2002 @ 23:51:44 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 20:49:36
Posty: 2406
Lokalizacja: Warszawa
<i>Mam pierwsze wydanie "Miecza Przeznaczenia",z jego genialnymi ilustracjami(nie ma ich we wznowieniach).Narysowane są nieco cieńszą kreską ,bez karykatur.</i>

Ja mam już drugie bez obrazków, czego żałuję.

W ogóle brakuje mi dziś w ksiażkach dla dorosłych porządnych ilustracji.
Takich opracowanych przez porządnego rysownika po przeczytaniu ksiazki i najlepiej po rozmowie z pisarzem.
Prawie skończyła się na szczęście pora okładek "z katalogu", ale np Narrenturm nie ma nawet narysowanej okładki, a jedynie fragment obrazu.

Miłym kontrastem są IMHO ulustracje do Kresa robione przez przyzwitego polskiego rysownika. Ale jest on widocznie zbyt mało znany, skoro okładki są rysowane przez innych (obcych) autorów i na siłę dobierane do kolejnych tomów.

_________________
<b><i>Magdalaena</i></b>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30.10.2002 @ 0:56:38 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.10.2002 @ 14:05:16
Posty: 549
Ezena ja tez bym reflektowal na te elektroniczne komiksy;)

_________________
<b> <i> Na pohybel skur<i>w</i>ysynom! :)) </b> </i>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: ilustratorzy
Post: 31.10.2002 @ 21:21:08 
Oprócz Kresa (którego ilustruje Musiał, podobnie jak kiedyś Lewandowskiego) chyba jedynym wydawnictwem, które wrzuca ilustracje jest Fabryka Słów (Andrzej Łaski ilustruje Pilipiuka, a Robert Łada - znany nam z Zony - Dębskiego i Siedlara). A ja lubię, jak są obrazki :) .


Na górę
  
 
 Tytuł: pytanie
Post: 08.11.2002 @ 13:05:49 
Gaiman- kto coś wie ? Proszę o kontakt.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08.11.2002 @ 13:23:51 
Offline
Bloede Blath aen Laeke Dhromchla

Rejestracja: 17.10.2002 @ 11:59:59
Posty: 13943
Lokalizacja: ze stajenki
Co Gaiman? Ostatnio kupiłam sobie jeden komiks z jego scenariuszem i bardzo mi się podobał, chociaż ciutek zawikłane toto było. Tyle wiem:))

_________________
ggadem lub emalią


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.11.2002 @ 1:56:54 
Fana Gaimana szukam, takiego co by całą twórczość komiksową znał i miał


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group