Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 18:18:32

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 25.11.2005 @ 18:32:24 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.04.2005 @ 18:27:02
Posty: 2816
Lokalizacja: duchem wciąż znad morza
Również odniosłam wrażenie, iż w "Thorgalu" nagość występuje w ilościach śladowych. Nie czytałam wszystkich albumów, ale pamiętam, że np. w "Strażnicce Kluczy" jej piersi były umyślnie zasłaniane długimi włosami :]

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.11.2005 @ 18:52:45 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Turu nie wiem czy to nie przesadzona "BD legend" mimo wszystko :) W krajach frankofońskich jest coś na kształt niemal ultralaickiej fobii. To co zalinkałeś to jednak "cenzura" typu polityczna poprawność czy obyczajowe interwencje w produkt dla dzieciaków. Co do "Szninkla" to był czas gorących dyskusji wokół "Ostatniego kuszenia Chrystusa" i czytałem gdzieś wypowiedź Rosińskiego nie tyle o zablokowaniu komiksu, bo to było niemożliwe tylko o to czy jest to produkt "Tylko dla dorosłych", bo to od razu zmienia cały styl dystrybucji np. w sieciach FNAC. O udziałach episkopatu w oficynach wydawaniczych komiksowych nic nie wiem, ale to co piszesz jest bardzo ciekawe i chętnie dowiedziałbym się o tym coś więcej :) Zauważam np. w seriach środka, w komiksowym popie nieźle mają się te typu "Dan Brown Fiction" np. "Trzeci Testament", "Tajemnica Trójkąta". Że nie wydaje mi się, żeby taki np. "Skorpion" był jakoś "kastrowany" żeby historia był grzeczna i "prowatykańska". W komiksie ambitniejszym też tego nie widzę. Więc uważam tą "blokadę" za mit :) Nie wydaje mi się, żeby też jakieś komiksowe "dewocjonalia" były szczególnie obecne na frankofońskim rynku (choć w Angouleme jest chyba "panel" i stoisko z komiksami religijnymi), a tak możnaby wnioskować z takiego "układu sił". Z tego co pisałeś, można było wnioskować że niby istnieje jakaś biskupia, "instytucjonalna" cenzura prewencyjna typu "inkwizycyjnego", tak spiskowo trochę. Że kościół wykorzystuje powiązania cywilnoprawne czy ekonomiczne do cenzury. Nie bardzo chce mi się w to wierzyć :] Że komiksy muszą uzyskiwać akcpetację episkopatu. Ja w to zwyczajnie nie wierzę. Raczej te udziały (jak wielkie?) to pewnie część działalności biznesowej, a nie instrument na kształtowanie kultury pop. Stąd mój wniosek, że jaja sobie robisz :) Po prostu tak mi wychodzi z obserwacji rynku w krajach frankofońskich i tego jakie prądy intelektualne tam dominują:) A w komiksie środka myślę, że ewentualna cenzura tzw. obyczajowa w komiks "familijny" to raczej presja redaktorów wynikająca z innych przesłanek. Chyba w takim komiksie nalepka tylko dla dorosłych może po prostu komercyjnie zabić tytuł (dzieci, nastolatki jako "target") jeśli prawdą jest, że tamtejsi sprzedawcy poważnie traktują to co komu sprzedają :)

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Ostatnio zmieniony 26.11.2005 @ 12:56:51 przez Zamorano, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.11.2005 @ 19:16:02 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 30.11.2004 @ 4:18:27
Posty: 153
Lokalizacja: Gleiwitz
alez ja nie grzmie, ze cenzura kosciola ich tam dusi w tej Francyi ;)
po prostu Rosinski kiedys opowiadal, ze w wielu wydawnictwach maja udzialy, i ze on liczy sie z ich zdaniem.
nie dziwi mnie, ze inwestuja w komiksy, bo to tam dobry biznes, a jesli chodzi o "cenzure" to raczej nie zabija kury, ktora znosi zlote jaja (przeciez zawsze byli bardzo elastycznie jesli w gre wchodzily kwestie finansowe), "Trzeci testament" czy "Skorpion" to hiciory na tamtejszym rynku, a "dewocjonali komiksowych" to tam jednak sporo sie ukazuje, jakis promil tego trafia nawet na nasz rynek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.11.2005 @ 0:38:53 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
http://www.kekomiks.net/komiks.phtml?odc=92
;););)

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.11.2005 @ 16:24:28 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 14.01.2005 @ 23:25:59
Posty: 703
Lokalizacja: Srulin
Myślałam, że już to wszyscy widzieli. :) Ten pasek wymiata. (zemsta będzie nasza)

_________________


Że tak powiem, każdy może.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28.11.2005 @ 0:11:54 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.06.2003 @ 19:39:10
Posty: 12936
Lokalizacja: Wrocław
Hihihihi, przepiękne. :D Zemsta! :D

_________________
PCR, when you need to detect mutations
PCR, when you need to recombine
PCR, when you need to find out who the daddy is
PCR, when you need to solve a crime


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.12.2005 @ 12:35:11 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2004 @ 16:43:01
Posty: 289
Lokalizacja: Jelenia Góra
Śliczne :DDDDD Zemsta będzie nasza :DDDDDDD

_________________
Czy nie możemy sie modlić o coś dobrego, na przykład o precyzyjne bombardowanie ?

Paragraf 22

Za nóżki i o ścianę !!! Na pohybel idiotkom.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.12.2005 @ 3:01:50 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.03.2003 @ 21:48:24
Posty: 462
Lokalizacja: z Warszawy
http://doza.o2.pl/?s=4097&t=5189

_________________
Nietzhe miał błyskotliwe teksty, lecz cytowanie go na Boże Narodzenie to jak mieszanie Wódki z Mlekiem. Znam lepsze drinki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.12.2005 @ 18:02:50 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
Na drugi tom "Skarbka" słychać narzekania tu i ówdzie szczególnie jeśli chodzi o stronę ... no, w zasadzie to już nie graficzną, a malarską. Szczególnie w porównaniu z pierwszym tomem ma być podobno pod tym względem niedopracowany. Póki co nie mam czasu i długo jeszcze nie będę miała, więc nie przewiduję, żebym coś sensownego miałą napisać na ten temat na razie. Ale kiedyś tam z pewnością. We właściwym wątku ;)

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.12.2005 @ 10:36:55 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.11.2005 @ 11:16:46
Posty: 32
Lokalizacja: Śląsk
Wrzosio pisze:
SCenariusz był ok? Przeglądałem je ale wydawało mi się że scenariusz był podobny do filmowego? Jakieś szkolenie i temu podobne.


http://film.onet.pl/0,0,186334,wiadomosci.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.12.2005 @ 21:31:32 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 14.01.2005 @ 23:25:59
Posty: 703
Lokalizacja: Srulin
Hehehe.

_________________


Że tak powiem, każdy może.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.12.2005 @ 22:41:19 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.11.2005 @ 19:45:21
Posty: 305
Lokalizacja: Hills Of Scotland // WaWa
A.J. pisze:
Wrzosio pisze:
SCenariusz był ok? Przeglądałem je ale wydawało mi się że scenariusz był podobny do filmowego? Jakieś szkolenie i temu podobne.


http://film.onet.pl/0,0,186334,wiadomosci.html


I film i komiks w porównaniu z książką był "do dupy" więc nie mają sie o co sprzeczać. No w sumie mają o co, o kase ale dla mnie nie ma to znaczenia :)

Mam wszystkie komiksy Polcha o Wiedźminie nawet wydanie w twardej oprawie ale zbieram to raczej jako kolekcjoner a nie fan Polcha :)

_________________
She's a witch! Burn her! How do you know she's a witch? She look's like one!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.12.2005 @ 10:25:05 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.12.2005 @ 23:39:15
Posty: 16
Lokalizacja: z Puszczy Sandomierskiej
Gdzieś to już chyba było napisane ale fajnie gdyby Rosiński zabrał się za wiedźmina. Np. 10 albumów przedstawiających sagę (5 ksiąg). Z chęcią bym to poczytał :D

_________________
per aspera ad astra


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06.03.2006 @ 21:38:37 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.03.2003 @ 21:48:24
Posty: 462
Lokalizacja: z Warszawy
Wiem, że to co napiszę nie będzie tu odkrywcze ani oryginalne, ale muszę się z powyższym zgodzić. Weźmy początek pierwszego opowiadania... Wiedźmin wchodzi do nieprzyjaznego miasta. To wypisz, wymaluj początek "Ponad Krainą Cieni"
Polch to zmienił i zepsuł, bo wyraźnie rysowanie wiedźmina to nie jego działka. Wprawdzie wiedźmińska twarz i wredny uśmiech moim skromnym zdaniem mu się udały... tylko że ta twarz i ten uśmiech już mają właściela. Jest nim Funky Koval :)

Update:

Autor Losuxa wrócił do rysowania:

http://cmxlsx.za.pl/

_________________
Nietzhe miał błyskotliwe teksty, lecz cytowanie go na Boże Narodzenie to jak mieszanie Wódki z Mlekiem. Znam lepsze drinki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.01.2007 @ 11:30:01 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 30.11.2004 @ 4:18:27
Posty: 153
Lokalizacja: Gleiwitz
Zamorano pisze:
Tu Co do "Szninkla" to był czas gorących dyskusji wokół "Ostatniego kuszenia Chrystusa" i czytałem gdzieś wypowiedź Rosińskiego nie tyle o zablokowaniu komiksu, bo to było niemożliwe tylko o to czy jest to produkt "Tylko dla dorosłych", bo to od razu zmienia cały styl dystrybucji np. w sieciach FNAC.


A, bo grzebalem i wlasnie znalazlem (z wywiadu dla Esensji ):
we Francji też jest cenzura komiksowa. Na przykład ze Szninklem czekaliśmy z drżeniem, czy nam pozwolą go wydać. To i tak by było sprzedawane, tylko kwestia gdzie - czy to trafi na szeroki rynek czy nie. Bo są zawsze sexshopy, gdzie można wszystko sprzedać i tam nie ma cenzury.
Natomiast dla nas było bardzo ważne, aby to trafiło do jak najszerszej publiczności - udało się, choć to nie było proste. Kiedy spotkałem członka takiej szacownej komisji, powiedział: "Grzegorz, całą noc debatowaliśmy, ale macie zielone światło".


Szkoda, ze nie powiedzial kto jest w takiej komisji cenzorskiej (chociaz na kilku spotkaniach autorskich wspominal o akceptacji ze strony francuskiego episkopatu).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group