Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 22:21:52

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 12.02.2004 @ 0:13:43 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 11.02.2004 @ 23:52:27
Posty: 2
Zauważone równa się poprawione.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.08.2004 @ 14:14:01 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 13:48:57
Posty: 35
Lokalizacja: Lublin
A jednak może być lepszy. Ot choćby Kapitan Kloss :)

_________________
Więcej pić i mniej zakąszać. To lekarsto na pychę i powierzchowny ateizm.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.08.2004 @ 15:11:32 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.07.2004 @ 11:19:42
Posty: 754
Lokalizacja: Poznań
Kausalya pisze:
Cześć wszystkim, wpadłam tu, przeczytałam posty, i wasza wiedza i keneserstwo nakłoniły mnie, żeby (...)posadzić w tym miejscu żołądź i mieć nadzieję, że przez następne 120 lat miejsca tego jak cnoty strzec będzie Polskie Ministerstwo Leśnictwa i Parków Narodowych.

Heej-ho! Mógłbym to zobaczyć ???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01.09.2004 @ 21:15:30 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 17.08.2004 @ 21:33:42
Posty: 25
Lokalizacja: Rzeszów
hmm

książka jest zdecydowanie lepsza tutaj możemy wszytko sobie wyobrazić i mieć własne [sorx za powtórzenie] wyobrażenie postaci czy krain, komiks natomiast to znacznie ogranicza

_________________
Duettaean aef cirran Caerme Glaeddyv. In e esseath.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05.09.2004 @ 9:45:52 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.09.2004 @ 3:04:19
Posty: 79
Lokalizacja: Soth
Ale są rzeczy, których wyobrazić sobie nie sposób. Dlatego czasem dobrze polegać na graficznej wizji autora, bo w książce można by się zaplątać troszeczkę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05.09.2004 @ 11:30:20 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Sheera Alaine pisze:
Ale są rzeczy, których wyobrazić sobie nie sposób. Dlatego czasem dobrze polegać na graficznej wizji autora, bo w książce można by się zaplątać troszeczkę.


"Umysł ludzki nie jest w stanie tego ogarnąć, jak powiedział król Dezmond zaglądając po skończonej potrzebie do wychodka". Podaj przykład rzeczy, której nie sposób sobie wyobrazić, bo mi jako graczowi RPG jakoś trudno to zrozumieć.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05.09.2004 @ 19:21:36 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.09.2004 @ 3:04:19
Posty: 79
Lokalizacja: Soth
Podam na przykładzie:
Jest taki komiks, Eden. Swiat po katasrtofie i w ogóle. Jest tam pewien wirus, który w przychylnych warunkach po opanowaniu ludzkiego organizmu zmienia go tak, że wygląda jak humanoidalna istota z czterema soczewkami zamiast oczu, ryjkiem od maski gazowej zamiast ust, z kończynami tak zbudowanymi, że "rozkładaj" się jak jakieś, nie wiem, poprzecinane kabelki i składają spowrotem. Poza tym są... dziwne. Ja, gdzybym nie zobaczyła tego graficznie, raczej nie za bardzo bym mogla sobie wyobrazić, a to by się źle odbilo na zrozumieniu fabuły (bo te stworki, iony, są akurat bardzo ważne)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05.09.2004 @ 21:04:37 
Offline
Bloede Blath aen Laeke Dhromchla

Rejestracja: 17.10.2002 @ 11:59:59
Posty: 13943
Lokalizacja: ze stajenki
Znaczy się, coś w rodzaju połączenia Terminatora, Predatora i jednego z mutantów w X-menach? :))))
Szczerze: Twój opis jest na tyle plastyczny, że nie mam problemów z wyobrażeniem sobie takiej istoty. Of kors, nie twierdzę, że umiałabym to przełożyć na papier, na język plastyczny, ani, że łatwo by mi było na dłuższą metę operować w wyobraźni takim stworem, ale na pierwszy rzut nie mam z tym problemów. Kiepski przykład :]

_________________
ggadem lub emalią


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.09.2004 @ 16:15:39 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.09.2004 @ 3:04:19
Posty: 79
Lokalizacja: Soth
A jak byś sobie wyobraził Evangeliona, bio-robota bojowego walczącego z Aniołami z kosmosu? I same rzeczone anioły, jeśli nie użyję tu plastycznych opisów poza brzydotą tychże aniołów?


Ostatnio zmieniony 07.09.2004 @ 19:42:13 przez Sheera Alaine, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.09.2004 @ 16:27:17 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
No i widzisz, autor książki powinien opisywać w taki sposób by wpływać na wyobraźnię czytelnika. W komiksie ujęte są dwa elementy: fabuła + grafika. Jeśli jedno jest do d**y to od biedy nadrobisz drugim. Mi się czasem fabuła w komiksach nie podoba ale to nie znaczy, że od razu jest do kitu. A wracając do książek, jeśli autor nie posiada wyobraźni to niech się za pisanie nie bierze, bo i po co? Wracając do Evangeliona, jak graliśmy w Cyberpunka2020, MG wprowadził do gry mechy, bardzo podobne do tych z anime. Grało parę osób, które o Evangelionie nie miały pojęcia, a rewelacyjnie zajarzyły klimat. Opisy, opisy, i jeszcze raz, opisy.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.09.2004 @ 18:39:07 
Offline
The One and Only
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2002 @ 0:30:50
Posty: 5820
Lokalizacja: National Nitpicking Center
Sheera Alaine pisze:
nie użyję tu plastycznych opisów poza brzydotą tychrze aniołów?

A mogę użyć plastycznego opisu brzydoty tego paskudnego orta? :->

_________________
I'm not dead yet.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.09.2004 @ 19:41:17 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.09.2004 @ 3:04:19
Posty: 79
Lokalizacja: Soth
Jestem tylko człowiekiem i błędy nie są mi obce... Upraszam o wybaczenie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.09.2004 @ 18:53:12 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2004 @ 18:33:29
Posty: 1
Lokalizacja: wrocław
Wydaje mi sie ze pytanie jest zle sformulowane- komiks to cos zupelnie innego niz ksiazka i nie mozna porownywac ich na tej samej plaszczyznie. Jesli ktos poszukuje rozrywki w postaci ksiazki to szuka tam pozywki dla swojej wyobrazni, szuka pieknie budowanych zdan, mistrzowskich opisow, przenosni, wielkich mysli i prawd ujetych w slowa ale nie wypowiadane wprost tylko pozostawione do wlasnego odczytania i interpretacji. Fani komiksu moga nigdy nie siegnac po ksiazke- bo oni szukaja czegos calkiem innego- komiks nie odwoluje sie w tak duzym stopniu do wyobrazni bo podaje nam wyglad swiata na tacy- dla mnie kiedy czytam bardzo wazne jest jak zbuduje sobie obraz swiata- komiks mi to zabiera- pokazuje jak mam go widziec- nie lubie tego. Ponadto komiks jednak skupia sie na akcji- dialog i obraz- nie ma tu miejsca na mysl, refleksje, zachwycenie geniuszem pisarza. W ogole nie potrafie tego polaczyc- sa to przeciez tak rozne media przekazu. Opowiesc jest byc moze ta sama- ale odbior ksiazki i komiksu jest juz kwestia preferencji gatunkowych- dostarcza innego rodzaju rozrywki. W ksiazce autor daje nam jedynie tlo- reszte tworzymy sobie sami, wymaga sie od nas ogromnej aktywnosci. W komiksie dostajemy wszystko, dlatego zawsze bedzie od ksiazki ubozszy, ale to nie znaczy ze gorszy- po prostu inny.

_________________
Jest to pieśń o krążącym duchu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.09.2004 @ 1:29:44 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.02.2004 @ 21:51:06
Posty: 3244
Lokalizacja: London, UK
Ljosael pisze:
<ciach>W komiksie dostajemy wszystko, dlatego zawsze bedzie od ksiazki ubozszy, ale to nie znaczy ze gorszy- po prostu inny.


Uboższy, ale nie gorszy, powiadasz, hmmm...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.09.2004 @ 13:01:08 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.09.2004 @ 3:04:19
Posty: 79
Lokalizacja: Soth
Ljosael ma rację. Nie ma co się kłócić, bo porównywać książkę i komiks, to tak samo jak - oklepane już - porównywanie prozy Sapkowskiego i Tolkiena. Złotego środka nie znajdziesz, co najwyżej wywołasz zamieszki jak po meczu Legii z Wisłą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group