Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.04.2024 @ 1:32:14

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 417 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna

Ulubiony tom sagi?
Miecz Przeznaczenia 8%  8%  [ 28 ]
Ostatnie Życzenie 7%  7%  [ 24 ]
Krew Elfów 13%  13%  [ 44 ]
Czas Pogardy 10%  10%  [ 33 ]
Chrzest Ognia 27%  27%  [ 93 ]
Wieża Jaskółki 14%  14%  [ 47 ]
Pani Jeziora 14%  14%  [ 49 ]
Opowiadania 6%  6%  [ 22 ]
Liczba głosów : 340
Autor Wiadomość
Post: 12.10.2002 @ 22:47:41 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2002 @ 12:25:12
Posty: 16
Lokalizacja: Piła
A tak właściwie to jaki jest wasz ulubiony tom sagi. Mi osobiście chyba najbardziej przypadł do gustu "Chrzest Ognia" z klasycznym dla fantastyki motywem podróży (znanym choćby z "Hobbita" czy "Władcy Pierścieni") tym razem w wykonaniu Geralta i jego paczki (szkoda, że wszyscy poza Jaskrem poumierali, bardzo ich lubiłem - wszystkich bez wyjątku). Ogromny sentyment czuję także do "Czasu Pogardy", bo to był mój pierwszy kontakt z sagą.

_________________
<i>I’ve seen strange signs on my way
silent shadows
dancing shapes
and angels fallen on the earth</I>


Ostatnio zmieniony 17.10.2002 @ 13:26:40 przez Arathorn, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.10.2002 @ 22:58:35 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
A ja się wyłamię z ogólnych opinii na temat dwóch ostatnich tomów i zagłosuję na Wieżę Jaskółki.
Może dlatego, że ma bardzo specyficzny klimat i jest taka... inna od pozostałych części. Nie zgadzam się, że jest nudna i przegadana, wręcz przeciwnie, ma pewien szczególny urok właśnie ze względu na tą narracyjną formę. I wreszcie w tym tomie Ciri zaczyna być postacią z krwi i kości :)

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.10.2002 @ 22:58:46 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
"Wieża Jak Z Bułki" - bo tam jest moja absolutnie ukochana postać stworzona przez Sapka,a mianowicie Vysogota z Corvo.I dla mnie ten tom ma w sobie najwięcej magii i...czegoś takiego :)

Tark

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.10.2002 @ 23:14:26 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 12.10.2002 @ 20:55:32
Posty: 17
Lokalizacja: Gliwice
Najpierw konkrety: najlepszy jak dla mnie jest "Czas pogardy" z uwagi na genialny opis bankietu na Thanedd :-) "Chrzest ognia" lubię tylko dzięki wprowadzeniu Regisa, bo ogólnie książka trochę schrzaniona kompozycyjnie, czy ki diabeł... No nie czyta się tak dobrze, jak inne :-) Na szczęście potem Sapkowski złapał drugi oddech i doprowadził rzecz do szczęśliwego końca poprzez dwa ostatnie tomy. Ja także nie zgadzam się z powszechną opinią na ich temat, widzę w nich duże już doświadczenie pisarza, narracja taka, że - czapki z głów. No i są najgrubsze - najwięcej przyjemności. Natomiast jedno, co mnie drażniło, to wprowadzanie nowych postaci tuż przed końcem książki, i niewyjaśnianie ich losów. Co o tym sądzicie? Może Sapkowski zostawił sobie otwartą furtkę do kontynuacji, w razie gdyby "Narrenturm" nie chwyciło? ;-))
Jeszcze jedno, Arathorn - była kiedyś identyczna ankieta na Zonie ;-) Cóż, pomysł powtórzony, ale o ile pamiętam, tamta cieszyła się naprawdę b. b. dużą frekwencją - wdzięczny temat. Z Twoją pewnie będzie podobnie.
Gdyby nie to, że jesteś pierwszą osobą, która napisała do mnie prywatnie, czepiałabym się, że w nagłówku powinno być "opowiadań i sagi". Ale tak, to zarzucam pedanterię :-)))

_________________
na ławkowską z Martinezem...


Ostatnio zmieniony 10.12.2009 @ 3:06:39 przez Mary, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.10.2002 @ 23:16:03 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2002 @ 12:25:12
Posty: 16
Lokalizacja: Piła
Wieżę Jaskółki uznaję za najdoroślejszy tom sagi ponieważ wtedy (moim zdaniem) Sapek osiągnął mistrzostwo i ostatecznie rozwinął swój styl
Nie zmienia to faktu, że moim ulubionym tomem jest Chrzest

PS Przyznajcie ze dobra ankiete wymyslilem (namawiajcie innych zeby tu wstepowali to bedzie ciekawiej
PPS PRPSZE O TO ZEBY KAZDY ODDAWAL TYLKO JEDEN GLOS

_________________
<i>I’ve seen strange signs on my way
silent shadows
dancing shapes
and angels fallen on the earth</I>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.10.2002 @ 0:27:14 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Czyli nie jestem oryginalny :) Tor Zirael! Po IMHO mało udanym ChO powrót ASa do wysokiej formy. Oryginalna forma, znakomity Bonhart i prawdziwe oblicze Ciri. Tylko krasnoludów brakuje :)

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.10.2002 @ 1:45:01 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.10.2002 @ 0:12:32
Posty: 60
Lokalizacja: Koszalin
Czas Pogardy - z czysto subiektywnych powodów. Po prostu ten tom wywarł na mnie największe wrażenie. To chyba najbardziej "dynamiczna" część sagi, czyta się ją jednym tchem.

_________________
> < ,-----.
(-)(-)) oO !!? |
~ \ `----´
_/ __|
|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.10.2002 @ 10:35:40 
No to ja się wyłamię. Dla mnie najlepszym tomem jest Krew Elfów. Częściowo napewno dlatego, że była to moja pierwsza książka ASa, ale też dlatego, że Geralt nie jest w niej jeszcze takim marudą i zgryżliwym dziadem jak np. w ChO albo w Wieży jaskółki.
Podaobało mi się też to , że poszczególne rozdziaływ KE tworzą często odrębną całość a między nimi są duże odstępy czasowe. Sprawiało to wrażenie , że autor po prostu pominął mniej ciekawe fragmenty przygód bochaterów. Fabuła nie straciła nic a nic na spójności a czytało się to wyśmienicie.
No i oczywiście dyskusja pod dębem Bleobherisem....miodzio.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 13.10.2002 @ 10:58:13 
Offline
Próba Traw

Rejestracja: 20.09.2002 @ 19:53:23
Posty: 93
Hmm... Mój ranking jest taki:
1. "Krew Elfów" (IMO bardzo zbliżona nastrojem do opowiadań) i "Czas Pogardy" (różnorodność scenerii...).
2. "Wieża Jaskółki" (pierwsza część Sagi, jaką przeczytałem, ponadto "ma coś w sobie...").

Incantator


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.10.2002 @ 12:02:59 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 20.09.2002 @ 22:11:40
Posty: 42
Lokalizacja: Warszawa
hmmm... trudne pytanie. Mam dylemat pomiędzy Czasem Pogardy a Wieżą Jaskółki... więc wybieram Krew Elfów:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.10.2002 @ 12:15:34 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.10.2002 @ 14:05:16
Posty: 549
---------POSTULAT----------


Zwracam sie z proźba do autora ankiety o dodanie opcji ''opowiadania'' zebym mógl zagłosowac na nie :)

_________________
<b> <i> Na pohybel skur<i>w</i>ysynom! :)) </b> </i>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.10.2002 @ 12:22:54 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Z sagi zdecydowanie "Pani Jeziora", a potem opowiadania. Tak btw, to w oczekiwaniu na "Narrenturm" powtarzam sobie całość, łącznie z opowiadaniami.

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.10.2002 @ 12:50:50 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
He he, no to skoro prowadzi Tor Zirael, to jakim cudem ma ona opinię "nudnej"? ;))

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.10.2002 @ 13:22:09 
Offline
Dziad Rogaty
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 16:29:00
Posty: 19480
Lokalizacja: Wyspa
wszystkie, ale wyrozniam dwie

Krew Elfow - bo byla pierwsza, dla mnie ciagle najbardziej "magicza", wiaze sie z nia wiele osobistych bardzo milych skojarzen, scena z zagnica i Linusem Pittem jest super, IMHO niezla byla tez wersja radiowa (RMF) - miala nastroj (film nie dorasta jej do piet)....

Pani Jeziora - najbardziej "dojrzala", podobaja mi sie nawiazania do legend arturianskich i jest tam chyba jeden z najlepszych opisow bitwy jakie znam....
(Wieza Jaskolki nie jest nic gorsza - ale wybralem...PJ)

a z Opowiadan (bo to jednak nie Saga, jakby to sugerowal ta ankieta), to zdecydowanie najlepsza jest Granica Mozliwosci (az boje sie dzisiaj usiasc przed TV;)

_________________
Hagar skończył się na Kill 'Em All


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.10.2002 @ 13:43:48 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
Mój prywatny ranking przedstawia się następująco:
1. Chrzest ognia (ach, ten Regis i Zoltan:) )
2. Krew efów (szkolenie Ciri, pień i Everett oraz boski Linus Pitt)
3.Wieża jaskółki (zgadzam się z przedmówcami, co do narracji, nowego obilcza Ciri i klasy postaci Bonharta)
4. Pani Jeziora (i ten kobierzec z mchów pod leszczyna)
5. Czas pogardy (według mnie od połowy robi się taki jakiś nijaki, ale bankiet był super)

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 417 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group