Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 27.04.2024 @ 18:42:16

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 417 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Następna

Ulubiony tom sagi?
Miecz Przeznaczenia 8%  8%  [ 28 ]
Ostatnie Życzenie 7%  7%  [ 24 ]
Krew Elfów 13%  13%  [ 44 ]
Czas Pogardy 10%  10%  [ 33 ]
Chrzest Ognia 27%  27%  [ 93 ]
Wieża Jaskółki 14%  14%  [ 47 ]
Pani Jeziora 14%  14%  [ 49 ]
Opowiadania 6%  6%  [ 22 ]
Liczba głosów : 340
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 19.10.2007 @ 20:04:00 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.10.2007 @ 19:05:04
Posty: 58
"Ostatnie życzenie" wtedy Geralt był spoko gościem miecz przeznaczenia też może być ale życzenie było najlepsze

_________________
non omnis moriar

i pamiętajcie o tym


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.10.2007 @ 17:55:59 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.03.2006 @ 17:35:47
Posty: 111
Lokalizacja: ze Skellige
meadwyn pisze:
A ja się wyłamię z ogólnych opinii na temat dwóch ostatnich tomów i zagłosuję na Wieżę Jaskółki.
Może dlatego, że ma bardzo specyficzny klimat i jest taka... inna od pozostałych części. Nie zgadzam się, że jest nudna i przegadana, wręcz przeciwnie, ma pewien szczególny urok właśnie ze względu na tą narracyjną formę. I wreszcie w tym tomie Ciri zaczyna być postacią z krwi i kości :)


Zgadzam się w każdym calu. Najbardziej podobają mi się w tym to mi efragmenty dotyczące Ciri i Bonnharta.

_________________
Va'esse deireadh aep eigean...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.10.2007 @ 15:31:57 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2007 @ 15:19:24
Posty: 343
Lokalizacja: Zewsząd .. Bo skąd może być demonica?
Zdecydowanie wieża jaskólki. Szukalam czegos innego u Sapkowskiego i w tej ksiazce to znalazlam. To tam Ciri wyciąga pazurki i ciagnie przeznaczenie za ogon a to naprawde cos co AS potrafi opisac najlepiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.12.2007 @ 22:15:24 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 17.12.2007 @ 21:37:00
Posty: 112
Lokalizacja: Ostrów Maz
hmmm, ja też głosowałem za Chrztem... moim zdaniem - definitywnie najlepszy :D to tutaj zaczęła się formować wesoła kompania, to tu jest dobrze rozwiniety wątek szczurów i Bonharta... tu poznajemy Regisa, który jest najlepszym IMO wampirem z literaturze :p i to tyle...

_________________
podpisu nie będzie - szkoda mi klawiatury :p


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.12.2007 @ 16:52:24 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 09.08.2007 @ 19:22:37
Posty: 36
Lokalizacja: Różnie bywa...
Wieża Jaskółki. Jakoś tak najczęściej do niej wracam. Za klimat i "ożywienie" Ciri. I Vysogotę :)

_________________
"Mam takie samo prawo publicznego robienia z siebie idiotki jak ktokolwiek inny"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.12.2007 @ 18:41:36 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.12.2007 @ 19:40:34
Posty: 97
Lokalizacja: stolica powiatu
Krew Elfów. Urzekła mnie ta częśc, pewnie dlatego, że kilka razy przeczytałam całą sagę ale właśnie bez tej części bo nigdzie nie mogłam dorwać.

_________________
"Éist le ceol binn na farraige, Siúl thart fán chladaigh..." Clannad


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.12.2007 @ 21:03:11 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.08.2007 @ 14:12:44
Posty: 110
Lokalizacja: Rzeczpospolita Polska
Ogólnie wszystkie, ale jak miałbym wybierać tylko jedną to Krew Elfów. Początek wszystkiego po prostu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06.01.2008 @ 0:55:04 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.01.2008 @ 23:30:40
Posty: 62
1. Chrzest Ognia (bo jest to, co kocham - drużyna na szlaku i to nie byle jaka drużyna! Poza tym dialogów przy grze w w gwinta nie przebije nic).

2. Miecz Przeznaczenia (głównie za Granicę możliwości, Wieczny ogień i tytułowe, ale ogólnie to jest AS w najwyższej formie. Wszystko tu sprawniej napisane, ciekawiej spuentowane i urozmaicone, niż Ostatnie Życzenie).

3. Pani Jeziora (pomimo wielu zgrzytów* są wspaniałe momenty, takie jak bitwa pod Brenną, wzruszająca i dramatyczna rzeź w warowni Stygga, rozmowy przy ślimakach... no ogólnie jest to godne zakończenie sagi, choć nie pozbawione wad).

5. Ostatnie Życzenie (z sentymentu, bo od tego zaczynałem a o jakości świadczy to, że przeczytałem potem całą sagę).

4. Wieża Jaskółki (fajny, mroczny klimacik, fajny "krwawy" Bonhart, przytulne zacisze na bagnach Pereplutu i kapitalny finał na lodowisku. tylko szkoda, że mało tam drużyny Geralta. No i krasnoludów nie ma :-( )

5. Ostatnie Życzenie (z sentymentu, bo od tego zaczynałem a o jakości świadczy to, że przeczytałem potem całą sagę).

6/7 Krew Elfów/Czas Pogardy [to świetne powieści, ale z perspektywy całej sagi - najsłabsze, bo niewiele się z nich pamięta. Akcja rozwija się zbyt wolno (Krew Elfów) albo pewne fragmenty przynudzają (Ciri na pustyni w Czasie Pogardy). Są oczywiście też momenty świetne - występ Jaskra pod dębem i prowadzona tam kowersacja międzyrasowostanowa, czy chociażby z drugiego tomu scena z wiwerną].

Tak oto przedstawia się ten mój ranking. Wszystkie tomy mogą czuć się wyróżnione, bo chociaż niektóre są minimalnie lepsze, a niektóre (też minimalnie) gorsze, to żaden nie ciąży w dół, nie ma czarnej owcy - wszystko czyta się z zapartym tchem, czasem z łezką, częściej z nagłym atakiem szczerego śmiechu i z ogromną satysfakcją.

* - te zgrzyty, to według mnie:
- nudnawy wątek Nimue i Condwiramurs (a do połowy książki w dodatku wydaje się czytelnikowi zbędny, aż do momentu, gdy pomagają Ciri).

- Bonhart nie walczy z Geraltem (a od połowy Wieży Jaskółki wyobrażałem sobie, jaki to będzie cudowny bój).

- wg. mnie można było rozbudować wątki polowań Geralta na potwory (bo aż chciało się poczuć ten klimat opowiadań...).

- absurdalnie naiwna scena z podsłuchem Geralta.

- niejasne, rozmyte zakończenie (niby fajnie, że to daje możliwość samodzielnej interpretacji, ale mimo wszystko pozostawia niedosyt).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.01.2008 @ 16:23:56 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.01.2008 @ 19:38:58
Posty: 5
Lokalizacja: Zza tamtego zakrętu
Wieża Jaskółki oczywiście;)
Ciri wysuwa się na pierwszy plan, a postać Bonharta... Uwielbiam fragment w ktorym mowi ze jest delikatny i na widok robaka robi mu się niedobrze...
I w WJ wyraźnie widać coś za co kocham Sapka: przed ktorymś rozdziałem jest fragm encyklopediii Maxima Mundi o Houvenaghelu jako o wzorze cnot. A potem bohaterowie spotykają owy wzór i rzeczywistość okazuje sie całkowicie inna... Uwielbiam tą przewrotność Sapkowskiego.
I jeszcze "Chrzest ognia". Za Milvę i Regisa rzecz jasna;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.01.2008 @ 21:21:59 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 04.11.2007 @ 12:30:05
Posty: 15
Lokalizacja: Llanfairpwllgwyngyllgogery- chwyrndrobwllllantysiliogogogoch
Na razie nic nie zaznaczę - po prostu nie mogę sie zdecydować. Kiedy czytałem po raz pierwszy, moja kolejnosć favourites był odwrotnie proporcjonalna do chronologicznej. Teraz mój pogląd trochę się zweryfikował.

Krew elfów
- zdecydowanie najsłabsza częśc Sagi (co nie oznacza, broń Boże, że jest najgorsza!). Mało jest akcji, mało sie dzieje.
Czas pogardy - trochę lepiej, ale nie umywa sie do następnych. Świetne sceny ma pustyni i rebelii na Thanedd.
Chrzest ognia - cóż, moim ulubionym elenentem ksiażki są dialogi pomiędzy drużyną, a tutaj Geralt&co. mają ogramną rolę. Zastanawiam się , czy tej nie zaznaczyć.
Wieża jaskółki - fajny, mroczny klimat, świetne sceny z Geraltem (szkofs że jest ich mniej) no i ta na jeziorze, jak napisał Wiwern.
Pani jeziora - moim ulubionym rozdziałem sagi jest ten o bitwie pod Brenną - po prostu majstersztyk. Oprócz tego świetne Touisant i zamek Vilgefortza - pamiętam kiedy cztytałem tę sceną w szkole - miałem ksiażkę pod ławką, a nauczyciel ciagle zwracał mi uwagę, ale nie mogłem się oderwać :).

A zbiory opowiadań? Trudno porównać, bo to co innego. Według mnie Saga lepsza, wbrew temu co sądzi wielu.

_________________
Lepiej należeć do niektórych niż do wszystkich.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.02.2008 @ 14:31:00 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.02.2008 @ 23:22:31
Posty: 138
Lokalizacja: Zabrze
Chrzest Ognia(dzięki nowym postaciom i druzynie).

Miecz przeznaczenia też mi się podobał, choćby np. wątek ze smokiem.

_________________
Zdanie poniższe jest nieprawdziwe...
...zdanie powyższe jest prawdziwe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.02.2008 @ 16:30:33 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 27.07.2007 @ 1:00:34
Posty: 1
A ja z kolei za mniejszością.
Ostatnie Życzenie - a to z tego względu, że sagi nie traktuję jako 5 osobnych ksiąg a jako całość.
Poza tym opowiadania z tej akurat książki... są po prostu bezkonkurencyjne w mojej opinii. Do tego można dołożyć fakt, że Ostatnie Życzenie otwiera cały cykl i robi to w sposób perfekcyjny.

_________________
"Uwierzę tylko w boga co tańczyć potrafi."
_________________
sine ira et studio


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.02.2008 @ 18:04:56 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.02.2008 @ 23:22:31
Posty: 138
Lokalizacja: Zabrze
Ciekawy jest Głos rozsądku w Ostatnim życzeniu miedzy rozdziałami.

_________________
Zdanie poniższe jest nieprawdziwe...
...zdanie powyższe jest prawdziwe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.02.2008 @ 21:03:44 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.02.2008 @ 13:59:22
Posty: 113
Chrzest Ognia!!! Szkoda tylko, że w tym tomie Geralt narzekał na swój kulas;). Ten tom ma swój urok zwłaszcza, że AS wprowadza Regisa, Zoltana i niezapomnianego Feldmarszałka Dudę z jego potokiem elokwencji.

_________________
"Nie przyjmuje nauk moralnych od kogoś kto zwykł pieprzyć cudze żony"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: c
Post: 25.03.2008 @ 22:59:09 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 25.03.2008 @ 22:39:08
Posty: 9
czas pogardy za dialogi podczas balu czarodziejów " ...dałabym mu nawet na jeżu..."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 417 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group