Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 14.05.2024 @ 21:14:45

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 714 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 48  Następna

Bonhart vs Geralt
Geralt z Rivii zwycięża szybko, łatwo i przyjemnie 20%  20%  [ 75 ]
Bonhart wypuszcza wątpia z Białego Wilka 3%  3%  [ 12 ]
Geralt z trudem powala Łowce Nagród, sam jest ranny 71%  71%  [ 267 ]
Bonhart ostatkiem sił odsyła Geralta w zaświaty 6%  6%  [ 22 ]
Liczba głosów : 376
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 12.11.2002 @ 3:34:56 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Dobre. Choć poczepiam się trochę 'łaski' Bonharta. Ciri to nie Geralt, nie ta klasa, nie ten przeciwnik. Z nią poradził sobie w Zazdrości praktycznie bez trudu, w walce z wiedźminem szło mu gorzej. Jakoś... nie pasuje mi to, zwłaszcza po tym co powiedział, gdy Geralt się poślizgnął.

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.11.2002 @ 12:17:25 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:54:02
Posty: 700
Lokalizacja: las nieopodal ruiny szpitala psychiatrycznego
Fajne :) Podoba mi się zwłaszcza opis walki. Ta łaska Bonharta faktycznie naciągana, ale jakby na przykład podkreślić, że już mu się zupełnie klepki poprzestawiały i jego mania zabicia wiedźmina w walce (a nie dorżnięcia leżącego) jest większa niż zdrowy rozsądek...?

_________________
www.fotoexplorer.blog.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.11.2002 @ 18:51:40 
Offline
Próba Traw

Rejestracja: 07.11.2002 @ 5:37:32
Posty: 80
Lokalizacja: Warszawa
Dzięki za uwagi. Nie wykluczam, że tekst pod tym kątem pozmieniam. Wprawdzie na moje tzw. wyczucie, Bonhart właśnie taki był. Uzależniony od adrenaliny, no i chcący bez cienia wątpliwości i korzystania z jakichkolwiek <I>handicapów</I> wykazać że jest lepszy od innych. W sadze kilka razy chwalił się przecież tym, że trzech wiedźminów załatwił, nosił ich medaliony, no i sam dążył do spotkania z Geraltem. Mnie to pasowało, a ta gadanina do leżącego Geralta, cóż, wyśmienita była okazja, żeby sobie pogadać, podrwić, postraszyć, to czemu nie ;-).

Ale przyjmuję sam fakt, że teraz o tym tutaj piszę i wyjaśniam swój punkt widzenia jako hmm.. wskazanie, że rzeczywiście należałoby nad tym fragmentem trochę jeszcze popracować.

V.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.11.2002 @ 21:52:09 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 20.09.2002 @ 22:11:40
Posty: 42
Lokalizacja: Warszawa
podoba mi sie. Juz mialem ponarzekac na "młynek" i łaske Bonharta ale pointa wynagradza wszystko. Jak to mówią, cel uświęca środki :))

_________________
hej, czy ktos nie wie jak sie robi podpisy pod postami?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.11.2002 @ 4:24:01 
Ya bim staviaw na bonahrta, ale tez i lubie Geralta. Bonhart yest pziemnim staruzkiem ktury specializuye v zabianiu a Geralt yeat guvnym bohaterem. Geral pevnie zwychienzi ale z wielkim trudem.

Regis
Canada


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21.11.2002 @ 11:00:00 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 08.11.2002 @ 23:02:15
Posty: 606
Lokalizacja: Smoków Wawelski
Pshestań pyepshić, Regis. W tę Kanadę, a już zwłaszcza w nieznajomość polskiego nikt Ci nie uwierzy. Bo jakoś i słownictwo masz okay, i składnię, i nie wtrącasz anglicyzmów - tylko ta nieszczęsna ortografia... a raczej pisanie polskich słów na angielski sposób. Stylizacja i tyle.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30.12.2002 @ 17:02:20 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 30.09.2002 @ 9:27:49
Posty: 41
Lokalizacja: Sosnowiec
Zarówno w budowaniu postaci Geralta, jak i Bonharta, zabrakło konsekwencji.
Geralt dał się zranić Renfri (może do ostatniej chwili chciał uniknąć starcia), Micheletów i Profesora załatwił pos wpływem narkotyków - mocno wyostrzone zmysły i przyspieszone odruchy, ale w "Chrzcie ognia" ośmiu nilfgaardzkich żołnierzy polożył w dwie minuty bez żadnych mikstur. jego śmierć też jest dziwna - Coen dostał w serce i żył jeszcze na tyle długo, żeby go donieśli do Rusty'eo, a Geralt padł od pchnięcia widłami w brzuch.

Z Bonharta Sapek zrobił w "Pani jeziora" tak dupkowatego leszcza, że szkoda słów. Facet, który w okamgnieniu rozprawia się z szóstką młodych ludzi, daje sobie wbić w policzek widelec przez skutą kobietę (no, ale był pijany). O Ciri wypowiedział się ("Wieża jaskółki"): "gdyby mnie przycisnęło, wolałbym wychędożyć indyka", a w zamku Stygga wyraźnie zapowiada, że najpierw ją zgwałci, później zabije.

Osobiście przypuszczam, że Leo Dobreserce był niedoszłym wiedźminem. Bardzo szybko rozgryzł styl walki Ciri, choć nie przeszła ona pełnego szkolenia. Położył trzech wiedźminów, w starciu z Cahirem wiedział po chwili że nie ma do czynienia z wiedżminem. Ponadto zwierzył się Yennefer ze swojej organicznej nienawiści do przedstawicieli tej profesji, co świadczyłoby o jakichś urazach i traumatycznych przeżyciach - prawdopodobnie podczas młodosci spędzonej w Kaer Morhen. Twarde szkolenie zwichrowało jego wrazliwą naturę - jego sposób wysławiania się świadczył o swoistej wrażliwości :-))) ("Za serce żeście mnie ujęli" - do Szczurów, później do Vilgefortza), tłumaczyłoby to też zadziwiającą jak na wiek siłę i kondycję fizyczną.

A na marginesie - moja zona przeczytała opowiadania i sagę podczas ciąży, ja sobie również wówczas przeczytałem drugi raz, i dzieciak ma jedno trochę spiczaste ucho. Niezłe, nie?

_________________
"Mieć milion a nie mieć miliona to razem dwa miliony"
Król Koviru


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30.12.2002 @ 17:47:58 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 21.12.2002 @ 0:06:34
Posty: 549
Lokalizacja: Legnicaaa
<i> O Ciri wypowiedział się ("Wieża jaskółki"): "gdyby mnie przycisnęło, wolałbym wychędożyć indyka", a w zamku Stygga wyraźnie zapowiada, że najpierw ją zgwałci, później zabije.</i>

Mnie też to zdziwiło, taka nagła zmiana postawy. Ale może Bonhart dawno nie ten tego i nie mógł się powstrzymać?:))) Być może też chciał Ciri sprawić więszy ból (nie tylko fizyczny). Obie możliwości to tylko hipotezy.

_________________
"Często przebywam sam ze soba. Lubię towarzystwo ludzi inteligentnych"
[Nemer Ibn Barud]

Niech żyje skromność!!! ;))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30.12.2002 @ 21:44:33 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 20:49:36
Posty: 2406
Lokalizacja: Warszawa
Może Ciri po prostu podrosła - minęło pół roku , dla 13 - 14 letniej dziewczynki to może być całkiem duża różnica.

_________________
<b><i>Magdalaena</i></b>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30.12.2002 @ 21:54:27 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.10.2002 @ 18:45:31
Posty: 699
Lokalizacja: z pięterka :P
<i>A na marginesie - moja zona przeczytała opowiadania i sagę podczas ciąży, ja sobie również wówczas przeczytałem drugi raz, i dzieciak ma jedno trochę spiczaste ucho. Niezłe, nie?</i>

Hmm... Moze jakbyscie przeczytali wiecej razy, wyszedł by wam rasowy elf?...

_________________
Zółw Się Rusza!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30.12.2002 @ 22:26:29 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
To jak w tym dowcipie...

Siedzi trzech facetów przed porodówką. Nagle wybiega pielęgniarka i mówi do pierwszego:
-Proszę pana! Trojaczki!
Dumny ojciec tłumaczy:
-To dlatego, że moja żona podczas ciąży czytała "Trzech Muszkieterów"
Po jakimś czasie pielęgniarka wychodzi znów i mówi do drugiego:
-Siedmioraczki!
-To dlatego, że moja żona czytała "Siedmiu Wspaniałych"!
W tym momencie trzeci facet straszliwie blednie:
-A moja żona czytała w czasie ciąży Dywizjon 303!!!

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31.12.2002 @ 0:11:15 
Offline
Myszowór

Rejestracja: 22.09.2002 @ 22:31:15
Posty: 903
Lokalizacja: z końca świata
<i> moja zona przeczytała opowiadania i sagę podczas ciąży, ja sobie również wówczas przeczytałem drugi raz, i dzieciak ma jedno trochę spiczaste ucho. Niezłe, nie?</i>

hmm...szpiczaste, powiadasz?...Na wszelki wypadek nie pozwól małżonce samotnie po lesie spacerować ;)

_________________
podpisano:
Nazgul Założyciel, chwilowo w stanie hibernacji


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.01.2003 @ 12:19:49 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 30.09.2002 @ 9:27:49
Posty: 41
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiedźma, oprócz sagi, moja żona przeczytała Tolkiena, nie wiem, czy dałoby się zrobić coś więcej.
Koala, spudłowałeś. Obydwie moje pociechy są bardzo do mnie podobne - nie mam najmniejszych wątpliwości co do materiału genetycznego
:-))))) . Poza tym pisze się spiczaste a nie szpiczaste.
Aha, jezeli masz 15-19 lat, takie skojarzenia i komentarze można jeszcze wytłumaczyć wiekiem i burzą hormonów.
Azaliż waść jesteś sarszy wiekiem, jeno o Twej bezprzykładnej głupocie a chuci nieujarzmionej, magilli, nie człekowi dojrzałemu przystojnej to świadczy.

Vis Venti, bardzo mi się podobało. Może spróbuj napisać jakieś opowiadanie o rodowodzie Bonharta (np. dziecko-niespodzianka, późniejszy uciekinier z Kaer Morhen, pdkarmiony grzybkami, ale nie zmutowany). Mój dretwy styl wypowiedzi dyskwalifikuje mnie jako pisarza beletrystycznego.

_________________
"Mieć milion a nie mieć miliona to razem dwa miliony"
Król Koviru


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.01.2003 @ 13:01:25 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Bonhart, prędziutko odszczekaj, Koala to ona;>>>>

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.01.2003 @ 13:22:17 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 30.09.2002 @ 9:27:49
Posty: 41
Lokalizacja: Sosnowiec
<i>Bonhart, prędziutko odszczekaj, Koala to ona;>>>></i>

Hau! hau! hau!
;-D

_________________
"Mieć milion a nie mieć miliona to razem dwa miliony"
Król Koviru


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 714 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 48  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group