Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 27.04.2024 @ 19:14:36

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 25.01.2006 @ 22:29:57 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.01.2006 @ 17:40:36
Posty: 265
Lokalizacja: twierdza Poznań
Dobry topic;)

Uwielbiam historię wojskowości, a dla czepiających się uprzedzam zaczepki - wojskowości zmyslonej tym bardziej!!! Uwielbienie to w mniejszym bądź wiekszym stopniu najczeście spełniają różnego rodzaju gry strategiczne...ale nie o tym trza mi mówić;)

Co by mnie interesowało:

Fakt, o największej i najlepszej bitwie II wojny Nilfgaardu z Północnymi Królestwami wiemy dużo. Skład bioracych udział w niej armii. Choćby z samej ksiązki jak i z pewnego ładnego opowiadania z Sapkowski Zone(Prawdziwa Historia Brenny).
Ale:
Jak np. wyglądało rozstawienie sił bezpośrednio przed wojną?? Albo w jej trakcie? Albo w Bitwie pod Sodden??


Wiem,że armii, która podbiła Cintrę przeciwstawiły się zjednoczone siły Czterech Królestw i Czarodzieje. Ale jak wyglądał stosuenk tych sił?
I jaką armią np. dysponowała Calanthe podczas ataku Nilgaardu na Cintre?

Tak samo rozkład wojsk przed wybuchem II Wojny?O ile pamiętam była mowa o armii Coehorna uderzającej na Lyrie i o wojskach biorących udział w bitwie pod Aldersbergiem.

Następnie we wiosennej ofensywie miało wziąć udział ok. 300 tys. żołnierzy nilfgaardzkich. Z czego bodajże 100 tys. miało uderzyć na Temerie. Coehorn idący na Mayene i Maribor miał z 50-60 tys., piechotre zostawił pod obleganymi twierdzami, a pod Brenne zabrał samą kawalerię w ile 46 tys.?

Ciekawe ile wynosiły siły okupujące Lyrie i Aedirn...te, które walczyły z partyzantami królowej Meve. Albo ile było ich w Verden! Tam dowodził Joachim de Wett??

Można by spróbować odtworzyć cały przebieg i stosunek sił I Wojny i II Wojny z Nilfgaardem...

Ja jestem chętny;)


Kircholm

_________________
"Tym zaś, którzy chcieliby wiedźmina potępić, przypomnę, że miłość nie jedno ma imię i nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni."
Jaskier, Pół wieku poezji


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.12.2006 @ 18:16:39 
Offline
Krok od bana
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2006 @ 21:12:43
Posty: 95
Lokalizacja: Z Rivii
Ja może i interesuję się sagą o wiedźminie i twórczością AS ale beż przesady na co komu takie informacje i w tym wypadku muszę zmartwić cię forsycjo nie tylko ty się tym nie interesujesz ale również ja :D

_________________
we will see what can i do


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.03.2007 @ 10:08:06 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 16.03.2007 @ 9:05:35
Posty: 43
Lokalizacja: Zewsząd
Cytuj:
Ciekawe ile wynosiły siły okupujące Lyrie i Aedirn...te, które walczyły z partyzantami królowej Meve. Albo ile było ich w Verden! Tam dowodził Joachim de Wett??


Tak i został za to zgładzony przez Emhyra.

Co do liczby wojsk napisano, że grupa Verden miała przeciw sobie dwakroć słabsze siły.

Ale nie wydaje mi się by to Verden okupowały Lyrie i Aedirn...

_________________
Czekajcie klienty,
Wnet wam pójdzie w pięty,
Rozpieprzym ten burdel,
Aż po fundamenty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.05.2007 @ 0:37:59 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 31.12.2005 @ 0:29:36
Posty: 11
Lokalizacja: Blaviken
Niestety, przeczytałem po raz kolejny opis Bitwy nad Brenną i wynika z niej jasno, ze ilości Nordlingów nie da się podac dokładnie :(

_________________
Miecz Przeznaczenia
ma dwa końce.
Jednym jesteś Ty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re:
Post: 06.05.2009 @ 19:44:20 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 06.05.2009 @ 19:17:11
Posty: 1
Lokalizacja: Droga z której się nie wraca
grendel pisze:
Czary które najlepiej wychodziły czarodziejom, to czary iluzyjne. Owszem, można w ten sposób "rozmnożyć" szeregi swoich wojsk, lub przeciwnie, ukryć je przed przeciwnikiem, ale metoda ta jest mało przydatna, kiedy podobnymi możliwościami dysponują obie strony.


Czarodzieje nie brali udziału we wzystkich bitwach. "Rozmnożenie" wojsk by wydawało się ich więcej oddziaływało by na psychikę żołnierzy. Zresztą nawet jeśli obydwie strony posiadały by taki atut to i tak niesądzę by zwykli żołnierze mogli o tym wiedzieć i wszystko odnosiło by się do tego która armia miała odważniejszych wojów. Gdyby dołożyć do tego dobre zmotywowanie żołnierzy sądze ,że byłby to spory atut.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group