Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.04.2024 @ 1:06:32

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
Post: 29.10.2007 @ 14:25:34 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2007 @ 15:19:24
Posty: 343
Lokalizacja: Zewsząd .. Bo skąd może być demonica?
Franceska myslala ze razem z Emhyrem zdola ocalic elfy. Dala sie zwiesc jego czczym obietnicom. Inteligencja przestaje byc wazna kiedy z wielkiej milosci zaczyna sie walczyc o swoj lud. Zdrada pozostaje zdrada ale wedlug mnie byla mniejszym zlem ktore wybrala elfka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29.10.2007 @ 20:52:07 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.08.2007 @ 23:26:47
Posty: 340
Lokalizacja: PogórzeCity (gdyby nie było wiochą byłoby stolicą)
Ty jesteś poetką i dla ciebie Stokrotka jest patriotką...
Dla mnie życie to gra i Franceska jest dobrym graczem, ma swoje priorytety i cele...

_________________
Bezczelność niektórych ludzi wyprowadza mnie z równowagi! Szczególnie kiedy łudząco przypomina mi moją własną...

// Watashi wa Naraku no Hana //


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Franceska
Post: 10.11.2007 @ 19:41:14 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2007 @ 15:19:24
Posty: 343
Lokalizacja: Zewsząd .. Bo skąd może być demonica?
Gdybys miala racje to Franceska wiedzialaby co robi a przeciez ona zostaje w koncu pozbawiona jakiegokolwiek wyboru. Pozwoliklaby tak umierac swoim braciom z wiewiorek gdyby byla dobrym graczem?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.11.2007 @ 13:38:11 
Myślę, że władczyni Dol Blathanna była niezwykle wytrzymałą, opanowaną osobą i nie zdarzało jej się (nie mówię - popełnić błąd), dać się ponieść emocjom na tyle, żeby zwieść się czyimś czczym obietnicom i to jeszcze tak grubymi nićmi szytym... To była polityka, być może miejscami nietrafiona, ale wciąż polityka, co nie umniejsza mojej sympatii - igrała z ogniem, ale każdy władca grał przecież tak, żeby samemu wyjść najlepiej...
Wg mnie była dobrym graczem, czy najlepszym z możliwych - sami oceńcie. Doprowadziła do sytuacji dla siebie patowej, ale... W grze zawsze będzie pat lub szach mat. Taką rolę przydzielił jej los


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 11.11.2007 @ 16:05:07 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.08.2007 @ 23:26:47
Posty: 340
Lokalizacja: PogórzeCity (gdyby nie było wiochą byłoby stolicą)
Pozwoliła ginąć wiewiórką bo wierzyła że robi to dla dobra tych elfów które już żyły w dolinie kwiatów

_________________
Bezczelność niektórych ludzi wyprowadza mnie z równowagi! Szczególnie kiedy łudząco przypomina mi moją własną...

// Watashi wa Naraku no Hana //


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.11.2007 @ 14:08:11 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2007 @ 15:19:24
Posty: 343
Lokalizacja: Zewsząd .. Bo skąd może być demonica?
Przeciez to wlasnie wsrod wiewiorek byly mlode elfy dzieki ktorym mozna bylo przetrwac .. Chociaz moze masz racje bo chociaz jak zwykle patrze na bardziej poetycka strone sytuacji to lepiej umierac z godnoscia i uczuciem ze nie umiera sie bez sensu niz w jakims odizolowanym rezerwacie bo tylko na to elfy mialy przeciez szanse


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.11.2007 @ 14:10:21 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2007 @ 15:19:24
Posty: 343
Lokalizacja: Zewsząd .. Bo skąd może być demonica?
Przeciez to wlasnie wsrod wiewiorek byly mlode elfy dzieki ktorym mozna bylo przetrwac .. Chociaz moze masz racje bo chociaz jak zwykle patrze na bardziej poetycka strone sytuacji to lepiej umierac z godnoscia i uczuciem ze nie umiera sie bez sensu niz w jakims odizolowanym rezerwacie bo tylko na to elfy mialy przeciez szanse


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.12.2007 @ 17:23:37 
Dla nich pewnie było Lepiej umrzeć stojąc, niż żyć na kolanach


Na górę
  
 
 Tytuł: Re:
Post: 07.06.2010 @ 4:37:51 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 07.06.2010 @ 3:58:14
Posty: 1
Witam i pozwalam sobie odświeżyć temat.
elwen'a pisze:
a według mnie ona nie była zdrajczynią... robiła to co było najlepsze dla jej rasy, a że przy tym musiała działać pzreciw ludziom to trudno... lepiej by było gdyby zrobiła odwrotnie?? chyba nie bardzo :)

Ekhm... Jakież to słodko naiwne podejście. Hasłowe rzekłbym. W sam raz dla rewolucjonisty. Bez stawiania niewygodnych pytań. No bo z kim to właściwie sprzymierza się nasza Stokrotka, aby robić to co najlepsze dla jej rasy i działać przeciwko tym przebrzydłym ludziom? Z innymi elfami? Z istotami ze świata równoległego? Z kosmitami może? Nie. Z drugimi ludźmi! Nic mi nie wiadomo aby Nilfgaardczycy, lub choćby tylko cesarz Emhyr, takowymi nie byli. Nic mi też nie wiadomo, aby byli milsi dla elfów niż Nordlingowie. Nasza słodka Enid po prostu zdradza jednych ludzi na korzyść drugich. Zdradza swój jeden ludzki kraj, który obdarował ją stanowiskami i zaszczytami, na rzecz drugiego ludzkiego kraju, który zaproponował jej wyższe stanowiska i większe zaszczyty. Doli elfów na północy dałoby się pewnie ulżyć i bez sprzymierzania się z Nilfgaardczykami, gdyby Stokrotka właśnie ku temu wykorzystała swoje ogromne wpływy i poświęciła na to więcej energii, niż na knucie spisków i zdrad. Czy oportunistyczna świnia to właściwe określenie na kogoś takiego? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group