Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 13.05.2024 @ 7:32:49

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 947 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 12.02.2007 @ 18:21:05 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 08.11.2004 @ 18:07:07
Posty: 173
Lokalizacja: Poznań
8jakis pisze:
To przerabianie lektur w szkole już nie wymaga myślenia?

Już nie. Vide:
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=mod ... Google&lr=

_________________
Naród:
(fortissimo) Ustroju, gdzie jesteś?!!!
Ustrój:
(milczy)
Naród:
Ustrój nie odpowiada narodowi!

http://derepublica.blox.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.02.2007 @ 23:34:40 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 10.02.2007 @ 21:57:51
Posty: 15
Lokalizacja: Olsztyn (mniej-wiecej ;P)
Aaale! Łaciną zarzucił ;]

_________________
NA POCHYBEL SK****SYNOM!!! XD


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.02.2007 @ 15:50:18 
RyldArgith pisze:
Saga w szkołach - jak dla mnie bomba. Po prawdzie, to w podręczniku w gimnazjum miałem fragment opowiadania "Granica możliwości", niestety oczywiście dobrany tak, by dzieciaczkom młodych umysłów nie demoralizować. Nawet mojego ulubionego słówka, mianowicie "rzyci" zabrakło.

Nawet "rzyci", eee.... Co to za cenzura? Młode umysly aż ociekają demoralizacją i Saga by im nie zaszkodzila, jeśli by nie pomogła...

meadwyn pisze:
Ivar pisze:
i co z tego, że na humianie jestem. human to nie tylko poszerzony polski, jak już mówiłam o łacine i grekę mi chodziło, kiedy owy profil wybierałam.


Rozumiem, ale znajomość pisowni obowiązuje także najbardziej zatwardziałych matfizowców. To, z jakich powodów wybrałaś humana nie zwalnia Cię z pisania poprawnie.

Poprawiła się czytelność, ale błagam: stosuj wielkie litery, ok?

Cóż, ja na przykład jestem zatwardziałym matfizofcem i ćwiczę na forum pisanie językiem literackim :P nawet staram się błędów nie robić :P
PS. Ale... Żeby być na "humianie" to już chyba przesada... :D


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24.03.2007 @ 22:09:36 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 10.02.2007 @ 20:31:23
Posty: 2
hmm myślę, że Saga nie powinna być w lekturach. Głównie z tego powodu, że większość lektur nie nawidzi. Np. 'Potop" jak dla mnie świetna ksiązka ma beznadzieją opinię tylko dlatego ze ma 3 tomy i jest lekturą. Dlatego leiej zostawić Sagę tam gdzie jest i pozwolić ludziom odkrywwać ją bez przymusu. Wtedy smakuje lepiej ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.03.2007 @ 10:44:09 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 03.01.2007 @ 17:04:34
Posty: 2
Lokalizacja: gdansk
No cóż. W książce do polskiego wydawnictwa "operon" dla pierwszej klasy liceum (jak również technikum) jest fragment opowiadania "miecz przeznaczenia" a pod spodem wyjaśnienie pojęcia "wulgaryzmy". Jednak gdy zapytałam polonistkę czy będziemy to omawiać odpowiedziała mi zdecydowanym "NIE". Chociaż z drugiej strony nie wiem czy dobrym pomysłem byłoby omawianie tego, szczególnie że spora część mojej klasy przy czytaniu na głos strasznie duka. (i to ma być szkoła średnia)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29.03.2007 @ 19:42:16 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 27.12.2006 @ 12:41:02
Posty: 158
Lokalizacja: Kraków
U mnie też dukają :) a jak byłam w szóstej klasie podstawówki, to miałam koleżankę, która aby przeczytać słowo, musiała składać literkę po literce. To tak BTW.

Założę się, że gdyby Saga weszła w kanon lektur szklonych, to i tak mało uczniów by ją przeczytało. Teraz nie czyta sie lektur, nawet w szkole średniej. Teraz sie czyta opracowania. I potem są takie skutki, że połowa maturzystów myli Kordiana z Werterem :) A ci co chcieliby w porywie dobrych chęci przeczytać Sapkowskiego, mogliby zrezygnować, gdyby dowiedzieli sie, że jest lekturą szkolną.

_________________
"... nie liczę godzin i lat, to życie mija nie ja..."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30.03.2007 @ 12:27:44 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:09:04
Posty: 1959
Lokalizacja: Wrocław
Rohatel pisze:
Teraz sie czyta opracowania. I potem są takie skutki, że połowa maturzystów myli Kordiana z Werterem :)
Nie generalizuj. Ja czytałam wszystkie lektury romantyczne, a i tak przez dłuższy czas mylił mi się Konrad z Gustawem i z Kordianem na dodatek. W gruncie rzeczy we wszystkich tych lekturach (polskich i zagranicznych) chodziło o to samo, bohaterowie prawie się nie różnili, czasem nawet imiona mieli podobne.

_________________
There are two types of people.
Those who are Scottish,
and those who wish they were.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.04.2007 @ 9:49:27 
O rany, wyobraźcie sobie - czytać jako lekturę opracowanie Sapkowskiego! Bez pominięcia definicji "wulgaryzmy" oczywiście :)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12.04.2007 @ 13:50:04 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 27.12.2006 @ 12:41:02
Posty: 158
Lokalizacja: Kraków
Easnadh pisze:
W gruncie rzeczy we wszystkich tych lekturach (polskich i zagranicznych) chodziło o to samo, bohaterowie prawie się nie różnili, czasem nawet imiona mieli podobne.


No nie wiem.
Dla mnie między Werterem, a Nie-boską komedią jest ogromna różnica. Mogłabym się zgodzić co do Dziadów i Kordiana, że główni bohaterowie są podobni, ale bez przesady - jest ich tylko dwóch, nie dziesięciu takich samych. Zależy jaką kto ma pamięć.

_________________
"... nie liczę godzin i lat, to życie mija nie ja..."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.04.2007 @ 16:25:14 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.04.2007 @ 23:02:16
Posty: 11
Lokalizacja: z drzewa
Raczej wątpie by taki pomysł przeszedł. Tym bardziej, że wielu polonistów dostaje gęsiej skórki na dźwięk samego słowa "fantasy". Pozatym często też spotykam się z opiniami, że wszelkie dzieła należące do fantastyki to tylko "takie tam bajeczki" i nie ma sensu zawracać sobie głowy duperelami. Ja tam poprostu samodzielnie zapoznam moje dzieciaki z wiedźminem Geraltem. Nawet zrażone do wszelkiej literatury po przewałkowaniu "arcyciekawych" szkolnych lektur, napewno będą pod wrażeniem, że jednak istnieją "zajebi.ście fajne książki".
Hehe pamiętam, że sama tak pomyślałam kiedy mama prawie na siłe kazała mi przeczytać "Hobbit czyli tam i spowrotem" po tem to już miłość do fantastyki rozkwitła wręcz lawinowo ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.04.2007 @ 10:53:45 
Ja też zafunduję dzieciom porządną edukację :P Nie mam tylko pojęcia czemu mój tata (z którym nawiasem mówiąc naprawdę można pogadać o fantasy, kwiatach literatury :P, nie tylko o Tolkienie, o sadze ASa też) sam nie podsunął mi Władcy Pierścieni kiedy było trzeba - dobiero jak znalazłam w domu ten tytuł, dał mi Hobbita i bardzo się cieszę, że przeczytałam dzieła Tolkiena w tej kolejności i to w starym tłumaczeniu - teraz dla mnie nie ma innego :P to jest najlepsze! :)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02.05.2007 @ 22:03:11 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 27.12.2006 @ 12:41:02
Posty: 158
Lokalizacja: Kraków
Ja Hobbita czytałam obowiązkowo w szkole i nawet mi sie spodobał :)

_________________
"... nie liczę godzin i lat, to życie mija nie ja..."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.05.2007 @ 18:54:33 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 07.05.2007 @ 7:58:41
Posty: 3
Lokalizacja: Brodnica
Ja nie wyobrażam sobie Wiedźmina w szkołach.
To tego trzeba dojrzeć itd.
Ewentualnie Miecz Przeznaczenia tudzież Ostatnie Życzenie w Liceach ;)

_________________
Sic!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.05.2007 @ 11:40:46 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2005 @ 20:47:37
Posty: 3223
Lokalizacja: mansarda
Co tu znaczy itd?
To ile trzeba miec lata by czytac ASa? 30?
Są w lekurach teksty trudniejsze niż Wiedźmin i jakoś sobie chyba młódź radzi.

_________________
Brak emoticonów niekoniecznie oznacza, że powyższą wiadomość należy traktować poważnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.05.2007 @ 16:47:11 
Dojrzeć, to ja rozumiem co znaczy. Trzeba po to samemu sięgnąć. Załapać :P. I chcieć więcej!!!
itp: znaczy pewnie cos podobnego, i tu nie chodzi o konkretny wiek;


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 947 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group