Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 11.05.2024 @ 22:09:32

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 947 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 10.02.2007 @ 23:06:38 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 10.02.2007 @ 21:57:51
Posty: 15
Lokalizacja: Olsztyn (mniej-wiecej ;P)
"piesn o Ralndzie" bym zostawila :D bardzo pozytywne i pocieszne :D szczegolnie ten opis mozgu wyciekajacego uszami i jednoczesnie dalszej mozliwosci przemieszczania sie :D jak pisalam z tego wypracowanie na pracy klasowej z polskiego to ledwo uniknelam ataku maniakalnego smiechu^^. a wiekszosc literatury wojennej i łagrowej/lagrowej to faktycznie - precz. z JP2 tez lekka przesada ze strony milosciwie nam panujacego Ministra Edukacji Dobrego Wujka Romka (:P) bo to jest trudne i ciezki, z takim samym powodzeniem mozna do listy lektur dodoac, e.g. dziela Kanta albo Sokratesa czy Platona :/. "nad niemnem" tez bym opuscila, ze wzgeldu na owo katowanie opisami xD, Kkkara, ja, w klasie z porzeszonym polskim (nie chcialam, ale sila rzeczy... na humana ze wzgledu na lacine i greke poszalm..) omawiamy cala lekture, i jest "zle" i bleeeee. zasypialam przy tym ;P
hmm... sapkowski w kanonie lektur szkolnych? zly pomysl:/. przerabianie dobrych ksiazek na polskim niszczy ich magie i przyjemnosc czytania (przynajmniej u mnie.. tak bylo z "mistrzem i malgorzata"...). ksiazka jest piekna kiedy patrzy sie na nia jako na calosc, a z reguly na lekcjach rozwala sie ja na czynniki pierwsze, z zapytaniem: "co autor mial na mysli stosujac ten a nie inny srodek stylistyczny?" ech.. serce mi krwawilo kiedy przerabialismy w ten sposob dzielo Bulhakowa..

_________________
NA POCHYBEL SK****SYNOM!!! XD


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.02.2007 @ 2:24:02 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
Ivar pisze:
"piesn o Ralndzie" bym zostawila :D bardzo pozytywne i pocieszne :D szczegolnie ten opis mozgu wyciekajacego uszami i jednoczesnie dalszej mozliwosci przemieszczania sie :D


O kim?
Jeśli przypadkiem chodziło Ci o "Pieśń o Rolandzie" to zastanawia mnie, że ten wyciekający mózg jest jedyną rzeczą, jaką zapamiętałaś z lektury.

Cytuj:
jak pisalam z tego wypracowanie na pracy klasowej z polskiego to ledwo uniknelam ataku maniakalnego smiechu^^.


Faktycznie, bo to bardzo śmiechowa lektura jest.

Cytuj:
z takim samym powodzeniem mozna do listy lektur dodoac, e.g. dziela Kanta albo Sokratesa czy Platona :.


Dzieła Sokratesa, powiadasz?
A to znaleziono jakoweś?

Cytuj:
ja, w klasie z porzeszonym polskim (nie chcialam, ale sila rzeczy... na humana ze wzgledu na lacine i greke poszalm..) omawiamy cala lekture, i jest "zle" i bleeeee. zasypialam przy tym ;P


Szczerze mówiąc, powalił mnie poziom wypowiedzi ucznia klasy humanistycznej. Zdradź mi tajemnicę, jak się do niej dostałaś, nie stosując nawet wielkiej litery na początku zdania.

To już dzisiaj trzeba iść do humana, żeby całe lektury omawiać? :> Geez.

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.02.2007 @ 10:42:20 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2005 @ 20:47:37
Posty: 3223
Lokalizacja: mansarda
Ivar pisze:
przerabianie dobrych ksiazek na polskim niszczy ich magie i przyjemnosc czytania (przynajmniej u mnie.. tak bylo z "mistrzem i malgorzata"...). ksiazka jest piekna kiedy patrzy sie na nia jako na calosc, a z reguly na lekcjach rozwala sie ja na czynniki pierwsze, z zapytaniem: "co autor mial na mysli stosujac ten a nie inny srodek stylistyczny?" ech.. serce mi krwawilo kiedy przerabialismy w ten sposob dzielo Bulhakowa..

Dziwne. Książka się podoba. A jak wymaga się przy lekturze trochę myślenia i wysiłku, to już nie.
Jak to było w klasyce:
Cytuj:
Recepcja westernu jest obecnie kompletnie inercyjna.

_________________
Brak emoticonów niekoniecznie oznacza, że powyższą wiadomość należy traktować poważnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.02.2007 @ 13:51:00 
Offline
Vesemir

Rejestracja: 02.04.2003 @ 8:49:50
Posty: 879
Lokalizacja: Puławy/Lublin
8jakis pisze:
Dziwne. Książka się podoba. A jak wymaga się przy lekturze trochę myślenia i wysiłku, to już nie. (...)
Masz interesującą definicję myślenia.

Mead, a To co jeszcze zapamietałaś z "Pieśni o Rolandzie", ze szczegółów? Poza tego typu efektami specjalnymi? I ogólnym pojęciem o treści? Poza tym ten wyciekajacy mózg zrobił się wśród uczniów niemal przysłowiowy.
Swego czasu miałem pomysł na ustną z polskiego pt. "Roland jako pierwowzrór Rambo" :).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.02.2007 @ 16:08:40 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 08.11.2004 @ 18:07:07
Posty: 173
Lokalizacja: Poznań
meadwyn pisze:
Szczerze mówiąc, powalił mnie poziom wypowiedzi ucznia klasy humanistycznej. Zdradź mi tajemnicę, jak się do niej dostałaś, nie stosując nawet wielkiej litery na początku zdania.


Po co tak gromić biedną duszyczkę, która sama przyznaje, iż do klasy humanistycznej (swoją drogą jednej z dwóch czy trzech w Polsce) zawiodły ją pobudki prawdziwie humanistyczne - zamiłowanie do języków klasycznych? To przecież znacznie lepiej niż w przypadku zdecydowanej większości uczniów klas "humanistycznych", którzy wybrali je wyłącznie ze względu na zupełnie niehumanistyczną niechęć do matematyki.

_________________
Naród:
(fortissimo) Ustroju, gdzie jesteś?!!!
Ustrój:
(milczy)
Naród:
Ustrój nie odpowiada narodowi!

http://derepublica.blox.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.02.2007 @ 16:13:32 
Offline
Vesemir

Rejestracja: 02.04.2003 @ 8:49:50
Posty: 879
Lokalizacja: Puławy/Lublin
OT cd: A ja bojąc się matmy poszedłem do ścisłej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.02.2007 @ 19:22:47 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
Odpowiem zbiorczo:

1. Pieśń o Rolandzie pamiętam całkiem dobrze, gdyż nasłuchawszy się dużo o jej legendarności i symbolicznej pozycji wśród dzieł średniowiecza przeczytałam z uwagą. Obok Tristana i króla Artura Roland to naczelna postać epoki.

2. Przyczepiłam się dziewczyny, bo to kolejny już post, jaki pisze w ten sposób, a moje wcześniejsze próby zasugerowania, że forum to nie czat, spełzły jak widać na niczym. Dlatego zwaliła mnie z krzesła ta zadeklarowana znienacka "humanistyczność". Tym bardziej od osoby zainteresowanej klasycznymi językami wypadałoby wymagać wiedzy, że po Sokratesie nie ostały się żadne pisane dzieła.

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.02.2007 @ 0:14:14 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 10.02.2007 @ 21:57:51
Posty: 15
Lokalizacja: Olsztyn (mniej-wiecej ;P)
nie wiem jak mogę wytłumaczyć się z moich błedów. piszę szybko=nieuważnie.. ale takie wytłumaczenie może niektórych nieprzychylnych mi jednostek niezadowolić. i co z tego, że na humianie jestem. human to nie tylko poszerzony polski, jak już mówiłam o łacine i grekę mi chodziło, kiedy owy profil wybierałam (jakbym wiedziała, że matematyka to taki wspaniały przedmiot i to jeszcze z tak genialnym nauczycielem to na mat-fiza bym się wybrała). za emotikonki przepraszam. nie będę juz ich wpisywać, będę sie powstrzymywać od spełniania się w tym nałogu. a z tym, sokratesem to faktycznie wpadka... no nie wiem co z tym zrobić... zapewne wytłumaczenie, ze dawałam hipotetyczne przykłady i sypnęłam nazwiskami, tudzież imionami, które jako pierwsze wpadły mi do głowy także może niektórym osobom nie wystarczać... a o rolandzie.. meadwyn, ten fragment z "pieśni..." faktycznie najbardziej zapadł mi w pamięć. a dlaczegooo? a dlatego, że w MOJEJ opiniiiii BYŁ ZABAWNY, a reszta lektóry jakoś nie przypadła mi do gustu. za dużo patosu. (emotikonka, której nie podczepie do swojej wypowiedzi. koniec końców obiecałam, że tego nie zrobie)
pozdrawiam

_________________
NA POCHYBEL SK****SYNOM!!! XD


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.02.2007 @ 0:21:04 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
I mały strzał w tył głowy: lektury.
Firefox 2.0* ma korektę błędów.


*to nie jest reklama :)

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.02.2007 @ 0:30:25 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 10.02.2007 @ 21:57:51
Posty: 15
Lokalizacja: Olsztyn (mniej-wiecej ;P)
kurde.. poprawiałam to.. hmm....

_________________
NA POCHYBEL SK****SYNOM!!! XD


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.02.2007 @ 1:24:17 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
Ivar pisze:
i co z tego, że na humianie jestem. human to nie tylko poszerzony polski, jak już mówiłam o łacine i grekę mi chodziło, kiedy owy profil wybierałam.


Rozumiem, ale znajomość pisowni obowiązuje także najbardziej zatwardziałych matfizowców. To, z jakich powodów wybrałaś humana nie zwalnia Cię z pisania poprawnie.

Poprawiła się czytelność, ale błagam: stosuj wielkie litery, ok?

Cytuj:
za emotikonki przepraszam. nie będę juz ich wpisywać, będę sie powstrzymywać od spełniania się w tym nałogu.


Ależ to nie jest zabronione. :) Byle z umiarem, bo waliłaś po co trzecim słowie.
A lektóry możesz poprawić klikając "Zmień".

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.02.2007 @ 1:42:58 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 10.02.2007 @ 21:57:51
Posty: 15
Lokalizacja: Olsztyn (mniej-wiecej ;P)
zresztrą, piszę poprawnie ale bez polskich znaków (zazwyczaj poprawnie). moje lenistwo osiągnęło poziom, w którym nie chce mi się trzymać "alt+coś". ale dobra, wiem, to tylko moja wina. do tej pory jednak nikomu nie przeszkadzało, na forach tysh. sth more? nie, chyba nie^^ i buntuje się przeciw dużym literom. kropy stawiam.

_________________
NA POCHYBEL SK****SYNOM!!! XD


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.02.2007 @ 1:59:12 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
Za brak polskich znaków nie czepiamy się, są różne komputery. Ale trzymaj Shift z łaski swojej OK, ponieważ pisząc wszystko z małej czynisz swoje posty mało czytelnymi. Buntuj się przeciwko wielkim literom, ale poza tym forum (jak w znanym dowcipie: proszę zapuszczać brodę w domu, a do pracy przychodzić gładko ogolonym!), inaczej my się zbuntujemy przeciwko Twojej obecności tutaj.

To jest ostatnie miłe upomnienie.

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.02.2007 @ 2:42:52 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 10.02.2007 @ 21:57:51
Posty: 15
Lokalizacja: Olsztyn (mniej-wiecej ;P)
Okej. Publicznie przepraszam i obiecuję poprawe.

_________________
NA POCHYBEL SK****SYNOM!!! XD


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.02.2007 @ 15:47:57 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2005 @ 20:47:37
Posty: 3223
Lokalizacja: mansarda
AndrzejB pisze:
8jakis pisze:
Dziwne. Książka się podoba. A jak wymaga się przy lekturze trochę myślenia i wysiłku, to już nie. (...)
Masz interesującą definicję myślenia.

Mead, a To co jeszcze zapamietałaś z "Pieśni o Rolandzie", ze szczegółów? Poza tym ten wyciekajacy mózg zrobił się wśród uczniów niemal przysłowiowy.

To przerabianie lektur w szkole już nie wymaga myślenia?

Pieśń o Rolandzie czytałem wieki temu i owego mózgu nie pamiętam. Może nowy przekład jest?

_________________
Brak emoticonów niekoniecznie oznacza, że powyższą wiadomość należy traktować poważnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 947 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group