Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 10.05.2024 @ 9:49:09

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Ile jesteś w stanie poświęcić, żeby móc znów przeczytać Sagę po raz pierwszy?
Nic jestem absolutnie szczęśliwa(y) 49%  49%  [ 90 ]
1 losowo wybrany dzień z życia 27%  27%  [ 49 ]
1 losowo wybrany rok z życia 8%  8%  [ 14 ]
Jakąś część ciała bez, której można żyć 6%  6%  [ 11 ]
Nie nie ma takiej ceny, której bym nie zapłacił(a) 10%  10%  [ 19 ]
Liczba głosów : 183
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 15.12.2006 @ 22:18:47 
Offline
Krok od bana
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2006 @ 21:12:43
Posty: 95
Lokalizacja: Z Rivii
Powiem tak: bardzo lubię sagę o wiedźminie ale bez przesady nie poświęcił bym dnia z mojego życia [nie mówiąc już o roku] , a co by było gdybym w tym dniu akurat miał spłodzić syna który w przyszłości zostałby najlepszym prezydentem w historii polski :D

_________________
we will see what can i do


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.12.2006 @ 22:52:15 
Offline
Adept

Rejestracja: 21.11.2005 @ 22:02:45
Posty: 370
Lokalizacja: z krainy marzeń...
Nie oddałabym nic. Wcale nie uważam, że sagę najklepiej czytało się za pierwszym razem. Przeciwnie, najlepszy był 2-3 raz. Za każdym razem odkrywałam coś nowego i to było najlepsze. Gdzieś tak po piątym razie żadnych odkryć już nie było:(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.01.2007 @ 19:45:54 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.01.2007 @ 19:21:29
Posty: 12
Lokalizacja: Z Rivii
Zdecydowanie nie ma takiej ceny której bym nie zapłacił. Ta książka tak mnie wciągnęła, ze nie moge sie bez mniej obejść. czytam ją nawet w szkole!


Ostatnio zmieniony 04.01.2007 @ 20:32:29 przez Geralt z Rivii, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.01.2007 @ 20:10:36 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
Eeee tam, czytanie w szkole to żaden argument, ja zawsze mnóstwo książek czytałam pod ławką, co tłumaczy pewne moje oceny na świadectwie maturalnym ;))))

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.01.2007 @ 20:25:47 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.06.2003 @ 11:52:07
Posty: 6520
Lokalizacja: spod mostu
A po szkole rozwija się umiejętności czytania pod ławką na studiach ;)

_________________
- Pani to zrobiła jak Ewa z Adamen. Kusiła aż się skusiłem.
- Tak, to jedna z wielu cech pani Martyny.

42


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.01.2007 @ 20:58:44 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.12.2006 @ 19:24:27
Posty: 164
Lokalizacja: Dno głębokiej i wyschniętej studni
ja też nic bym nie dał.

to wszakże tylko książka ... czasem "aż" książka.... ale zawyczaj "tylko" książka

Przyznaję, cała ta historia jest porywająca i pełna magicznego ducha, ale gdyby nie nasza własna wyobraźnia to ta książka nie różniła by się wiele od garstki wiórów w tartaku.

kto nie jest w stanie odróznić rzeczywistości od fikcji powinen bardzo uważać jak stąpa po górskiej ścieżce

_________________
Nach dem Spiel
ist vor dem Spiel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.01.2007 @ 21:24:35 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 27.12.2006 @ 12:41:02
Posty: 158
Lokalizacja: Kraków
Saga to książka, którą od razu po pierwszym rozdziale polubiłam. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z tak wspaniałym językiem i humorem, a chociaż miałam wtedy 15 lat, trochę książek zdążyłam już przeczytać. Ale w ogóle co to za absurdalne pytanie, co bym dała żeby móc przeczytać ją pierwszy raz? Ja się właśnie cieszę że ja przeczytałam i poznałam jej bohaterów, jej świat... A zapomnę to dla odświeżenia przeczytam ją drugi, potem trzeci raz i za każdym razem będzie dla mnie ciekawa - no wiadomo jeśli nie będę jej czytać 5 razy pod rząd :)

_________________
"... nie liczę godzin i lat, to życie mija nie ja..."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.01.2007 @ 18:21:37 
Geralt z Rivii pisze:
Zdecydowanie nie ma takiej ceny której bym nie zapłacił. Ta książka tak mnie wciągnęła, ze nie moge sie bez mniej obejść. czytam ją nawet w szkole!

bój się Boga! nawet w szkole?!? niebywałe...
przecież lekcje to najlepszy czas do czytania :P ale nie trzeba pod stołem, wystarczy siedzieć na końcu długiego rzędu z dala od nauczycielskiego biurka i mieć trochę niższą ławkę od sąsiada po lewej... jak zwykle, (znowu) niezastąpiona Emila... :P


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 20.01.2007 @ 19:09:17 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2006 @ 22:37:53
Posty: 77
Lokalizacja: Avconro
shandril pisze:
przecież lekcje to najlepszy czas do czytania :P ale nie trzeba pod stołem, wystarczy siedzieć na końcu długiego rzędu z dala od nauczycielskiego biurka i mieć trochę niższą ławkę od sąsiada po lewej...


Czasem wystarczy usiąść za kolegą o dużych barkach!;P

A wracając do rzeczy... zbyt wiele bym nie oddał, by przeczytać Sagę jeszcze raz pierwszy raz!;) Własciwie za drugim razem czytało mi się nawet lepiej...:)

Pozdrawiam!:)

_________________
Milczenie jest najpewniejszą rzeczą dla tego, kto nie ufa samemu sobie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.01.2007 @ 19:30:57 
Kivulaj pisze:
shandril pisze:
przecież lekcje to najlepszy czas do czytania :P ale nie trzeba pod stołem, wystarczy siedzieć na końcu długiego rzędu z dala od nauczycielskiego biurka i mieć trochę niższą ławkę od sąsiada po lewej...


Czasem wystarczy usiąść za kolegą o dużych barkach!;P


problem w tym, że wszyscy koledzy w dużych barkach siedzą w ostatnim rzędzie, a ja w pierwszym (jak najdalej od biurka - niezła pozycja, nauczyciel cię o nic nie podejrzewa, w razie czego jesteś najbliżej drzwi... :P)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22.01.2007 @ 15:40:22 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.01.2007 @ 2:04:37
Posty: 14
Lokalizacja: Łódź / Stalowa Wola
Nie no nic bym nie poświęcił za przeczytanie sagi znowu pierwszy raz, chociażby dlatego, że wtedy nie wiedziałbym, po co się poświęcam :P
No i moje wspomnienia z pierwszego czytania są na tyle super (nie tylko ze względu na treść tomów, ale też wszystkiego co się wokół mnie wtedy działo), że nie chciałbym ryzykować jakichś gorszych wspomnień :)

_________________
"When a man lies - he murders some part of the World..." C.B.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.01.2007 @ 0:45:24 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2007 @ 23:44:04
Posty: 4
Nie chcę czytać sagi po raz pierwszy, wolę teraz, z pewną znajomością tekstu wracać do fragmentów, które najbardziej mi podeszły. Mieć wspomnienia z pierwszego zetknięcia z wiedźminem. Możliwość porównania swoich uczuć względem tekstu wtedy i teraz.
W skrócie - nie chcę cofać i wymazywać niczego z przeszłości. Tabula rasa w wypadku Sagi też odpada :)

_________________
Miłość jest jak ziewanie - najczęściej kończy się w łóżku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.02.2007 @ 15:59:10 
HAL9000 pisze:
Nie no nic bym nie poświęcił za przeczytanie sagi znowu pierwszy raz, chociażby dlatego, że wtedy nie wiedziałbym, po co się poświęcam :P
No i moje wspomnienia z pierwszego czytania są na tyle super (nie tylko ze względu na treść tomów, ale też wszystkiego co się wokół mnie wtedy działo), że nie chciałbym ryzykować jakichś gorszych wspomnień :)

Gorszych wspomnień nie. Pewnie miałabym jakieś mile uczucie, ale nie wiedzialabym co znaczy ;) Ja nie żałuję w sumie, że nie mogę przeczytać Sagi po raz pierwszy, ale szkoda mi, że to się skończyło - chociaż na ciągnięcie opowieści dalej też bym się nie zgodziła :P a może....
Vaesse deireadh aep eigean, coś sie zaczyna...
(mogłam napisać źle to ostatnie, bo pisałam z pamięci ;) )


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21.02.2007 @ 20:33:50 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.12.2006 @ 18:10:35
Posty: 74
Lokalizacja: Zamość
Dużo bym dala, żeby móc w ogóle sage przeczytac jeszcze raz. To bylby moj drugi raz, ale nie narzekam ;) no coz do wakacji sobie poczekam ... a moze jeszcze dluzej ;(

_________________
" … dziewczynka, nazwana Riannon, wyrosła na pannę o urodzie zaćmiewającej nawet legendarną urodę matki … "


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.03.2007 @ 12:09:59 
Offline
Próba Traw

Rejestracja: 07.03.2007 @ 14:38:08
Posty: 57
Czy chciałabym przeczytać sagę jeszcze raz po raz pierwszy?
W życiu!
Pamiętacie jak to było?
Od czasu ukazania się pierwszego tomu do wydania ostatniego minęło 7 lat.
Znowu musiałabym z niecierpliwością czekać i... nie móc się doczekać na kolejny tom. Wreszcie jest! Mam! Droga z księgarni do domu to męka! Przecież nie mogę iśc i czytać!
W domu koniec świata: mąż domaga się obiadu, dzieci chcą opowiadać o swoich "bardzo ważnych" problemach, do egzaminu z prawa cywilnego pozostało tylko kilka dni a ja nie umiem jeszcze połowy materiału!
Boże ratuj! Rozstąp się ziemio! Niech wszystko zniknie!
Czytam pierwsze linijki tekstu - zawierają magiczną formułę - przenoszę się do innego świata, innego wymiaru, innej rzeczywistości!
Nie jestem wprawną czarodziejką! Nie jestem w stanie utrzymać zaklęcia na dłuzej niż czas potrzebny do przeczytania książki!
Wszystko się kończy....
Wracam do realu! Krzyczące dzieci, ciągle głodny mąż - ale już mi to nie przeszkadza. Przez jakieś dwa miesiące nawet nie pomyślę o wiedźminie.
Potem zacznie się wszystko od nowa!
Piekne wspomnienia ale za nic nie chcę wracać do tamtych czasów.
Wolę spokojnie sięgnąć po dowolny tom z półki, albo zwyczajnie napawać się widokiem całej sagi ze świadomością, że NARESZCIE JESTEM WOLNA!
Ergo: nic bym nie oddała za możliwość przeczytania sagi jeszcze raz po raz pierwszy. To byłaby kolejna męka![/b]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group