Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.04.2024 @ 22:07:42

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 710 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 05.11.2002 @ 19:18:53 
Offline
Myszowór

Rejestracja: 22.09.2002 @ 22:31:15
Posty: 903
Lokalizacja: z końca świata
"Moim skromnym zdaniem i teoryją bynajmniej nie oryginalną, ale samemu wymyśloną uważam, twierdzę i głosić będę, że wszystkie fabuły, łącznie z tą, w której żyjemy, mieszczą się w światach równoległych."

o radości! to jest też gdzieś pewnie i wersja, w której nie tylko oni wszyscy żyją, ale i my żyjemy w AS -owej czasoprzestrzeni, zamiast jałowo klepać w klawiaturkę.
ooo, podoba mi sie ta teoria :)

chociaż, o zgrozo, gdyby tak pójść dalej, to pewnie i miszczowa wersja gdzieś egzystuje i aseksualni wiedźmini z kodeksami pod pachą ruszają z honorową kataną,a broń Melitele z łukiem na bój ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05.11.2002 @ 23:34:02 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.10.2002 @ 14:05:16
Posty: 549
to teraz mi prosze na powaznie , i na serio wypisac dowody na to ze Geralt i Yen umarli.Tak z cytatami i logicznymi wnioskami.Bez popierdułek w stylu ze nie zyja bo zyja.

_________________
<b> <i> Na pohybel skur<i>w</i>ysynom! :)) </b> </i>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06.11.2002 @ 1:38:06 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 23.09.2002 @ 12:46:43
Posty: 194
Lokalizacja: Przestrzeń wewnętrzna
Geralt the Undead, ROTFL:)))))
A skąd się Wam wzięło, że Yen umarła, to już naprawdę nie wiem ;)

_________________
Rycerz Koali
Que malvaise cancun de nos chantet ne seit!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06.11.2002 @ 1:46:17 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
A kto umarł, ten nie żyje? ;)))

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06.11.2002 @ 2:00:44 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 23.09.2002 @ 12:46:43
Posty: 194
Lokalizacja: Przestrzeń wewnętrzna
Hmmm... Jako, było nie było, paramedyk, mógłbym przytoczyć Wam kilka dowodów na to, że nie wszyscy, którzy umarli, nie żyją. Dajmy na to, moje serce nie bije, zanika aktywność mózgu, pluca nie tłoczą powietrza... Nie żyję, n'est-ce pas? A tu brutal w czerwonej kamizelce podłącza mnie do prądu i tłoczy powietrze w gardło. Ping! Maszynka znowu pracuje. To umarłem, czy nie?;)))
Oj, boję się, że teraz zaczniemy nie konczącą się dyskusję biologiczno-tanatologiczną. To ja spróbuję uciąć w zarodku, może się uda?
Dawno, dawno temu na liście Sapek wrzała dyskusja pod hasłem: "Czy Ciri jest dziewicą?". Kipisz tam odchodzil niewiarygodny, walczące strony imały się argumentów anatomicznych, filozoficzno-moralnych, logicznych i czysto emocjonalnych, nie dochodząc zresztą do żadnych sensownych wniosków. W końcu ktoś postanowił pójśc po rozum do głowy i zapytać AS-a. Dla pewności postanowił mieć to na pismie, podetknął więc biedakowi książkę i zarządał odpowiedzi na pytanie. AS łypnął nań spode łba, sięgnął po pióro i wpisał się tymi oto słowy: "Ciri jest/nie jest dziewicą. Niepotrzebne skreślić".

_________________
Rycerz Koali
Que malvaise cancun de nos chantet ne seit!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06.11.2002 @ 13:59:11 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.10.2002 @ 14:05:16
Posty: 549
no cóz..co dowodzi faktu ze pytanie sie ASa o cokolwiek mija sie z celem

_________________
<b> <i> Na pohybel skur<i>w</i>ysynom! :)) </b> </i>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06.11.2002 @ 17:44:06 
Offline
Adept

Rejestracja: 23.09.2002 @ 11:05:04
Posty: 337
Pewnie sam nie wie ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.11.2002 @ 14:28:26 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 25.10.2002 @ 21:02:07
Posty: 7
Lokalizacja: z Doliny Kwiatów
nad czym tu się zastanawiac ? przeciez to oczywiste ze przezyli. Mnie az dlawi w gardle na sama mysl ze mogli by umrzec. Wyobrazacie to sobie ?! Ja, nie. cyba ja bym wtedy umarła razem z nimi.

_________________
Świat magii istnieje..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.11.2002 @ 17:29:55 
E, tam. umarli - nie umarli. Trzeba trochę wysilić wyobraźnię. Zgadzam się. że Geralt ze wzglądu na opatrunek i ból żeber raczej zalicza się do świata żywych. Moim daniem nie umarki, co wnioskuje z tekstu "żródłowego" na początku ostatniego rozdziału. Można sądzią, ze umarli póżniej. Poza tym, yen była osłabiona rzucaniem zakłęć, ale żeby tak od razu umierać? A nawet jeśli umarli, to przynajmniej sż razem i mają święty spokój. To tyle.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08.11.2002 @ 11:50:08 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
No i pamiętajmy o możliwościach Ciri - skoro zdołała przenieść Geralta i Yen do świata równoległego (gdzieś pomiędzy życiem a śmiercią) to znaleźli się tam także ci, których kochała za życia. Przypomnijcie sobie opis wsiadania do łódki. Przypomnijcie sobie jak opowiada o weselu :) I przypomnijcie sobie, że AS nigdy i nigdzie nie porusza kwestii duchów! Dusze nie plączą się po śmierci, nie gadają z żywymi. Bo tak naprawdę nie wiemy, gdzie one są. Odpowiedź brzmi - w jakimś innym świecie, gdzie nie ma ani aniołków z chórami ani piekieł ani innych takich. Są w świecie, gdzie wszyscy żyją i wszystko jest piękne. I tam właśnie Ciri zabrała Geralta i Yen. Zawędrowali - żywi jeszcze! - na drugą stronę drogi, na chłodną stronę wzgórza. Coś jakby wniebowstąpienie, przepraszam za porównanie wszystkich wierzących. Sama Ciri, uprzedzam pytania, może się natomiast prouszać po światach, dlatego sobie pojechała do Galahada, zapewne rozumiejąc, że jej rola jeszcze nie jest zakończona, a może z żądzy przygód.

A płakać mogła ostatecznie ze wzruszenia lub ze szczęścia :) optymistyczna wymowa zakończenia też na to wskazuje.

PS. Wiem, że to moje zakończenie jest kiczowate, ckliwe, babskie i sentymentalne. Ale mi się podoba :)

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.11.2002 @ 17:54:51 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 08.11.2002 @ 23:02:15
Posty: 606
Lokalizacja: Smoków Wawelski
A dla mnie najfajniejsze jest to, że oni ani nie żyją, ani nie umarli. Teoria równoległych światów bardzo mi się podoba, ale jeszcze bardziej podoba mi się ingardenowska teoria quasi-sądów, a więc takich, które są prawdą albo fałszem wyłacznie z poprzedzającą je klauzulą "zakładając, że". A zatem zakładając, że Geralt wykończył się od wideł w narządach wewnętrznych, a Yennefer z przesilenia, to oboje mogą być martwi - tym bardziej, że Geraltowi to, o ile wiem, parokrotnie przepowiedziano. Ale zakładając, że Wielki Bohater, podobnie jak Wielka Miłość nigdy nie umiera - żyją sobie w ASowym Avalonie, Geralt wylizał się z wideł, Yennefer zregenerowała co trzeba, i tak uniknęli ogólnego kataklizmu (wynikającego z tego, że Ciri nie otworzyła drzwi). Krótko mówiąc, może być tak, siak i jeszcze inaczej - w zależności od założenia, a takich założeń możemy wymyślić naprawdę sporo. Dopóki, rzecz jasna, ktoś nie założy nam kaftanika.

A teraz dedykacja dla ASL:

Pewien młody magik z Bielawy
Nie rokował nadziei poprawy.
Bo co rusz spuszczał gatki
I chędożył mężatki
Za co karne go ścigały wyprawy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.11.2002 @ 22:00:04 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 25.10.2002 @ 21:02:07
Posty: 7
Lokalizacja: z Doliny Kwiatów
meadwyn mi twoje zakonczenie najbardziej sie podoba. Jest takie jak moje i najwspanialsze ze wszystkich innych. Nic dodać, nic ująć. No moze tylko Cahira dodać...

_________________
Świat magii istnieje..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.11.2002 @ 22:05:20 
Offline
Myszowór

Rejestracja: 22.09.2002 @ 22:31:15
Posty: 903
Lokalizacja: z końca świata
ech, pewnie, mnie też się podoba. Dodać, dodać. Przede wszystkim;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.11.2002 @ 23:12:08 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
A dla mnie jest beznadziejnie kiczowate, sentymentalne i lukrowate aż do obrzydliwości :) Wiem, stary cynik i sceptyk jestem, nie bijcie dziewczyny :)

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.11.2002 @ 23:35:11 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.10.2002 @ 14:05:16
Posty: 549
mi tam by sie najbardziej podobało zakończenie Tarkusa;) <i> ..głodu , ognia i gniewu Vilgefortza... </i>

_________________
<b> <i> Na pohybel skur<i>w</i>ysynom! :)) </b> </i>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 710 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 48  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group