Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 21:41:37

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 273 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna
Autor Wiadomość
Post: 05.10.2008 @ 11:37:05 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 25.09.2008 @ 16:55:34
Posty: 6
Mnie, tak jak większość z Was, zaskoczył fakt, że Emhyr to ojcem Ciri. Jednak, szczerze mówiąc, nie bardzo ten motyw mnie zachwycił. Zajechało mi wtedy takim brazylijskim serialem :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05.10.2008 @ 12:17:28 
Mnie raczej Star Warsy na myśl przyszły. ;)


Na górę
  
 
Post: 11.10.2008 @ 19:41:40 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 11.10.2008 @ 19:28:49
Posty: 1
(Wątek ma 20 stron - przeczytałem połowę. W pewnym momencie zaczęło się tak powtarzać, że zrezygnowałem. Jeśli napiszę coś co już zostało powiedziane to przepraszam)

Większość osób było zaskoczonych i zniesmaczonym wręcz śmiercią geraltowej drużyny. Mnie to zupełnie nie zaskoczyło. Po pierwsze - przepowiednie tego elfa (wybaczcie, ale nepamiętam jego imienia).
Po drugie mamy też scenę z domniemaną czarownicą. Gdy ona wieszczy to prawdopodobnie wnika po prostu do umysłu Regisa. Stąd wynika, że Regis miał jakieś zdolności prekognicji. A wziąwszy pod uwagę słowa Wiedźmina "naprawdę nie wiem co on potrafi" - można tak przypuszczać. Może też nie do końca sobie zdawał sprawę jak zakończy się ta podróż, ale funkcjonowało to na zasadzie nieuświadomionego lęku, a dopiero ta dziewczyna wyciągnęła to na wierzch.

Zadaje się więc pytanie dlaczego Regis mimo wiedzy dążył do zagłady? Moim zdaniem to jest ta, że w ciągu swojego długiego życia nauczył się, że z przeznaczeniem nie należy igrać i lepiej jest ze spokojem czekać co życie przyniesie, zwłaszcza jeśli się wie co przyniesie, a jak powiedziałem wcześniej on wiedzieć mógł. Może też był już znudzony życiem (pamiętacie co powiedział o długim życiu Geraltowi ten elf co malował na skale?). Albo po prostu wiedział, że tak naprawdę nic nie jest w stanie go zabić do końca i nawet tak "stopiony" w końcu się zregeneruje. Co tam 1000 czy 2000 lat...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.10.2008 @ 16:36:32 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.08.2008 @ 9:35:23
Posty: 236
Lokalizacja: Taka, że wszędzie mam daleko
Gadio pisze:
Zadaje się więc pytanie dlaczego Regis mimo wiedzy dążył do zagłady? Moim zdaniem to jest ta, że w ciągu swojego długiego życia nauczył się, że z przeznaczeniem nie należy igrać i lepiej jest ze spokojem czekać co życie przyniesie, zwłaszcza jeśli się wie co przyniesie, a jak powiedziałem wcześniej on wiedzieć mógł. Może też był już znudzony życiem (pamiętacie co powiedział o długim życiu Geraltowi ten elf co malował na skale?). Albo po prostu wiedział, że tak naprawdę nic nie jest w stanie go zabić do końca i nawet tak "stopiony" w końcu się zregeneruje. Co tam 1000 czy 2000 lat...


Regis nie mógł chyba się zregenerować. Vilgefortz nie użył przeciw niemu typowej broni. Był przygotowany na wszystko, nawet na wampirzy atak. Więc chyba Regis został stopiony na zawsze.

_________________
Jeżeli myślisz, że jesteś dobry, spróbuj wcisnąć F13 na klawiaturze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.10.2008 @ 16:59:59 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 17.10.2008 @ 20:29:21
Posty: 105
Lokalizacja: Kresy
--Falka-- pisze:
Regis nie mógł chyba się zregenerować. Vilgefortz nie użył przeciw niemu typowej broni. Był przygotowany na wszystko, nawet na wampirzy atak. Więc chyba Regis został stopiony na zawsze.


Popieram w końcu Regis opowiadając o tym co go spotkało wcześniej stwierdził ze "na szczęście nie wiedzieli jak się do tego zabrać" i po tym mógł się zregenerować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.05.2009 @ 23:37:35 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 15.05.2009 @ 23:25:28
Posty: 7
Najbardziej zakończenie... jakieś takie dziwne było:D
I jeszcze to że Ciri się tak zmieniła wśród Szczurów...

_________________
Robię to czego inni nie chcą, jestem tam gdzie inni się boją wejść, żyję dla siebie, walczę o siebie. Jestem sobą...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.05.2009 @ 9:59:55 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2004 @ 17:36:18
Posty: 3143
Lokalizacja: Khatovar
A mnie zdziwiło co innego. Pamiętacie listy Ciri do Geralta, które pisała ze świątyni Melitele? Nie wiem, ile wiedźminka miała wtedy lat. Chyba ze 12-13. Byłam w podobnym wieku, kiedy zabrałam się za Sagę i pamiętam, że byłam bardzo zdziwiona infantylnością tych listów. Naprawdę, w miarę normalne dwunastolatki to nie idiotki kompletne i nie piszą w tak beznadziejny sposób. :P

_________________
- What do you do for fun, Esther?
- I run naked through the pages of the United States Criminal Code. [Boardwalk Empire]
Estheriada
Bierki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.05.2009 @ 10:10:16 
Hm. Nie zwróciłem uwagi na to do tej pory, ale masz rację. Tak to piszą dzieci znacznie młodsze raczej. :)


Na górę
  
 
Post: 16.05.2009 @ 15:22:33 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 27.02.2009 @ 22:06:48
Posty: 106
Lokalizacja: znikąd
Z tymi listami -racja. Zawsze gdy je czytałam, wyobrażałam sobie raczej 7-8 letnie dziecko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.05.2009 @ 23:50:45 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.11.2008 @ 16:36:59
Posty: 110
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań
Wiesz, to może wynikać z tego, że w sumie za dobrze nie umiała pisać (dopiero się uczyła), a co za tym idzie, nie czuła się swobodnie w świecie słowa pisanego -> nie przelewała luźno myśli na papier. Zamiast nad treścią, musiała się zastanawiać nad samym warsztatem.

_________________
Po co mi nogi, skoro mam skrzydła?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.05.2009 @ 12:07:25 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2004 @ 17:36:18
Posty: 3143
Lokalizacja: Khatovar
Tak, to by było jakieś wytłumaczenie. Chociaż nie jestem pewna, czy zupełnie wcześniej nie pisała (Calanthe nie zadbała o wykształcenie wnuczki?). W świątyni uczyła się chyba Starszej Mowy. Trzeba by to sprawdzić, a ja akurat pożyczyłam mojego Wiedźmina. Niemniej, masz rację, że mogła mieć z tym problemy.

_________________
- What do you do for fun, Esther?
- I run naked through the pages of the United States Criminal Code. [Boardwalk Empire]
Estheriada
Bierki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.05.2009 @ 22:25:04 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 19.05.2009 @ 21:27:47
Posty: 6
Mnie też te listy po trochu wnerwiały. Jednak zaskoczyło mnie we "wiecznym ogniu'' że do gospody wpadł drugi Dainty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.05.2011 @ 9:46:51 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 16.05.2011 @ 14:39:47
Posty: 1
Witam. Mnie najbardziej zaskoczył (negatywnie), fakt, że w sadze, Geralt w ogóle nie używa eliksirów i znaków. W opowiadaniach prawie przed każdą walką się szprycuje.. Nie ukrywam zawodu, wątek alchemii wiedźmińskiej wydał mi się bardzo ciekawy. Szkoda, że całkiem w sadze pominięty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.05.2011 @ 9:54:38 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Bo w sadze to dekadencki wiedźmin, który przestaje być wiedźminem ;) I użala się nad sobą.

Swoją droga ciekawe jakby wyglądał pojedynek z Vilgefortzem jakby Geralt był na speedzie? ;)

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.05.2011 @ 11:20:47 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
Pleban pisze:
Witam. Mnie najbardziej zaskoczył (negatywnie), fakt, że w sadze, Geralt w ogóle nie używa eliksirów i znaków. W opowiadaniach prawie przed każdą walką się szprycuje.. Nie ukrywam zawodu, wątek alchemii wiedźmińskiej wydał mi się bardzo ciekawy. Szkoda, że całkiem w sadze pominięty.


Eliksirów i znaków używał przed wykonaniem zleceń na potwory. A tego w sadze było niewiele.

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 273 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group