Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 19.04.2024 @ 16:00:25

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 273 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 10.01.2008 @ 18:19:20 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.07.2006 @ 12:07:58
Posty: 112
Lokalizacja: Darkenfall
hairy667 pisze:
mnie najbardziej zaskoczyło to,że cesarzem Nilfgaardu okazał się Jeż - ojciec Ciri... pamiętam te wieeeeelkie oczy, jakie zrobiłem, gdy tylko przeczytałem o tym w Pani Jeziora :p


Dokładnie. To był szok. Ale jeszcze bardziej mnie zdziwiło, że kiedy Emhyr wreszcie miał Ciri w garści, to potem nagle się wzruszył jak się rozpłakała i sobie poszedł zostawiając ją samą, a przecież przez cały ten czas był zdecydowany wypełnić swój plan, nie obchodziło go to, że ona jest jego córką, a tu co?Ojcowskie uczucia się w nim odezwały?Pomyślał sobie "ojej, Ciri-córeczko, nie jednak nie mogę tego zrobić, jak mogłem mieć taki podły pomysł, a fe!" ? Nie no, bardzo fajnie, że tak zrobił, ale zupełnie się tego nie spodziewałam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.01.2008 @ 20:40:09 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.12.2007 @ 19:40:34
Posty: 97
Lokalizacja: stolica powiatu
To też było zakoczenie, ale cezgoś w tym stylu się właśnie spodziewałam. Gdyby Emhyr dopiął swego to coś by było nie tak, myślę, że takie było właśnie zamierzenie autora. Cała postać Jeża od początku jest podejrzana i niejednoznaczna.

_________________
"Éist le ceol binn na farraige, Siúl thart fán chladaigh..." Clannad


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.07.2008 @ 16:30:26 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 22.07.2008 @ 16:06:40
Posty: 9
Lokalizacja: Poznań - ezoteryczne miasto
Przepraszam ale mam pytanie odchodzace od tematu ale tylko troszkę :))


Wyczytałem tutaj że to Filipa zabiła Vizimira, możecie mi powiedzieć gdzie to znaleźliście , bo ja chyba to przegapiłem i bardzo się ździwiłem czytając tutaj to stwierdzenie ..

_________________
"Może stanie się kiedyś tak, że ty będziesz potrzebować pomocy. Oparcia. Ramienia. Krzyknij wtedy, krzyknij w noc. A ja przyjdę."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.07.2008 @ 19:16:01 
Ja natomiast zdziwiłem się niepomiernie na widok słowa "ździwiłem" :P


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22.07.2008 @ 23:19:41 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 22.07.2008 @ 16:06:40
Posty: 9
Lokalizacja: Poznań - ezoteryczne miasto
Toki pisze:
Ja natomiast zdziwiłem się niepomiernie na widok słowa "ździwiłem" :P


Pośpiech pośpiech , on wszystkiemu winien :)

Czy poza sarkazmem może ktoś udzielić mi odpowiedzi , bo ie ukrywam że ten temat naprawde mnie nurtuje.

_________________
"Może stanie się kiedyś tak, że ty będziesz potrzebować pomocy. Oparcia. Ramienia. Krzyknij wtedy, krzyknij w noc. A ja przyjdę."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.07.2008 @ 23:49:46 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.12.2004 @ 21:09:53
Posty: 3423
Lokalizacja: Poznań - Trzcianka, Trzcianka - Poznań.
Niedoczekanie twoje, purpurowy świętoszkowaty wieprzu, myślała Filippa Eilhart, bez wysiłku czytając intensywne myśli hierarchy. Chciałbyś rządzić, chciałbyś dyktować i wywierać wpływ? Chciałbyś rozstrzygać? Niedoczekanie. Rozstrzygać możesz wyłącznie w sprawach własnych hemoroidów, a i tam, we własnej twej dupie, twe rozstrzygnięcia niewiele będą znaczyły. A Dijkstra zostanie. Tak długo, jak będzie mi potrzebny.

***

Filippa Eilhart rozejrzała się, czy nikt nie nadstawia uszu, pochyliła się w stronę Dijkstry. - O czym chcesz ze mną rozmawiać? Szpieg też się rozejrzał. - O zamachu na króla Vizimira dokonanym w lipcu ubiegłego roku. - Słucham? - Półelf, który dokonał tego morderstwa - Dijkstra jeszcze bardziej zniżył głos - bynajmniej nie był szaleńcem, Fil. I nie działał sam. - Co ty mówisz? - Ciszej - uśmiechnął się Dijkstra. - Ciszej, Fil. - Nie nazywaj mnie Fil. Masz dowody? Jakie? Skąd? - Zdziwiłabyś się, Fil, gdybym ci powiedział, skąd. Kiedy mogę spodziewać się audiencji, jaśnie wielmożna pani? Oczy Filippy Eilhart były jak dwa czarne, bezdenne jeziora. - Wkrótce, Dijkstra. Dzwony biły. Tłum wiwatował ochryple. Wojsko defilowało. Płatki kwiatów, niby śnieg, pokrywały novigradzki bruk.

* * *
- Wciąż piszesz? Ori Reuven drgnął i zrobił kleks. Służył Dijkstrze od dziewiętnastu lat, ale nadal nie przyzwyczaił się do bezszelestnego poruszania się szefa, do jego zjawiania się nie wiadomo skąd i jakim sposobem. - Dobry wieczór, khe, khe, wasza wielmoż... - Ludzie z cienia - Dijkstra przeczytał stronę tytułową rękopisu, którą bezceremonialnie podniósł ze stołu. - Historia tajnych służb królewskich, pisana przez Oribasiusa Gianfranco Paolo Reuvena, magistra... Oj, Ori, Ori. Stary chłop, a takie głupstwa... - Khe, khe... - Przyszedłem się pożegnać, Ori. Reuven popatrzył na niego zdziwiony. - Widzisz, wierny druhu - ciągnął szpieg, nie czekając, aż sekretarz coś wykaszle - ja też jestem stary, a wychodzi na to, że też głupi. Powiedziałem jedno słowo do jednej osoby. Tylko jednej. I tylko jedno słowo. Było to jedno słowo za dużo i jedna osoba za dużo. Nadstaw uszu, Ori. Słyszysz ich? Ori Reuven szeroko rozwierając zdumione oczy, przecząco pokręcił głową. Dijkstra milczał przez chwilę. - Nie słyszysz - stwierdził po chwili. - A ja ich słyszę. We wszystkich korytarzach. Szczury biegają po tretogorskim grodzie, Ori. Idą tu. Nadchodzą na miękkich szczurzych łapkach.


Wg. mnie dlatego między innymi (:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.07.2008 @ 13:44:47 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 22.07.2008 @ 16:06:40
Posty: 9
Lokalizacja: Poznań - ezoteryczne miasto
Heh dziękuje , nie ukrywam że to przegapiłem :(

_________________
"Może stanie się kiedyś tak, że ty będziesz potrzebować pomocy. Oparcia. Ramienia. Krzyknij wtedy, krzyknij w noc. A ja przyjdę."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.08.2008 @ 12:00:54 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.12.2007 @ 19:06:00
Posty: 15
Jako że dopiero przebrnąłem przez pierwszy tom sagi to raczej moje zdanie nie bardzo się na forum liczy, ale spróbuję... Wysuwam wszem i wobec uprzejme zapytanie: Jakim prawem ściągnął pan od mistrza H.Sienkiewicza? I to mój ulubiony cytat, jakim prawem? To jest hańba i tyle mam do powiedzenia! Obraziłem się i w ogóle!
"Nienawiść wrosła w serca i zatruła krew pobratymczą..." Wstyd!

No i jeszcze łacina, dlaczego? Jej obecność świadczy o tym, że miszkańcami wiedźminlandii są ludzie z jakiegoś zromanizowanego plemienia, którzy przypłynęli sobie na kajakcha a long time ago... Ogólnie czyta się przyjemnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.08.2008 @ 13:54:20 
Albo język polski... Dlaczego? Jego obecność świadczy dobitnie o tym, że wiedźminland zamieszkują Słowianie. Tylko elfy to Francuzi!
:P


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25.08.2008 @ 17:02:33 
Offline
Próba Traw

Rejestracja: 02.05.2007 @ 14:06:01
Posty: 52
Nie polecam czytania forum bez przeczytania sagi. Nie dla tego, że jesteśmy okropni i będziemy się śmiać, tylko dla tego, że tu aż się roi od spoilerów. Zepsujesz sobie przyjemność czytania, jak będziesz wiedział "kto zabił".
A w kwestii ściągania od różnych Mistrzów, to będzie tego więcej. Motywów, cytatów, parafraz. Trzeba to przyjąć do wiadomości i czytać dalej.

_________________
Zawsze lepiej bez celu iść do przodu, niż bez celu stać w miejscu, a znacznie lepiej, niż bez celu się cofać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.08.2008 @ 18:14:43 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.12.2007 @ 19:06:00
Posty: 15
Toki pisze:
Albo język polski... Dlaczego? Jego obecność świadczy dobitnie o tym, że wiedźminland zamieszkują Słowianie. Tylko elfy to Francuzi!
:P


To raczej wszechobecne i można by powiedzieć, że niezbędne ze względu na narodowość pisarza i czytelników. Gdyby nie byłoby napisane po polsku to do książki musiałby być zamieszczony kurs języka elfów bądź wymyślony całkiem nowy, mianowicie "wspólny". Tak czy inaczej twoje spostrzeżenie także jest słuszne :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.08.2008 @ 19:19:58 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
Inkasent pisze:
Jako że dopiero przebrnąłem przez pierwszy tom sagi to raczej moje zdanie nie bardzo się na forum liczy, ale spróbuję... Wysuwam wszem i wobec uprzejme zapytanie: Jakim prawem ściągnął pan od mistrza H.Sienkiewicza? I to mój ulubiony cytat, jakim prawem? To jest hańba i tyle mam do powiedzenia! Obraziłem się i w ogóle!
"Nienawiść wrosła w serca i zatruła krew pobratymczą..." Wstyd!

No i jeszcze łacina, dlaczego? Jej obecność świadczy o tym, że miszkańcami wiedźminlandii są ludzie z jakiegoś zromanizowanego plemienia, którzy przypłynęli sobie na kajakcha a long time ago... Ogólnie czyta się przyjemnie.

Rozumiem, że brak emotikonów niekoniecznie oznacza, że powyższą wypowiedź mam traktować poważnie ;-)

Co do cytatu - aluzja literacka?

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.08.2008 @ 12:55:21 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.12.2007 @ 19:06:00
Posty: 15
Na żadnym forum, na których zwykłem pisywać moje wypowiedzi są w 72,5% nie do końca udanymi żartami :P Aluzja literacka... Najgorsze zło...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re:
Post: 02.09.2008 @ 14:53:12 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.08.2008 @ 9:35:23
Posty: 236
Lokalizacja: Taka, że wszędzie mam daleko
Inkasent pisze:
Toki pisze:
Albo język polski... Dlaczego? Jego obecność świadczy dobitnie o tym, że wiedźminland zamieszkują Słowianie.
:P


I trzeba być dumnym, że wiedźmin jest polską postacią. Nie ma to jak swojska, dobra książka...
A Sapkowski musiał użyć języka polskiego, no bo co? Miał pisać dialogi po angielsku?

_________________
Jeżeli myślisz, że jesteś dobry, spróbuj wcisnąć F13 na klawiaturze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re:
Post: 11.09.2008 @ 17:03:08 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2006 @ 8:53:56
Posty: 100
Inkasent pisze:
Toki pisze:
Albo język polski... Dlaczego? Jego obecność świadczy dobitnie o tym, że wiedźminland zamieszkują Słowianie. Tylko elfy to Francuzi!
:P

To raczej wszechobecne i można by powiedzieć, że niezbędne ze względu na narodowość pisarza i czytelników. Gdyby nie byłoby napisane po polsku to do książki musiałby być zamieszczony kurs języka elfów bądź wymyślony całkiem nowy, mianowicie "wspólny". Tak czy inaczej twoje spostrzeżenie także jest słuszne :P

Gdyby nie byłoby napisane po polsku - to zdanie nie jest po polsku;)
A w języku polskim wypowiedzi takie jak Toki'ego nazywa się żartem lub ironią. I tak się do nich odnosi.
:D

_________________
Ze szczęściem jest jak z okularami- nie widzisz ich, a są na twoim nosie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 273 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group