Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 16.04.2024 @ 23:29:11

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
Post: 05.11.2013 @ 21:27:29 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 29.10.2013 @ 13:17:42
Posty: 179
Lokalizacja: Uniwerum Star Wars
Tu trzeba zadać sobie pytanie - ilu rodziców we Francji jest na tyle niezorientowanych, by kupić jedenastolatkowi GTA, a ilu w Polsce? Nic nie wiem na temat Francji, natomiast z relacji sprzedawców wynika bezpośrednio, że świadomość naszych klientów jest znikoma. O, tu takie rodzynki - http://polygamia.pl/Polygamia/1,96455,1 ... .html?bo=1


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05.11.2013 @ 22:24:45 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
Generalnie ten tekst (poza akapitem o cyklistach, ale nie o tem...) potwierdza, co napisałem - pokolenie starszych rodziców, czyli znaczny procent aktualnych nabywców, nie grało w młodości i nie gra teraz, więc nie ogarnia tematu. My, jak sądzę, będziemy (a w nielicznych przypadkach może i już jesteśmy) w stanie przynajmniej zorientować się w co mogą, a w co raczej nie powinny grać nasze dzieci.

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05.11.2013 @ 22:49:31 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 29.10.2013 @ 13:17:42
Posty: 179
Lokalizacja: Uniwerum Star Wars
Tak. Granie to tylko i wyłącznie kwestia konkretnego pokolenia. Chociaż z drugiej strony - amerykanie mają gry od końca lat 70, a wciąż wierzą w różne mity, że o elementarnych błędach (GTA dla całej rodziny) nie wspomnę. Ignorancja to immanentna cecha większości społeczeństwa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05.11.2013 @ 22:57:07 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.07.2008 @ 17:22:35
Posty: 231
Vrii pisze:
Ignorancja to immanentna cecha większości społeczeństwa.


No tak, ale z drugiej strony, jak wyznać się we wszystkich dobrach kulturalnych? Tego jest od groma, stąd trzeba polegać na oznaczaniach wydawców. Mój małżonek kupił naszej siedmioletniej córce na urodziny integrala Szninkla - "bo Młoda przecież lubi Thorgale" więc wyszedł z założenia, że Rosiński jest bezpieczny w każdym zeszyciku. Ze Żbikami jeszcze kojarzył, potem jako osoba permanentnie lekceważąca komiksy jako lekturę wartą uwagi, kupił dziecku historyjkę obrazkową, tylko nie wziął pod uwagę, że tam kopulacja z ośmiornicą jest... Ja dostałam spazmów ze śmiechu jak przyszedł konsultować prezent i jego mina - bezcenna.
Jak niedawno przysłali mi Pinokia Winshlussa to też się pytał czy to dla Młodej :D

_________________
Flame in the dark


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.11.2013 @ 0:40:11 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.01.2011 @ 20:06:04
Posty: 57
Lokalizacja: SSV Normandia SR-1
Vrii pisze:
Tak. Granie to tylko i wyłącznie kwestia konkretnego pokolenia.

Tu sie nie zgodze. Moze w wiekszosci to kwestia jednego, dwoch pokolen ale na pewno nie wylacznie;)
Wiem z doswiadczenia:)

_________________
Adama: Captain Adama and Colonel Tigh are working on the plan now and I need some serious "out-of-the-box" thinking.
Starbuck: "Out-of-the-box" is where I live.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.11.2013 @ 1:41:23 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 29.10.2013 @ 13:17:42
Posty: 179
Lokalizacja: Uniwerum Star Wars
blazenada pisze:
Vrii pisze:
Tak. Granie to tylko i wyłącznie kwestia konkretnego pokolenia.

Tu sie nie zgodze. Moze w wiekszosci to kwestia jednego, dwoch pokolen ale na pewno nie wylacznie;)
Wiem z doswiadczenia:)


Wyraziłem się nieprecyzyjnie - chodziło mi o to, że granie jest najmocniej zaznaczone w tych pokoleniach, dla których gry były "zawsze". Nie oznacza to, że starsi nie będą grać, ale nie jest to dla nich takie doświadczenie pokoleniowe jak np. telewizja.

Nixx pisze:
Vrii pisze:
Ignorancja to immanentna cecha większości społeczeństwa.


No tak, ale z drugiej strony, jak wyznać się we wszystkich dobrach kulturalnych? Tego jest od groma, stąd trzeba polegać na oznaczaniach wydawców. Mój małżonek kupił naszej siedmioletniej córce na urodziny integrala Szninkla - "bo Młoda przecież lubi Thorgale" więc wyszedł z założenia, że Rosiński jest bezpieczny w każdym zeszyciku. Ze Żbikami jeszcze kojarzył, potem jako osoba permanentnie lekceważąca komiksy jako lekturę wartą uwagi, kupił dziecku historyjkę obrazkową, tylko nie wziął pod uwagę, że tam kopulacja z ośmiornicą jest... Ja dostałam spazmów ze śmiechu jak przyszedł konsultować prezent i jego mina - bezcenna.
Jak niedawno przysłali mi Pinokia Winshlussa to też się pytał czy to dla Młodej :D


Oczywiście, że się nie da, sam nie jest bez winy. Ale w wypadku gier na okładce mamy takie wielkie, kolorowe znaczki ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.11.2013 @ 11:01:23 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.07.2008 @ 17:22:35
Posty: 231
Vrii pisze:
Ale w wypadku gier na okładce mamy takie wielkie, kolorowe znaczki ;)


I to jest jeden z powodów dla których warto odwiedzać sklepy a nie torrenty ;p Kupując KingKonga masz pewność, że to o wielkiej małpie całościowo a nie tylko jej wybranych aspekatch :p

_________________
Flame in the dark


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.11.2013 @ 11:27:18 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
Nixx pisze:
Vrii pisze:
Ignorancja to immanentna cecha większości społeczeństwa.
No tak, ale z drugiej strony, jak wyznać się we wszystkich dobrach kulturalnych? Tego jest od groma, stąd trzeba polegać na oznaczaniach wydawców.
I znowu - to co jest problemem dla naszych rodziców, jest rozwiązaniem problemu dla nas: nawet kompletny ignorant jest obecnie w stanie wyguglać jakąś recenzję chyba każdego dostępnego w handlu produktu. A błyskawicznie postępujące umobilnienie internetu pozwala zrobić to bez problemu przed sklepową półką, jeśli ktoś kupuje offline.

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.11.2013 @ 12:29:08 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
W teorii. W praktyce musisz jeszcze umieć się tym posługiwać i mieć przy sobie okulary do czytania ;-).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.11.2013 @ 14:00:09 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
Często zarówno punkt pierwszy, jak i drugi, jest nie do przeskoczenia. Choć mam w rodzinie przykłady, że można sobie radzić w sieci i po 80-tce. Trzeba chcieć.

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.11.2013 @ 14:08:30 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
Cintryjka pisze:
Palladyn pisze:
W teorii. W praktyce musisz jeszcze umieć się tym posługiwać i mieć przy sobie okulary do czytania ;-).
Często zarówno punkt pierwszy, jak i drugi, jest nie do przeskoczenia.
Oj, bo ja mówię o młodym pokoleniu, takim jak ja, a nie o takich dinozarłach jak Wy :D

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.11.2013 @ 19:23:24 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 29.10.2013 @ 13:17:42
Posty: 179
Lokalizacja: Uniwerum Star Wars
Mówiąc o ignorancji, mówiłem o gatunku, również o sobie. Tylko nieliczni są w stanie zburzyć mur własnej ignorancji i skojarzyć te wielkie, czerwone cyfry "18" na pudełku z proponowanym wiekiem odbiorcy.


Także ten, mam książkę. Za jakieś tydzień pewnie przeczytam :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.11.2013 @ 22:21:12 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.07.2004 @ 11:19:42
Posty: 754
Lokalizacja: Poznań
Mam! Mam!! Mam!!!
I to na razie tyle ;-)

_________________
Dlaczego tu, na dole, tak dużo wolnego miejsca?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.08.2016 @ 21:27:53 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 26.10.2013 @ 23:18:10
Posty: 110
Cintryjka pisze:
Powiedział natomiast, że rzecz będzie jakieś 4 razy grubsza od Żmii i że będziemy zaskoczeni.

Faktycznie, jesteśmy zaskoczeni AS-ową zdolnością do rachunków :P Nawet przy grubej czcionce Sezonu, 404 to nie jest 4 razy więcej od 250.

_________________
Ire lokke, ire tedd
Ghart ess lláev aep Cáermewedd!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.08.2016 @ 17:43:33 
Witam wszystkich serdecznie. :)
Czytam to forum od kilku lat. Anonimowo. Dziś się zarejestrowałem, aby podzielić się z Wami DOBRĄ NOWINĄ. ;)

Ale najpierw...

[quote="SMiki55"]Faktycznie, jesteśmy zaskoczeni AS-ową zdolnością do rachunków :P Nawet przy grubej czcionce Sezonu, 404 to nie jest 4 razy więcej od 250.[/quote]

No i co jeszcze skrytykujesz? Wygląd Sapkowskiego? Wymowę, jego sposób bycia? Ja byłem szczęśliwy, że po wielu latach, ukazała się kolejna książka o wiedźminie, a ty bawisz się w arytmetykę. Jeszcze Cię los nie nauczył, że życie to nie arytmetyka? :)

Dobra nowina tyczy się zakończonego kilka dni temu Polconu we Wrocławiu. I zapowiedzi nowej książki o naszym ulubionym bohaterze. :) Choć nie będzie to kontynuacja "Pani jeziora".

Zapowiedź enigmatyczna, ale konkretna. :) Zresztą zobaczcie sami...

http://www.kawerna.pl/aktualnosci/ksiaz ... kania.html

Sam nie wiem, co mam myśleć. Życzę Andrzejowi Sapkowskiemu jak najlepiej. Ale z drugiej strony, może dobrze by było, gdyby ciągle miał kłopoty z płaceniem czynszu. ;)

Pozdrawiam. :)


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group