Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 22:25:35

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Post: 05.03.2013 @ 0:43:49 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Ezena pisze:
Jezusmaria, jak co leci?! ;PPP

Zespół Weekend ;))

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.03.2013 @ 13:56:18 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2004 @ 17:36:18
Posty: 3143
Lokalizacja: Khatovar
Idźcie na całość i wąchajcie klej albo farbę wprost z opakowania, po co się ograniczać. ; ))

_________________
- What do you do for fun, Esther?
- I run naked through the pages of the United States Criminal Code. [Boardwalk Empire]
Estheriada
Bierki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.03.2013 @ 12:37:04 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Torp pisze:
Premiera -kwiecień 2013 (chyba :) )

20 marca :)

Czytam toto aktualnie. I na razie wyglada tak:

Leonid KUDRIAWCEW - Ballada o smoku
Historia szwendającego się po świecie Jaskra, który w poszukiwaniu natchnienia trafia do miasta, które podpisało umowę ze smokiem i interes turystyczny kwitnie.

Na poziomie średniego fanfiku; pomysł średni, wykonanie przeciętne, twista brak. Sam pisywałem lepsze :)

Michaił USPIENSKIJ - Jednooki Orfeusz
Jaskier i Geralt w poszukiwaniu zarobku. Humorystyczna opowieść o magicznych znakach czynionych palcami.

Nieco lepiej. Klimatem przypomina TROCHĘ "Wieczny ogień". I nawiązuje do klasycznej bajki (tej o wyprowadzeniu szczurów z miasta za pomoca fletu). Ujdzie.

Maria GALINA - Lutnia, i to wszystko
Piękna opowieść Galiny wykorzystuje motyw, który Andrzej Sapkowski porzucił - przywędrowania zarazy, która wojujące w sadze strony skłoniła do szybszego zawarcia pokoju. Bohaterem Jaskier i elfy.

Czy piękna, to bym polemizował. Klimatem i nawiązaniami jak dotąd najbardziej osadzone w realiach świata wiedźmińskiego. W sumie klasyczny fanfik. I chyba jest jeden błąd logiczny, ale moge się mylić. Kiedy Essi Daven zmarła? Przed bitwa pod Brenną, czy po? Bo jeśli przed, to fakap straszny autorce wyszedł.

Po 3/8 stwierdzam, że oczekiwania były chyba większe. Mam nadzieję, ze pozostałe będa lepsze.

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29.03.2013 @ 22:21:47 
Offline
Dziad Rogaty
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 16:29:00
Posty: 19480
Lokalizacja: Wyspa
Chemik pisze:
Kiedy Essi Daven zmarła? Przed bitwa pod Brenną, czy po? Bo jeśli przed, to fakap straszny autorce wyszedł.



To nigdzie nie było napisane. Kiedy powstało opowiadanie to bitwa pod Starymi Pupami istniała co najwyżej w wyobraźni Autora. W opowiadaniu stoi, że Essi zmarła "cztery lata później", więc raczej nie była to epidemia Catriony, nawet biorąc pod uwagą "pokręconą" oś czasu opowiadań i sagi.

Książkę zobaczyłem dziś w Empiku i zastanawiam się czy kupić... Niby fanfiki, ale może warto poczytać? O rosyjskiej wysokiej pozycji ASa niby wszyscy wiedzą, ale na mnie i tak zrobił wrażenie wielki regał z przeróżnymi wydaniami Sapkowskiego jaki stoi w wielkiej, petersburskiej księgarni w dawnym domu Singera. W tym wydania w formie nieznanej u nas - np. cała saga w jednym tomie zatytułowanym Ciri.

_________________
Hagar skończył się na Kill 'Em All


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04.04.2013 @ 22:48:53 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Po "Wiedźminie z wielkiego Kijowa" czy jakoś tak nie tykam nawet kijem niczego, co w świecie wiedźmińskim wyszło ze Wschodu.

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05.04.2013 @ 17:41:51 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.07.2009 @ 8:29:31
Posty: 1250
Lokalizacja: Między słowami
Tarkus pisze:
Po "Wiedźminie z wielkiego Kijowa" czy jakoś tak nie tykam nawet kijem niczego, co w świecie wiedźmińskim wyszło ze Wschodu.
Nie czytałam, ale mam bardzo podobne wrażenia.

_________________
"Mój instynkt się nie myli. To natura błądzi" :)
Jerome K. Jerome


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08.04.2013 @ 23:28:17 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Ainulindale pisze:
Tarkus pisze:
Po "Wiedźminie z wielkiego Kijowa" czy jakoś tak nie tykam nawet kijem niczego, co w świecie wiedźmińskim wyszło ze Wschodu.
Nie czytałam, ale mam bardzo podobne wrażenia.

Coś w tym chyba jest, bo z kolejnym opkiem (Władimira Arieniewa) męczę się już TYDZIEŃ!
Wygląda to tak, że siedzę, w jednej ręce trzymam książkę, a druga błąka gdzieś, w poszukiwaniu widelca, żeby móc wbić go sobie w oko :/
Na razie nie znalazłem, ale następne opko jest właśnie z cyklu i świata Wiedźmina z Wielkiego Kijowa. Nie wiem, czy przetrwam.

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.04.2013 @ 9:28:54 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
Jak to dobrze, że nie uległam impulsowi i nie wydałam na to pieniędzy:)

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.04.2013 @ 8:41:22 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Zmogłem. Zmęczyłem. Zwyciężyłem z własnymi słabościami i skończyłem ten szajs.
Murowany kandydat na fail roku- a poniewaz nie chce mi sie nawet wymieniać tego, co mi sie nie podobało- więc w skrócie:
Leonid KUDRIAWCEW - Ballada o smoku- 4/10

Władimir WASILJEW – Barwy braterstwa (z cyklu Wiedźmin z Wielkiego Kijowa)- 5,5/10- o dziwo, lekko sie czytało. Takie a'la Kuba Ćwiek style.

Michaił USPIENSKIJ - Jednooki Orfeusz- 5/10

Maria GALINA - Lutnia, i to wszystko- 5/10

Andriej BIELANIN - Zawsze odpowiadamy za tych, którzy...- Krótka opowieść współczesna, Geralt i Yennefer zyją współcześnie, a Geralt ze smutkiem obserwuje wzrost liczby jego naśladowców, czyli tępicieli różnorakich stworów nie z tej bajki. Humor i gorzka ironia.
Jeden z bardzo nielicznych pozytywów zbiorku- niestety, bardzo krótkie. 7/10

Władimir ARIENIEW - Wesoły, niewinny i bez serca- W świecie wiedźmina, kilkaset lat po wydarzeniach opisanych w sadze inny wiedźmin stara się rozwikłać zagadkę znikających dzieci. Wariacja na temat słynnej bajki.Jezu, co za crap straszliwy. Ze światem sagi ma tyle wspólnego, co ja z wędrownymi sprzedawcami czosnku. Bolało przy czytaniu, w dodatku najdłuzsza historia w zbiorku. 3/10

Aleksandr ZOŁOTKO - Okupanci
Historia z lat 80., akcja rozgrywa się w Polsce. Wrota do świata smoków, sidhe i innych stworów otwierają się wciąż w lasach pod Legnicą, a strzeże ich Armia Radziecka.

Najlepsze opowiadanie w zbiorze. Tyle, że z wiedźminem nie ma nic wspólnego. Taki szczegół. Ale poza tym, to OK :) 7/10

Siergiej LEGIEZA - Gry na serio
I na koniec mega-crap. Gówno tak potężne, że sam się sobie dziwię, że zmogłem ten pasztet, tracąc ponad tydzień, gdyż po 5 stronach mnie odrzucało. 1,5/10

Podsumowując: ludzie, nie kupujcie tego... Względnie, załatwcie sobie darmową e-wersję.

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.04.2013 @ 10:29:13 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
Imperium dziękuje ci za poświęcenie:) BTW, chyba jeszcze nie widziałam pozytywnej recenzji tej pozycji.

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.05.2013 @ 1:17:14 
Offline
Próba Traw

Rejestracja: 21.07.2011 @ 8:20:43
Posty: 71
Hagar pisze:
Chemik pisze:
Kiedy Essi Daven zmarła? Przed bitwa pod Brenną, czy po? Bo jeśli przed, to fakap straszny autorce wyszedł.



To nigdzie nie było napisane. Kiedy powstało opowiadanie to bitwa pod Starymi Pupami istniała co najwyżej w wyobraźni Autora. W opowiadaniu stoi, że Essi zmarła "cztery lata później", więc raczej nie była to epidemia Catriony, nawet biorąc pod uwagą "pokręconą" oś czasu opowiadań i sagi.

Hmm, to nie była epidemia Catriony (1268). Essi zmarła na ospę, a nie czerwoną śmierć
Ciri czytała poezję Essi (tomik "Błękitna perła") w Ellander, około 1266 roku. Wątpię, żeby w ciągu dwóch lat poezja Essi rozprzestrzeniła się po krajach Północy. Poza tym rok 1264 to rok po I Wojnie Północnej, Geralt był wówczas na Północy, potem ratował Jurgę i odnalazł Ciri, nie szwendał się po Bremeervord.
W TP Geralt mówi, że jeśli się wyratuje, to pojedzie do Vengerbergu do Yen, czyli akcja Trochę Poświęcenia toczy się albo pomiędzy OŻ a Wiedźminem i Granicą Możliwości (ucieczka Geralta od Yen i 4 letnie rozstanie), albo po akcji "Okruchu Lodu", ale przed I Wojną

EDIT:
jednak druga opcja jest prawdziwa - podobno AS stwierdził, że opowiadania w tomie Miecz Przeznaczenia są ułożone chronologicznie - czyli TP jest po "Wiecznym Ogniu" a przed spotkaniem Ciri w Brokilonie w "MP"


Ostatnio zmieniony 31.12.2013 @ 11:33:17 przez tellchar, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.11.2013 @ 1:17:42 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 10:55:25
Posty: 324
Lokalizacja: Warszawa
Ben-Adar pisze:
(...)
I zasadniczo wygodniej się czyta na Kindlu.
ALE jak sobie pomyślę, że obcy ludzie mieli by czytać mojego Tolkiena, albo Świat Dysku, robić zakładki z jedzenia i nosić w torebce bez ochronnego woreczka, to mi mróz wnętrzności ścina. Potworna wizja :/

Uff, a ja myślałam iż tylko u mnie występuje ten odchył czytelniczo-własnościowy.

Ben-Adar pisze:
Najlepiej się sprawdzają te małe reklamóweczki, na przykład z empiku. Ale nadruk nie gra roli, ważne żeby rozmiar się w miarę zgadzał, wtedy książka nie lata i się mniej gniecie.

A święta prawda, szczególnie jak się codziennie podróżuje z książką do pracy i nosi się plecak. Błogosławione kieszenie na laptopa, bo teraz książka zyskała swój przedział. :D

Wracając do tematu - przez przypadek ten tytuł ( Opowieści ze świata wiedźmina) trafił mi w ręce na miesiąc przed "Sezonem burz", ale przegrał konkurencję z Komudą :D. Co dalej nie wiem... jedno opowiadanie za mną - jakoś nie powaliło.

_________________
Yen-dza Lioness.
***
Są rzeczy, które albo rozumie się w lot, nawet bez słów, albo nigdy się ich nie zrozumie (A.S)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.11.2013 @ 11:31:44 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 26.10.2013 @ 23:18:10
Posty: 110
A ja wszystkich zaszokuję i oznajmię, że opowiadanie "Okupanci" wciągnęli mnie jakoś bardziej od fabuły "Sezonu burz".

Można już obrzucać błotem.

_________________
Ire lokke, ire tedd
Ghart ess lláev aep Cáermewedd!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.04.2014 @ 14:20:51 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
SMiki55 pisze:
A ja wszystkich zaszokuję i oznajmię, że opowiadanie "Okupanci" wciągnęli mnie jakoś bardziej od fabuły "Sezonu burz".
Można już obrzucać błotem.

Dlaczego zaraz obrzucać. Powtórzę- to jest moim zdaniem najlepsze opowiadanie z tej nędzy pt. "Antologia ze świata wiedźmina", samo w sobie całkiem przyzwoite. Tyle, ze kompletnie nie mające nic wspólnego z wiedźminem :)

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.04.2014 @ 16:37:19 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.07.2008 @ 17:22:35
Posty: 231
SMiki55 pisze:
A ja wszystkich zaszokuję i oznajmię, że opowiadanie "Okupanci" wciągnęli mnie jakoś bardziej od fabuły "Sezonu burz".



Mi się SB wyjątkowo nie podobał więc wierzę... i sprawdzę. Ta antologia mi wpadła niedawno w kolejkę do czytania.

_________________
Flame in the dark


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group