Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 18:02:00

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna
Autor Wiadomość
Post: 12.01.2014 @ 14:35:42 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 10:55:25
Posty: 324
Lokalizacja: Warszawa
Niebieski pisze:
Przeczytałem książkę. Zacząłem na początku grudnia i utknąłem po niecałych stu stronach. Drugie podejście zakończyło się sukcesem. Potrzebowałem czegoś takiego. Na szczęście resztę cyklu mam pod ręką, więc jest szansa, że w tym roku przeczytam więcej książek.


Ja przeczytałam książkę w pierwszych dwóch dnia listopada, by stłumić łzawe myśli, może dlatego wciągnęłam to szybko, nie delektując się słowem jak w opowiadaniach i w sadze.
Jasnym dla mniej jest książkę bez obrzydzenia się da przeczytać ( rozkręca się ku lepszemu w miarę przewracania stron) ,nie mniej jest słabsza od opowiadań i Sagi, lepsza od gniota ( przepraszam jeśli kogoś tym słowem dotykam) "Żmija", której nie zmordowałam ( doszłam do około 80 str i nie podjęłam się więcej czytania lektury - mimo wszystko).
Przeczytałam wywody Torp i innych - trochę mi się poprzecierały one moje szlaki myślowe, trochę mi się poukładało - za co jestem wdzięczna, bo nigdy nie chciało mi się wziąć kartki i narysować osi xy, i wpisać tam wydarzenia, by je ułożyć w logiczny ciąg.

Siedząc wczoraj dojrzałam do odkurzenia 7 książek - wyjęłam zza szyby, opatrzone autografem autora, dwa tomy opowiadań i jak tylko skończę czytaną pozycję, wracam do kolejnego cyklu pożerania książek z Geraltem. Jakiś plus od życia mi się należy.
Mam niby pożyczonego audiobook'a z opowiadaniami i tak się zastanawiam, słuchać czytając czy słuchać tylko ( wersja słuchowisko). Choć wolę czytać, bo wtedy "widzę i słyszę to " po swojemu oczami wyobraźni ( ciut wypaczone teraz grami RPG)
Ktoś miał i słuchał tegoż?

_________________
Yen-dza Lioness.
***
Są rzeczy, które albo rozumie się w lot, nawet bez słów, albo nigdy się ich nie zrozumie (A.S)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.01.2014 @ 13:03:26 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 18.10.2005 @ 17:33:25
Posty: 113
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Carnal pisze:
Wczoraj skończyłem lekturę i pierwsze co rzuciło mi się na myśl to fakt, że książka jest dość nierówna. [...]Tak jakby ktoś po latach powracał do dawnego zajęcia, którym parał się długi czas i wykonywanie było dla niego czymś całkowicie naturalnym. Potem po wieloletniej przerwie powraca i stopniowo przypomina sobie dawną wprawę.


Lektura tego wątku jest równie smutna jak samej książki ale to jedno zdanie rozprasza mrok, przywraca nadzieję i podnieca. Dziękuję Ci za nie Carnalu. :)

_________________
Like Papa Wallenda said: "Life is on the wire. The rest is just waiting."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.01.2014 @ 13:11:51 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Naprawdę cię to podnieciło? Respect.

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.01.2014 @ 13:25:09 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 18.10.2005 @ 17:33:25
Posty: 113
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Perspektywa powrotu Wiedźmina w starej dobrej formie jak najbardziej mnie podnieca!
Nawet jeśli miałoby to trwać przez pięć kolejnych średnich książek...

_________________
Like Papa Wallenda said: "Life is on the wire. The rest is just waiting."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.01.2014 @ 17:15:50 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Miałem sen. Mokry sen o Wiedźminie.

NMSP... ;D

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.01.2014 @ 17:55:46 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.07.2008 @ 17:22:35
Posty: 231
Lioness pisze:
Mam niby pożyczonego audiobook'a z opowiadaniami i tak się zastanawiam, słuchać czytając czy słuchać tylko ( wersja słuchowisko). Choć wolę czytać, bo wtedy "widzę i słyszę to " po swojemu oczami wyobraźni ( ciut wypaczone teraz grami RPG)
Ktoś miał i słuchał tegoż?



Mi się podobało, ale ja słucham bardzo dużo audiobooków (w czasie pracy itd., żeby mieć kontakt z literaturą w czasie pustych przebiegów i robienia durnych rzeczy) i jestem przyzwyczajona. W zasadzie - jeśli jest dobra realizacja i lektor mi odpowiada - to nie robi mi różnicy czy audio czy papier (czytnik) - zwłaszcza tak prosta w odbiorze książka jak wiedźmińskie opowiadania.
I wreszcie - takie słuchanie to po trosze jakby czytanie na nowo książki - treść ta sama, ale forma też wnosi swoje.
Świetnie również słuchało mi się lektorskiej wersji sagi w wykonaniu Rocha Siemianowskiego.

_________________
Flame in the dark


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.01.2014 @ 20:12:45 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Mnie też się podobało, nawet bardzo :) Słuchaj.

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.01.2014 @ 20:18:16 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
Fajnie się słucha, aż byłam zaskoczona.

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.01.2014 @ 20:21:24 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Lhunbleidd pisze:
Miałem sen. Mokry sen o Wiedźminie.
NMSP... ;D

Aby to raz... :P

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.05.2014 @ 11:44:33 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 26.10.2013 @ 23:18:10
Posty: 110
tellchar pisze:
No niby mogło. Ale Regis by nie wiedział? Skoro miał 428 lat i wiedział dużo na temat swojego pochodzenia i pochodzenia wszystkich wampirów, to pewnie wiedział też sporo o Koniunkcji. Poza tym jest różnica między 1500 lat a 1267. Gdyby Regis powiedział, że do Koniunkcji doszło 1300 lat temu, to od biedy można by to potraktować jako zaokrąglenie. Ale 1500 się nie da...

Wchodzę dziś przypadkiem na COMPANIONA i znajduję pewną wskazówkę.
Cytuj:
- rok - 428 ludzkich lat = 642 elfie lata (rok ludzki : rok elfi = 12 : 8), [błąd Regisa!] ChO 211

Nie wiem, jakiej rachuby czasu użył wampir, jednak prawdopodobnie się pomylił.
BTW, nie wiem, kto robił Companiona, ale można było to bardziej uściślić - jest napisane "błąd Regisa", ale wyjaśnień żadnych nie ma...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30.05.2014 @ 15:12:32 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 08.01.2003 @ 20:35:35
Posty: 18
Lokalizacja: Bielawa & Wrocław
Przeczytałem "Sezon burz" jakoś 3 miesiące temu, po "Żmii", przez którą ledwo przebrnąłem nie spieszno mi było do nowej twórczości ASa.
To nie jest zła książka. Ale też to nie jest dobra książka. Zwykłe, średnie fantasy z paroma niezłymi momentami (Lisica czy IDRy na przykład). Powtórzę za przedmówcami - czytałem lepsze fanfiction. Czyta się szybko i dosyć przyjemnie, ale po tych trzy miesiącach średnio pamiętam, o czym toto było. Znaczy - ogólną fabułę pamiętam, ale większość szczegółów już mi się zaciera. Mam tylko nadzieję, że się AS rozkręci i będzie już tylko lepiej.
Czytałem kiedyś wypowiedź, że fani Nirvany się powinni cieszyć, że Cobain strzelił sobie w łeb - bo nie wydaje kolejnych, coraz słabszych płyt odcinając kupony od dawnej sławy. Coś w tym jest.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31.05.2014 @ 12:46:21 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.07.2004 @ 11:19:42
Posty: 754
Lokalizacja: Poznań
Szanowny Panie Andrzeju,
Jeśli zagląda tu Pan czasami (a są w Wieży zwolennicy teorii jakoby Pan tak czynił), czy to aby połechtać tą odrobinę próżności, jaka tli się w każdym, czy to z innych zgoła powodów - proszę uprzejmie nie sugerować się z b y t n i o powyższym ;-)

_________________
Dlaczego tu, na dole, tak dużo wolnego miejsca?


Ostatnio zmieniony 31.05.2014 @ 12:51:52 przez spida, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31.05.2014 @ 12:50:10 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Znaczy nie musi sobie w łeb strzelać, żeby już nie wydawać więcej książek? Myślę, że jest świadomy. Jak na bułkę z masłem starczy to pewnie nie wyda. ;D

Ja tam bym chciał kolejną książkę o wiedźminie :) Nawet sezon mnie wciągnął.

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31.05.2014 @ 21:43:41 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 08.01.2003 @ 20:35:35
Posty: 18
Lokalizacja: Bielawa & Wrocław
Teraz to już się mleko wylało, jakby miał strzelać to przed popełnieniem "Żmiji"... ;) Teraz może być tylko lepiej. Mam nadzieję.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.08.2014 @ 14:47:16 
Offline
Próba Traw

Rejestracja: 21.07.2011 @ 8:20:43
Posty: 71
SMiki55 pisze:
tellchar pisze:
No niby mogło. Ale Regis by nie wiedział? Skoro miał 428 lat i wiedział dużo na temat swojego pochodzenia i pochodzenia wszystkich wampirów, to pewnie wiedział też sporo o Koniunkcji. Poza tym jest różnica między 1500 lat a 1267. Gdyby Regis powiedział, że do Koniunkcji doszło 1300 lat temu, to od biedy można by to potraktować jako zaokrąglenie. Ale 1500 się nie da...

Wchodzę dziś przypadkiem na COMPANIONA i znajduję pewną wskazówkę.
Cytuj:
- rok - 428 ludzkich lat = 642 elfie lata (rok ludzki : rok elfi = 12 : 8), [błąd Regisa!] ChO 211

Nie wiem, jakiej rachuby czasu użył wampir, jednak prawdopodobnie się pomylił.
BTW, nie wiem, kto robił Companiona, ale można było to bardziej uściślić - jest napisane "błąd Regisa", ale wyjaśnień żadnych nie ma...

Chyba jeszcze w trakcie ChO AS miał koncepcję roku elfiego składajacego się z 8 miesięcy (Saovine, Yule (po Midinvaerne), Imbaelk, Birke, Blathe (po Bellelteyn), Feainn (po Midaete), Lammas, Velen). A że nasz rok ma 12 miesięcy, to mu wyszedł stosunek lat 12:8, czyli inaczej 3 lata elfie = 2 lata ludzkie. Dlatego wg Regisa 428 lat ludzkich to 642 elfie.
Potem AS zmienił koncepcję, bo bez sensu jest sytuacja, w której rok kalendarzowy aż tak odbiega od roku astronomicznego. Dlatego na początku WJ mamy wykład o kalendarzach, nadal w kalendarzu elfów jest 8 miesięcy, tylko miesiące elfie sa dłuższe i nierówne. Potem ta kwestia już nie była analizowana.

Czyli w ChO Regis się "pomylił" co do własnego wieku. Ale jak to się ma do daty Koniunkcji Sfer? No chyba że założymy, że Regis pomylił się w jednym, to mógł pomylic się również w drugim.

Reasumując - Mistrz powinien wydac kolejną książkę, gdzie wyjaśniłby o jakie "Zmartwychwstanie" chodzi :)

BTW w Companionie jest błąd, bo Saovine, imbaelk, Belleteyn i Lammas przypadały 1 listopada, 1 lutego, 1 maja i 1 sierpnia, a nie koło 7 dnia tych miesięcy. Tak wynika zarówno z inforamcji w Sadze, jak i w "Rękopisie znalezionym w Smoczej Jaskini" (który niedawno czytałem), w którym AS wyjaśnia znaczenie tych świąt w mitologii celtyckiej i cyklu arturiańskim.
Czyli wg rachuby elfów dajmy na to miesiąc Saovine zaczynał się 1 listopada i trwał do 21 grudnia, czyli miał 51 dni, potem był miesiąc Yule - 22 grudnia - 31 stycznia, czyli 40 dni, itd.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group