Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 22:48:27

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Post: 24.11.2013 @ 12:51:21 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 10:55:25
Posty: 324
Lokalizacja: Warszawa
tzigi pisze:
Witam wszystkich! To pierwszy mój post na tym forum :)
(...)
przedstawiam wam (ciach) : obwolutę kompatybilną z pierwotną szatą graficzną SuperNOWEJ. Wystarczy wydrukować podlinkowany obrazek na kartce A4 i odciąć górną część kartki, a pozostałą częścią obłożyć swój egzemplarz Sezonu burz.
Oto okładka.


Co jak co, ale chyba optycznie wolałabym Twoją wersję okładki, bo posiadam komplet książek właśnie w tym stylu graficznym.
Dzięki iż chciało Ci się pobawić PS.

Ja okładki 2 lata temu ujednoliciłam szatę graficzna książek :-) okładając je w kartki z kalendarza, w którym to każdy miesiąc to fotografia wilka . ( mam kalendarzy wilczych już kilka)

Rumburacus pisze:
Skoro jesteśmy przy formie książki, to proponuję otworzyć na stronach 256 i 257. Zerknąć na 256, potem na 257. Coś nie gra, prawda? To jest amatorszczyzna, a nie profesjonalny skład. Separatory akapitów, jako ostatni znak na dole strony w różnych miejscach tekstu... Brak słów.
Ładna czcionka i ligatury to jedyne pozytywne wrażenia.
Okładka "kompatybilna" autora wątku, jak najbardziej na tak.


Masz rację, ale pozostaje pytanie z czego to wynika: pośpiechu? niechlujstwa?
Czy może zakładają, iż i tak się sprzeda, bo fani książki i tak pochłoną książkę i nie zauważą zaczytani tych wpadek przy formatowaniu tekstu.

W sumie mimo upływu lat dalej jestem molem książkowym- papierowym, wolę książkę i papier niż wydania elektroniczne ( te czasami zamieniam je na wydruk z drukarki- broszura) i może to te cyfrowe wydania rozleniwiają wydawców? Oczywiście cyfrowe publikacje zajmują mniej miejsca (można mieć na sztuki zawartość Biblioteki Aleksandryjskiej na pendrive), ale dla mnie to nie to samo.
Może mi się to zmieni ...

_________________
Yen-dza Lioness.
***
Są rzeczy, które albo rozumie się w lot, nawet bez słów, albo nigdy się ich nie zrozumie (A.S)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.11.2013 @ 13:40:36 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 10:55:25
Posty: 324
Lokalizacja: Warszawa
Lioness pisze:
tzigi pisze:
Witam wszystkich! To pierwszy mój post na tym forum :)
(...)
przedstawiam wam (ciach) : obwolutę kompatybilną z pierwotną szatą graficzną SuperNOWEJ. Wystarczy wydrukować podlinkowany obrazek na kartce A4 i odciąć górną część kartki, a pozostałą częścią obłożyć swój egzemplarz Sezonu burz.
Oto okładka.


Co jak co, ale chyba optycznie wolałabym Twoją wersję okładki, bo posiadam komplet książek właśnie w tym stylu graficznym.
Dzięki iż chciało Ci się pobawić PS.

Ja 2-3 lata temu ujednoliciłam szatę graficzna książek :-) okładając je w kartki z kalendarza, w którym to każdy miesiąc to fotografia wilka . ( mam kalendarzy wilczych już kilka)

Rumburacus pisze:
Skoro jesteśmy przy formie książki, to proponuję otworzyć na stronach 256 i 257. Zerknąć na 256, potem na 257. Coś nie gra, prawda? To jest amatorszczyzna, a nie profesjonalny skład. Separatory akapitów, jako ostatni znak na dole strony w różnych miejscach tekstu... Brak słów.
Ładna czcionka i ligatury to jedyne pozytywne wrażenia.
Okładka "kompatybilna" autora wątku, jak najbardziej na tak.


Masz rację, ale pozostaje pytanie z czego to wynika: pośpiechu? niechlujstwa?
Czy może zakładają, iż i tak się sprzeda, bo fani książki i tak pochłoną książkę i nie zauważą zaczytani tych wpadek przy formatowaniu tekstu.

W sumie mimo upływu lat dalej jestem molem książkowym- papierowym, wolę książkę i papier niż wydania elektroniczne ( te czasami zamieniam je na wydruk z drukarki- broszura) i może to te cyfrowe wydania rozleniwiają wydawców? Oczywiście cyfrowe publikacje zajmują mniej miejsca (można mieć na sztuki zawartość Biblioteki Aleksandryjskiej na pendrive), ale dla mnie to nie to samo.
Może mi się to zmieni ...

_________________
Yen-dza Lioness.
***
Są rzeczy, które albo rozumie się w lot, nawet bez słów, albo nigdy się ich nie zrozumie (A.S)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.12.2013 @ 7:50:25 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.12.2013 @ 14:29:06
Posty: 20
Lokalizacja: Kato
tzigi, dobra robota! Twoja okladka bardzo mi sie podoba;
zawsze znajdzie sie ktos, kto bedzie mial jakies "but", tzn. "ale" ;-) ale sie nie przejmuj, chodzilo o kompatybilnosc a nie o doskonalosc;

pozdrawiam serdecznie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.04.2014 @ 14:26:33 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
W kwestii okładki- w "NF" 04/2014 jest wkładka z okładką w starym stylu. Można sobie wyciąć i mieć.
Fajna sprawa, warto.
Swoją drogą, tak żenująco wydanej książki jak "Sezon burz" nie miałem chyba nigdy. To się do prasy nadaje, zwłaszcza za te pieniądze. Okładka dosłownie starła się w rękach w połowie PIERWSZEGO czytania :/
Tym bardziej warto mieć obwolutkę.

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.04.2014 @ 18:32:32 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2008 @ 11:35:15
Posty: 2084
Lokalizacja: Las pod kontrolą Rady Puchaczy
Mam tą okładkę z NF 04/2014.
Nawet, nawet.
I rzecz jasna "Sezon burz" wygląda teraz lepiej.

_________________
U-hu, U-hu, U-hu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.04.2014 @ 18:35:35 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Puchacz pisze:
I rzecz jasna "Sezon burz" wygląda teraz lepiej.

To akurat nie było trudne, skoro po jednym czytaniu ksiażka wygląda tak, jakby dwie wojny przetrwała :)

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.04.2014 @ 19:42:17 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
To musiał Ci się naprawdę felerny egzemplarz trafić - okładka mojego "Sezonu", transportowanego kilkunastokrotnie z Poznania do Wrześni i spowrotem oraz również przeczytanego dwukrotnie, wygląda bez zarzutu. Zasadniczo dziwi mnie jedynie, że chciało mi się drugi raz czytać. ;]

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.04.2014 @ 19:43:43 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
Z powrotem! NO! I to fan Hobbita.

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.04.2014 @ 20:05:52 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Wstyd. Nie poprawiam, niech wisi na znak hańby.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.09.2014 @ 14:16:32 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 26.10.2013 @ 23:18:10
Posty: 110
Może nie do końca w temacie - zamiast wydać Sezon w kompatybilnej okładce, SuperNOWA zadecydowała wydać zbiory opowiadań w okładkach kompatybilnych do Sezonu.

http://allegro.pl/listing/user/listing. ... -1-ce-0904

_________________
Ire lokke, ire tedd
Ghart ess lláev aep Cáermewedd!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group