Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 12.05.2024 @ 3:37:49

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 737 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50  Następna

Który z nich jest najciekawszą postacią?
Geralt 16%  16%  [ 59 ]
Cahir 14%  14%  [ 53 ]
Jaskier 7%  7%  [ 25 ]
Regis 34%  34%  [ 128 ]
Emhyr 7%  7%  [ 28 ]
Yarpen, albo Zoltan 6%  6%  [ 22 ]
Bonhart 3%  3%  [ 10 ]
Vilgefortz 3%  3%  [ 11 ]
Dijkstra 11%  11%  [ 40 ]
Liczba głosów : 376
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 07.01.2007 @ 1:31:42 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.12.2006 @ 17:39:11
Posty: 88
Lokalizacja: Lancre, na urlopach Ankh-Morpork
W profilu? Masz ponad szesc tysiecy postow. Wybaczenia upraszam, ale to ponad sily nie-fanatyka. Litosci! Nawet przy magisterce bibliografia byla bardziej, jakby to rzec, konkretna ;].

Ze Jaskier swojego libido nawet nie probuje kielznac, fakt to jest powszechnie znany. Ale on na jezyku mial to, co inni niekoniecznie rownie otwarcie wyrazali ;). Ciezko zakochany Geralt tez ma skoki w bok. Np. z Oczkiem (ze wspolczucia :))))))
W wieku XVI, ktory, w mojej skromnej opinii, najblizej jest swiata Sagi, seks nie byl tabu, przynajmniej w kregach dworskich i im zblizonych. Zeby bylo zabawniej, wtedy to nie panowie miewali utrzymanki, tylko panie - utrzymankow. Spora rzesza ubogich francuskich, angielskich, niemieckich szlachcicow, cywili i oficerow, utrzymywala sie na powierzchni, jako tez i parla w gore dzieki prezentom i protekcji moznych "ukochanych".
O to mi chodzilo, gdym wyrazil zwatpienie w dziewiczosc Cahira. Zwlaszcza, ze kolega ten jest niezlym okazem chlopa :]

Zawsze mi sie wydawalo, ze pierwowzorem Cahira jest Tristan. Sapkowski wrecz narzuca taka interpretacje. Tristan pokochal, dla milosci zdradzil swego suzerena, stracil wszystko i umarl w hanbie. Czy to oznacza, ze nigdy nie poznal "przyjazni ud" zadnej kobiety? Czy tylko prawiczek moze pokochac do tego stopnia? Czy on musi byc prawiczkiem, by byc godny szacunku?
Czy tylko niewyzyty szczyl moze kochac?

;))

_________________
While shepherds watched their flocks by night
All seated on the ground,
A high-explosive shell came down
And mutton rained around.

'Carol',by Saki, 1870-1916.11.14


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.01.2007 @ 1:51:37 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
forsycja pisze:
8jakis* pisze:
To niby w innych czasach nie kończono zaliczeniem? Wątpię.

To był skrót myślowy.

* ps. Właściwie jak to się czyta?

Ktoś wreszcie musiał zadać to pytanie frapujące tysiące osób na całym świecie

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.01.2007 @ 2:42:46 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
Na forum krążą legendy o takich, co czytają ten nick od końca.

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.01.2007 @ 2:43:12 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.06.2003 @ 11:52:07
Posty: 6520
Lokalizacja: spod mostu
Ben - 42 ;)

Lu Tzy pisze:
W profilu? Masz ponad szesc tysiecy postow. Wybaczenia upraszam, ale to ponad sily nie-fanatyka. Litosci!
Nie ma litości ;) A tak serio to posty z mą argumentacją już dawno zeżarła maszyna zjadająca posty. Niestety.

Lu Tzy pisze:
Ciezko zakochany Geralt tez ma skoki w bok. Np. z Oczkiem (ze wspolczucia :))))))

Ach, tak. Więc mężczyźni sypiają z kobietami ze współczucia?
Szczególnie tacy?

że zacytuję samą siebie - 19.11.05, Reinmar z Bielawy czy Geralt z Rivii? pisze:
Geralt - juz nie tak mlody, ale z jakze prezna klatka piersiowa, zgrabnym tyleczkiem [ a la Brad Pitt w Thelmie i Louise ] i rozwiamym snieznobialym wlosem. Gibkie, szybkie, wycwiczone cialo potrafi dokonac cudow. To ideal kobiet nie tylko wieku dojrzałego. Na kartach Sagi jawi sie nam takze jako wspanialy, troskliwy ojciec, deklasujacy nawet hit mojej prywatnej listy - Linde - w przeboju kinowym Tato. Drzemie w nim duch przywodcy. Nie zgodze sie z moim Miłym Przyjacielem jakoby byl on nieczulym zabijaka. [Co prawda w Companion... a ktoz by sie nim sugerowal!? Wszak swiat opierac winiem sie namilosci a nie smiwrci, wojnie i zabijanu! Czemuz tam nie ma Wykazu podpojow Wiedzmina??] Geralt to wiedzmin uczlowieczony [ a raczej czlowiek uwiedzminowamy ] , z zasadami, ktoremu zabijanie nie sprawialo przyjemnosci. To co cieszyło go, od czubkow palcow u nog po rozdwojone koncowki bialych wlosow, od neuronow po mozg to najstarsza sztuka swiata. Zastanowmy sie, jakiez mial on doswiadczenie, ile czarodziejek, rzeczac kolokwialie, zaliczyl? Jakim namietnosciom oddawal sie z Yen [ wspomnijmy tylko biednego jednorozca ] Czy to nie przemiawia na jego korzysc? A jesli nie? To dodam jeszcze tylko jedno. Geralt byl bezplodny a mimo to potrafil sprawic przyjemnosc nawet tak doswiadczonej czarodziejce jak Yennefer. Co wiecej uprawiali bezpieczny seks!
Tak więc Geralt dla mnie to tylko wyjątek czyniący regułe;)

Tymczasem ten śliczniutki Cahir nosi czarną zbroję, czarny płaszcz, czarny hełm ozdobiony skrzydłami drapieżnego ptaka - jak na razie podniecająco; dwa lata spędził w wieży czekając na szafot, opisują go jako bladego, ciemnowłosego młodzieńca o oszołomonych błękitnych oczach i ustach wykrzywionych w grymasie strachu. Ma około 25 lat. Młodość spędził w wojsku (minus dwa lata wyjęte z życiorysu) Nilfgaardu - dysyplina wojskowa z pewnością pozwalała mu na liczne romanse ze szlachciankami;) Szczególnie tymi z dworu cesarza Nilfgaardu;)

Lu - mogę tak skracać? pisze:
W wieku XVI, ktory, w mojej skromnej opinii, najblizej jest swiata Sagi, seks nie byl tabu, przynajmniej w kregach dworskich i im zblizonych. Zeby bylo zabawniej, wtedy to nie panowie miewali utrzymanki, tylko panie - utrzymankow. Spora rzesza ubogich francuskich, angielskich, niemieckich szlachcicow, cywili i oficerow, utrzymywala sie na powierzchni, jako tez i parla w gore dzieki prezentom i protekcji moznych "ukochanych".

Mnie to do obrazu Nilfgaardu nie pasuje ;P

Lu pisze:
Czy tylko prawiczek moze pokochac do tego stopnia? Czy on musi byc prawiczkiem, by byc godny szacunku?
Czy tylko niewyzyty szczyl moze kochac?
Oh, nie odmawiajmy prawa do miłości z powodu braku lub nie doświadczenia;) Kochać każdy może - jeden lepiej, inny trochę gorzej ;)

A czy musi być prawiczkiem? Dla mnie jest. To moje osobise zdanie, którym dziele się na forum. Dyskusji nie zabraniam nad tym przedmiotem, ale z góry informuję, że nikt mnie od mojej wizji Cahiranie odwiedzie. Udowodnienie jego rozwiązłości (jak dobrze że to tylko książka i nie można tego zrobić) zniszczyło by mi dzieciństwo ;P

_________________
- Pani to zrobiła jak Ewa z Adamen. Kusiła aż się skusiłem.
- Tak, to jedna z wielu cech pani Martyny.

42


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.01.2007 @ 3:11:27 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.12.2006 @ 17:39:11
Posty: 88
Lokalizacja: Lancre, na urlopach Ankh-Morpork
Primo: gnojkom sie zdarza sypiac z kobietami ze wspolczucia. Mezczyznom rzadziej. Zwlaszcza pokroju pana G. z R. :) Ja tylko zacytowalem sposob, w jaki Gerelt sam siebie oklamywal. Przed i po fakcie. Broncie bogowie - w trakcie :)).

Cahir. Dyscyplina wojskowa i w XX wieku srednio byla skuteczna w chronieniu cnoty dookolagarnizonowych panien. Oficerska fantazja jest pod tem wzgledem legendarna :). Aleksander hrabia Fredro zapisal nawet odpowiednia piosnke ("Pani matko,kot, kot, narobil mi w pokoiku loskot...").

Mnie Nilfgard, jego ASowe opisanie na mysl przywodzi dwor Gloriany. Te czarne aksamity, sztywne kryzy, etykieta. Protestancka surowosc, a pod spodem? Hmmm.

Ale, i to jest najwazniejsze, nigdy sie nie powaze brac na sie grzechu niszczenia dzieciectwa komukolwiek. Ergo: masz racje, Forsycjo. Cahir byl intactus.

_________________
While shepherds watched their flocks by night
All seated on the ground,
A high-explosive shell came down
And mutton rained around.

'Carol',by Saki, 1870-1916.11.14


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.01.2007 @ 3:17:34 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.06.2003 @ 11:52:07
Posty: 6520
Lokalizacja: spod mostu
Lu Tzy pisze:
Ergo: masz racje, Forsycjo. Cahir byl intactus.
kamień spadł mi z serca. Cahir był prawiczkiem a św Mikołaj istnieje ;D

_________________
- Pani to zrobiła jak Ewa z Adamen. Kusiła aż się skusiłem.
- Tak, to jedna z wielu cech pani Martyny.

42


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.01.2007 @ 8:49:08 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2005 @ 20:47:37
Posty: 3223
Lokalizacja: mansarda
forsycja pisze:
* ps. Właściwie jak to się czyta?

fonetycznie:osiemjakis
Cytuj:
W wieku XVI, ktory, w mojej skromnej opinii, najblizej jest swiata Sagi, seks nie byl tabu

Seks nigdy nie był tabu, bo by gatunek wymarł. Co najwyżej mówienie o nim mogło być tabu. Albo jakiś rodzaj seksu.
Cytuj:
Zawsze mi sie wydawalo, ze pierwowzorem Cahira jest Tristan. Sapkowski wrecz narzuca taka interpretacje. Tristan pokochal, dla milosci zdradzil swego suzerena, stracil wszystko i umarl w hanbie.

Nie pomyliłeś go z Lancelotem?
Cytuj:
Geralt byl bezplodny a mimo to potrafil sprawic przyjemnosc nawet tak doswiadczonej czarodziejce jak Yennefer. Co wiecej uprawiali bezpieczny seks!

Co ma wspólnego jedno z drugim? Dlaczego seks niekonkluzywny ma być bez satysfakcji?
Zas Cahir zapewne doznał inicjacji z jakąś służką, gdy tylko hormony zaczęły działać.

_________________
Brak emoticonów niekoniecznie oznacza, że powyższą wiadomość należy traktować poważnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.01.2007 @ 11:21:31 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 31.03.2003 @ 11:09:17
Posty: 5167
Lokalizacja: Lancre
Fo, za Chiny Ludowe nie uwierzę w czystość Cahira. Fakt, mógł nie chędożyć na prawo i lewo, mógł być 'wierny' 'miłości' do Ciri. Jednak uważam, że troskliwy tatuś, a jeszcze pewniej mamusia, podesłali mu w odpowiednim czasie, którąś z dam dworu, czy inną przyjaciółkę rodziny;]

Problem możemy przedyskutować przy najbliższym spotkaniu;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.01.2007 @ 11:23:05 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2004 @ 11:38:26
Posty: 7402
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Popieram Lowennę. Poszukiwania tej jedynej to jedno, ale w pewnych epokach rodzice troszczyli się o edukację seksualną synka:). Też jestem pewna, że kogoś mu podsunęli, albo sam sobie znalazł odpowiednią nauczycielkę.

_________________
I will always need your love/Wish I could write it in the daily news
You, on the other hand, are a sweet little eclair on the outside and a pit bull on the inside- Charlaine Harris


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.01.2007 @ 12:14:35 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.06.2003 @ 11:52:07
Posty: 6520
Lokalizacja: spod mostu
Roma locuta causa finita;)
Z mojej strony tyle.

_________________
- Pani to zrobiła jak Ewa z Adamen. Kusiła aż się skusiłem.
- Tak, to jedna z wielu cech pani Martyny.

42


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.01.2007 @ 12:25:59 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.04.2005 @ 18:27:02
Posty: 2816
Lokalizacja: duchem wciąż znad morza
Nieważne, czy Cahir zaliczył jakąś panienkę, czy nie, bo duchowo i tak jest prawiczkiem! :)

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.01.2007 @ 12:28:01 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 31.03.2003 @ 11:09:17
Posty: 5167
Lokalizacja: Lancre
Anya pisze:
Nieważne, czy Cahir zaliczył jakąś panienkę, czy nie, bo duchowo i tak jest prawiczkiem! :)

Tzn.?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.01.2007 @ 12:29:12 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.04.2005 @ 18:27:02
Posty: 2816
Lokalizacja: duchem wciąż znad morza
Tzn, że ma niewinną duszę ;)

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.01.2007 @ 12:30:54 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.06.2003 @ 11:52:07
Posty: 6520
Lokalizacja: spod mostu
Lowenna pisze:
Anya pisze:
Nieważne, czy Cahir zaliczył jakąś panienkę, czy nie, bo duchowo i tak jest prawiczkiem! :)

Tzn.?
To coś jak z duchowym orgazmem ;D

_________________
- Pani to zrobiła jak Ewa z Adamen. Kusiła aż się skusiłem.
- Tak, to jedna z wielu cech pani Martyny.

42


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.01.2007 @ 12:36:18 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2005 @ 20:47:37
Posty: 3223
Lokalizacja: mansarda
Anya pisze:
Tzn, że ma niewinną duszę ;)

Rozwijając tę myśl, można być dziewiczym seksualnie, a prawiczkiem nie być przez paskudne czyny bądź myśli. Ciekawe.

_________________
Brak emoticonów niekoniecznie oznacza, że powyższą wiadomość należy traktować poważnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 737 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group