Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 12.05.2024 @ 3:01:28

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77  Następna

Z jaką rasą Wiedźminlandu utożsamiasz się najbardziej?
Elfy 17%  17%  [ 89 ]
Krasnoludy 17%  17%  [ 86 ]
Wiedźmini 16%  16%  [ 81 ]
Czarodzieje 19%  19%  [ 96 ]
Niziołki 2%  2%  [ 8 ]
Gnomy 1%  1%  [ 7 ]
Ludzie 10%  10%  [ 52 ]
Wampiry 15%  15%  [ 75 ]
Inne potwory (jakie?) 3%  3%  [ 15 ]
Liczba głosów : 509
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 29.02.2008 @ 9:31:02 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.01.2007 @ 18:57:24
Posty: 2283
Obojętność? Wg mnie, problem nierozwiązany. Dżib podał bardzo dobry i obrazowy przykład. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, kiedy ktoś "obojętny" stoi i patrzy, bez odrobiny emocji.
Z drugiej strony jednak, w naszym prawdziwym świecie dochodzi do sytuacji, które wprawiają nas w osłupienie (zabicie z zimną krwią własnej rodziny, itp). Ech, na pewno Ci mordercy czuli w sobie mnóstwo emocji.
(Koniec postu, idę zrobić sobie kawę, bo mi się mózg nie obudził i piszę chaotycznie)

_________________
/;l;ljlxghzzv bjhgfk8i657hbdhgkjhgk;j


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29.02.2008 @ 15:26:48 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.08.2007 @ 23:26:47
Posty: 340
Lokalizacja: PogórzeCity (gdyby nie było wiochą byłoby stolicą)
Lieutnant Worf pisze:
Wiedźmini byli wyprani z uczuć! Mam na to znaleźć stosowne cytaty??

Obawiam sie że ci sie to nie uda, znam sage na pamięć, nie ma takich... chyba że rozmawiamy o scenariuszu serialiszcza, bo tam owszem mieli takie problemy.
Lieutnant Worf pisze:
Geralt nie był wyprany, bo po prostu podczas jego mutacji nie wyprali go, lub wyprali nie do końca.

Na to też nie ma cytatów.
***
WAŻNE!!
Wiedźmini byli pozbawieni jedynie CZĘŚCI ludzkich odruchów a nie WSZYSTKICH uczuć. (kumasz subtelną różnice?) Owszem panowało BŁĘDNE przekonanie że jest inaczej, ale to była jednynie jedna z legąd krążących wokół wiedźminów, podobnie jak kodeks zabraniający zabijać ludzi i wiedźmini renegaci. Pogłoski te potraktowano jak fakty w serialu "wiedźmin", a ja mam o tym dziele złe zdanie i nie chce słuchać zawartych tam mądrości.
***
Lieutnant Worf pisze:
Zdaje się, że już napisałem o tym, że należy mieć rozeznanie, nie być pochopnym i nie popadać w skrajności. Co do Spidermana przeszkadzają mi rajtuzy i brak psychicznego zrównoważenia.

Powiedz jeszcze jedno złe słowo o Peterze to zginiesz! On właśnie był najbardziej zrównowarzony ze wszystkich superbohaterów...
Lieutnant Worf pisze:
Nie rozumiesz JA nie miałbym bliskich!!!!

Hello!!
Wiedźmini mieli bliskich!! Gerald miał bliskich, Coen i każdy inny też! I bronili ich! I to jest waża, dobra, godna, bohaterska śmierć! Umierali za to w co wierzyli!

_________________
Bezczelność niektórych ludzi wyprowadza mnie z równowagi! Szczególnie kiedy łudząco przypomina mi moją własną...

// Watashi wa Naraku no Hana //


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29.02.2008 @ 15:35:23 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.02.2008 @ 13:59:22
Posty: 113
Oto obiecane cytaty, a wraz z nimi wnioski.
Pierwszy:
"-W tej kwestii-powiedziała-zostaw ocenę nam, ludziom. Ty, wiedźmin, nie jesteś od oceniania. Jesteś od roboty.
-Jak zaprogramowany bezwolny golem?
-Twoje, nie moje porównanie-odparła zimno Yennefer.-Ale cóż, trafne."

Jak widzicie nie tylko zabobonni kmiotkowie podzielają moje zdanie.

Drugi:
"Na wszystkie demony Dołu, Geralt, nie jesteś dzieckiem, wiesz kim jesteś. Jesteś mutantem. Nie zrozum mnie opacznie, nie mówię tego, by cię znieważyć czy okazać pogardę.Stwierdzam fakt. Jesteś mutantem, a jedną z podstawowych cech twojej mutacji jest pełna niewrażliwość na emocje. Takim cię stworzono, byś mógł wykonywać twój zawód. Rozumiesz? Ty nie możesz niczego odczuwać. To, co bierzesz za uczucia, to pamięć komórkowa, somatyczna, jeśli wiesz, co znaczy to słowo"

Trzeci:
"-Teraz ty odpowiedz na moje pytanie. Na to pytanie, którego nigdy ci nie zadałam. To, które bałam się... Teraz również ci go nie zadam, ale odpowiedz. Bo... bo bardzo pragnęłabym usłyszeć twoją odpowiedź. To jedno, jedyne słowo, którego nigdy mi nie powiedziałeś. Wypowiedz je, Geralt. Proszę.
-Nie potrafię.
-Co jest przyczną?
-Nie wiesz? - uśmiechnął się smutno. - Moja odpowiedż byłaby tylko słowem. Słowem, które nie wyraża emocji, bo z tych jestem wyprany. Słowem, które byłoby wyłącznie dźwiękiem, jaki wydaje przy uderzeniu pusty i zimny czerep."

No to już chyba lekka przesada ale faktem jest, że w pełni zmutowani wiedźmini nie potrafili się przywiązać w pełnym tego słowa znaczeniu, wściekali się bo tak ich nauczyli, byli mili dla Ciri bo czuli, że tak należy, że dziecko, które przeżyło tyle okropności potrzebuje ciepła i poczucia bezpieczeństwa.
Ellayl mam nadzieję, że twój lęk nie wzbudzi agresji.
Co do tonu i milionów pytajników i wykrzykników wykazuję skruchę.

_________________
"Nie przyjmuje nauk moralnych od kogoś kto zwykł pieprzyć cudze żony"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29.02.2008 @ 15:47:19 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.08.2007 @ 23:26:47
Posty: 340
Lokalizacja: PogórzeCity (gdyby nie było wiochą byłoby stolicą)
Przeciez na koniec tego opowiadania okazalo sie ze Istred sie mylil, wyciagasz zdania z kontekstu, nie czytasz ze zrozumieniem
(przepraszam za brak polskich liter ale z moim kompem jest cos nie halo)

_________________
Bezczelność niektórych ludzi wyprowadza mnie z równowagi! Szczególnie kiedy łudząco przypomina mi moją własną...

// Watashi wa Naraku no Hana //


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29.02.2008 @ 15:57:42 
Offline
Vesemir

Rejestracja: 19.04.2005 @ 14:55:08
Posty: 822
Lokalizacja: Katowice
Khem. Pozwolisz, że będę komentować po kolei.
Lieutnant Worf pisze:
Oto obiecane cytaty, a wraz z nimi wnioski.
Pierwszy:
"-W tej kwestii-powiedziała-zostaw ocenę nam, ludziom. Ty, wiedźmin, nie jesteś od oceniania. Jesteś od roboty.
-Jak zaprogramowany bezwolny golem?
-Twoje, nie moje porównanie-odparła zimno Yennefer.-Ale cóż, trafne."

Jak widzicie nie tylko zabobonni kmiotkowie podzielają moje zdanie.

Czy rozumiesz pojęcie sarkazm + zrezygnowanie? I czy rozumiesz, że Yenna powiedziała tak, bo taka już była - wtedy akurat była dodatkowo wściekła na Wiedźmina.

... pisze:
Drugi:
"Na wszystkie demony Dołu, Geralt, nie jesteś dzieckiem, wiesz kim jesteś. Jesteś mutantem. Nie zrozum mnie opacznie, nie mówię tego, by cię znieważyć czy okazać pogardę.Stwierdzam fakt. Jesteś mutantem, a jedną z podstawowych cech twojej mutacji jest pełna niewrażliwość na emocje. Takim cię stworzono, byś mógł wykonywać twój zawód. Rozumiesz? Ty nie możesz niczego odczuwać. To, co bierzesz za uczucia, to pamięć komórkowa, somatyczna, jeśli wiesz, co znaczy to słowo"

To, że z założenia Wiedźmini tacy mieli być nie znaczy, że rzeczywiście byli bez uczuć.

... pisze:
Trzeci:
"-Teraz ty odpowiedz na moje pytanie. Na to pytanie, którego nigdy ci nie zadałam. To, które bałam się... Teraz również ci go nie zadam, ale odpowiedz. Bo... bo bardzo pragnęłabym usłyszeć twoją odpowiedź. To jedno, jedyne słowo, którego nigdy mi nie powiedziałeś. Wypowiedz je, Geralt. Proszę.
-Nie potrafię.
-Co jest przyczną?
-Nie wiesz? - uśmiechnął się smutno. - Moja odpowiedż byłaby tylko słowem. Słowem, które nie wyraża emocji, bo z tych jestem wyprany. Słowem, które byłoby wyłącznie dźwiękiem, jaki wydaje przy uderzeniu pusty i zimny czerep."

Tak jak w pierwszym. Zrezygnowanie. I jedna sytuacja. To jest tylko jedna sytuacja - co z innymi, w których Geralt wypowiadał, co czuje?

... pisze:
No to już chyba lekka przesada ale faktem jest, że w pełni zmutowani wiedźmini nie potrafili się przywiązać w pełnym tego słowa znaczeniu, wściekali się bo tak ich nauczyli, byli mili dla Ciri bo czuli, że tak należy, że dziecko, które przeżyło tyle okropności potrzebuje ciepła i poczucia bezpieczeństwa.

Widzisz? Czuli :) Ujmując inaczej - wiedzieli - niby skąd mieli wiedzieć? Gdyby nie mieli uczuć, zwisałoby im to i powiewało na wolnym wietrze.

Tyle z mojej strony.

_________________
"Nikt nie jest idealny... A nie, byl taki jeden facet, ale go zabilismy."

Moju :}


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29.02.2008 @ 16:52:46 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.02.2008 @ 23:22:31
Posty: 138
Lokalizacja: Zabrze
Lieutnant Worf pisze:

Trzeci:
"-Teraz ty odpowiedz na moje pytanie. Na to pytanie, którego nigdy ci nie zadałam. To, które bałam się... Teraz również ci go nie zadam, ale odpowiedz. Bo... bo bardzo pragnęłabym usłyszeć twoją odpowiedź. To jedno, jedyne słowo, którego nigdy mi nie powiedziałeś. Wypowiedz je, Geralt. Proszę.
-Nie potrafię.
-Co jest przyczną?
-Nie wiesz? - uśmiechnął się smutno. - Moja odpowiedż byłaby tylko słowem. Słowem, które nie wyraża emocji, bo z tych jestem wyprany. Słowem, które byłoby wyłącznie dźwiękiem, jaki wydaje przy uderzeniu pusty i zimny czerep."

Geralt już taki był, miał kompleksy spowodowane tym stereotypem wiedźmina, mówi tak, ponieważ nie miał siły kłócić się z całym światem, który myślał inaczej. A więc mówił tak o sobie, bo wiedział, że inni nie zrozumieją. Geral wiedział, że Yennefer go rozumie i często ujawniał swoje kompleksy.
A poza tym on bardzo często przekomarzał się z Yennefer, używając tych stereotypowych określeń.

_________________
Zdanie poniższe jest nieprawdziwe...
...zdanie powyższe jest prawdziwe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29.02.2008 @ 18:26:39 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.02.2008 @ 11:38:02
Posty: 65
Lokalizacja: Stumilowy las
W sumie dokładnie tego się spodziewałem ^^

Lykan pisze:

Tylko błagam nie cytuj żadnych wieśniaków, ani rozgoryczonego chwilami Geralta


Nie chce mi się nawet komentować tych Twoich cytatów
Inni użytkownicy wskazali Ci już błędy w Twoim myśleniu, jeśli ich nie zrozumiałeś mnie też nie zrozumiesz, a że uważasz słowa Istredda za obiektywną i słuszną ocenę wiedźminów to wątpię żebyś zrozumiał...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29.02.2008 @ 22:00:59 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.02.2008 @ 13:59:22
Posty: 113
W skrajnych chwilach człowiek często umie stanąć w prawdzie. Ale ja również już nie mam siły sprzeczać się z całym światem. Przyznaje się do błędnego toku myślenia.

_________________
"Nie przyjmuje nauk moralnych od kogoś kto zwykł pieprzyć cudze żony"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29.02.2008 @ 22:28:33 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.08.2007 @ 23:26:47
Posty: 340
Lokalizacja: PogórzeCity (gdyby nie było wiochą byłoby stolicą)
Hurrrra <'czarownica wykonuje podskoki z obrotami i piskami i klaskaniem, potem robi "iHiHiHiHi"'> Szczerze mówiąc był moment że straciłam nadzieje;>

_________________
Bezczelność niektórych ludzi wyprowadza mnie z równowagi! Szczególnie kiedy łudząco przypomina mi moją własną...

// Watashi wa Naraku no Hana //


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29.02.2008 @ 22:31:36 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.02.2008 @ 13:59:22
Posty: 113
"toH jIDogh" - " Dobrze, jestem głupi ! "

_________________
"Nie przyjmuje nauk moralnych od kogoś kto zwykł pieprzyć cudze żony"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29.02.2008 @ 22:40:03 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2007 @ 15:19:24
Posty: 343
Lokalizacja: Zewsząd .. Bo skąd może być demonica?
Ach jaka jestem szczęśliwa ! Nareszcie wspólnymi siłami nawróciliśmy Cię na drogę prawdy xD Poza tym to, że nie miałeś racji nie znaczy, że jesteś głupi chociaż to tylko cytat i wielu użytkowników pewnie miało to parę razy na myśli

_________________
Elaine blath, Feainnewedd
Dearme aen a'caelme tedd
Eigean evelienn deireadh
Que'n esse, va en esseath
Feainnewedd, elaine blath!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01.03.2008 @ 0:06:48 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.02.2008 @ 23:22:31
Posty: 138
Lokalizacja: Zabrze
Ale polemika była długa i głęboka, co się chwali.;)

_________________
Zdanie poniższe jest nieprawdziwe...
...zdanie powyższe jest prawdziwe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01.03.2008 @ 10:25:10 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.02.2008 @ 13:59:22
Posty: 113
toH jIDogh to po prostu klingoński cytat, nie potrafiłem znaleźć "dobrze jestem niemądry" , lub "nie miałem racji" takich zwrotów raczej nie używali ;)

_________________
"Nie przyjmuje nauk moralnych od kogoś kto zwykł pieprzyć cudze żony"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.07.2008 @ 19:04:22 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 13.06.2008 @ 17:48:44
Posty: 7
ja byc Yarpen Zigrin krasnolud

_________________
Błękitny i Skrzydlaty zderzyli się z hukiem i łomotem.
Topór był groźniejszy, ale miecz szybszy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.08.2008 @ 12:21:51 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.12.2007 @ 19:06:00
Posty: 15
Ludzie rzecz jasna. Jak może być inaczej? Chociaż krasnoludy też są w porządku. Najbardziej utożsamiam się z Foltestem, zawsze go lubiłem, hehe oczywiście nie spałem z siostrą żeby nie było :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group