Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 12.05.2024 @ 9:31:47

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77  Następna

Z jaką rasą Wiedźminlandu utożsamiasz się najbardziej?
Elfy 17%  17%  [ 89 ]
Krasnoludy 17%  17%  [ 86 ]
Wiedźmini 16%  16%  [ 81 ]
Czarodzieje 19%  19%  [ 96 ]
Niziołki 2%  2%  [ 8 ]
Gnomy 1%  1%  [ 7 ]
Ludzie 10%  10%  [ 52 ]
Wampiry 15%  15%  [ 75 ]
Inne potwory (jakie?) 3%  3%  [ 15 ]
Liczba głosów : 509
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 28.02.2008 @ 16:07:03 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.02.2008 @ 23:22:31
Posty: 138
Lokalizacja: Zabrze
Lieutnant Worf pisze:
Ale na wojnie obydwie strony stają się zwierzętami. W każdej wojnie obydwie strony popełniają czyny okropne i nie mogące być usprawiedliwione. Wiedźmin mógłby stanąć jedynie po tej stronie która by się tylko broniła i nie popełniala żadnych innych działań ( w tym odwetów)

Skoro obydwie strony popełniają takie same złe czyny, to jak można wybrać z nich tę stronę która nie popełnia takich czynów?

_________________
Zdanie poniższe jest nieprawdziwe...
...zdanie powyższe jest prawdziwe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28.02.2008 @ 17:24:50 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Bean'shie pisze:
Wszystko chyba skupia się na jednym "Dbam tylko o siebie nie gryze dopóki nie podejdziesz za blisko. 15 metrów dalej rób sobie co chcesz to nie moja sprawa" Mam racje?

No przecież napisałem, że neutralność to nie to samo co obojętność. :)

RaVeN -> Celna uwaga. I co pan na to, panie Worf? :) Po prostu się, kurde, nie da. To jest tak, jak ze sprawiedliwością: Owszem, jest, ale w słowniku pod literką S. :)

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28.02.2008 @ 17:59:14 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.02.2008 @ 11:38:02
Posty: 65
Lokalizacja: Stumilowy las
Ech…^^ może już nie powinienem dorzucać swoich „trzech groszy”, bo chyba większość rzeczy na temat Wiedźmina Lieutnanta już została powiedziana ;), ale tak się zdarzyło, że wczoraj przeoczyłem pewien dość ciekawy post i pokusa jest zbyt wielka ;).

Cytuj:
Wolę zginąć śmiercią, którą samą sobie wybrałem niż ginąć w imię idei i konfliktów między ludzkich, których jako wiedźmin wyprany ze wszelkich uczuć nie rozumiałbym


To stereotyp. Wiedźmini nie byli wyprani z uczuć. A jeżeli tak ich postrzegasz, to naprawdę chciałbyś być wiedźminem?

Cytuj:
Jest też wydumany przeze mnie typ Prawdziwego Wojownika opierającego się na zasadzie "Znaj proporcją mocium panie"
Czyli chłodny kiedy należy, a w sytuacji tego wymagającej WŚCIEKŁY BERSERKER i taki jest mój ideał.
Czy wydumana przeze mnie wizja Doskonałego Wojownika jest prawidłowa??
Chcę sprawdzić swoję wizjonerstwo ;P+


A co to jest jakiś plebiscyt na doskonałego wojownika ^^ ? Twój superbohater odpada niestety, bo wyprany z uczuć na pewno nie zrozumie sytuacji, w której należy stać się „WŚCIEKŁYM BERSERKEREM”. Osobiście stawiam na Spidermana ;).


Cytuj:
Ja byłbym wiedźminem!!! W tej sytuacji gwałcone dziewczynki niewiele by mnie obchodziły;).
Nie rozumiesz JA nie miałbym bliskich!!!!


-_- to już mnie zniesmaczyło trochę. Nawet jeżeli pierwszą część postu potraktujemy jako żart.
Więc chciałbyś zostać pozbawionym bliskich ludzi, golemem do zabijania (słowo wiedźmin jest tutaj nie na miejscu)?.

Cytuj:
A moim powołaniem byłoby zabijać chociażby lykantropów


Czyżby jakaś aluzja? ;)

Cytuj:
Po za tym Coen stał się r e n e g a t e m, bo zabijał ludzi. Nie pamiętasz tego wiedźminom nie wolno!!! Zostali stworzeni żeby zabijali potwory i nie mieszali się w sprawy ludzi!!!! Być może przez takich jak Coen fanatycy napadli na Kaer Morhen. Może znalazło się jeszcze paru takich co chcieli zmieniać świat!!


Fanatycy napadli na Kaer Moren z tych samych powodów z jakich odbywały się rzezie nieludzi. Przez to, że ludzie nie rozumieli, że mimo iż ktoś wygląda inaczej niż oni, to wcale nie oznacza, że jest ich wrogiem. Nie chcieli zrozumieć, że to kim kto się urodził nie jest ważne.

Cytuj:
tak ekstremalny przypadek jak konkretna krzywda dziecka, o której napisałeś ruszałaby każdego, a zwłaszcza wiedźmina, który przyżekł bronić[ludzi przed potworami. A człowiek zdolny do takiej zbrodni nie jest w pełni człowiekiem jest zwierzęciem żeby nie powiedzieć potworem


Wszystko pięknie tylko sam napisałeś, że wiedźmini byli wyprani z uczuć. Dlaczego więc miałaby ich ruszyć krzywda dziecka? Tak człowiek zdolny do takiej zbrodni to zwierze, niestety takie samo jak Twoja wersja wiedźmina…


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28.02.2008 @ 18:45:41 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.02.2008 @ 13:59:22
Posty: 113
Cóż uparcie przychodzi mi na myśl pewna sentencja "Nec Herkules contra plures" lub jak ktoś woli frywolniej "Kiedy ludzi kupa to Herkules dupa"
Ale nic na siłę wszystko młotkiem!!
Użytkowniku oORaVeNOo
Wiedźmin stanąć mógłby po którejś stronie dopiero jeśliby takich czynów nie popełniała. Więc z góry skreśla to jego skromną ingerencję.
Pani Bean'shie
Wiedźmin choć wyprany z uczuć umie rozróżniać dobro i zło lub tylko mu się tak wydaje ale to robi, bo po prostu życie tego wymaga!
Jeśli ktoś bije żonę i ja tego nie zauważę cóż całego świata nie zmienisz jak mawiał Zoltan niepoprawny altruista, który mimo tego, że kierował się sercem zachował zdrowy rozsądek.
Panie Dżibril
Istnieje pewne przysłowie:
"Każdy gentleman pokłóci się i da się wyprowadzić z równowagi w przypadku:
-rozmowy o politykę
-religię"
- i co sam dodaję wiedźmińską neutralność opracowaną przez Lieutnanta Worfa
I w końcu Panie Lykan
Wiedźmini byli wyprani z uczuć! Mam na to znaleźć stosowne cytaty??
Geralt nie był wyprany, bo po prostu podczas jego mutacji nie wyprali go, lub wyprali nie do końca.
Zdaje się, że już napisałem o tym, że należy mieć rozeznanie, nie być pochopnym i nie popadać w skrajności. Co do Spidermana przeszkadzają mi rajtuzy i brak psychicznego zrównoważenia.
Przyznaje się i kajam. Nie to miałem na myśli! Gwałcone dziewczynki ( to nie ja dałem ten przykład) nie obchodziłyby mnie jeśli działo by się to nie na moich oczach. W innym przypadku chciałbym się stać zabójcą lubieżnych starych dziadów. W tym miejscu zaznaczam, że z takowym, gorszącym traktowaniem dziewczynek realnie nie godzę się i w takowym przypadku jestem gotowy przeszkodzić każdemu, który w ten sposób łamie prawo!! W docelowym efekcie wiedźmini mieli być po prostu golemami. I byłbym w stanie się z tym pogodzić. Nie nie miałem Ciebie na myśli mówiąc o lykantropach. Powiedzmy, że na przykład moim powołaniem byłyby amfisbeny. Ludzie (na ogół) boją się tego czego nie rozumieją. Najczęściej agresywni są wobec tego czego nierozumieją a co się niepotrzebnie narzuca. Przyznaję też, że ani Ty ani ja nie wzięliśmy pod uwagę jeszcze jednego aspektu. Wszystkich podjudzili czarodzieje, którzy chcieli zdobyć magiczne dekokty. Wiedźmin jest tworem człowieka więc z góry skazany na niedoskonałość.

Pozdrawiam wszystkich niestrudzonych w polemice, a w sprawie dziewczyn proszę o naukę, pokutę i kapłańskie rozgrzeszenie.

_________________
"Nie przyjmuje nauk moralnych od kogoś kto zwykł pieprzyć cudze żony"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28.02.2008 @ 20:17:16 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.10.2007 @ 19:05:04
Posty: 58
Wracając do wizji Coena jako renegata. Przecież większość wiedźminów musiała bić się z ludźmi stającymi im na drodze. Weźmy na przykład Boholta i jego rębaczy. Nie próbowali oni zabić Geralta jednak on rozpoczął walkę aby ochronić smoka, bądź co bądź bestię, którą wiedźmin powinien zaszlachtować, szczególnie że proponowano mu wysoką zapłatę.

_________________
non omnis moriar

i pamiętajcie o tym


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28.02.2008 @ 20:31:56 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.02.2008 @ 11:38:02
Posty: 65
Lokalizacja: Stumilowy las
Cytuj:
Wiedźmini byli wyprani z uczuć! Mam na to znaleźć stosowne cytaty??
Geralt nie był wyprany, bo po prostu podczas jego mutacji nie wyprali go, lub wyprali nie do końca.


LOL ^^
Tak poprosiłbym ^^. Tylko błagam nie cytuj żadnych wieśniaków, ani rozgoryczonego chwilami Geralta. A taki Coen to co też wyjątek? Wyprany z uczuć Coen odrzuca neutralność, bierze udział w wojnie, umiera za ludzi, gra z Ciri w łapki ;). A Vesemir, który troszczy się o Ciri (przykładowo zrugał Lamberta i resztę po wypadku z grzebieniem). Każdy z wiedźminów przedstawionych w sadze miał w sobie więcej uczuć i człowieczeństwa niż zdecydowana większość ludzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28.02.2008 @ 20:39:36 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.02.2008 @ 13:59:22
Posty: 113
villentretenmerth pisze:
Wracając do wizji Coena jako renegata. Przecież większość wiedźminów musiała bić się z ludźmi stającymi im na drodze. Weźmy na przykład Boholta i jego rębaczy. Nie próbowali oni zabić Geralta jednak on rozpoczął walkę aby ochronić smoka, bądź co bądź bestię, którą wiedźmin powinien zaszlachtować, szczególnie że proponowano mu wysoką zapłatę.


Tak było ale była to sytuacja patologiczna!!!! Nieprawidłowa, nie tak miało być, a że było cóż?? To wyjątkowo nie moja wina.
Nie czytasz mnie Villentretenmerth mówiłem Geralt był wyjątkowy, nie do końca zmutowany!

_________________
"Nie przyjmuje nauk moralnych od kogoś kto zwykł pieprzyć cudze żony"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28.02.2008 @ 20:41:00 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.02.2008 @ 13:59:22
Posty: 113
Co do cytatów poczekasz chwilkę Panie Lykan???

_________________
"Nie przyjmuje nauk moralnych od kogoś kto zwykł pieprzyć cudze żony"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28.02.2008 @ 20:48:07 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.02.2008 @ 11:38:02
Posty: 65
Lokalizacja: Stumilowy las
Czekam z zapartym tchem ;)
Daruj Sobie to "Panie" jeśli możesz ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28.02.2008 @ 20:54:55 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2007 @ 15:19:24
Posty: 343
Lokalizacja: Zewsząd .. Bo skąd może być demonica?
"Nie tak miało być. To była sytuacja patologiczna" A to niby dlaczego? Mi się właśnie podobało, że tak naprawde nie udało się całkowicie pozbawić wiedźminów uczuć ..

A co do pań i panów to Lykan ma racje. To przecież forum .. I dziwnioe się poczułam jak powiedziano do mnie pani. Tak to jest być jednym z najmłodszych użytkowników na tym jakże cudownym forum

Jeszcze jedno Lieutnant Worf staraj się nie wysyłać dwóch postów na raz. To jest Bezsensowne bicie postów karane zresztą banem a jak o czymś zapomniałeś to posty można edytować xD

_________________
Elaine blath, Feainnewedd
Dearme aen a'caelme tedd
Eigean evelienn deireadh
Que'n esse, va en esseath
Feainnewedd, elaine blath!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28.02.2008 @ 22:15:51 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.02.2008 @ 13:59:22
Posty: 113
Jednym z najmłodzych? Wiem, że pań nie wolno pytać o wiek nie wypada ;) Ale ja mam 14 lat, a pozatym Dżibril w stosunku do mnie napisał Panie, po prostu myślałem że to obowiązuje.

_________________
"Nie przyjmuje nauk moralnych od kogoś kto zwykł pieprzyć cudze żony"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28.02.2008 @ 22:20:42 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2007 @ 15:19:24
Posty: 343
Lokalizacja: Zewsząd .. Bo skąd może być demonica?
Dżibril .. z nim to ogólnie jest inaczej xD No wiesz przypieka na rożnie i tym podobne więc ja tam nie będę mówić że źle bo mi jeszcze boczki przypali =PP Ale nie panie i panowie nie obowiązują przynajmniej nie na codzień.

A co do wieku to jednak jestem starsza =]

_________________
Elaine blath, Feainnewedd
Dearme aen a'caelme tedd
Eigean evelienn deireadh
Que'n esse, va en esseath
Feainnewedd, elaine blath!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28.02.2008 @ 22:30:59 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.02.2008 @ 13:59:22
Posty: 113
No to po raz pierwszy czuje się zaszczycony tym, że jestem młodszy :P

_________________
"Nie przyjmuje nauk moralnych od kogoś kto zwykł pieprzyć cudze żony"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29.02.2008 @ 0:49:12 
Offline
Vesemir

Rejestracja: 19.04.2005 @ 14:55:08
Posty: 822
Lokalizacja: Katowice
Worf, wiem, że jestem spoza, ale czekam razem z innymi na cytaty :)

_________________
"Nikt nie jest idealny... A nie, byl taki jeden facet, ale go zabilismy."

Moju :}


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29.02.2008 @ 7:57:40 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.11.2007 @ 7:38:07
Posty: 94
Cytuj:
Geralt nie był wyprany, bo po prostu podczas jego mutacji nie wyprali go, lub wyprali nie do końca.


Jak już ktośtam powiedział, to tylko stereotyp. Gdyby byli wyprani z uczuć, czy potrafiliby polubić małą Ciri?

Cytuj:
W docelowym efekcie wiedźmini mieli być po prostu golemami.


Eee? A więc ty chcesz być takim bezwolnym golemem, który chodzi i zabija potwory?

Cytuj:
Ludzie (na ogół) boją się tego czego nie rozumieją.


Dlatego boję się Ciebie.

I tak jeszcze apropo Coena, którego raczyłeś nazwać renegatem, bo zabijał ludzi. Idąc dalej Twoim tokiem rozumowania, a przynajmniej próbując, dochodzę do wniosku, że Geralt był renegatem! Przecież on tych ludzi pociachał od cho cho i jeszcze trochę.

Cytuj:
Ale ja mam 14 lat, a pozatym Dżibril w stosunku do mnie napisał Panie, po prostu myślałem że to obowiązuje.

Ło matko boska. Bez obrazy, myślałam że młodszy jesteś. Przez te miliony wykrzykników, pytajników i pretensjonalny ton.

I razem z innymi czekam na cytaty. Z przyjemnością je zobaczę.

Powodzenia w szukaniu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group