Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.04.2024 @ 14:51:22

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 617 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 42  Następna

Ile razy przeczytałeś(aś) sagę?
całe 0 razy! 1%  1%  [ 4 ]
0,5 raza 1%  1%  [ 6 ]
1 raz 16%  16%  [ 67 ]
2 razy 22%  22%  [ 92 ]
3-5 raza 32%  32%  [ 133 ]
o wiele więcej 28%  28%  [ 118 ]
Liczba głosów : 420
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 04.03.2003 @ 16:38:38 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.10.2002 @ 15:49:00
Posty: 1969
Wrzosio pisze:


Coś czuję że nas niedługo zamkną w jakimś rezerwacie. :(


Mam nadzieje, ze ten rezerwat to bedzie jakas biblioteka...

_________________
Of mice and men
Back to reality


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04.03.2003 @ 16:45:11 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
Ezena pisze:
Dziwne, nie jestem dużo starsza od Mead (no, może troszeczkę;>), ale za moich czasów licealnych (hehe) nikt nie patrzył na mnie jak na dziwoląga... Owszem byli tacy, którzy na hasło 'książka', czy 'czytać', dostawali gęsiej skórki, ale większość jednak czytała sporo i spoza lektur... Boję się pomyśleć co w takim razie będzie się działo za jakieś 20 lat, kiedy moje dzieci będą chodzić do liceum...


W moich czasach w liceum dziwnie patrzono na takich, którzy NIE czytali...
A w przyszłości..hmmm trudno powiedzieć, pewnie będzie gorzej, ale...jak to mowią, the future is not written

_________________
All those moments will be lost in time...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04.03.2003 @ 16:52:16 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Wrzosio pisze:
Coś czuję że nas niedługo zamkną w jakimś rezerwacie. :(

A co tu się panie, dziwić... Pokupowali te internety, diwidi jakieś, eriksony, szmery, bajery... To ja się pytam, co taki jeden z drugą ma-poza ciężkim dzieciństwem- z życia?

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04.03.2003 @ 17:01:14 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.10.2002 @ 15:49:00
Posty: 1969
Nie chwalac sie nawrocilam juz dwie osoby. Ich opinie byly zadziwiajaco zbiezne, mimo ze sie nie znaja. Brzmialo to mniej wiecej tak:

"Nigdy nie lubilem czytac ksiazek, ale ona ciagle mi cos podtykala i wreszcie sie skusilem. O dziwo, calkiem mi sie spodobalo i od tamtej pory czytam wiecej. Zaczynam myslec, ze moze przez to nieczytanie cos w zyciu stracilem."

Pozdrawiam
Kay

_________________
Of mice and men
Back to reality


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04.03.2003 @ 21:42:28 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Tak, konstatację,że Playboy składa się NIE TYLKO ze zdjęć ;)))

Tark

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05.03.2003 @ 14:20:02 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.10.2002 @ 18:45:31
Posty: 699
Lokalizacja: z pięterka :P
A w temacie rezerwatu w postaci wielkiej biblioteki, to jak tak dalej świat będzie na psy intelektualne schodził, to ja się tam chetnie dam dobrowolnie zamknąć... ;)

_________________
Zółw Się Rusza!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05.03.2003 @ 14:36:37 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 03.10.2002 @ 7:28:55
Posty: 7594
Lokalizacja: Sośnia Góra
Wiedźma pisze:
psy intelektualne


Rewelacja! ;)[/quote]

_________________
Pozdrawiam
Jacek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.03.2003 @ 17:31:42 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 06.02.2003 @ 23:03:58
Posty: 35
Niestety coraz częściej da się zaważyć całkowity brak zainteresowania książkami wśród ludzi ( zarówno młodych jak i starszych)... przedewszystkim u tych z "marginesu społecznego".
Co najlepsze, większość z nich zapytana, czemu nie czytaja odpowiadaja że nie ma na to czasu (albo jakieś łatwe, niecenzuralne stwierdzenie w stylu "Pop*ło cię?")... w końcu codzienny, obowiązkowy melanż po pijalkach, i spotkanie rady trzepaka zajmuje tak dużo czasu.......

_________________
grzec(s)ne dziewcze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.03.2003 @ 18:59:56 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Tisana pisze:
Pop*ło cię?


To za długie,sądzę,że raczej "poj*bało cię?" :) Albo "posr*ło Cię? " :))

Tark

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.03.2003 @ 19:43:56 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
Tisana pisze:
Niestety coraz częściej da się zaważyć całkowity brak zainteresowania książkami wśród ludzi ( zarówno młodych jak i starszych)... przedewszystkim u tych z "marginesu społecznego".


Oj, nie tylko z marginesu. Ja mam w swojej klasie, nie chwaląc się, ale na trochę wyższym poziomie niż przeciętna III LO, takie osobistości, które żadnej lektury nie przeczytały, wiedzę opierają na opracowaniach i ekranizacjach, wypracowania jedno za drugim ściągają z netu, a sami nie potrafią kilku zdań na temat z sensem sklecić. I to są 18-letni ludzie! Mój sąsiad z ławki ma 3 z polskiego tylko dlatego, że podczas lekcji patrzy w tekst pustym wzrokiem i pyta mnie z regularnością zegarka: "Kaśka... o co w tym chodzi?" I trzeba mu wytłumaczyć jego językiem: widzisz, tutaj facetowi córka kopnęła w kalendarz i facet ma doła - to moje streszczenie "Trenów" dla kolegi ;) - przykład autentyczny.

Inny aparat z kolei pisze w III klasie LO wyłącznie drukowanymi literami, bo nie zna zasad pisowni wielkich i małych liter oraz stanowczo odmawia uczenia się ich :) Po prostu jest totalne niechciejstwo, tym bardziej, że jak taki dzieciaczek nie jest wcale matołem (takiego to by się zapędziło do roboty i tyle), a przeciwnie, Bardzo Zdolnym Matematykiem lub BZ Fizykiem, to już mu starsi odpuszczają naukę polskiego, patrzą wyrozumiale na jego jedynki, błędy, wdupietomamizm kompletny i jakoś żyją w błogiej nieświadomości, że ich dziecko na maturze nie stworzy nic konkretnego. Ewentualnie puszczają dziecko na kurs przedmaturalny, gdzie wykładowcy wkładają mu do głowy uproszczone formułki "Kordian jest sztandarowym przykładem bohatera romantycznego..." "Konrad-Gustaw jest...." itd. Skutkiem czego taki chłopak czy dzieweczka wychodzi ze szkoły z mocnym przekonaniem, że książki są dla debili, a cały świat się ich tylko głupio czepia. Poprawiałam kumplowi wypracowanie ostatnio i kiedy zobaczyłam, jakie kfiotki on sadzi, jak on nie ma zielonego pojęcia o książkach, o których pisze (przepisywał utarte formułki z opracowań), ile byków stylistycznych, ortograficznych i logicznych może nawalić człowiek nomen omen dorosły, to się złapałam za głowę. Umiejętność sensownego wypowiedzenia się i wyłuszczenia swojej opinii w sposób z grubsza cywilizowany, logiczny i uargumentowany powinno się wynieść jeszcze z podstawówki i to jest cecha, którą, głupio przyznać, kształci właśnie czytanie. Identycznie jak zakres słownictwa, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną, ogólną wiedzę o świecie itd. Tego się nie da nadrobić na kursie do matury ani na korepetycjach. Najgorsze, że ludziom brakuje nawet nie tyle warsztatu, ile pomysłu na napisanie tekstu. Nie mają swojego zdania, problem omawiany nic ich nie obchodzi lub nie mają na jego temat żadnych poważniejszych przemyśleń, nie posługują się żadnym kontrastem, żadną kompozycją, że już o czymś takim jak pointa czy ironia nie wspomnę. A przecież wypracowania w liceum nie są na temat "Motyw drzewa w literaturze" (jak na olimpiadzie, gdzie wymyślane są już maksymalnie skomplikowane tematy), tylko takie proste rzeczy jak miłość, śmierć, wojna, honor, cierpienie, tolerancja, szczęście, podróż, los artysty, dzieciństwo, miasto itd, jednym słowem coś, na temat czegoś każdy powinien umieć się jakoś wypowiedzieć. Tymczasem, kiedy nauczyciel pyta klasę przy okazji jakiejś lektury"w jakich innych utworach pojawia się ten motyw", zapada głucha cisza...

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.03.2003 @ 23:43:10 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
Mnie jeden znajomy zapytał ostatnio : A ten Kochanowski to jeszcze żyje?
I dziwił się, że usiadłam ze śmiechu i przez dłuższy czas nie byłam w stanie slowa wymówić.... O tempora, o mores!

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.03.2003 @ 1:19:38 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Bogowie, gdzie Wy wykopujecie znajomych?

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.03.2003 @ 14:49:19 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
A ja myślałem, że moja podstawówka to był hardcore... :)

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.03.2003 @ 18:53:01 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Sexbeer pisze:
A ja myślałem, że moja podstawówka to był hardcore... :)

To ty mało jeszcze widziałeś... Kiedyś po lekturze "Krzyżaków" (a właściwie po obejrzeniu filmu...) jeden kolo zapytał, dlaczego pod Grunwaldem tłukli się na miecze, po co to wszystko, itp. Zapytałem, co on by zrobił na miejscu Jagiełły, żeby pokonać wroga.A on, z wypiekami na twarzy, że trzeba było ściągnąć klan ninja, którzy po cichu wkradliby się do Malborka i załatwili Jungingena. I bitwa byłaby zbędna...
Taktyk je... den...;-)Taaaak. Podstawówka- to były piękne dni... Na szczęście już nie wrócą...:-))))

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.03.2003 @ 20:54:50 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Czytam i zgroza mnie bierze,bo rośnie całkiem miłe pokolenie debili,które za lat kilka zasili szeregi karków albo polityków. Pokolenie,które wielkim głosem będzie wołać,żeby im dać,bo im się NALEŻY, jeśli już będziemy w unni, to owo pokolenie będzie wystawiało nam wizytówkę na świecie - wyskrobując "KÓRWA" na kolumnie na Akropolu.

Tark
PS.A ja bym ich rzucił ptaszyskom, a co! :)

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 617 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 42  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group