Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.04.2024 @ 21:27:38

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 20.06.2005 @ 14:36:05 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.06.2005 @ 3:05:03
Posty: 56
Lokalizacja: Praga
@Dżibril
Cytuj:
W innym przypadku jest to przysłowiowe szukanie dziury w całym.
dla mnie szukanie dziury w calym, to wytykanie przypadkowych literowek :)

Cytuj:
Jeśli już to "infantylna". Choć nie spotkałem się z takim terminem.
nie rozumiem...
z terminem "infantylna" sie nie spotkales?
wpisz w google, mi sie definiowac klasycznie nie chce...

Cytuj:
Jesli krytyka poparta jest konkretnymi przykładami

mam Ci akapitami cytowac?
przykro mi ale piecioksiagu nie mam.
z pamieci trudno, bo maly blad i "dziura w calym - mode on".

wydaje mi sie jednak, ze wiekszosc osob czytajacych sage wiecej niz raz, umie te nawiazania odnalezc.
Zgadzac zas nikt sie ze mna nie musi, myslalem ze idea forum jest wymiana pogladow.

P.S. Ty tez moglbys sie w sumie wysilic rozwinieciem negacji mojego punktu widzenia.
bo takie samo "bez sensu"... sam rozumiesz.

_________________
Kiedy widzisz kobietę,pamietaj - to diabeł: ona jest swoistym piekłem
KAPOKRATES

Tawerna Bibliotekarzy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.06.2005 @ 14:57:07 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.12.2003 @ 13:46:37
Posty: 1670
Lokalizacja: Warszawa, mniej lub bardziej
Leonceur. "rzowinięciem negacji twojego punktu widzenia"? Punkt widzenia to może i masz, ale co tu jest do rozwijania? Zachowujesz się po chamsku, bez znajomości podstawowych zasad prowadzenia dyskusji, w dodatku prowokujesz bezsensowne kłótnie, bo nie sprawiasz wrażenia kogoś, kto chce się podzielić swoim zdaniem i wysłuchać uprzejmie, co mają do powiedzenia inni, ewentualnie wytknąć im błędy w rozumowaniu, a czasem i zgodzić się z nimi - oznajmiasz nam tu jakieś prawdy absolutne, z którymi powinniśmy się bez szemrania zgadzać. Może najpierw nas przekonaj do tych prawd, co?

Cytuj:
infantylny przen. dziecięco naiwny, niepoważny.


dla intertekstualności infantylnej zobacz tu:
http://www.humanista.pl/teksty/ksucherek02.html

Przeczytaj to i zastanów się jeszcze raz, czy termin ten można odnieść do prozy ASa.

I w ogóle pomyśl dwa razy, zanim coś napiszesz. Albo jeszcze lepiej: zapytaj mamy albo taty, czy to co napisałeś nadaje się do publikacji. Tak będzie najbezpieczniej i dla ciebie i dla nas.

_________________
For six months I couldn't sleep. With insomnia, nothing's real. Everything is far away. Everything is a copy of a copy of a copy.
~ Fight Club

Nowe miejsce w sieci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.06.2005 @ 15:19:43 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.06.2005 @ 3:05:03
Posty: 56
Lokalizacja: Praga
@bardzo czarny kot
Cytuj:
oznajmiasz nam tu jakieś prawdy absolutne, z którymi powinniśmy się bez szemrania zgadzać.

a kto tak powiedzial?
przedstawiam tylko swoj punkt widzenia (nikt nie musi sie ze mna zwracac, jezeli trzeba to w sygnaturce to sobie wpisze - czekam na PW, ze faktycznie mam to zrobic :) ).
Niestety niektorzy nawiazuja do moich wypowiedzi w sposob wykazujacy brak:
Cytuj:
znajomości podstawowych zasad prowadzenia dyskusji
, w dodatku probujac mnie wciagnac w:
Cytuj:
bezsensowne kłótnie


(o linku)
pisalem przeciez, ze nie pamietam dokladnie tego tekstu, oraz ze mowie o wyrazeniu, ktorego czesci skladowe i ich polaczenie, w rozumieniu go z uzytych slow, a nie z definicji - dalej pasuje do prozy Asa

rodzicow juz pytac sie nie musze na szczescie :)

_________________
Kiedy widzisz kobietę,pamietaj - to diabeł: ona jest swoistym piekłem
KAPOKRATES

Tawerna Bibliotekarzy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.06.2005 @ 17:00:13 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
bardzo_czarny_kot pisze:
dla intertekstualności infantylnej zobacz tu:
http://www.humanista.pl/teksty/ksucherek02.html

Po przeczytaniu, moje z dawien dawna przemyślanie stanowisko nie ulega zmianie. A mianowicie nadal uważam, że Saga nie została napisana żeby stworzyć taką przestrzeń, o jakiej mowa w artykule. Będzie raczej przestrzeń zogniskowana przeciwnie.

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.06.2005 @ 17:40:11 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2004 @ 16:43:01
Posty: 289
Lokalizacja: Jelenia Góra
Leoncoeur moim skormnym zdaniem myli się w swej diagnozie co do sfery metatekstowej w Sadze. I słusznie zauważył bardzo czarny kot Leoncoeur tak prowadzi swój wywód jakby mu zależało na flejmie. IMO w Sadze nie mamy do czynienia z "intertekstualnością infantylną".

_________________
Czy nie możemy sie modlić o coś dobrego, na przykład o precyzyjne bombardowanie ?

Paragraf 22

Za nóżki i o ścianę !!! Na pohybel idiotkom.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: bitwa
Post: 20.07.2005 @ 15:15:11 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 20.07.2005 @ 15:07:59
Posty: 5
Lokalizacja: opolskie
Opis bitwy? najlepszy, jaki czytałem (a czytałem dużo, Dijkstra :)) Dobre było to, że Autor pokazał bitwę z miejsc innych niż rzeźnia na polu bitwy:
lazaret (tekst Rusty'ego o tym. że najbardziej zabujcze bronie na polu bitwy są opatentowane i opatentowujący z tego żyje - pomyślał ktoś o tym wcześniej?) albo tabory ("a co im ku... ku... ^cenzura^ konie zawiniły!")

_________________
Hamfast Hofmeier


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.07.2005 @ 18:57:17 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
hamfast pisze:
zabujcze

Zabójstwo to też zbrodnia, jak to powyżej, tylko, że była zbrodnia na ortografii.

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: o kórczę
Post: 25.07.2005 @ 7:26:51 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 20.07.2005 @ 15:07:59
Posty: 5
Lokalizacja: opolskie
Eeee... no tak, nie wiem, co o tym mysleć, jak powiedział król Dezmod gdy przyłapano go na oszukiwaniu przy kartach :)

_________________
Hamfast Hofmeier


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.11.2005 @ 16:01:40 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 08.11.2005 @ 14:46:33
Posty: 32
Lokalizacja: warszawa
AxE pisze:
Hej ludziska opis bitwy był fantastyczny szczegolnie przemarsz krasnoludów. Co o tym myślicie?

Może kiedyś doczekamy zekranizowania całej sagi przez kogoś pompetentnego i mającego szacunek do świata fantasy .. mam nadzieję :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.11.2005 @ 17:13:20 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.07.2005 @ 16:49:03
Posty: 165
Nie wiem czy chciałabym zabójstwa Sagi na ekranie :/ Po tym co zrobił Szczerbiec to ja sie po prostu boję...

_________________
Jedyne co przeznaczone jest każdemu z nas to śmierć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.11.2005 @ 18:52:41 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.12.2003 @ 13:46:37
Posty: 1670
Lokalizacja: Warszawa, mniej lub bardziej
Prawda: z traumatycznego przeżycia otrząsnąć się trudno :) Ale czy ta bitwa jest dobra do... zekranizowania? To nie tylko, jak u Tolkiena, poetyckie nawalanie sie na kilka sposobów - ja w tym opisie uwielbiam przede wszystkim wprowadzone na chwilę postacie epizodyczne... Wprowadzone tylko po to, aby zaraz mogły zginąć. Czy ten klimat można przenieść na ekran? Nie sądzę...

_________________
For six months I couldn't sleep. With insomnia, nothing's real. Everything is far away. Everything is a copy of a copy of a copy.
~ Fight Club

Nowe miejsce w sieci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.11.2005 @ 2:10:39 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.10.2002 @ 15:53:53
Posty: 85
To prawda, że nawiązania do innych tekstów kultury są u ASa w dużym procencie rozpoznawalne dla przeciętnego człowieka jak np. ja*. To pewnie dlatego, że to dla nas AS pisze. Dla Umberto Eco, noblistów i krytyków nie potrafiłby pisać, a gdyby potrafił to:
a) ja bym niewiele z tego rozumiał
b) jak by zeszło kilkaset egzemplarzy, byłby sukces

Określenie "intertekstualność infantylna" nie podoba mi się, jest nacechowane pejoratywnie i protekcjonalnie zupełnie jak riposta: "a posługują się nim (określeniem) 40-to letni prawiczkowie w okularach jak denka od Żołądkowej Gorzkiej". AS jest przedstawicielem literatury popularnej czy masowej, więc ewentualnie można omawiane zagadnienie nazwać "intertekstualnością popularną".

* studia ukończyłem dawno, a czytając Sagę dobrze się bawię


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.11.2005 @ 17:14:00 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.12.2003 @ 13:46:37
Posty: 1670
Lokalizacja: Warszawa, mniej lub bardziej
...ale to już zupełnie inna historia, raczej do topicu "Czy AS jest postmodrnistą?"... Bo to chyba najlepsze miejsce na tego typu rozważania, lepsze niż "Co sądzicie o bitwie w Pani Jeziora?" :D

_________________
For six months I couldn't sleep. With insomnia, nothing's real. Everything is far away. Everything is a copy of a copy of a copy.
~ Fight Club

Nowe miejsce w sieci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.12.2005 @ 16:06:29 
Offline
Myszowór
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.12.2005 @ 23:11:58
Posty: 1028
Lokalizacja: Kraków
Bitwa zostawiła mi pewien niesmak. Oczywiście, jej celem było tylko zmuszenie stron do rozpoczęcia negocjacji... Majstersztyk taktyczny to to nie był. 200 tysięcy na jednej polanie nigdy nim nie będzie. Twierdzenie, że błędem Coenhoora było to, że nie miał conajmniej 3 krotnej przewagi... hmm... w Rosji Radzieckiej stosowano teorię 10 krotnej przewagi. Jedyny błąd jaki popełnił to to, że wysłał tych, a nie innych żołnierzy na zwiad i nie wiedział o pancernych z Redanii, którzy go później zmietli.

Całym clue piękna tej bitwy jest opisywka scen w szpitalu polowym i stwierdzenie "-Kto wygrał? -Na pana miejscy najmniej bym się o to martwiła" Pewnie nawet, jakby Coenhoor wygrał tą bitwę, wykrwawiłby się na tyle, że nie zawróciłby, a nie szedł dalej.

Cóż, magiczki osiągnęły swój cel... ale cena, jak na mój gust... trochę za duża...


Ostatnio zmieniony 23.12.2005 @ 16:37:03 przez Strogonov, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.12.2005 @ 16:20:49 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.12.2003 @ 13:46:37
Posty: 1670
Lokalizacja: Warszawa, mniej lub bardziej
Strogonov pisze:
Cóż, magiczki osiągnęły swój cel... ale cena, jak na mój gust... trochę za duża...

Nie dla magiczek - przecież cel uświęca każde środki. A IMO bitwa jest opisana wspaniale, właśnie dlatego, że "od kuchni", bardzo subiektywnie. To jest jej największa zaleta.

_________________
For six months I couldn't sleep. With insomnia, nothing's real. Everything is far away. Everything is a copy of a copy of a copy.
~ Fight Club

Nowe miejsce w sieci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group