Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.03.2024 @ 11:40:05

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 526 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 01.01.2007 @ 15:28:28 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
Moim zdaniem, gdybym każdą swoją myśl miał okraszać zwrotami typu "moim zdaniem", "wg mnie", to, moim zdaniem, choćby od strony stylistycznej byłoby to niewskazane.
Wg mnie wiadomym jest, że to co piszę to moje myśli. Jeśli cytuję kogoś, albo powołuję się na autorytet w danej dziedzinie, to po prostu to zaznaczam.
Uważam, że wspomniane sformułowania mogą być używane w dyskusji, kiedy np. chcemy podkreślić nasze odmienne stanowisko. Ale wg mnie ich brak to nie żadna maniera, tylko zwykła ekonomia języka.

Oczywiście moim skromnym zdaniem ;)

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Ostatnio zmieniony 01.01.2007 @ 15:29:12 przez Niebieski, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01.01.2007 @ 15:29:09 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.12.2006 @ 17:39:11
Posty: 88
Lokalizacja: Lancre, na urlopach Ankh-Morpork
@ Orm

Po pierwsze: Ja nie chcialem Cie obrazac. W paru miejscach, zwlaszcza po pierwszym zdaniu, sa "perskie oczy". Tylko, ze niewidoczne :)))))
Wiec nie mysl o mnie zle. Zwlaszcza na poczatku roku.
A przyjaciol Moskali mialo w dziejach sporo naszych rodakow. Zwlaszcza wrazliwych na literature. Ja akurat ani Tolstoja, ani Dostojewskiego zniesc nie moge, ale jest tyz Czechow, Gogol i Lermontow z imperialna mania, a i tak dobry. Przypominam Drawicza. I Lema.

Fakt, glosno o polskim bordello bum bum zrobilo sie dopiero w XVIII wieku, wiadomo kto o nim mowil najglosniej. Ale i wczesniej dzialal.

Moze i racja, ze Ladislaus Jogailas nie mial innego wyjscia. Ja nie twierdze, ze mial. Polscy panowie skroili sobie krola takiego, jaki im pasowal (Krewa, Horodlo, Radomsko itd.). Tym bardziej reszta dynastii. A nie narod skorzystal, tylko jego najwyzsza warstwa, a caly - umiarkowanie (nie jestem idiota, wiem, ze podales narod=szlachta).
Zawsze wspolczulem Mme Bona Sforza. Chciala troche posprzatac, ale g...o juz przyschlo ;]

Ciesze sie, ze ktos popiera moje haslo "AS do opowiadan"!

P.S. @ Wedrowycz
Poniekad sie z Toba zgadzam, ale nie calkowicie. Ekonomia jezyka to jedno, basic politeness to drugie. Jest tu na forum paru (malo ich! I dobrze!) dyskutantow przerazliwie aroganckich - a moze jezykowo ekonomicznych? Trzeba sie zastanowic, jak brzmi wypowiedz.
A ekonomia... fielpiciele polschyssny tez czasem mowia, ze tak prosciej ;]

_________________
While shepherds watched their flocks by night
All seated on the ground,
A high-explosive shell came down
And mutton rained around.

'Carol',by Saki, 1870-1916.11.14


Ostatnio zmieniony 01.01.2007 @ 19:09:35 przez Lu Tzy, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01.01.2007 @ 15:59:57 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.12.2006 @ 19:24:27
Posty: 164
Lokalizacja: Dno głębokiej i wyschniętej studni
AndrzejB pisze:
Nikt nie pisze "moim zdaniem", bo to oczywiste, że jego zdaniem. Nie?


W większości przypadków zgadzam się, ale czasami ktoś próbuje w taki sposób narzucać swój punkt widzenia jako jedynie słuszny, że takie "Uważam" czy "moim zdaniem" jest nieodzowne.

Wedrowycz,

Nie chodzi o to by używać tego typu zwrotów w każdym zdaniu. Twoja hiperbola, jakkolwiek uszczypliwa, pokazuje jednak , że umiar jest wskazany. Choć ,jak już wspomniałem wcześniej, takie wyrażenia niwelują wrażenie narzucania własnego zdania przez piszącego.

_________________
Nach dem Spiel
ist vor dem Spiel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01.01.2007 @ 16:29:00 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
Jeśli ktoś przekonuje do swoich racji zwrotami typu "Słowacki wielkim poetą był" to jego problem. Świadczy to o braku argumentów, a tym samym efekt "narzucania" powinien być mizerny.

Lu Tzy, nie łączmy arogancji z ekonomią języka. Bo aroganckim można być równie dobrze pisząc kwieciście.
Zgadzam się natomiast z tym, że trzeba zastanowić się, jak wygląda wypowiedź.

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01.01.2007 @ 17:11:46 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2006 @ 0:40:22
Posty: 18
Juz mnie tu miało nie być, ale ad rem:
każdy mówi za siebie, to chyba oczywiste? - Jest tu ktoś, kto wyraża przekonania rodziny, pracodawcy, lub sąsiada? - Nie ma? - No to w czym problem?
Ano pewnie w tym, że oceny brzmiące jak pewniki ranią czyjeś uszy - a zatem kwestia stylistyki... hm obawiam sie, że na to się nic nie poradzi.
W moim przypadku to relikt, czy tez może maniera nabyta na nieistniejącym już forum "Gilotyna"

Już mówię w czym rzecz - ponieważ wszyscy znali sie tam jak łyse konie ( w sumie liczba dyskutantów w najlepszych czasach nie przekraczała dwudziestu ) każdy walił prosto z mostu. Najpierw zaczęli odpadać członkowie towarzystwa wzajemnej adoracji, dla których forum nie było miejscem debaty ( przyznaje, niemal zawsze przeradzającej sie w pyskówkę) lecz miejscem do wzajemnego iskania, potem co wrażliwsi, którzy oczekiwali dyskusji w innym stylu, potem co słabsi w pysku, i za mało asertywni, na koniec wszyscy znużeni jałowością debaty.
W końcu zostało trzech znudzonych facetów, znających na pamięć wszystkie swoje argumenty odnośnie literatury, religii, polityki itd
i forum umarło.

Po co to piszę? - Po pierwsze, żeby się usprawiedliwić. - Nie miałem pojęcia, że rozpętuję po raz wtóry te same demony. - Po drugie, zeby opowiedziec zabawną anegdotkę ( każdy ma swoje słabostki ) - Po trzecie, żeby się pożegnac w lepszym stylu. - Mam nadzieję, że nikogo nie zraniłem moimi wypowiedziami na temat trylogii husyckiej i spadku formy ASa :)


Jeszcze raz wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

_________________
Brzeszczot od pięknej dziewczyny
Wzniosłem lewą
Jak Tyr między bogami
Ostrzem znowu Orm siecze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01.01.2007 @ 18:40:36 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.12.2006 @ 17:39:11
Posty: 88
Lokalizacja: Lancre, na urlopach Ankh-Morpork
@ Wedrowycz
Pewnie, ze mozna byc zlotoustym chamem. W pelni sie zgadzam.
Nie uwazam tez, ze przy kazdej wypowiedzi trza umiescic zwrot wyjasniajacy, ze to dyskutanta tylko opinia.
Jednak, w imie ogolnego wzajemnego szacunku, gdy sie wyglasza osady ryzykowne (a kazdy z IQ powyzej malpiatki wie, jakie to sa), warto umiescic zwrot lagadzacy agresywnosc wypowiedzi. Orm the Redhead podal przyklad. Cos zdechlo, bo bylo za duzo arogancji.

Jeszcze cos. Gdybym gadal z Poppersem czy Einsteinem, lykalbym wszelka arogancje bez zmiany wyrazu twarzy. Tutaj brak geniuszy (with my humble exception :::)))), wiec lepiej spuscic z tonu, przeprosic czasem etc. ZWLASZCZA jak sie ma racje.

P.S. Autor wie, ze czlowiek jest czlowiekiem. Sam czesto (oj czesto!) nie stosuje sie do wlasnych zasad. Ma d... po to, by zostala od czasu do czasu skopana. Co by z wrednych wyjatkow reguly nie robic.

_________________
While shepherds watched their flocks by night
All seated on the ground,
A high-explosive shell came down
And mutton rained around.

'Carol',by Saki, 1870-1916.11.14


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05.01.2007 @ 18:53:05 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2006 @ 9:41:46
Posty: 14
Rozwala mnie kawałek w którym czarni jeźdźcy przekonani że są sami we wsi otwierają drzwi stodoły a tam czeka Szarlej i mówi "pochwalony" pakując jednemu z nich kulkę między oczy...

_________________
Prawda jest jednocześnie córa czasu jak i okruchem lodu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.01.2007 @ 21:39:50 
Offline
Adept

Rejestracja: 21.11.2005 @ 22:02:45
Posty: 370
Lokalizacja: z krainy marzeń...
Prawdziwa perełka, to ta o prawdzie. Jak to szło? Prawda jest córą czasu poczętą w krótkim romansie z przypadkiem? Zabijcie mnie, chyba cos pomyliłam, a nie moge tego znaleźć w książce.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.01.2007 @ 14:42:09 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 27.12.2006 @ 12:41:02
Posty: 158
Lokalizacja: Kraków
tekst Szarleja, który najbardziej utkwił mi w pamięci, gdy razem z reynevan wjechali na wierzchowcach na brudne ulice miasta:
"Patrz Reynevan, oto cała prawda u ludzkości. Na lewo kościół, na prawo burdel, a pośrodku tego kupa gówna."

Ale pewnie coś pomyliłam przez swoją sklerozę :)

_________________
"... nie liczę godzin i lat, to życie mija nie ja..."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.01.2007 @ 14:31:47 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.01.2007 @ 14:23:25
Posty: 25
Nie wie czy o tym nie było (trochę temat przejrzałem), zakładam że było bo to są prawdziwe perły. TYTUŁY ROZDZIAŁÓW, prawie wszystkie.
PS. Witam wszystkich, przypominam sobie Narrenturm w związku z zakupem Światła i pomyślałem o forum....., a więc jestem,
PPS. Wiedźmina czytałem 4 razy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.01.2007 @ 16:29:11 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 27.12.2006 @ 12:41:02
Posty: 158
Lokalizacja: Kraków
Raf Fariszta pisze:
PS. Witam wszystkich, przypominam sobie Narrenturm w związku z zakupem Światła i pomyślałem o forum....., a więc jestem,
PPS. Wiedźmina czytałem 4 razy.


Do powitań jest specjalne forum Fresh Meat, ale mimo to, witam cię.

Miło również usłyszeć, ile razy czytałeś wiedźmina. Cóż gratuluję, że aż 4. Musiałeś mieć więc sporo wolnego czasu :) ale na temat wielokrotnego czytania wiedźmina również mamy osobny temat :)

pozdrawiam :)

_________________
"... nie liczę godzin i lat, to życie mija nie ja..."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.01.2007 @ 12:21:32 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.01.2007 @ 14:23:25
Posty: 25
Rohatel pisze:
Raf Fariszta pisze:
PS. Witam wszystkich, przypominam sobie Narrenturm w związku z zakupem Światła i pomyślałem o forum....., a więc jestem,
PPS. Wiedźmina czytałem 4 razy.


Do powitań jest specjalne forum Fresh Meat, ale mimo to, witam cię.

Miło również usłyszeć, ile razy czytałeś wiedźmina. Cóż gratuluję, że aż 4. Musiałeś mieć więc sporo wolnego czasu :) ale na temat wielokrotnego czytania wiedźmina również mamy osobny temat :)

pozdrawiam :)

To był mój pierwszy post i chciałem już na wstępie swej działalności na forum pochwalić sie swym "dorobkiem".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.02.2007 @ 19:35:35 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.02.2007 @ 19:13:47
Posty: 6
Lokalizacja: Kraków
A ja się setnie uśmiałam przy tym fragmencie z Lux Perpetua:

"Tedy jedno, co można poradzić to modlić się. Modlić się żarliwie i bez przerwy. Ale w duchu, cicho, by podczas spółkowania małżonka nie urazić, bo urażanie małżonka podczas spółkowania to nie tylko grzech, ale i chamstwo!"

i sobie niniejszym wstawiam w opisie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.02.2007 @ 13:06:07 
Offline
Normalny
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.03.2004 @ 0:09:35
Posty: 4595
Lokalizacja: Vindobona
Mimo, że Rudy Orm ma nienajlepszą sygnaturkę (widziałbym raczej tą o łzie dziewicy) to zgadzam sie z nim.
Nachalność poropagndowa, wręcz antypolskość jest nużąca w trylogii

_________________
A jutro znów pójdziemy na całość za to wszystko co się dawno nie udało za dziewczyny które kiedyś nas nie chciały za marzenia które w chmurach się rozwiało za kolegów których jeszcze paru nam zostało


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.03.2007 @ 20:08:40 
Vanin pisze:
"- Nie jestem Niemcem. Jestem Slazakiem.
- Aha?
- Aha.
- To powiedz: soczewica, kolo, miele, mlyn"

Mi podobał się ciąg dalszy:
"-Soczewica, koło, miele, młyn. A ty powiedz: stół z powyłamywanymi nogami.
-Dobra, wsiadaj, Ślązak."
I pod koniec rozdziału, gdy Reinmar zsiadł z promu:
"-Panie Ślązak!
-Tak?
-Stół z powyłamywanymi nogami!"
Inny niezły tekst to słowa pewnego duchownego:
"Ja, ksiądz [jakiśtam], mam wieźć ^cenzura^, Żyda [tutaj pamięć mnie zawodzi; kogoś tam jeszcze]?" I, po chwili, odpowiedź na własne pytanie: "Wsiadajcie. Toż kiepem byłbym, gdybym was nie wziął".


Ostatnio zmieniony 31.05.2007 @ 13:46:22 przez Toki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 526 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group