Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 21:16:06

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 439 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30  Następna

Kto lepszy?
Reinmar 20%  20%  [ 65 ]
Geralt 80%  80%  [ 260 ]
Liczba głosów : 325
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 07.08.2007 @ 11:58:08 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 30.08.2006 @ 13:04:00
Posty: 10
Lokalizacja: Śląsk - Wrocław
...cóż to w ogóle za pytanie?!?!?!? Reimar to debil bez wyrazu; przez całą powieść tak bezbarwny, jak wówczas, kiedy we Wrocławiu użył talizmanu. I po cóż był talizman? Postać wyjątkowo nieudana, z całej kompanii tylko Samson jest mym zdaniem "postacią"...
...oraz xiąże Wołoszek
i jego wierny gniadoszek...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.08.2007 @ 10:04:37 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 18.07.2007 @ 10:23:52
Posty: 17
Lokalizacja: Kozielec
Oczywiście Geralt.
Pewnie dlatego, że był pierwszy i pewnie dlatego, że był większym twardzielem :)
Za to Reynevan jest postacią bardziej autentyczną, robi głupstwa itd.

_________________
http://www.nikoletta.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.08.2007 @ 20:50:45 
Offline
Próba Traw

Rejestracja: 23.05.2007 @ 18:05:19
Posty: 62
Geraltowi też się zdarzało robić głupstwa...

Ja, po kolejnym przeczytaniu trylogii mam ogromne problemy i mimo długich procesów myślowych nie umiem wybrać.
Do wiedźmina mam swoisty sentyment, bo - jak juz ktoś wspomnaił - był pierwszy. Za to Reynevan jest - i tu się z przedmówcą nie zgodzę - postacią barwną i darzę go dużą sympatią...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29.08.2007 @ 18:11:58 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.09.2006 @ 19:09:42
Posty: 3
Lokalizacja: Toruń
Moim zdaniem Reynevan jest o tyle ciekawą postacią, że ulega zmianie. Na początku jest bezmyślnym, młodym szlachcicem, który dzięki nieprawdopodobnemu szczęściu (co to odważnym sprzyja), może sobie pozwolić na myślenie, że jest w czepku urodzony.
Faktycznie na początku denerwowało mnie to strasznie, kiedy niezrażony wszelkimi zdroworozsądkowymi przesłankami, pchał się w sam środek paszczy lwa. Choćby probujac dostać się do swojej ukochanej, której na ręke byłaby raczej jego śmierć.
Potem jednaj, glównie dzięki Szarlejowi jego myślenie ewoluuję, można powiedzieć, że on sam dorasta.
I tak zjednej strony mamy Szarleja, który dba o to by Reinmar myślał rozsądnie, dbal o swoj interes i nie przejmował się innymi. Z drugiej Samsona, dla ktorego ważny jest bardziej drugi człowiek i tzw "zasady". Raynevan jest pod wpływem tych dwóch postaci, raz pokazuje brutalność i brak skrupułów, innym razem wspaniałomyślność.
A co do Wiedźmina, to z pewnością był ciekawszy. Tylko, że jego zmiana w całej historii była niewielka. Poznajemy go jako dorosłego już osobnika, i jedyne co się zmienia to to, że zabija coraz wiecej ludzi. Jego charakter cały czas pozostaje taki sam. No może na samym początku był bardziej bezwzględny (opowiadanie "Wiedźmin") ale generalnie to ten sam Geralt. No i ciężko tu coś Sapkowskiemu zarzucić, bo przecież wiedźmin nie może być dynamiczną postacią.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29.09.2007 @ 21:33:32 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 27.02.2007 @ 12:31:17
Posty: 3
Według mnie Reinmar jest o wiele ciekawszą postacią. Geralt drażnił mnie przez całą sagę. Nie lubię bohaterów, których uwielbiają kobiety i wszyscy się nimi zachwycają. A Reinmar był poprostu nieudacznikiem, jak wielu z nas. Lepiej można się z nim utorzsamić. Chociaż ja i tak wolę Szarleja, albo Regisa :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.10.2007 @ 5:33:52 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 18.10.2005 @ 17:33:25
Posty: 113
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Geralt, choć tak po prawdzie to nie wina Reinmara, że AStwórca tak go wymiętolił w ostatniej części, że to już nie wiadomo co, kto, po co i jak.
Po N i BB chłopaczyna był perspektywiczny i interesujący, po czym przeszedł rozterki i przeniesienia w czasie oraz przestrzeni, po czym zawisł był w niedopowiedzeniu (czyt. niemocy) twórczym.

_________________
Like Papa Wallenda said: "Life is on the wire. The rest is just waiting."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04.01.2008 @ 21:32:48 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.12.2006 @ 18:10:35
Posty: 74
Lokalizacja: Zamość
Maria pisze:
Według mnie Reinmar jest o wiele ciekawszą postacią. Geralt drażnił mnie przez całą sagę. Nie lubię bohaterów, których uwielbiają kobiety i wszyscy się nimi zachwycają. A Reinmar był poprostu nieudacznikiem, jak wielu z nas. Lepiej można się z nim utorzsamić. Chociaż ja i tak wolę Szarleja, albo Regisa :)

Geralt byl brzydki! nie podoba mi sie w ogole! nie potrafilambym byc z takim facetem jak on!
ale i tak bardziej lubie Geralta niz Reynevana. Bo Reinmar na poczatku byl taki rozmemłany. Co prawda pozniej troche sie zmienil, dorosl, stal sie troche bardziej konkretny, nawet - pobili Horna (ale bylam zla na chlopakow jak bili mi Urbana!!!)(co prawda to Szarlej wymyslil "superplan",, ale R. musial go zaakceptowac i zrobil to). Ale mimo to Geralt rzadzi, bo byl mezczyzna od poczatku:)

_________________
" … dziewczynka, nazwana Riannon, wyrosła na pannę o urodzie zaćmiewającej nawet legendarną urodę matki … "


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.07.2008 @ 22:22:50 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 09.07.2008 @ 22:05:45
Posty: 1
Reinmar i Geralt to moim zdaniem dwie zupełnie inne postaci.
Nie wydaje mi się, że można ich porównywac w tych samych kategoriach.
Jeden z nich jest przecież znanym na cały prawie świat potworobójcą a drugi jednak zaczyna od zera pnąc się po szczeblach medyczno,szpiegosko,wojennej kariery a i tak nie konczy na szczycyie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.07.2008 @ 8:26:34 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Nezehej pisze:
(...) a drugi jednak zaczyna od zera pnąc się po szczeblach medyczno,szpiegosko,wojennej kariery a i tak nie konczy na szczycyie.

No. Kończy się na kill'em all...

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02.12.2008 @ 19:19:26 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2007 @ 15:19:24
Posty: 343
Lokalizacja: Zewsząd .. Bo skąd może być demonica?
Riannon jak możesz poprostu stwierdzić, że Geralt był brzydki? To Twoje wyobrażenie i chyba nie powinnaś tak po prostu tego oznajmiać .. Chyba, że kierujesz się filmem, lub serialem, bo jeśli tak to mój komentarz nie ma sensu .. Poza tym nie mógł on być aż tak paskudny bo nie interesowałoby się nim tyle kobiet, bo nie wierzę, że inrtrygował je tylko swoją innością, ale to moje zdanie.

_________________
Elaine blath, Feainnewedd
Dearme aen a'caelme tedd
Eigean evelienn deireadh
Que'n esse, va en esseath
Feainnewedd, elaine blath!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re:
Post: 13.01.2011 @ 13:19:39 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 07.01.2011 @ 7:31:13
Posty: 4
Riannon pisze:
Maria pisze:
Według mnie Reinmar jest o wiele ciekawszą postacią. Geralt drażnił mnie przez całą sagę. Nie lubię bohaterów, których uwielbiają kobiety i wszyscy się nimi zachwycają. A Reinmar był poprostu nieudacznikiem, jak wielu z nas. Lepiej można się z nim utorzsamić. Chociaż ja i tak wolę Szarleja, albo Regisa :)

Geralt byl brzydki! nie podoba mi sie w ogole! nie potrafilambym byc z takim facetem jak on!
ale i tak bardziej lubie Geralta niz Reynevana. Bo Reinmar na poczatku byl taki rozmemłany. Co prawda pozniej troche sie zmienil, dorosl, stal sie troche bardziej konkretny, nawet - pobili Horna (ale bylam zla na chlopakow jak bili mi Urbana!!!)(co prawda to Szarlej wymyslil "superplan",, ale R. musial go zaakceptowac i zrobil to). Ale mimo to Geralt rzadzi, bo byl mezczyzna od poczatku:)


Eeeee? Najwyraźniej wyobraźnia za bardzo cię poniosła. Twoje wyobrażenie nie pokrywa się nawet z książką ;-) Czy gdyby był brzydki pociągał by czarodziejki, które mogłyby mieć każdego innego?

Sama myślę trochę subiektywnie - w końcu Wiedźmin powieść mojego życia, a sam Geralt (Nie mówiąc już o Yennefer i Ciri!) jest mi bardzo bliski. Ale - co jak co - na pewno nie był brzydki! :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Re:
Post: 13.01.2011 @ 20:39:34 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Był. Kilkukrotnie podkreślano, że ma "paskudną gębę".

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.01.2011 @ 13:25:19 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Ba, on sam tak stwierdził.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.01.2011 @ 14:26:13 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Dżizas, przeczytałem jedną stronę tego tematu i teraz już wiem dlaczego osoby, które nie wiedzą gdzie patrzeć, uciekają z Wieży gdzie pieprz rośnie.

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.01.2011 @ 16:38:12 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
A gdzie trzeba patrzeć?

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 439 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group