Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.04.2024 @ 19:09:57

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 148 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 25.10.2004 @ 21:17:17 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Owszem. Jedyna pijana osoba, jaką widziałem na wakacjach w Grecji była narodowości węgierskiej ;)) Za to nasi bawili się najgłośniej - "stooooolaaaaaaaat" o trzeciej nad ranem zapamiętam. Tak jak i "Legia ch..." na Areopagu. Obok zgniecionej puszki żywca.

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.10.2004 @ 22:13:39 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.03.2003 @ 21:48:24
Posty: 462
Lokalizacja: z Warszawy
Więcej mocnego alkoholu od nas, z tego co słyszałem, piją np. Hiszpanie. Czas chyba obalić stary mit, jakoby Polacy, czy też Słowianie w ogólności, byli największymi opojami. W dziedzinie zadymiarstwia, też zapewne znaleźliby się więksi od nas. Faktem jest natomiast, że w zachodniej Europie widzi się dużo napisów"Nie śmiecić" po polsku... .

_________________
Nietzhe miał błyskotliwe teksty, lecz cytowanie go na Boże Narodzenie to jak mieszanie Wódki z Mlekiem. Znam lepsze drinki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.10.2004 @ 22:18:05 
Offline
Bloede Blath aen Laeke Dhromchla

Rejestracja: 17.10.2002 @ 11:59:59
Posty: 13943
Lokalizacja: ze stajenki
A największy problem alkoholowy mają w Szwecji :]
Ale i tak jesteśmy jednym z najgościnniejszych narodów :)))

_________________
ggadem lub emalią


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.10.2004 @ 22:22:13 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.10.2004 @ 17:10:37
Posty: 121
Mi tam sama krytyka ASa nie przeszkadza, nie wnikam nawet czy wynika z jakiejs mody czy nie, ale w sumie sama forma w jakiej to zrobil jest troche obcesowa i arogancka.
Z drugiej strony przed chwilą na forum pomocy e-mule gdzie wyraźnie jest napisane, żeby pisac tylko po angielsku rzucił mi się w oczy topic: "Czy Jest Ktoś z Polski Kto Zna Sie na Emule?":P
Fanky pisze:
Więcej mocnego alkoholu od nas, z tego co słyszałem, piją np. Hiszpanie. Czas chyba obalić stary mit, jakoby Polacy, czy też Słowianie w ogólności, byli największymi opojami.

Tego mitu bym nie obalał. To wszak powód do dumy:P Poza tym picie, upojenie, nie musi równać się chamstwu. Już nie mówiąc, że może ten mit - jeśli polskie opojstwo rzecz jasna wypromować - nakręcić biznes turystyczny, analogiczny do tego np. w Holandii:P

_________________
Vivere est bibere.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.10.2004 @ 0:20:31 
Offline
Próba Traw

Rejestracja: 21.10.2004 @ 13:31:31
Posty: 60
Cytuj:
nakręcić biznes turystyczny, analogiczny do tego np. w Holandii:
chyba do tego w bezcłowych w Monako gdzie po drodze do Rzymu wszystkie pielgrzymki zajeżdżają ;)

Abstrachując jednak od współczesności. Polacy w owych czasach jak mi sie zdaje nie byli postrzegani jako opoje i awanturnicy, o "przedmurzu chrześcijaństwa " tez nie ma mowy. Chyba najbardziej zbliżony do prawdy historycznej zdaje sie być fragment o tym że Świdnica (memoria może być fragilis więc poprawcie) to koniec cywilizacji bo potem juz tylko Polska i Litwa. No cóz może aż tak źle nie było, ale za centrum wszechświata to z Jerozolimą i Rzymem nie było nam dane sie mierzyć. Ale wiedziano co nieco o Jagiełłowym stadle. Szczególnie po potrzebie Grunwaldzkiej ;))) Bardzo też wątpię (choć źródeł nie mam) iz polscy rycerze zachowywali sie w sposób opisany przez ASA. W wieku gdzie honor był wszystkim... przykładem był Zawisza a nie Paszko Rymbaba...

pozdr

_________________
Jak mawiał król Dezmod, zaglądnąwszy po skończonej potrzebie do nocnika: "Rozum nie jest w stanie tego ogarnąć"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.10.2004 @ 1:04:51 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.10.2004 @ 15:31:44
Posty: 680
Lokalizacja: z Mchu i Paproci
No tak. Temat pt. "słoń a sprawa polska " musiał się w końcu pojawić.
AS ma u mnie dużego plusa za obraz Polaków w N i BB.
Nie mam pojęcia jak zachowywali się polscy rycerze w Pradze w XV wieku, za to doskonale pamiętam polskich "nierycerzy" z końca wieku XX. Hałaśliwych, chamskich, głupkowato chichoczących z "knedliczow", "pepiczków" i ich języka. Naocznie i że tak powiem, z autopsji. Był taki bar mleczno-knedlikowy na rogu Vaclavskich Namesti i Na Prikopie. Napatrzyłem się tam dość. Opis ASa bynajmniej nie był przesadzony.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.10.2004 @ 8:13:01 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 @ 21:19:33
Posty: 4505
Nie badźmy jednostronni. Ja wycieczkę do Pragi z moją uczelnią wspominałabym bardzo miło, gdyby nie pani w kiosku, która wydała mi resztę ze słowami - masz, polska bladź. Oczywiście nie uogólniam ale chamstwo nie jest wyłączną domeną Polaków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.10.2004 @ 8:16:20 
Offline
Normalny
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.03.2004 @ 0:09:35
Posty: 4595
Lokalizacja: Vindobona
Geoffrey Monck pisze:
AS ma u mnie dużego plusa za obraz Polaków w N i BB.

U mnie też, ale ujemnego. Sapkowski próbuje się z Gombrowiczem mierzyć w obrażaniu Polski. Ale brak mu klasy i wnikliwości obserwacji. Te postacie jakieś takie tanie papeirowe, rodem z połliszdżołks.

_________________
A jutro znów pójdziemy na całość za to wszystko co się dawno nie udało za dziewczyny które kiedyś nas nie chciały za marzenia które w chmurach się rozwiało za kolegów których jeszcze paru nam zostało


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.10.2004 @ 9:36:58 
Offline
Próba Traw

Rejestracja: 21.10.2004 @ 13:31:31
Posty: 60
Ot to to Marku, absolutnie płytka jednostronna obserwacja sprowadzająca się do stereotypu i to stereotypu nieśredniowiecznego

_________________
Jak mawiał król Dezmod, zaglądnąwszy po skończonej potrzebie do nocnika: "Rozum nie jest w stanie tego ogarnąć"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.10.2004 @ 10:32:24 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.10.2004 @ 15:31:44
Posty: 680
Lokalizacja: z Mchu i Paproci
vespa pisze:
Nie badźmy jednostronni. Ja wycieczkę do Pragi z moją uczelnią wspominałabym bardzo miło, gdyby nie pani w kiosku, która wydała mi resztę ze słowami - masz, polska bladź. Oczywiście nie uogólniam ale chamstwo nie jest wyłączną domeną Polaków.

Pewnie że nie. Ale odróżniajmy skutki od przyczyn. Pani w kiosku z całą pewnością spotkała wielu turystów z Polski i miała już wyrobioną opinię, a Ty mogłaś sobie pozwolić na postawę wolną od uprzedzeń.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.10.2004 @ 10:35:57 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
Co do Czechów to wszystko zależy od miejsca. W kurortach turystycznych czy Pradze ludzie zachowują się diametralnie inaczej niż na prowincji. W owych kurortach, choć ostatnio i tak się to poprawiło, to zdecydowanie milej widziani są goście ubrani w Hosen, a nie w spodnie . A na prowincji to ludzie są naprawdę cholernie sympatyczni i bez uprzedzeń do Polski i Polaków ...

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.10.2004 @ 10:40:26 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 @ 21:19:33
Posty: 4505
Z moich rozmów z Czechami (akurat tymi nieuprzedzonymi) wynika, że uważają oni (nie moi rozmówcy, tylko większa część ogółu) Polaków za bliskich Białorusinom czy Ukraińcom, w przeciwieństwie do siebie samych, bedących na wyższym poziomie kulturalno - cywilizacyjnym i generalnie bliżej Zachodu. I czują się przez to lepsi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.10.2004 @ 10:42:11 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
vespa pisze:
, w przeciwieństwie do siebie samych, bedących na wyższym poziomie kulturalno - cywilizacyjnym i generalnie bliżej Zachodu.

A kto tak o swoim kraju nie uważa ? :]
A co do bycia bliżej zachodu, to technicznie są, ale mentalnie nie. { myopinionmodeon}

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.10.2004 @ 10:43:44 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.10.2004 @ 15:31:44
Posty: 680
Lokalizacja: z Mchu i Paproci
Unclean the Unholy pisze:
Ot to to Marku, absolutnie płytka jednostronna obserwacja sprowadzająca się do stereotypu i to stereotypu nieśredniowiecznego

Znalazłem w Twej wypowiedzi ziarno prawdy.
To jest obserwacja. Jednostowa (jestem jednostką), jednostronna, (bo nie mówimy o Czechach), a że pokrywa się z jakimś stereotypem, to nie moja wina.
Po prostu czytając opis ASa przypomniała mi się obserwacja z Pragi i byłem pod wrażeniem ich zbieżności.
Istnieją w świecie znacznie gorsze, krzywdzące stereotypowe opinie o Polakach, z którymi się absolutnie nie zgadzam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.10.2004 @ 10:45:08 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.10.2004 @ 17:10:37
Posty: 121
Jeśli porównać np. ilość czeskich filmów, które są znane szerzej w 'świecie', czy nawet literatury(Sapkowski chlubnym wyjątkiem;]) to napewno wypadamy gorzej. O ile takie porównania w ogole mają sens, to krytyka ASa nie jest rzeczowa i wydaje się(mi przynajmniej) wypływac z emocji.

_________________
Vivere est bibere.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 148 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group