Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.04.2024 @ 7:50:16

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 11.11.2002 @ 16:39:09 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.10.2002 @ 18:45:31
Posty: 699
Lokalizacja: z pięterka :P
A wracajac do tematu... ;)
Co do Samsona Miodka, to jest to raczej ktos z przyszłości czyli np ktos z naszych czasow (IMHO)
A swiat nadprzyrodzony? Sie mi podoba bardzo - obawialam sie, ze Narrenturm bedzie bardziej w klimacie powiesci czysto historycznej i milo sie rozczarowalam. Nie uwazam, ze magia jest przedstawiona w sposob niespojny; inaczej - jest to pozorna niespojnosc, ktora tworzy naprawde fajny klimat.

_________________
Zółw Się Rusza!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.11.2002 @ 17:02:54 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
<i>Mam wrażenie, że kwestia ta pojawiała się dotychczas tylko w sposób rozproszony, wię pozwalam sobie zaproponować nowy temat (jeżeli już gdzieś jest, to my profound apologies).
Co sądzicie drodzy forumowicze o: celowości wprowadzenia elementów fantastycznych do świata silnie osadzonego w realiach historycznych, ich doborze oraz relacji z poprzednią twórczościa ASa?
Mnie np. intryguje, czym jest alp (pewnie jest w Leksykonie, ale nie dysponuję). W 'Ziarnie prawdy' Geralt podejrzewa, że bruxa jest alpem właśnie, co sugerowałoby odmianę wampira. Zaś sabat kojarzy mi się ze Snem Nocy Letniej starego Wilusia (rewelacyjne są też makbetyzujące teksty alkoholizującej się wiedźmy)...</i>

Ależ alp to elf! Tylko tok bardziej z germańska, chyba "alf" się powinno czytać... Tak mi się przynajmniej zdaje...
A w/w elementy powinny być, bo to przecież świat średniowieczny, a wtedy w to wierzono.

_________________
Święte Gramatyko i Ortografio, módlcie się za nami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.11.2002 @ 21:17:22 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 08.11.2002 @ 16:48:15
Posty: 28
<i>Co do Samsona Miodka, to jest to raczej ktos z przyszłości czyli np ktos z naszych czasow (IMHO)</i>

No cóż.... nie uprzedzając wydarzeń.... Read And Find Out. Nawiasem mówiąc jest to ostatnio jedna z ulubionych fraz Mistrza.

<i>Nie uwazam, ze magia jest przedstawiona w sposob niespojny; inaczej - jest to pozorna niespojnosc, ktora tworzy naprawde fajny klimat.</i>

Zaprawdę Mistrz nie planował tu żadnej niespójnośći i o takowej nie może być mowy! Wczytaj się droga panno w tekst a poznasz zamysł Mistrza.

_________________
Geralt mortuus est. Definite! Next question, please...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.11.2002 @ 21:23:44 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 08.11.2002 @ 16:48:15
Posty: 28
<i>Mistrzu, już nie mogę się doczekać!:)) Poproszę o autograf - tatuaż, żeby pozostał na wieki wieków. Amen.</i>

Mistrz zdecydowanie nie uznaje tatuaży. Jako człowiek starej daty uważa je za wymysł iście szatański, co czasem prowadzi do kłótni z potomstwem. No ale cóż... niedaleko pada jabłko od jabłoni. Hehe. Charakterek to "młode" ma po Mistrzu.

<i>I jeszcze żeby rozwiać wszelkie wątpliwości zapytam, czyj podpis będę miała wytatuowany? Mistrza (czyt. ASa) czy Miszcza (czyt. Szczerbica), bo zastanawiam się nad miejscem owego tatuażu:))</i>

Mistrz już dawno przyjął zasadę, że nie będzie komentował twórców filmu (<i>sic!</i>). Z chęcią natomiast dowiedziałby się o jakim to miejscu jego przemiła fanka pisała.

_________________
Geralt mortuus est. Definite! Next question, please...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.11.2002 @ 21:32:36 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.10.2002 @ 18:45:31
Posty: 699
Lokalizacja: z pięterka :P
<iZaprawdę Mistrz nie planował tu żadnej niespójnośći i o takowej nie może być mowy! Wczytaj się droga panno w tekst a poznasz zamysł Mistrza.</i>

Bardzo prosze nie zwracac sie do mnie takim tonem!!! I skad mistrz wie, ze jestem panna, ha??

_________________
Zółw Się Rusza!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.11.2002 @ 22:15:53 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.10.2002 @ 14:05:16
Posty: 549
czy AS ma potomstwo?

_________________
<b> <i> Na pohybel skur<i>w</i>ysynom! :)) </b> </i>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.11.2002 @ 22:33:47 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 08.11.2002 @ 16:48:15
Posty: 28
<i>czy AS ma potomstwo?</i>

Mistrz ma "juniora". Taki z niego junior jak z koziej d.... trąba, ale w stosunku do mnie to zawsze będzie młody. Hehe

_________________
Geralt mortuus est. Definite! Next question, please...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.11.2002 @ 22:35:06 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 08.11.2002 @ 16:48:15
Posty: 28
<i>Bardzo prosze nie zwracac sie do mnie takim tonem!!! I skad mistrz wie, ze jestem panna, ha??</i>

Młoda panno... dla mnie każda fanka jest panną. Naturalnie poza tą najważniejszą fanką, ale matka to coś więcej. Nieprawdaż?

No ale koniec pytań na dziś wieczór. Mistrz musi zarobić na swój ciężki kawałek chleba a wieczór to najlepsza pora na pracę!

_________________
Geralt mortuus est. Definite! Next question, please...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.11.2002 @ 23:30:49 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Szczerze powiem, jestem zaintrygowana osobą Mistrza:) Jako, że nie miałam przyjemności spotkać ASa, tudzież z Nim porozmawiać, nie rozpoznam stylu wypowiedzi. Posty Mistrza jednak wydają mi się zbyt...hmmm..frywolne. No kto się podszywa, kto?:)))))
Prowokacja w stylu "Białego zimna":P

A tatuaż to poproszę na prawej dłoni, żeby pióro było lżejsze:)

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.11.2002 @ 12:50:11 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.10.2002 @ 14:05:16
Posty: 549
a ja poprosze o wypowiedz Mistrza na temat serialu ''Wiedzmin''.Prawda ze twórcy wspaniale oddali klimat , dialogi i wszystkie zalety książek ASa?;)))))

kurde ze mi to przeszlo przez gardlo..a w sumie palce...

_________________
<b> <i> Na pohybel skur<i>w</i>ysynom! :)) </b> </i>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.11.2002 @ 16:08:11 
Offline
Adept

Rejestracja: 23.09.2002 @ 11:05:04
Posty: 337
No właśnie Haletha, mi ten alp nie pasował na wampira (chociaż kilka postów wyżej ktoś mnie oskarżył o niedoczytanie literatury-a może 'literatury' w Chrzcie Ognia.). A starogermański to chyba jakos aelf, z tym takim śmiesznym a połączonym z e.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.11.2002 @ 16:15:53 
Offline
Adept

Rejestracja: 23.09.2002 @ 11:05:04
Posty: 337
Mistrzu szacowny, ukochany, jedyny (to znaczy jeden z dwóch, bo ostatnio zaczynam się przekonywaś do Kresa. A i Brzezińską też lubię, ale jest to pani)! Czy Mistrz raczy wielkim zaszczytem nas zaszczycić w Warszawie? Zaszczycieni będziemy wielce...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.11.2002 @ 18:50:39 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 01.11.2002 @ 12:18:28
Posty: 41
Lokalizacja: z W-wy
No, będę miała kotka. Takiego rudego i małego.........i będzie git..........

_________________
Wiosna wiosna wiosna wiosna wiosnaWiosna wiosna wiosna wiosna wiosnaWiosna wiosna wiosna wiosna wiosnaWiosna wiosna wiosna wiosnaWiosna wiosna wiosna wiosna wiosna.....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.11.2002 @ 19:11:22 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 08.11.2002 @ 16:48:15
Posty: 28
<i>Szczerze powiem, jestem zaintrygowana osobą Mistrza:) Jako, że nie miałam przyjemności spotkać ASa, tudzież z Nim porozmawiać, nie rozpoznam stylu wypowiedzi. Posty Mistrza jednak wydają mi się zbyt...hmmm..frywolne. </i>

Miła panno.... wieloma epitetami mnie w życiu obdarzono, ale zboczeńcem jeszcze mnie nikt nie uraczył. Nawet po pamiętnej scenie w bibliotece i jakże wyjątkowych słowach: ""Fringilla krzyknęła, ale wiedźmin nie słyszał tego, bo zwarła uda na jego uszach". (Choć trzeba przyznać, że niektórzy mieli opory przed publikacją fragmentów) Ostatnio nawet jakiś zawiedziony najnowszą powieścią fan stwierdził, że Mistrz jest hochsztaplerem :( Cóż,.... <i>de gustibus.....</i> Nie wiem co powiedzieć... Dziękuję jakoś nie przechodzi przez gardło.

<i> tatuaż to poproszę na prawej dłoni, żeby pióro było lżejsze:)</i>

Jak wspomniano wyżej, Mistrz nie uznaje tatuaży.

_________________
Geralt mortuus est. Definite! Next question, please...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.11.2002 @ 19:14:38 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 08.11.2002 @ 16:48:15
Posty: 28
<i>a ja poprosze o wypowiedz Mistrza na temat serialu ''Wiedzmin''.Prawda ze twórcy wspaniale oddali klimat , dialogi i wszystkie zalety książek ASa?;)))))</i>

No comments. No może poza faktem, że brak doświadczenia i wiedzy nie popłaca. Gdyby Mistrz zastrzegł sobie prawo do akceptacji ostatecznej wersji scenariusza, albo nawet produkcji (!) filmu, byłoby lepiej... A tak, mądry Polak po szkodzie.

_________________
Geralt mortuus est. Definite! Next question, please...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group