Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 15:50:14

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 20.01.2006 @ 20:00:09 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 07.01.2006 @ 12:47:43
Posty: 20
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Różne rodzaje magii i okultyzmu dostępne są każdemu. Nie wydaje mi się jednak, by ktoś posiadał olbrzymią moc i przez nieumiejętne stosowanie jej mógł wywołać eksplozję planety. Nieumiejętne stosowanie magii prędzej zniszczy „maga” niż jego otoczenie. Znane są przypadki ludzi, którzy zajmowali się z okultyzmem i nie mogąc sobie poradzić ze swoją potężną mocą lądowali w pokojach bez klamek, bądź popełniali samobójstwa. Ludzie, którzy zajmowali się niegdyś okultyzmem twierdzą, że moc, którą posiadali niszczyła ich. Przykłady takie (choćby słynny Robert Tekieli) często są podawane jako przestroga np. przez księży. Może jednak są ludzie którzy posiedli pełną kontrolę nad swoimi zdolnościami...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.01.2006 @ 20:17:46 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2004 @ 23:25:28
Posty: 1474
Lokalizacja: Shangri-La
Lukas pisze:
BTW jeśli znasz jakieś badania na temat wspomnianego przez Ciebie produktu, chętnie się z nimi zapoznam.

Nie, nie znam i nie mam zamiaru kruszyć o to kopii. Podałem tą wiadomość z lekkim przymrużeniem oka i nie oczekuję od nikogo bezkrytycznej wiary. Ot taka ciekawostka.
Lukas pisze:

Navajero pisze:
Chcę tu powiedzieć, że zarówno ślepa wiara w alchemię ( czy cokolwiek innego) jak i ślepa niewiara są przegięciami.


Mogę się pod tym podpisać bez wahania.

No i dobrze :)

_________________
C'est grand malheur de ne pouvoir etre seul...


Ostatnio zmieniony 21.01.2006 @ 1:30:22 przez Navajero, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.01.2006 @ 1:16:27 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.09.2005 @ 15:40:18
Posty: 1111
Lokalizacja: że znowu!
Ale przecież ja ani razu nie stwierdziłem, że magia nie istnieje. Jak dotąd nie udokumentowano żadnego przypadku jej działania (chyba, że np. doniesienia Wincentego Kadłubka, ze pod Wawelem żył smok można uznać za rzetelny dokument w kwestii istnienia smoka...). Jest nawet jakieś towarzystwo w USA, które oferuje 1000 000 USD komuś, kto wykaże się zdolnościami nadprzyrodzonymi. Jak na razie nagroda jest do wzięcia. Jeżeli komuś się uda, to chylę czoła. Ja na magii za bardzo nie polegam, bo świetnie się bez niej obywam. Po prostu, zgodnie z regułą Ockhama, nie mnożę bytów ponad potrzebę. Co oczywiście nie musi oznaczać, że byty te nie istnieją.

_________________
"After more than 10 years on the frontlines of the public debate concerning
GMOs, I have learned that (...) rational arguments
are poor ammunition against the emotional
appeals of the opposition."
I. Potrykus


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.01.2006 @ 22:47:21 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2005 @ 0:27:56
Posty: 14
Lokalizacja: Gdańsk - seleucid empire
świat magiczny jest na tyle w narrenturmie specyficzny, że mam problem z opracowaniem go (mam temat na mature ustną a specyfice magii i alchemii w narrenturmie i bożych bojownikach)
mozna nawet powiedzieć że AS stworzył nawy gatunek fantassy, no bo gdzie znajdziemy taką mieszanke magicznych motywów wymieszanych z faktami historycznymi, gdzie magia i z rzeczywistoscia przenika się tak dokładnie ze nie mozna rozgraniczyć co tak naprawde jest fikcją a co prawdą (przynajmniej dla laika historycznego)

_________________
War is sweet to those who never experienced it - Pindar
A dead enemy always smells good - Aulus Vittelius
The die is cast - Julius Ceasar
Quick decisions are unsafe decisions - Sophocles


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group