Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 16:09:25

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32
Autor Wiadomość
Post: 21.05.2009 @ 22:25:16 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 16.03.2009 @ 1:26:40
Posty: 9
A ja się na 'Światłości Wiekuistej' zawiodłem. I to w sumie jako na całej książce. Po świetnym Narrenturmie opisującym 'losy młodego szlachcica' i Bożych Bojownikach wprowadzających nas w grę polityczną przyszedł czas na książke, która z czasem tylko coraz bardziej błądzi, a ostatnie strony są już niemal 'dopisane na siłę'. Sam finish jeśli chodzi o Pomurnika raczej satysfakcjonujący - zawsze jakaś niespodzianka, choć mnie osobiście razi lekkość i krótkość z jaką AS dokonał zakończenia losów tej postaci. Cała reszta zaś - do bani, i 'szybkie przejście' między latami, i wytłumaczenie biegu historii i bitwa pod Lipanami, a najbardziej już chyba samo umiejscowienie Reinmara w tych okolicznościach. Zresztą szkoda, naprawdę szkoda bo do śmierci Jutty ta książka miała przynajmniej jakiś głos przewodni, coś co napędzało ją jak poprzednie części - po zamknięciu tego wątku, autor próbował chyba na siłę zakończyć jakimś 'ciekawym zakończeniem' - czy mu to wyszło już nie mnie komentować... Ale ogółem najsłabsza z trylogii - mnie ona raczej zawiodła. Mimo wszystko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.10.2009 @ 15:26:57 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.08.2007 @ 23:26:47
Posty: 340
Lokalizacja: PogórzeCity (gdyby nie było wiochą byłoby stolicą)
Lp podobała mi się niesamowicie. Wieża Błaznów i Boży Wojownicy nudzili mnie i nie poruszali... Były to książki typu bardzo dobre, bardzo dobre, dostateczny, siadaj :P Czytało się powoli i mało co mnie obchodziło :) na plus byli bohaterowie... Więc czytałam dalej:) A LP zachwyciła mnie, nagle zaczęły mi się podobać motywy wojenne (poczynając od Żiżki po angielsku). Wiadomości o działaniach wojennych wydają się podane w dużo przystępniejszej formie:) Książka poruszyła mnie, trafiła, podobała się, mówiąc szczerze nie spodziewałam się że tak dobra będzie:) Plusy to:

Podupadanie Pomurnika, powolne, spowodowane jego obsesją. Pomurnik przestaje liczyć się z Biskupem, bawi się w prywatę i powoli traci wszystko:)

Perferro, genialny sposób zabijania, niesamowity wprost

Douce moim zdaniem genialna. Cicha zabójcza, oddana, zła, zachwycona złem, piękna i nieludzka. Genialna postać byłam pewna że na końcu okaże się zgubą dla pomurnika. Scena jej śmierci jest przesoczysta

Rixa postać bardzo kobieca:) Ma kilka twarzy. W stosunku do Reynevana miła i przyjacielska a pod skórą ma demona cudna;) Faktycznie odbicie Samsona w wersji kobiecej

Kundrie jako przedstawicielka starej rasy. Niby pomaga Pomurnikowi ale niewiele się przejmuje światem zewnętrznym. Jest stara, zmęczona długowiecznością i dosłownie cudna.

Szarlej po raz kolejny bezbłędny:) Zrobił karierę i pożegnał się z Reynevanem.... był we wszystkich scenach genialny:)

Śmierć Samsona podobała mi się również. Anioł który umiera czyniąc dobro, praktycznie bezsensownie, cud miód i orzeszki

Śmierć Jutty :) W młynie leżą poszarpane szczątki Douce a Jutta sinieje na rękach Reynevana i chce zobaczyć słońce:) Płakałam płakałam płakałam, a na hollywoodzkich zakończeniach jakoś nic mnie nie rusza... To było prawdziwsze, bardziej naturalistyczne i przez to przejmujące.

Żałoba Reynevana dokładnie opis tej żałoby zaraz po jej śmierci:) Porównania biblijne, piękny zabieg:)

Czarownice na górze, które podarowały Reynevana Elenczy... Bo Reynevan przychodzi z pustymi oczami i sam nie wiedząc dlaczego, ślicznie.

Horn, taki bardziej szarlejowaty kłamca, znacznie miej idealny rycerz, ale to mu pasuje

Elektra... cudo;)

i dużo by jeszcze wymieniać

Minusy?

wątek ze świętym obrazem

Reynevan :/ Niby ewoluował ale wydaje mi się że ewoluował z dziecięcego przekonania że zbawi świat do jeszcze gorszego że jest istotą wyższą w pogardzie mającą ten świat, on zaś odchodzi i zmierza do klasztoru... Dobrze że mu się odmieniło

i chyba tyle:) może coś dopiszę po dłuższych przemyśleniach, jeśli do takowych dojdzie:P

_________________
Bezczelność niektórych ludzi wyprowadza mnie z równowagi! Szczególnie kiedy łudząco przypomina mi moją własną...

// Watashi wa Naraku no Hana //


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re:
Post: 10.12.2013 @ 14:40:43 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 21.09.2002 @ 2:21:53
Posty: 5
Post z 2006 r.

smokopilomidanek pisze:
i którego następna powieść będzie się być może działa w Afganistanie Anno Domini MMVI. Obym się mylił...


Prorok :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10.12.2013 @ 16:23:32 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.07.2004 @ 11:19:42
Posty: 754
Lokalizacja: Poznań
... i to jest niezbity dowód, że p. Andrzej Sapkowski bywa na tym forum!

A swoją drogą: dobrze, że od czasu do czasu pojawiają się tu nooby...
eee... to znaczy: przychodzą tu szanowni nowi forumowicze
I czytają (z uwagą i zrozumieniem) dyskusje sprzed lat.

He he he!

_________________
Dlaczego tu, na dole, tak dużo wolnego miejsca?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.12.2013 @ 22:50:16 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 21.09.2002 @ 2:21:53
Posty: 5
Wypraszam sobie, mam dłuższy staż na forum niż Ty żółtodziobie;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.12.2013 @ 14:55:08 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.07.2004 @ 11:19:42
Posty: 754
Lokalizacja: Poznań
O, żeż Ty, w rzyć chędożony katamito! Nie przyuważyłem.
Podpis obwieszcza wszem i wobec, że jesteś "dzieckiem-niespodzianką".
DZIECKIEM!.
A, że jesteś "starym" dzieckiem, to już zupełnie inna inszość.
Ale w sumie: racja - zwracam honor.


Nie jesteśmy zbyt gadatliwi, co? ;-)

_________________
Dlaczego tu, na dole, tak dużo wolnego miejsca?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group