Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 27.04.2024 @ 16:03:48

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

która z nich dla Reynevana byłaby naj?
Jutta de Apolda vel Nikoletta 51%  51%  [ 43 ]
Adela Stercza 1%  1%  [ 1 ]
Elencza 7%  7%  [ 6 ]
Eliszka (najmłodsza wiedźma z trójcy) 5%  5%  [ 4 ]
Rixa de Fonseca ("kobieta pachnąca rozmarynem") 23%  23%  [ 19 ]
Agnes de Apolda vel Zielona Dama (matka Jutty :P) 4%  4%  [ 3 ]
Douce von Pack 6%  6%  [ 5 ]
Dzierżka de Wirsing 1%  1%  [ 1 ]
Dorota Faber 1%  1%  [ 1 ]
Sybilla vel Elektra (córka Peterlina)... 1%  1%  [ 1 ]
Liczba głosów : 84
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 14.12.2006 @ 0:12:36 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 @ 21:19:33
Posty: 4505
Omatko. Można mówić, że bez odbioru, można mówić, że EOT, a niektórym i tak mało.
Uogólnienie twe nijak się nie ma do zacytowanych postów, jest natomiast nieeleganckie ponieważ niepotrzebnie akcentuje pochodzenie Rixy, automatycznie sugerując że ktoś się właśnie do niego przypieprzał.
Poza tym, jaka wkurzająca jest ta internetowa nowomowa, używanie stanowczo za mocnych i nieadekwatnych do sytuacji słów ("naubliżać" w tym przypadku).
Dziwnie się na tym akurat podforum zrobiło ostatnio, tak BTW...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.12.2006 @ 0:17:47 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2006 @ 21:39:27
Posty: 103
Lokalizacja: Streamwood, IL
Vespa pisze:
Omatko. Można mówić, że bez odbioru, można mówić, że EOT, a niektórym i tak mało.
Uogólnienie twe nijak się nie ma do zacytowanych postów, jest natomiast nieeleganckie ponieważ niepotrzebnie akcentuje pochodzenie Rixy, automatycznie sugerując że ktoś się właśnie do niego przypieprzał.
Poza tym, jaka wkurzająca jest ta internetowa nowomowa, używanie stanowczo za mocnych i nieadekwatnych do sytuacji słów ("naubliżać" w tym przypadku).
Dziwnie się na tym akurat podforum zrobiło ostatnio, tak BTW...


PAX drogie Panie, PAX :D

_________________
Nie myl nieba z gwiazdami odbitymi na powierzchni stawu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.12.2006 @ 0:32:19 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2006 @ 0:40:22
Posty: 18
Palladyn pisze:
Cytuj:
Nic konkretnego z jej pochodzenia tak naprawdę nie wynika[/b]. - i w tym sensie jest to na siłe wciśnięta w fabułe Żydówka.

I właśnie dla tego jest to określenie "nieeleganckie". A postać Riksy pojawiła się na łamach LP dokładnie z tych samych powodów, dla których np. w filmie "Bez przebaczenia" pojawia się Morgan Freeman.


Rozumiem, że gdyby ktoś komentując udział Freemana w "Bez przebaczenia" napisał -, że jest to na siłe wciśnięty w fabułę murzyn - to to by było nieeleganckie??? - Przeciez to tylko pogląd! - Nic za sobą nie niesie, nie wartościuje, chyba, że samo słowo Zydówka uznać za obraźliwe. - Nie mam zamiaru przeobrażać dyskusji o Riksie - w dyskusję o antysemityźmie - ale jeśli ktoś (słusznie, czy niesłusznie) uważa, że ta postać jest klasyczną zapchajdziurą - to jak to powinien napisać żeby było elegancko?
Ale może skończmy ten temat.
Miało być o babie dla Reinevana. - I tu kolejna niekonsekwencja Sapkowskiego - na pierwszych stronach książki chłopak przedstawia się nam jako klasyczny ogier, drugi Jaskier. -Uprawia ognisty seks z Adelą, potem...dziwnie przechodzi mu apetyt na kobity. Ile w trylogii jest opisów, bodaj aluzyjnych, do tego, że Reinevan "coś z kimś?" - A przeciez to jest nielichy kawałek czasu!



Natomiast przyznam, się do czegoś - nigdy nie czytałem Sagi o ludziach lodu - pamiętam jak jakis czas temu pojawiła się na rynku - uznałem wtedy, że to jakiś harlequin (szata graficzna, sprzedaż w kioskach) i zwyczajnie olałem. - Jedyne z czym mi sie kojarzy to, że ciagnęła sie jak flaki z olejem ( ile tego było - 50 - 60 tomów? ) - Z fragmentu dyskusji wnioskuje, że może warto było przeczytać. - Warto było?

_________________
Brzeszczot od pięknej dziewczyny
Wzniosłem lewą
Jak Tyr między bogami
Ostrzem znowu Orm siecze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.12.2006 @ 0:34:51 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2006 @ 0:40:22
Posty: 18
teraz ja nie zdażyłem wychamowac - naprawdę pax

_________________
Brzeszczot od pięknej dziewczyny
Wzniosłem lewą
Jak Tyr między bogami
Ostrzem znowu Orm siecze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.12.2006 @ 11:01:16 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
Rudy Orm pisze:
wychamowac

Też zauważacie tę grę słów? ;)

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.12.2006 @ 14:19:10 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.09.2003 @ 19:22:00
Posty: 79
Lokalizacja: Narrenturm.
Vespa, sama znów zaczynasz kontynuację tego tematu, a z drugiej strony masz pretensje że "niektórym mało" ;)
Cytuj:
Natomiast przyznam, się do czegoś - nigdy nie czytałem Sagi o ludziach lodu - pamiętam jak jakis czas temu pojawiła się na rynku - uznałem wtedy, że to jakiś harlequin (szata graficzna, sprzedaż w kioskach) i zwyczajnie olałem. - Jedyne z czym mi sie kojarzy to, że ciagnęła sie jak flaki z olejem ( ile tego było - 50 - 60 tomów? ) - Z fragmentu dyskusji wnioskuje, że może warto było przeczytać. - Warto było?

bo to jest harlequin. ma 47 tomów (jeszcze byly kolejne serie, kontynuacje, "Saga o Czarnoksiężniku" oraz "Saga o Królestwie Światła", ale po przeczytaniu pierwszej już miałam dość;)) czy warto... hm... ogólnie rzecz biorąc - tak. jednak jeśli zabierzesz się do czytania, nie spodziewaj się elokwentego języka pisarskiego, nagłych zwrotów akcji, pojedynków/walk przy użyciu magii i miecza, bo to fantasy raczej nie jest. i z tomu na tom robi się coraz bardziej przesłodzona. można powiedzieć, że cała historia o Tengelu Złym i jego potomkach to dobry pomysł na książkę, jednak w kiepskim wydaniu ;)
a gdybym miała służyć radą - to powiem, że ani nie polecam, ani nie nie-polecam ;) zajrzyj do pierwszego tomu, jeśli Cię zainteresuje, to kontynuuj lekturę :)

_________________
sprzedaję łobrazki.


Ostatnio zmieniony 14.12.2006 @ 21:50:40 przez Sol, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.12.2006 @ 18:14:18 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2004 @ 17:36:18
Posty: 3143
Lokalizacja: Khatovar
Swego czasu czytałam "Sagę o Czarnoksiężniku". Zdecydowanie nie polecam. O ile pierwsze tomy to nawet przyjemne czytadło, to im dalej, tym gorzej. Nie pamiętam do którego tomu dotrwałam, ale pod koniec nie dało się czytać inaczej, niż traktując treść z przymrużeniem oka. Wtedy przynajmniej można się pośmiać :))

Zaznaczyłam Rixę, bo uważam, że pasowałaby do Reynevana.

_________________
- What do you do for fun, Esther?
- I run naked through the pages of the United States Criminal Code. [Boardwalk Empire]
Estheriada
Bierki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.12.2006 @ 18:41:48 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2006 @ 21:39:27
Posty: 103
Lokalizacja: Streamwood, IL
Esther pisze:
Swego czasu czytałam "Sagę o Czarnoksiężniku". Zdecydowanie nie polecam. O ile pierwsze tomy to nawet przyjemne czytadło, to im dalej, tym gorzej. Nie pamiętam do którego tomu dotrwałam, ale pod koniec nie dało się czytać inaczej, niż traktując treść z przymrużeniem oka. Wtedy przynajmniej można się pośmiać :))

Zaznaczyłam Rixę, bo uważam, że pasowałaby do Reynevana.


I w ten oto sposob Rixa wysuwa sie na prowadzenie!! SUPER!! :D

_________________
Nie myl nieba z gwiazdami odbitymi na powierzchni stawu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.12.2006 @ 19:37:55 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.12.2006 @ 22:54:31
Posty: 47
Lokalizacja: prosto z Piekieł:)))
No co Wy.....najlepsza partia dla Reynewana byl oczywiscie brat Barnaba :)))
hahaha!!!

_________________
"...modlitwa o dzikosc serca trzymana jest w klatkach..."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.12.2006 @ 20:20:09 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2006 @ 21:39:27
Posty: 103
Lokalizacja: Streamwood, IL
Fayri pisze:
No co Wy.....najlepsza partia dla Reynewana byl oczywiscie brat Barnaba :)))
hahaha!!!


taaa... a reynevan w herbie wstawi sobie rozowy trojkacik ;)

_________________
Nie myl nieba z gwiazdami odbitymi na powierzchni stawu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.12.2006 @ 20:16:22 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.12.2006 @ 22:54:31
Posty: 47
Lokalizacja: prosto z Piekieł:)))
ale nie wyobrazacie sobie nigdy takiego zakonczenia???
Uwodziciel Reynevan laduje koniec koncow z bratem Barnaba!!! HAhahaha!!:)))))))))))

_________________
"...modlitwa o dzikosc serca trzymana jest w klatkach..."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.12.2006 @ 20:40:25 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2006 @ 21:39:27
Posty: 103
Lokalizacja: Streamwood, IL
Fayri pisze:
ale nie wyobrazacie sobie nigdy takiego zakonczenia???
Uwodziciel Reynevan laduje koniec koncow z bratem Barnaba!!! HAhahaha!!:)))))))))))


no coz.. takiego zakonczenia wole sobie jednak nie wyobrazac ;)

_________________
Nie myl nieba z gwiazdami odbitymi na powierzchni stawu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.12.2006 @ 23:32:58 
Offline
Próba Traw

Rejestracja: 08.01.2004 @ 16:17:20
Posty: 69
To się liczy do góry chyba. Wspólny rodzic - pierwszy. Wspólna babcia - drugi. Wspólna prababcia - trzeci.

Takiego liczenia jak w stronę dzieci brata to nie wiem jak rozważać :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.12.2006 @ 23:22:08 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2006 @ 0:40:22
Posty: 18
ale nie wyobrazacie sobie nigdy takiego zakonczenia???
Uwodziciel Reynevan laduje koniec koncow z bratem Barnaba!!! HAhahaha!!:)))))))))))

No faktycznie śmieszne jak cholera. - Zdaje sie, że dyskusja nieuchronnie zmierza w stronę absurdu - dziewczyny Reynevana, chłopaki Reynevana...zwierzęta Reynevana? - Co jeszcze można wymyslić?
Ja znam znam bodaj najśmieszniejsze zakońcenie. - Wyobraź sobie Reynevana z Kundrie...
Że - BŁE? - A co, bidula nie zasłużyła na odrobinę szczęścia przy domowym ognisku?

Natomiast jeśłi chodzi o Sagę Ludzi Lodu - to nawet gdybym bardzo chciał jej posmakować to rzecz jest równie karkołomna jak odnalezienie Jutty.
Gdzie ja do licha odnajdę te 47 tomów? :)


Co do SAGI lODU

_________________
Brzeszczot od pięknej dziewczyny
Wzniosłem lewą
Jak Tyr między bogami
Ostrzem znowu Orm siecze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.12.2006 @ 8:54:31 
Offline
Próba Traw

Rejestracja: 29.10.2002 @ 10:48:54
Posty: 59
Lokalizacja: Lublin
W każdej lokalnej bibliotece, ewentualnie antykwariacie. Zaprawdę powiadam ci - nie warto! Zrezygnowałem po około 30 tomach. Takie to słodkie i naiwne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group