Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 20:07:14

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

która z nich dla Reynevana byłaby naj?
Jutta de Apolda vel Nikoletta 51%  51%  [ 43 ]
Adela Stercza 1%  1%  [ 1 ]
Elencza 7%  7%  [ 6 ]
Eliszka (najmłodsza wiedźma z trójcy) 5%  5%  [ 4 ]
Rixa de Fonseca ("kobieta pachnąca rozmarynem") 23%  23%  [ 19 ]
Agnes de Apolda vel Zielona Dama (matka Jutty :P) 4%  4%  [ 3 ]
Douce von Pack 6%  6%  [ 5 ]
Dzierżka de Wirsing 1%  1%  [ 1 ]
Dorota Faber 1%  1%  [ 1 ]
Sybilla vel Elektra (córka Peterlina)... 1%  1%  [ 1 ]
Liczba głosów : 84
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 24.12.2006 @ 21:13:14 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.07.2006 @ 12:07:58
Posty: 112
Lokalizacja: Darkenfall
Hmm...No nie wiem, ale mnie się wydaje, że Douce von Pack (lub Bielau jak kto woli) to chyba by Reynevana poprostu lała. Wałkiem albo nawet czymś gorszym. A u niego jakoś skłonności masochistycznych nie zauważyłam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.12.2006 @ 13:39:08 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.09.2003 @ 19:22:00
Posty: 79
Lokalizacja: Narrenturm.
Cytuj:
Douce von Pack (lub Bielau jak kto woli) to chyba by Reynevana poprostu lała.
chyba niektórzy dopatrywaliby się w tym wydumanym wątku motyw "poskromienie złośnicy" ;DDD

_________________
sprzedaję łobrazki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25.12.2006 @ 22:49:33 
Offline
Adept

Rejestracja: 21.11.2005 @ 22:02:45
Posty: 370
Lokalizacja: z krainy marzeń...
Cytuj:
A u niego jakoś skłonności masochistycznych nie zauważyłam

Może się mylę, ale czy notoryczne pakowanie się w kłopoty (kiedy można przewidzieć skutki) pewnym masochizmem nie jest? :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.12.2006 @ 12:34:24 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.07.2006 @ 12:07:58
Posty: 112
Lokalizacja: Darkenfall
Raczej brakiem rozwagi.Chociaż, po tylu jego przypadkach, to chyba jednak ma ociupinkę tego masochizmu...;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.12.2006 @ 13:52:50 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 27.12.2006 @ 12:41:02
Posty: 158
Lokalizacja: Kraków
Według mnie Reynevan z Rixą stworzyłby bardzo ciekawą parę i to ona byłaby dla niego naj naj partią. Może po to Rixa została wprowadzona do fabuły? Żeby połączyć się z Reinmarem na dobre i na złe, po śmierci Jutty? I może A.S. po prostu się rozmyślił podczas pisania kolejnych stron powieści? Bo przyznajcie watek zapowiadał się ciekawie. Tajemnicza kobieta o zielonych oczach, pachnąca rozmarynem, ratująca życie nieszczęśliwemu Reynevanowi podczas aresztowania!!! Toż to romans byłby jak nic, gdyby nie słabość medyka do niedostępnej Jutty, która (tak BTW) również w miarę rozwinięcia akcji zrobiła się jakaś taka nijaka i troszkę nudnawa.

Powracając do Rixy, zastanawia mnie: po co ta dziewczyna pomagała Reinmarowi? Miała w tym jakiś interes? Jako szpieg polskiej korony? Wytłumaczeniem pozostaje jedynie ukryta, niespełniona miłość...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.12.2006 @ 21:50:21 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2006 @ 21:39:27
Posty: 103
Lokalizacja: Streamwood, IL
Rohatel pisze:
Powracając do Rixy, zastanawia mnie: po co ta dziewczyna pomagała Reinmarowi? Miała w tym jakiś interes? Jako szpieg polskiej korony? Wytłumaczeniem pozostaje jedynie ukryta, niespełniona miłość...


Rixa probowala zadzialac tam gdzie Bozyczko nie potrafil... Reynevan w koncu nie chcial sie ugiac pod presja szantazu (kto by sie spodziewal ze Lukasz bedzie jednak 'good guy'...) To tak jak w powiedzeniu - gdzie diabel nie moze tam babe posle ;)

_________________
Nie myl nieba z gwiazdami odbitymi na powierzchni stawu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Tylko Jutta!
Post: 26.01.2007 @ 12:30:22 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 26.01.2007 @ 12:03:44
Posty: 5
Moim zdaniem najlepszą dziewczyną dla Reynevana byłaby Jutta. Kochał ją szaleńczo, zrobiłby wszystko żeby ją odzyskać. To była prawdziwa, namiętna miłość i tylko u boku Jutty Reynevan mógłbyć naprawdę szczęśliwy. Elencza była tylko zamiast, moim zdaniem R. nigdy nie zapomi o Juttcie. Zupełnie nie rozumiem jak autor mógł rozłączyć ukochanych śmiercią ;( Gdy się o tym dowiedziałam nie mogłam zdobyć się na przeczytanie ostatniej części trylogii i nie zrobiłam tego do ttej pory :/ '(...)wyrzekam się świata , bo bez Jutty nic mi po tym świecie.(...)Nie pomogła mi gorzałka. Nie pomógł burdel. Nie mogę spać, nie mogę zasnąć. A ledwo zasnę budzę się na mokrej poduszce, zalanu łzami jak dzieciak. Gdy się golę mydło schnie mi na gębie, a ja z brzytwoą w ręcę gapię się na żyły na nadgarstku. Można tak żyć?" Amor condusse noi ad una morte Dlaczego? :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.01.2007 @ 16:40:39 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
To może przeczytaj i wtedy się dowiesz, dlaczego?
A, jeszcze jedna ważna rzecz: interpunkcja.

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.01.2007 @ 17:04:18 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 26.01.2007 @ 12:03:44
Posty: 5
Niech cię o to głowa nie boli, przeczytam na pewno :] . Po prostu teraz nie mam na to ochoty. Aha i wielce przepraszam za moje błędy interpunkcyjne, bo widzę, że ci to bardzo przeszkadza. Wyrażam skruchę i posatnowienie poprawy :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.01.2007 @ 17:09:16 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
biesczadka pisze:
Niech cię o to głowa nie boli, przeczytam na pewno :] . Po prostu teraz nie mam na to ochoty. Aha i wielce przepraszam za moje błędy interpunkcyjne, bo widzę, że ci to bardzo przeszkadza. Wyrażam skruchę i posatnowienie poprawy :D

Forumokieta, pkt.4 : "Posty powinny być czytelne - pisane poprawną polszczyzną, bez udziwnień czcionkowych (np. pisanie dużymi i małymi literami na przemian), krzyków (ciągłe pisanie dużymi literami - przy włączonym Caps Lock) itp. Przed wysłaniem dłuższego postu zalecamy skorzystanie z opcji podglądu."

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.01.2007 @ 17:49:21 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 26.01.2007 @ 12:03:44
Posty: 5
Być może ironia w moim poprzednim poście nie była zbyt czytelna. To, że w mojej wypowiedzi zabrakło kilku przecinków, bo pisałam ją dość szybko nie jest chyba przestępstwem. A już zupełnie nie rozumiem dlaczego, przytoczono fragment Forumokiety. Nie złamałam żadnej z zamieszczonych zasad. Wyraziłam po prostu swoje zdanie. A jeśli dobrze mi wiadomo do tego zostało stworzone forum: do swobodnej wymiany poglądów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.01.2007 @ 17:52:43 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
Już dobrze. Spokojnie. Tarkus widocznie ironii nie łapie, chyba że ta wyskoczy i kopnie go w rzyć :-) Inna sprawa, że nie znamy Cię jeszcze i nie wiemy, kiedy mówisz ironicznie, kiedy nie.

O interpunkcji napisałam, ponieważ przeczytałam Twojego posta 3 razy zanim zrozumiałam o co Ci chodzi. I że to w środku to cytat :-) Tak że sama widzisz, czasem takie znaki jak " czy , czy : są bardzo przydatne.

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: :)
Post: 26.01.2007 @ 17:54:32 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 26.01.2007 @ 12:03:44
Posty: 5
Ja jestem spokojna cały czas :) i z nikim się nie chce kłocić. Użyłam ' zamiast " po prostu. Nieporozumienie :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.01.2007 @ 19:39:01 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.07.2006 @ 1:53:20
Posty: 253
Lokalizacja: Sobótka
Kkkara pisze:
Już dobrze. Spokojnie. Tarkus widocznie ironii nie łapie, chyba że ta wyskoczy i kopnie go w rzyć :-) Inna sprawa, że nie znamy Cię jeszcze i nie wiemy, kiedy mówisz ironicznie, kiedy nie.

O interpunkcji napisałam, ponieważ przeczytałam Twojego posta 3 razy zanim zrozumiałam o co Ci chodzi. I że to w środku to cytat :-) Tak że sama widzisz, czasem takie znaki jak " czy , czy : są bardzo przydatne.


To tam gdzieś był cytat? Jakoś nie zauważyłem.

Biesczadka jako niespodziance, radziłbym ci posta przekopiowywać do worda i 3 razy przeczytać aby uzupełnić interpunkcję. Ja tak robiłem, aż w końcu sie przyzwyczaiłem pisać tak, że na forum się już prawie nie czepiają.Teraz zamiast pisać posta 10 minut to pisze w około 5;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.01.2007 @ 19:50:47 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
Niespodzianki kochane, nie czepiają się tylko naprawdę chcą wiedzieć, o co Wam chodzi. Jeśli nie wiedzą, to dopiero się czepiają :-) Ja tam swoje posty piszę szybko i jakoś nikt się nie skarży na to, że nie wie, o co mi chodzi. Zazwyczaj :-)
EOT, myślę, że nie to miejsce i nie ten czas.

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group