Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 10:41:09

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 24.04.2008 @ 15:08:27 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.08.2006 @ 16:01:51
Posty: 51
Lokalizacja: Kraków
Reinmar zabił księcia Jana, bo Kmicic nie zabił Bogusława. I to jeden z najważniejszych powodów;) Plus - Reynevan nienawidził szantażystów.

Co do Raabego i Horna - w życiu by mi do głowy nie przyszło, że mogą być jedną osobą. Zamotałeś się trochę - owszem, goliard mówi, że Reynevan go widział u brata w Powojowicach, ale nie znaczy to, że widział go PO śmierci Peterlina. Po prostu starszy brat miał konszachty z husyckimi ideologami wcześniej. I stąd Reinmar Raabego kojarzył.

No i przecież Reinmar nie jest głupi i poznałby Horna, nawet przebranego:)

A co do narrenquizu - pomyłka forumowicza;)

Pozdrawiam, Inkayon


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.04.2008 @ 16:23:03 
Offline
Myszowór
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.06.2005 @ 20:36:06
Posty: 954
Lokalizacja: z Valnor
inkayon pisze:
Reinmar zabił księcia Jana, bo Kmicic nie zabił Bogusława. I to jeden z najważniejszych powodów;) Plus - Reynevan nienawidził szantażystów.



To po pierwsze primo. Po drugie primo, historyczny książę Jan w rzeczonej bitwie pod Wielisławem istotnie zginął, i IMHO AS-owi raczej nijak było ten "drobiazg" zmieniać. Po trzecie primo, Reinmar i sobie i mężowi Adeli przysiągł, że jeśli temu ostatniemu się nie uda, to on Adelę pomści i księcia utrupi. Słowa wypowiadane do księcia w chwili owego utrupiania, a będące cytatem z pana von Stercza wskazują wyraźnie na ten właśnie motyw jako główny. A adrenalina i wzburzenie też zrobiły swoje, podobnie jak wcześniej, gdy utrupił jednego z katów Adeli - zwyczajnie chłopak stracił panowanie nad sobą. Jeszcze może po czwarte - Reinmar nie mógł mieć żadnej pewności, że Jutta w ogóle jeszcze żyje, że nie potraktowano jej jak Adeli zaraz po jego odjeździe. Może zatem wolał sprawę księcia Jana zakończyć definitywnie, gdy była ku temu okazja, obawiając się, że wzięty do niewoli wykupiłby się i wykpił ze wszystkiego.

_________________
- Strzelajcie! Strzelajcie, ^cenzura^! – Giertych teatralnym gestem rozpiął koszulę – W gołą, ^cenzura^, pierś celujcie! Na stos, ^cenzura^, rzuciliśmy! Swój życia los, ^cenzura^! - Sexbeer :]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.07.2008 @ 17:31:53 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.12.2004 @ 21:04:33
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa
Wraz z moim nieocenionym kolegą Grzegorzem K pracuję nad słownikiem zwrotów obcojęzycznych w BB (link do części pierwszej, poświęconej Narrenturm, był ongiś na Sapku). Jeżeli ktoś umie przetłumaczyć czeską piosenkę z pierwszego rozdziału ("Ja reznik, ty reznik..."), to niech umieści tutaj jej polską wersję.

_________________
And the public wants what the public gets...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.04.2009 @ 19:44:15 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 28.04.2009 @ 19:35:14
Posty: 1
Ja mam małe pytanie, co z Reynevanem i jego przemianami?? Jako bohater jest niezwykle zmienny, możecie bliżej opisać jego przemiany? byłbym wdzięczny ponieważ mam go na maturze i przydałaby mi się rada ekspertów( mój temat to: przemiana wewnętrzna bohatera podczas wędrówki w literaturze fantasy). chodzi mi o te najbardziej znaczące, sam niewiele mogę opisać, przeczytałem wszystkie ksiązki ASa i sadze że Reimar jest osobą najbardziej odpowiednią.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.04.2009 @ 21:26:47 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.01.2005 @ 16:52:42
Posty: 4469
Lokalizacja: Lublin
wierzbool pisze:
Ja mam małe pytanie, co z Reynevanem i jego przemianami?? Jako bohater jest niezwykle zmienny, możecie bliżej opisać jego przemiany?

Nie, nie możemy. Przynajmniej ja nie mogę. To twoja matura i sam powinieneś zapracować na wynik. Poza tym nie sądzisz, że jest trochę za późno na takie pytania? Człowieku, jest koniec kwietnia-od kiedy znasz temat i od kiedy miałeś się do tego przygotować?

wierzbool pisze:
byłbym wdzięczny ponieważ mam go na maturze i przydałaby mi się rada ekspertów( mój temat to: przemiana wewnętrzna bohatera podczas wędrówki w literaturze fantasy). chodzi mi o te najbardziej znaczące, sam niewiele mogę opisać, przeczytałem wszystkie ksiązki ASa

Skoro przeczytałeś książki to czemu nie możesz sam nic opisać? Jeśli faktycznie nie możesz/umiesz sam przygotować swojej pracy maturalnej to może nie powinieneś zaliczyć tego egzaminu?

_________________
"Max jest pijący, lubi rajdy samochodowe i ma polar z teleportem do browaru"
"A morał tej historii mógłby być taki: mimo że cukrowe to jednak buraki"
Nie jestem dobrym człowiekiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29.04.2009 @ 8:07:01 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
... albo przynajmniej zmienić temat.

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.05.2009 @ 21:01:07 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 14.05.2009 @ 20:48:15
Posty: 1
Panie i panowie czytam właśnie 3 częśc trylogi Husyckiej i dręczy mnie pewien fragment, a mianowicie
"Zaskoczony przy bramie dzantyr uniósł wydłużony pysk ... ", "Pod wylotem rynny siedziało, liżąc zagnojony bruk, kilka urkinów, nadętych w puszyste kule. Zgrzytnąwszy pazurami, zemknął w ciemność zwinny jak jaszczurka rapion. ", "Rynsztok wyrażnie fosforyzował, pełzały w nim esfiliny ... "

Dalej w tym niezwykle klimatycznym i tajemniczym fragmencie pojawiają się także bardziej znane gnomy i lamia. I tu nasuwa się moje pytanie mianowicie czym są te dzantyry, esfiliny, urkiny czy inne rapiony, które zapewne celowo, autor opisał lakonicznie, pozostawiając resztę naszej wyobrażni. Poszperałem w googlach i nic na tematy tych stworów nocy nie znalazłem. Czy może jakiś mędrzec potrafiłby mi je przybliżyć, bądz odesłać do jakiś ciekawych żródeł ? Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27.07.2009 @ 17:22:35 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 27.07.2009 @ 17:16:46
Posty: 1
Witam, ostatnio czytałem Narrenturm i pod koniec książki mamy opisaną rejzę Ambroża. Bardzo mnie to zaciekawiło . Zacząłem czytać Bożych Bojowników i miałem nadzieję że "zobaczę" jeszcze Ambroża jednak ine pojawia sięon już. Czy Ambroż pojawi się w Lux Perpetua czy został usunięty z książki ? Szukałem w sieci info o Ambrożu (zaciekawiło mnie to) lecz nic nie znalazłem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29.07.2009 @ 11:15:44 
Hm. Powinienem sobie chyba to odświeżyć... Tylko jakoś mi się nie chce. ;] Jaki Ambroż? ;) Nikogo takiego już nie pamiętam.
PS Ach, ten Ambroż, co to grzmiał w kazaniach, były ksiądz? :) Nie przypominam sobie, kiedy się pojawia, niestety.


Na górę
  
 
Post: 09.09.2009 @ 18:30:44 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 09.09.2009 @ 17:48:22
Posty: 2
Pytanie.

Po ataku na wojsko czeskie pod Koessern, w ktorym to Reynevan meznie walczyl, podszedl do niego Prokop. Przeprosil Reynevana i prosil o wybaczenie... Ale za co? (jakby co, jest to poczatek 33. odcinka audiobooka).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.09.2009 @ 19:58:52 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Jeśli dobrze pamiętam, to przeprosił go za podchody i podejrzenia o szpiegowanie.

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.09.2009 @ 21:58:39 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 09.09.2009 @ 17:48:22
Posty: 2
Jego wypowiedz bardziej tyczyla sie tej konkretnej sprawy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re:
Post: 08.08.2011 @ 5:54:18 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 06.08.2011 @ 5:50:05
Posty: 1
Obilic pisze:
Ale, ale i ja mam pytanie ogólne: do dziś nie wiem, po kiego ch..a przygłup Reinmar ukatrupił xięcia ziębickiego, miast wymienić jegomościa na ukochaną dupencję, która wszak była już naonczas dla przygłupa z Bielawy, co pałęta się po Śląsku, numero uno...


Buahahaha, ty chyba jestes niepowazny. Jak mogl go wymienic na cokolwiek ? ksiecia ???? Po pierwsze primo taboryci by wzieli za ksiecia sami okup i wtedy po dziewczynie. Po drugie primo jak on mial go w niewole wziasc tam samemu a nawet jak by mu sie udalo to kto by negocjowal wymiane hahaahha ludzie ksiecia by go zabili i dziewczyne tez. Po prostu Rainmar byl na straconej pozycji jedyne wyjscie to bylo zabic ksieciunia aby ocalic dziewczyne bo martwy nie kaze jej ukatrupic a zywy nawet w niewoli i tak kaze ja zatluc predzej czy pozniej.

Pomyslales ze wziasc do niewoli ksiecia i wymienic na dziewke to przeciez jasne. Nie moge poprostu kazdy 5-cio latek by tak pomyslal.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Re:
Post: 08.08.2011 @ 10:45:40 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.01.2005 @ 16:52:42
Posty: 4469
Lokalizacja: Lublin
wholenewstrain pisze:
wziasc

Nawet pomijając brak ą i ć nie jestem w stanie wyobrazić sobie tego tworu jako wziąć.

_________________
"Max jest pijący, lubi rajdy samochodowe i ma polar z teleportem do browaru"
"A morał tej historii mógłby być taki: mimo że cukrowe to jednak buraki"
Nie jestem dobrym człowiekiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08.08.2011 @ 15:42:16 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.07.2004 @ 11:19:42
Posty: 754
Lokalizacja: Poznań
Eee, tam.
Jedno z moich ukochanych pytań o słówko "wł...czać" (Jak piszesz głoskę "au"?) legło w gruzach, gdy zobaczyłem na własne oczy (piękne i niebieskie) napisane "włanczam"...
A Ty tutaj o takie duperele: ortografia, gramatyka, fiu-bździu! Jakie to ma znaczenie? Przecież i tak wiesz, o co mu chodzi, nie?

_________________
Dlaczego tu, na dole, tak dużo wolnego miejsca?


Ostatnio zmieniony 09.08.2011 @ 12:41:33 przez spida, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group