Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 14:03:04

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Post: 06.06.2009 @ 9:02:12 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 27.04.2003 @ 10:00:21
Posty: 32
Lokalizacja: Góry koło Tarnowa
Tak w sumie na dniach się ukazało, może to nie jest ekranizacja ale zawsze... Polskie Radio 1 wraz z Teatrem Polskiego Radia rozpoczęło 25 maja nagrania do audiobook'a z elementami słuchowiska Narrenturmu. Właśnie jestem po wysłuchaniu wywiadu z bodaj reżyserem przedsięwzięcia i zapowiada się całkiem ciekawie. Najważniejsza jednak była zapowiedź, że ów audiobook we fragmentach będzie puszczany w czasie lata z radiem tegorocznego. Tutaj jest też link do artykułu na ten temat, polecam:
http://www.prsa.pl/wiadomosci/artykul101289.aspx


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.06.2009 @ 9:54:25 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.01.2005 @ 16:52:42
Posty: 4469
Lokalizacja: Lublin
Właśnie coś ostatnio usłyszałem w radiu o "nagrywaniu" książki ASa, ale samą końcówkę i nie zaczaiłem o co chodzi dokładnie.

_________________
"Max jest pijący, lubi rajdy samochodowe i ma polar z teleportem do browaru"
"A morał tej historii mógłby być taki: mimo że cukrowe to jednak buraki"
Nie jestem dobrym człowiekiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.06.2009 @ 11:06:00 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 18:26:22
Posty: 9369
Audiobook już jest. Podobnie jak z sagą, czyta Roch Siemianowski.

_________________
Czytam
Podróżuję
Przekonanie o własnej ważności doprowadziło mnie do kompleksu Boga

W wieku 6 lat chciałem zostać kucharką, gdy miałem 7 - Napoleonem. Odtąd moja ambicja, podobnie jak moja mania wielkości nie przestawały rosnąć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.06.2009 @ 16:13:33 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 27.04.2003 @ 10:00:21
Posty: 32
Lokalizacja: Góry koło Tarnowa
Vanin pisze:
Audiobook już jest. Podobnie jak z sagą, czyta Roch Siemianowski.
Tyle, że w tym przypadku to nieco inne, zupełnie nowe przedsięwzięcie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.06.2009 @ 18:55:59 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 27.02.2009 @ 22:06:48
Posty: 106
Lokalizacja: znikąd
Ronin vel Coen pisze:
Vanin pisze:
Audiobook już jest. Podobnie jak z sagą, czyta Roch Siemianowski.
Tyle, że w tym przypadku to nieco inne, zupełnie nowe przedsięwzięcie.

http://ksiazki.wp.pl/wiadomosci/id,38697,wiadomosc.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.06.2009 @ 19:08:39 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 18:26:22
Posty: 9369
Biorąc pod uwagę te informacje, to nie będzie audiobook a raczej słuchowisko i nie jestem do końca przekonany, że dobrze się to sprawdzi.
Światełkiem w tunelu są takie nazwiska jak Gosztyła, Opania, Talar, Wakuliński, Benoit czy Ferency. Reszta nie ma żadnego prawdziwego dorobku i "sprawdza" się chyba tylko w serialach...

_________________
Czytam
Podróżuję
Przekonanie o własnej ważności doprowadziło mnie do kompleksu Boga

W wieku 6 lat chciałem zostać kucharką, gdy miałem 7 - Napoleonem. Odtąd moja ambicja, podobnie jak moja mania wielkości nie przestawały rosnąć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08.06.2009 @ 9:33:44 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
Vanin pisze:
Światełkiem w tunelu są takie nazwiska jak Gosztyła, Opania, Talar, Wakuliński, Benoit czy Ferency. Reszta nie ma żadnego prawdziwego dorobku i "sprawdza" się chyba tylko w serialach...
Tak jakby starzy, doświadczeni aktorzy nie mogli odstawić chałtury ;)
Poza tym młodzi też muszą kiedyś zacząć swój dorobek tworzyć a wcale nie jest przesądzone, że wypadną gorzej od tych doświadczonych.
Inna sprawa, że mam czasami problem z dopasowaniem głosu aktora, którego znam, do postaci, którą wyobrażałem sobie zupełnie inaczej. Z czasem to mija, ale pierwsze wrażenie zostaje.
Zresztą pożyjemy - usłyszymy, ja jednak jestem optymistą.

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10.06.2009 @ 9:27:55 
Offline
Dziad Rogaty
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 16:29:00
Posty: 19480
Lokalizacja: Wyspa
Cytuj:
Radiowa Agencja Fonograficzna oraz » audioteka.pl rozpoczęły największą dotychczas produkcję audiobooka na polskim rynku. Blisko 200 aktorów bierze udział w nagraniach „Narrenturm” Andrzeja Sapkowskiego. Audiobook wzbogacony będzie wyjątkowymi efektami dźwiękowymi, specjalnie skomponowaną muzyką oraz pieśniami stworzonymi na potrzeby tej produkcji

Tak czy inaczej zapowiada się nieźle. Dzisiaj chyba pierwsze informacje pojawiły się w Trójce, a na 10 zapowiedziano wywiad z reżyserem.

Swoją drogą i najbardziej znany egzorcysta też dorobił się audobooka

_________________
Hagar skończył się na Kill 'Em All


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23.06.2009 @ 21:31:34 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 27.04.2003 @ 10:00:21
Posty: 32
Lokalizacja: Góry koło Tarnowa
Posłuchałem dwóch pierwszych części, i jedyny wniosek to taki, że LzR strasznie obcięło produkcję. W dwóch fragmentach po ok 4-5 min zmieścili cały pierwszy rozdział. Oczywiście zabrakło sceny miłosnej, całej prawie bijatyki na placu u Augustianów oraz pościgu po Oleśnicy. Jednak całość może wyglądać całkiem zacnie.
BTW, obydwa fragmenty mam na komputerze, i jeśli nie będzie przeciwwskazań regulaminowych mogę się nimi podzielić. Przydała by się opinia kogoś Wiedzącego w tej kwestii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.06.2009 @ 8:32:41 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Ronin vel Coen pisze:
Posłuchałem dwóch pierwszych części, i jedyny wniosek to taki, że LzR strasznie obcięło produkcję. W dwóch fragmentach po ok 4-5 min zmieścili cały pierwszy rozdział. Oczywiście zabrakło sceny miłosnej, całej prawie bijatyki na placu u Augustianów oraz pościgu po Oleśnicy. Jednak całość może wyglądać całkiem zacnie.
BTW, obydwa fragmenty mam na komputerze, i jeśli nie będzie przeciwwskazań regulaminowych mogę się nimi podzielić. Przydała by się opinia kogoś Wiedzącego w tej kwestii.

Żartujesz sobie?
Jeśli puszczono fragmenty skrótowe, na potrzeby LzR, to OK. Względnie. A jeśli tak ma wyglądać wersja końcowa, jak piszesz, to jest to żenada, a nie "zacnie".
Liczę natomiast, że będzie całość książki, że ani literka nie zostanie pominięta, bo inaczej to można o kant tyłka potłuc.
I czy w planach jest cała trylogia, czy tylko "Narrenturm"? Bo to nie wynika z newsów.

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.06.2009 @ 10:22:20 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
Nie chcę Cię martwić, ale raczej nigdy w słuchowiskach nie ma tak, że jest cała książka co do literki. A będzie tylko Narrenturm, AFAIK.

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.06.2009 @ 10:40:58 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 27.04.2003 @ 10:00:21
Posty: 32
Lokalizacja: Góry koło Tarnowa
Ja pisząc, że będzie wyglądać zacnie całość, miałem na myśli, że całość tego co nagrali będzie zacne. Bo z tego co wiem, w wersji kupnej będzie całość całościowa książki. Ma być 1500 minut nagrań a w LzR będzie 7 tygodni x 5 odcinków x 5 minut co daje góra 180 minut. Czyli nieco ponad 10 %. I to by się zgadzało z tym skracaniem.
Dalej pytam, czy jest jakieś zapotrzebowanie na odcinki, które nagrywam. I czy można tu to publikować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.06.2009 @ 15:02:40 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Wrzucaj, wrzucaj. Chętnie zapoznam się z próbką :)
Albo poślij linki na PW.

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.06.2009 @ 23:38:05 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 27.04.2003 @ 10:00:21
Posty: 32
Lokalizacja: Góry koło Tarnowa
Ok, 3 pierwsze odcinki:
http://www.megaupload.com/?d=2YS4WF60
http://www.megaupload.com/?d=BT13R34T
http://www.megaupload.com/?d=PYSINNT6
Nagrywane ze stron Polskiego Radia 1, pliki wma.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.06.2009 @ 10:52:15 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 27.04.2003 @ 10:00:21
Posty: 32
Lokalizacja: Góry koło Tarnowa
Oto i częśc 4, świeżutka, wraz z małym ogłoszeniem:
http://www.megaupload.com/?d=QJ10DPTY

Dziś o godzinie 20:09 w programie "Moje książki" na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia będzie można wysłuchać wywiadu z Andrzejem Sapkowskim. W ramówce program przewidziany jest do 20:58. Zapowiada się ciekawie. BTW, posiada ktoś może urywki z wywiadu, gdy AS był gościem podczas inauguracyjnego LzR?
I jeszcze link do słuchania przez net:
http://www.polskieradio.pl/sluchaj/play.aspx?p=r1


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group